AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Taky jsem se díval....Za ty prachy, je to podle mne super zábavná hračka :yes .
Na ty naše padesátimetrové venkovské střelnice, přímo "SuprDragunov"! :F
Kdybych už neměl tolik krámů, hned bych nějaký pěkný kousek do sbírky vzal :mrgreen: .
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Myslím, že ta boční lišta je z PSL, tak by tam mohla sednout nějaká univerzální montáž s railem.
I kdyby ne, za tyhle prachy je AKM fajn.
Osobně bych bral WUM, nevidím přidanou hodnotu v pažbě typu SVD a uřezaném záchytu na bodák.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Tazi »

Tak neváhejte a kupte si to. Život je krátký :D A jak píše Mukl kdybych neměl tolik krámů,.... Já mám těch krámů pár desítek taky, a... nikdy jich nebude dost ;)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Já tohle vynechám, už mám Polské AKM. Kdybych chtěl další, tak vezmu AKM SSSR od Proammo za 17. Nejsem majetný, ale došel jsem k tomu, že si raději teď připlatím třeba 5 než aby ve mě pak roky hlodalo, že jsem mohl mít něco ještě lepšího.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ray »

Co jsem měl SKS, která měla delší hlaveň, tak jako přesnost s boční optikou cajk, ale není to prostě .308. AKM by měla být teoreticky ještě méně přesná než SKS....Takže přemýšlím, proč by někdo dělal z AK v 7,62x39 takovouhle "odstřelovačku". Dává mi smysl to koupit jen kvůli ceně a překopat to na ÚP a sehnat na tu montáž nějakou weaver lištu. To už by ale člověk rovnou mohl koupit BSR.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Imho pazba,je v
tam,takova proto, ze nekde je pistolovka zvlast pravni problem....
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Tazi »

Ta pažba na AK-47 vypadá fakt divně :( . A snažit se z útočný pušky udělat odstřelovačku.... taky moc nejde ;) . Pokud někdo touží po přesnějším kalachu, šel bych radši do Dragunova, nebo já jsem si pořídil Zastavu M-76. S tím už se jakž-takž k odstřelovačkám dá přiblížit. Ale i tak je to spíš přesnější postřelovačka :D .
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

V iraku byl I jakysi koncept ak odstrelovacky 7,62x39 (tabuk).... ale u toho rumuna bych se fakt vsadil, ze to neni puvodne pokus o odstrelovacku ale o vyvoz nekam kde musi byt pistolovka s pazbou dohromady bo mistni zbranove predpisy... pletu se?

Ale kdyz nekdo poridite dejte vedet jakou to ma, presnost atd
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ray »

Láká mě to kvůli té ceně, boční montáži a ráži. Za Kosu chtějí lidi nesmysl (je to sice dobrej kvér, ale ne až tak dobrej). Tu SBR chci furt, ale tohle bych vzal navíc. Mít vlastní AK je prostě styl :lol: ...No, a s tou optikou a pažbou je to stejně tak trochu sexy :) Takové "for fun" picání na 100m by s tím mohlo být fajn. Nicméně pro PA bych tomu časem určitě dokoupil útočné šatičky na výměnu (ruku, sklopku, předek atd.). Akorát ty weaver raily, co jsem zatím našel, jsou na jinej šutr :sad Pokud se někomu chce hledat se mnou, tak může. V pondělí tak jako tak fičím pro nákupko na pušku a ta montáž, pokud bude někde rozumně dostupná, asi rozhodne. Samozřejmě spolu s reálnými dojmy na místě. Pak bych mohl zdejším zájemcům poreferovat z vlastní zkušenosti.

Edit: jak tak čumím na ty šutry, tak jsou jiné jen kvůli tomu vykousnutí na nýty v pouzdře. Jinak by ta rozteč kolejnice mohla být stejná, co myslíte?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Walt »

Na SKS jsem mel pazbu od Choate ala SVD
S optikou PSO1 to vypadalo pekne, na 100 metru hezke a levne hrani, od 7,62x39 nelze cekat zazraky
PSO1 na liste BSR 74 s plastovym DDR pazbenim mi nesedlo vubec, to musim hlavu moc zaklanet
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od lagardere »

Myslím si, že z toho děláte kočkopsa. AK47, nebo AKM, nebylo děláno jako odstřelovačka. A ještě do toho rvěte čínský sypačky :? . Na 50m to asi stačí, ale má to přidanou hodnotu? To je jako dělat z muškety kulomet – ne že to nejde, ale…… :lol:
BTW, měl jsem jeden rumunský kousek v ruce, minulý týden jsem se na to díval na prodejně. Takový humpolácký, kovařina hadr. Pažba zakončena želenou botkou. Vůbec se mi to nelíbilo, vrátil jsem to zpět. Taky jsem nad tím přemýšlel, ale bylo mi líto dát za to ty prachy a to mám AK velmi rád.
Vae victis. Molón labe!
BANdita
Příspěvky: 28
Registrován: 10.08.2021 23:38

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od BANdita »

A hlavne AK je o kilo tezsi nez kosa. Nos to pri survivalu a poznas rozdil.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Andy Glock »

Mě se nejvíc líbí jak ákáčko tak kosa v původním "oblečku" bez doplňků. Kosa je kvalitnější, lehčí,... ale na druhou stranu ákáčko je prostě legenda, a líbí se mi víc. A jako ženská dám na krásu víc než na užitnou hodnotu ;) .
Proto mám ruský AK-47 tak jak ho "pánbůh" stvořil :D .
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ulfhednar »

BANdita píše: 14.08.2021 17:57 A hlavne AK je o kilo tezsi nez kosa. Nos to pri survivalu a poznas rozdil.
Tak klasických AK moc není a AKM vs. Kosa je 3.1kg/2.9 kg, což mi na kilo neštimuje. Většina jde na vrub silnější hlavni. Možná když se táhne hromada zásobníků, které jsou k něco těžší. Ale zase možnost hodit na to celkem slušně optiku...
Óðinn á yðr alla
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Rozdíl mezi AKM a 58 je hlavně při střelbě dávkou, kdo střílel z původní 58 (asi každý, kdo byl na vojně), tak ví, jak špatně se s 58 dávkou trefuje, respektive netrefuje. Osobně mám radši AKM a to jsem se s 58 přitom něco naběhal. Do služby to bylo dobré, protože to bylo lehké, což byl největší benefit této flinty. Nicméně Rumunské AKM se mi moc nelíbí, je to takové moc hnusně zpracované i na AK, navíc oproti AKM je tam vícero rozdílů. Taky bych si radši připlatil za "originál". Tu pseudoodstřelovačku jsem tedy ještě v ruce neměl, ale hádám, že kvalita bude jako jakýkoliv jiný Rumun.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Matěj píše: 14.08.2021 22:06 Nicméně Rumunské AKM se mi moc nelíbí, je to takové moc hnusně zpracované i na AK, navíc oproti AKM je tam vícero rozdílů.
Tady jsem si při psaní neuvědomil, že jsem smíchal rumunské AKM a "AK74", tato věta patří k jejich AK v ráži 5,45. Nevím, pod jakým označením ho mají, ale oproti 74 se v dost věcech liší. AKM je konstrukčně stejné.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od bivoj »

Matěj píše: 14.08.2021 22:49 ...AKM je konstrukčně stejné.
Rumunský AKMS má trochu jinou konstrukci prdele zbraně (tj. ten kovový blok, ve kterém je umístěn otočný čep pažby). Má jinak umístěny nýty a díra pro kloub pažby je o cca 5mm více vepředu jak u ruského originálu. Proto na rumunský AKMS nepasuje např. kloub od FabDefence ap.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

To jsem zase nevěděl, ale předpokládám, že se to týká jen provedení se sklopnou pažbou? Ono obecně na tunění, kde mám v plánu měnit pažbu za něco modernějšího (Magpul apod.) je lepší pořídit pádlo. Ty sklopky jsou v tomto ohledu zbytečné, protože je s tím moc práce.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od vratnikp »

rumunské konstrukce se začaly odlišovat od SSSR konstrukcí po roce 1968, kdy Rumunsko odmítlo vyslat vojska na naše území. V reakci na to rumuni nedostávali nové hračky od SSSR a tedy si výzbroj modernizovali sami
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

To se mi zase zvedl tlak :roll: . O kilogram težší ákáčko, kvalitnější vz 58, zděšení nad ocelovou botkou pažby, malá přesnost, nekvalitní rumunská výroba... :roll: . Staré známé mýty, povídačky a vejšplechty.
Začnu z jiného soudku. Projděte si pár obchodů se vším možným, podívejte se, co kolik stojí. Potom se podívejte na nějaké katalogy rúzných nových zbraní těch "renomovaných výrobců" a jejich ceny. Podívejte se, co stojí kvalitní airsoftové repliky. ....a pak z kapsy trenek vylovíte těch pár šušňů a koupíte si "total FUN hračku", která bez nadsázky v reálu dobyla svět ......a ještě vás nakonec přežije!
1.jpg
Odpovědět