AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ježura »

Prej plechovejch kšuntů.... :lol: Určitě by se hodila k překopávání ruská saiga v jakékoliv ráži(já mám 7.62x39 s hlavní 415mm). Těhle ruských civilek je tu docela hodně a díly na uprage se určitě budou hodit. A jestli si chceš prohlídnout aks-74u(krinkova) můžu vzít taky...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Nejlepší:
1.) Molot/Radom
2.) Zastava
3.) Iž/Bulhaři
4.) whatever

Na AK vymyslet:
-střeleckou pohotovost (to se Ti asi nepodaří, hlavně by se musely upravovat zásobníky)
-slušnou tichou pojistku s dobrým ovládáním (v podstatě zkřížit pojistku Zastavy s výřezem pro střeleckou pseudopohotovost s ploškou pro ovládání ukazovákem Radomu, ale udělat jí menší), to celé s tíchým chodem.

Všechno ostatní je 100x vyrobeno ať už z plastu či ze dřeva.

Možná bys ale nejdřív mohl navrhnout novou spoušť pro Kosu, která by nejen byla spolehlivá, ale ještě se svým chodem a charakterem alespoň na vzdálený, převzdálený... dohled přiblížila chodu spouště kvalitních AK :mrgreen: :lol:
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

Aáá zdravím kolegu s polským prckem. Mám totéž, ale v .223. Chtěl jsem levnější krmení a trocha výkonu navíc je užitečná.
Abych pravdu řekl v první chvíli jsem si neuvědomil, že máš Beryla v .223 a hrozně jsem se divil, že na fotce ten šroub co zajištuje nad a pod pažbí je u tebe nějakej jinej než ten můj a chtěl jsem Ti hodit dotaz :oops: . U té mojí je tam sprostej šroub co se pootočí a plastíky odskočí pro rozborku vodící trubky pístu. U té Tvé to na té fotce vypadá tak nějak jinak. Jestli máš lepší foto než co jsi sem dával +popis tak to uvítám. :mrgreen:
Přílohy
02a.jpg
Naposledy upravil(a) spider74 dne 01.01.2014 17:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

Ale je tu jiná věc na kterou bych chtěl upozornit případné budoucí majitele Onyxu. Umístění vratné pružiny v rybině musí zapadnout až na doraz a tím pádem krásně jistí krycí plech závěru. Bohužel tam dali šroub, který drží sklopnou pažbu s příliš vysokou hlavou a po prvních výstřelech se to kouslo mezi tím šroubem a rybinou. Nevšiml jsem si toho ( ten rýhovaný hranatý čudlík by měl úplně vylézt z toho okýnka na konci krycího plechu). Zkrátka a dobře muselo zapracovat gumové kladívko abych zbraň vůbec rozebral a pak šroub ven a u kolegy v dílně na soustruhu sjet hlavu o více jak milimetr. Pak konec vratné pružiny dosedl až na konec rybiny a vše již běhá jak má. Co mě však docela zarazilo o tomhle problému u Zeleného vědí (telefonicky jsem se dotazoval a bylo mi řečeno, že všechny dotyčné šrouby u všech kousků jsou ta pi*u) a přesto to pouštějí do světa. No comment :twisted: .
Přílohy
08a.jpg
09a.jpg
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Já tam mám normání čep, jako je u Kosy. Koukám, že máš orlíčka... Taky máš nevalnou povrchovku a naopak krásně zpracovaný vnitřek? Problém se šroubem jsem nezaregistroval.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

Povrchovka je docela OK, ale ten kompík je snad stejně těžkej jako celá zbraň :roll: ..... Hrozná traverza

Jinak zrovna řeším kolimec a je to tak půl napůl mezi Vortex Sparcem a Bushnellem TRS 25 (obojí Aimpoint H-1 pro chudé :lol: ). Ale pokud bych šel do toho Bushnella tak bych si ho nechal poslat přes ebay. Ti naši obchodníci jsou s těmi svými cenami úplně trapní. Tady se ceny pohybují od 6.000-7.000 a na ebay od 1.700-2.500. No s dopravou a clem do 3.000. Neskutečná zlodějna a tohle podporovat nebudu.
Přílohy
AKSU and Bushnell TRS 25 B.jpg
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ježura »

Trošku z jiného soudku... Sice je to zpráva staršího data(cca 2 měsíce) ale hodně mě zaujala. Doufám že nebude problém otevřít odkaz..
http://translate.googleusercontent.com/ ... xjEV3tlPOA


Konkrétně tohle:
http://www.izhmash.ru/eng/product/vityaz.shtml
K předělání na semi už může být jen kousek..
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od gravedigger »

na toho kraťase v 9 luger jsme před lety koukali na IWA

poslední zprávy byly takové, že objednejte si toho pár tisíc kusů a cena pak vyjde na +- 2000eur

mrtvej projekt
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

První odkaz je docela úsměvný překlad od googlu :lol: ..........ten druhý by stál za to - AKSU v 9mm - pěkné udělátko.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ježura »

No cena by mě docela zajímala... jako slintalů by bylo docela dost. V případě ceny 2000 éček bych ale taky doslintal. Ale kdoví, sny jsou krásné. Třeba to tak hrozný nebude.. V trezůrku bych si jí určitě uměl představit.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

2 Spider74:
Na ten TRS-25 pozor, nevím jak Sterilův kousek, ale můj je defacto na 100m nepoužitelný. Nemá tak dobré zrcadlo, takže stačí, že máš tečku jinde než při zastřelení a už to lítá jinam. S Evem mi to lítalo na 100m po celém pistoláku. A nebylo to rukama ani Lugerem ani Evem ... Stačilo to položit na stůl a hýbat s hlavou a bylo vidět, jak ten bod cestuje po terči.
Takže cena sice krásná (fakt i s DPH a výpalným poště to vyjde na tu trojku, clo není), ale jaksi takto bez možnosti to nějak rozumně reklamovat :( Navíc při té střelbě na 100m bych uvítal spíše něco s 2x přiblížením, takže teď koukám na vortex strikefire a ten tu v republice stojí +/- podobně jako za mořem, tedy možnost zajít do prodejny a zkusit si to dřív než to koupím. Kdyžtak pokr. v threadu o kolimátorech ...
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

No jak to tak vypadá tak asi vezmu ten Vortex Sparc (StrikeFire je velké kopyto). Na to AKSU-čko potřebuji něco malýho na nízké montáži a ta nekonečná záruka taky není k zahození. Navíc Sparc má na rozdíl od ostatních neplnokrevných kolimátorů tečku jen 2 MOA. Kolega ho měl a byl spokojený. Jinak taky jsem zjistil že ty Vortexy se cenově u nás nějak výrazně neliší od přespolních cen :mrgreen: .
http://www.naboje-prebijeni.cz/kolimator-vortex-sparc-1
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Jo, na tom Evu je to podobné, také to chce něco mrňavého. Budu to muset ještě zvážit ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Nemáte někdo zkušenost se Saigou v .308w? Zejm. přesnost?
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cover72 »

Spider, kam přesně chceš montovat ten Sparc? Někdo tu psal, že když jej dával na předpažbí Kosy, tak jej usmažil, protože jak je to malé, tak se do něj dostalo moc tepla a odešel čip. Což by se IMHO na předpaýbí AK mohlo stát úplně stejně.


Já měl na Kose Strikefire, navíc na vysoké montáži, a ten vydržel bez problémů. Má ho tam i pár američanů a též spokojenost. A sice je to kráva, ale když jej dáš dopředu, tak to tak moc nevadí. Jen ta tečka 4 MoA není úplně ideální, ale střílel jsem s tím na 100m na PET lahve a šlo to taky -- tečka s lahví se kryly.
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

Stačí juknout o kousek výše a je zřejmé, že je to Works AK74SU-Onyx a vzhledem k railu nad závěrem to předpažbí nehrozí :shock: (o stránku dřív jsem dával i fotky).
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

Já jsem měl jeden čas Vortexe jako velmi, velmi žhavého kandidáta (cena/záruka/výbava), ale po přečtení asi 1000 US a JAR diskuzí jsem ho (s ohledem na PA deformaci), nakonec vyřadil. Je to každopádně VELMI DOBRÝ SPORTOVNÍ kolimátor. Velmi pravděpodobně vydrží i ošklivé zacházení. Na druhou stranu jejich chybovost není úplně malá a procento reklamací (s výborným zákaznickým servisem) je poměrně velké. Na Onyxu/Berylu nehrozí velké rázy ani vedro, ale stejně jsem nakonec připlatil za o fous robustnější řešení. Navíc - Sparc je rozměrově na Onyxe super (pokud hodláš nadále udržet malé rozměry PDW na steroidech), ale je citlivější než Strikefire, který ale zase na malých karabinách už vypadá maličko bizardně. Zrovna na AKSU-like zbraních bych tu 4MOA tečku zas tak neprožíval, na 200m s tím chlapa ožižlávat půjde jistě celkem úspěšně a oficiálních 400m efektivního dostřelu považuji za sci-fi.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 469
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od alpi76 »

Máte někdo zkušenosti s tímto?

http://www.fab-defense.com/en/category- ... -rail.html

Docela mě to láká. Na zbrani to vypadá takto:
Přílohy
rail.jpg
Uživatelský avatar
spider74
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 21:56
Pohlaví: muž
Bydliště: USS Petřvald

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od spider74 »

Ten kufr vypadá prďácky :yes .
Jinak dneska jsem byl nastřelovat Sparca (viz.fotečka) a byl jsem docela překvapen už při střelbě na 50m jak s tím 2x zvětšovákem je to o 100% lepší . Bez něj jsem sice viděla figuru ale malý čtverec a kolečko v rozích už ne. S tím zvětšovákem je všechno světlejším, krásně ostré a jdou rozeznat detaily. Určitě to není doplněk jen pro parádu jak jsem někde na fóru od někoho četl.
Přílohy
222.jpg
Naposledy upravil(a) spider74 dne 05.01.2014 23:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od štaflík »

No, Sparc Onyxovy sluší :yes
Odpovědět