AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Trochu mne to děsí.... :tmi "Hrde" v posledních dnech, jsem se po večerech dost modlil za tvou nebohou pušku.
Zdá se, že to moc nepomohlo..... :cry:
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Jen 5,45 sajgová vsuvka
nosič mouchy
sajga nosic musky.jpg
spoušták a záchyt závěru 5,45 sajgy od ZS vpravo pro srovnání spoušťák sajgy se sklopkou
saiga spouste a zachyt.jpg
kdyby někdo chtěl nějaký detail, tak třeba bude ještě možnost nafotit, udělat fotky jak to střílí se zatím nezdařilo...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Tak to popiš slovy! :nod Jak to tedy střílí ? Spolehlivost, přesnost, ergonomie, celkový dojem...atp. Můžeš i přehánět :D
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Strili to dopredu, spoustak bylo nutno vymenit, alespon provizorne,imho by to chtelo feedrampu, ale jeste nutno "okouknout podrobneji"
Pistolovla kt. tam je neni z materialu jako na rus. Saize, a ac zbran byla cista, v pistolovce prach (nekomu nekde lezela)(su hotova kriminalka fas vegas)

Bylo potreba nastrelit (na "cip"naboje) muska neni extremne na strane ., hledi opravdu nejde nastavit na "univerzal"
Zkouseno na 50 a na 100m bozuhel jak pisu foto terce nemam nedam ale lepsi nez jedno konkretni bsr ..
.. aby se dalo spolehlive mluvit o spolehlivosti tak by to chtelo vic ran a vic zasobniku ale na to malo zatim bez zavady (ale prije mi to navadeni do komory dost na tesno) . Foto nosice mouchy vidite : zadny zavit asi a ani kolik co drzi komp v poloze...
Predpazbi ergonomicky,naprosto ok
Zachyt zaveru sel ven, tak jak je zavazi..(.223 a12 saigy-konkretni, maj tu vystupujici cast kratsi tam je to ok)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

proč si měnil spoušťák? mě příde spoušť hodně pěkná v porovnání s kraťasem nebo s rumunem co sem skoušel.
Já dneska teprve vysomroval techničák, takže střílet pudu příští tejden, tenle to uš nestihnu.
Jinak v pažbičce sem žádnej bordel neměl, zato mam na hlavni mezi nosičem mouchy a plynovym blokem zbytky lepidla od izolepy.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Na hlavni byla myslim cedulka s,qr kodem, a od toho je to ublemcany

V pazbicce byl prach, slovo bordel by bylo asi prehnane, ale svedci to asi o tom ze cesty pusky a pistolovky se spojili az pozdeji...

To ze mas spoust ok ti neberu, a verim ti, nicmene pisu o jednom konkretnim kuse a tam spoust je nepouzitelna...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

taxem rát, že sem měl se spouští kliku :-) Já si chvilku myslel jestli tam neni nějaký tapco podle toho jak to de pěkně... Asi to bude co kus to originál... Jestli ty spouště taky skládaj v pindostánu.
Jinak si řikam, že ten závit na kompík by moch jít vyřešit nosičem mouchy z klasiky. Ty kolíky by vymlátit měly jít co sem na ně koukal. Já to dělat ale nebudu, absence kompíku mi nijak nevadí. Naopak si řikam, že by to díky tomu mohlo bejt přesnější.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

No nevim, jestli by nebylo lepsi obrezat a zavit ?
(Nezabyval jsem se tim...)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

no vobřezávat mi to fak příde jako nesmysl, páč ta trubka co je navlečená na hlavni je docela tenká... Jednodušší je fakt dát origo nosič mouchy a origo kompík. Ale já se tim taky zabejvat nebudu. Píšu to jen pro případný ladiče.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Obrezanim jsem prave myslel odstraneni te trubky a zavit az na hlaven...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Ta spoušť je úplně lehce laditelná,tos nemusel hned měnit za novou,tedy pokuds neměl již v zásobách navíc.

Ten origo nosič AK 74 by tam mohl jít,ale viděl jste jej někdo už u nás v prodeji? Já je viděl pouze v těch amerických krámech,které se zabývají stavbama AK od píky a to je většinou už výroba USA taky za solidní USA peníz,sem to samozřejmě nikdo nepošle o tom žádná. Další věc je sehnat tu starší verzi na kolíky,všechny origo saiga jsou už tuším ty novější s těma zamáčklinama místo kolíků,to by asi šlo nějak technicky vyřešit.

Z té fotky nosiče jde vidět,že to je úplně jiný nosič než bejvá na nezkurvených sajgách,je jednak na kolíky a jednak tam úplně chybí operace a nálitky k čepu atd. Původně jsem si myslel,že je to jen origoš z odtočeným závitem,ale chyba lávky :roll: :puke

Co by asi šlo,ale bylo by to pracné,tak odvalit z nosiče ten přesah a strouhnout klasický AK levý závit(pokud by vyšel) přímo na lauf,pak by šel dát comp z tantala nebo klasické novopříslušenství na AKM,ale je to taková prasáreň...

Jinak pěkné fotky,kdyby byly ještě nějaké detaily,byl bych-určitě nejen já přešťastný a vděčný :rock

Člověk se fakt nestačí divit,jak to jde postupem času s těma sajgama do kopru :| Né tedy,že by to byl nějaký zásadní problém,ale už to prostě není,co to bejvalo
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Spoust byla po ruce jina, tak to bylo nejrychlejsi reseni aby se to dalo vubec pouzivat...

Nejake fotky mam na karte nebo az bude moznost muzu udelat, rekni si co te zajima...

To ze to jde se sajgama do kopru soudis s ceho ?
Toto taky bylo vyrobeno imho pred lety a dal viz debaty ve vlakne (prispusobeni legislative kdesi v pr. pak predelani blize k normal. Ak ...)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

Zarozak píše: 20.05.2020 20:25 ale už to prostě není,co to bejvalo
nic neni jak bejvalo ;-) do kopru de všechno... :)
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Bych na ten závit z vysoka kašlal. Jednak je to celkem atyp a pak dáš do toho 1/5 ceny pušky bez většího kladnýho efektu na cokoliv. Osobně ten ak kompenzátor/ tlumič výšlehu beru jen jako přepravní ochranu ústí před nárazem a jako držák na bajonet. Jinak to většinou sundavám, v CQB to překáží a při mířence to zdvojnásobuje rozptyl.

Nemít už doma tři AKčka v 5,45 tak běžim pro nákupko. Ted mě spíš štve že ZS dovezl ZASTAVU PAP kterou jsem u nich ještě v lednu marně poptával a hned co jsem přesměroval letošní rozpočet jinam se jim objevila na stránkách.
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od uid0 »

Zelený Sport dovezl z Běloruska a do nabídky zařadil nové, nestřílené originální sovětské AKM.. sice k tomu není všechno to příslušenství jako předtím v tamté nabídce od ProAmmo, ale za to je za dvanáct ;)
Sice jsem pušku v 7,62x39 vůbec kupovat nechtěl, ale tomuhle asi neodolám.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Koukal jsem, po kolika má ZS příslušenství k tomu AKM a ve finále se oplatí vzít set od konkurence za o něco vyšší cenu. ZS má jen termosetový zásobník za 980, konkurence je má 4 atd.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

teda....se spouští na žádném AK jsem nikdy neměl problém...fakt nechápu...
srbské jsem si dosyta užil v bojovém nasazení 1991/1992 (vystříleno moc)
a ruské AKSU mám teď....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Mě to vychází 17500kč včetně pěti zástaváckejch plasťáků a pažby od caa. Ale u AKM bez lišty si ještě dokážu sedět na rukou a řikat že vz58 stačí (i když jsem si s akm nejjistější hned po slávii 631).

Aksu je jen taková nouzovka pod bundu do města. A vůbec člověk je z těch malorážek už docela otrávenej - 7,62 díry vypadaj na terči líp.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Po pažbě od CAA bych zrovna netoužil. Termosetovým zásobníkům bych dal přednost před jinými. Malorážkový AK-74 považuji asi za nejlepší AK, resp. i pušku s nej poměrem cena/výkon.
S ostatním souhlas (AKM = vz. 58, AKSU nouzovka).
Ad spoušť - krom toho, že některé kopou (což se dá řešit), jsem také nikdy neměl problém. Z vojenských spouští u útočných pušek je AK asi nejlepší, co jsem měl v rukách. A když se ještě ojede používáním, je pak ještě lepší.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

"A vůbec člověk je z těch malorážek už docela otrávenej - 7,62 díry vypadaj na terči líp."

Jen většinou nebývají tam,kde by je člověk chtěl zrovna mít.......ale zase potenciál porazit chlapa za železným kontejnerem a ještě diskem z auta tam je o tom žádná :)

AKSU je nouzovka,ale je to tak kurevsky skladné,že to prostě má svoje místo. Jasně zastava M92 má možná větší potenciál Joulů při stejné kompaktnosti,ale zase není tak pohodlná při střelbě a tak dobře vypadající a .....s tvrdochromem ;)

skagerak: Že to jde do kopru jsem myslel tak,že první saigy,co se sem dovážely neměly skoro žádnou z těch záludností,co mají ty,které se dovážejí teď,cena byla taky velmi výrazně lepší,když už člověk musel ubrat ze svých požadavků a sáhnout po zlovečtělé variantě. Ale jinak je mi jasné,že ivan vyráběl ty zpitvořelé varianty asi i předtím...
Odpovědět