Black mamba raze 9mm makarov?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Jestřáb »

Tady jen pro úplnost odkaz pro ty, kteří hledají v jakých rážích se BM vyrábí:
http://www.fiocchigfl.it/site/index.php ... %20Defence
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Dancek »

Fabulous píše:Tak já pravidelným nabíjením zatlačil gulku i u normálního náboje.
Kefalín, a čo si predstavujete pod takým „normálnym nábojom“? Byly to S&B, u nás běžně dostupné Magtechy či Geca nebo něco jiného?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Fabulous »

Už si nepamatuji značku. Možná SB...
Macek
Příspěvky: 95
Registrován: 23.12.2012 23:03
Pohlaví: muž

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Macek »

Moje zkušenosti s BM 9 luger jsou vezkrze pozitivní nevystřílel jsem toho moc, pouze dvě krabičky ale přesnost vynikající, menši zpětný ráz než u 7,5g sb tudíž efektivnější rychlosřelba takže z mojí strany spokojenost. problémy se zatlačením kulek dle mého názoru bude zřejmě docházet vlivem velmi měkkého olova které je tam použité proto je asi třeba tomuto střelivu věnovat vyšší pozornost při častějsí manipulaci ale já osobně jsem nikdy žádné potíže s tímto neměl a to mám jeden plný zásobník který pravidelně cca po dvou měsících střídám.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Nicotinick »

Mamba není olovo ale normální celoplášť, jen blbě zaškrcený. Málo zaškrcený je proto, aby rychle nevyletěl počáteční tlak při výstřelu protože je tam extrémně rychlý prach.

Úplně stejnou práci dokáže víceméně každá krátká střela (kulky má pes) ve tvaru komolého kužele s krátkou vodicí částí a s hmotností cca 100 gr, vyhnaná rychlostí cca 400 m/s. Ovšem za podstatně méně peněz.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Black mamba raze 9mm makarov?

Příspěvek od Jestřáb »

U Mamby v ráži 9mm Browning krátký jsou nábojnice navíc zaškrcené za koncem střely (drážka po obvodu jako třeba u některých .38special), aby se střela nezatloukala dovnitř. V Lugru jsem je v ruce neměl, ale prý to nemají, takže běžné zaškrcení krčku je pro zatloukání holt nedostačující.
To, co píše Nicotinick s tím škrcením u lehkých střel bude asi pravda, páč u vlašimskejch 9mm Luger SP 100grs mají střely taky tendenci zalejzat, oproti ogiválům FMJ.
Odpovědět