SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

SA vz 58 nebo Saiga raž .223

SA vz 58
30
68%
Saiga raž. .223
14
32%
 
Celkem hlasů: 44
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Příspěvek od samopal72 »

na sa58 už jsem měl v ruce prasklé úderníky-typ s dírkou u čela,ty inovované už nepraskají,prasklé závory,prasklé závorníky-v místě u vytahovače,pružiny se vytahají u všeho,zásobníků není nikdy dost,pro klid duše kompletní spoušt a je hotovo
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Příspěvek od JOBU »

A na koľko zbraní pripadalo koľko vadných dielov?Jediná pružina,ktorá keď sa unaví spôsobuje problém je pružina piestiku.Vratnú pružinu aj pri viac ako normálnom použivaní nieje možné unaviť,zásobníková skôr praskne ako sa unaví,a bicia pramencová skôr kľakne pri debilnej zborke/rozborke-zohne sa ,ale sem tam vie prasknúť-tak na 500 zbraní 4-5 ks .Závory,závorniky,nosiče,zápalníky,a piesty existovali v dvoch prevedeniach,prasknutý uderník bude fungovať pokiaľ sa nerozlomí,neviem ktoré prevedenie je u teba inovované,kedže sú minimálne tri prevedenia.
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Příspěvek od lz1 »

pripíš ešte zlomený zápalník (diel uložený v závorníku). keď som bol na ZVS, tak jedenému chlapcovi sa vyskytla táto závada...Nikdy nezabudnem jak veliteľ roty péroval rotného ktorý nemal ani potuchy, prečo tá puška nechce strieľať, a ani ako ju uviesť späť do použiteľného stavu....
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Příspěvek od samopal72 »

vůbec neřeším,na kolik zbraní připadá nějaký počet vadných dílů,v podstatě nikdo ,kdo si kupuje v posledních letech nějakou civilní verzi sa58 nemá novou,všechno to jsou skládačky z použitých věcí,tudíž nikdo neví,jak dlouho která věc bude fungovat,nás bylo ted na cvičení 48,ne všichni měli samopali,řekněme 40 lidí s sa58,z toho 2 ks nestříleli vůbec po několika výstřelech-po zmáčknutí spouště se nedělo nic,ani rozborka nebyla možná-bylo stále nataženo,můj střílel,ale jak už jsem psal praskl úderník,takže k těm dílům-pokud pružina stojí dnes kolem 100 kč-nedávno výrazně méně,závory jsem nakoupil po 250,kompletní závorníky po 650 kč,spoušt kompletní 550 kč,zásobníky nové mám po 70 kč,když to sečtu,je to asi tolik,kolik kuřák za měsíc prokouří,navíc když vezmu kolik stála celá záložní bedna součástek -já jsem je nakupoval za 2900,tak se to bohatě vyplatilo a ani to nezabere moc místa,a a no,u řady součástek existuje několik provedení,konkrétně u úderníku považuji za novější provedení to bez otvoru u čela,protože pouze tímto provedením už dnes disponují vojenské opravny,závory mám už také pouze ty nové,nesrovnával bych sa58 a kalacha v dostupnosti jakýchkoliv dílů,protože ak se vyrábí v různých variantách dodnes po celém světě,kdežto sa už dávno ne a nikdo nebude,protože za tu cenu co by to stálo,by to nikdo nekoupil a o kvalitě se nemá cenu bavit,kolik by dnes asi stálo vyrobit třeba závoru? v nejbližší době se budou i záložáci přezbrojovat na breny a zbylé sa58 nepochybně někdo šikovný opět vyveze někam kde je potřebují, a to včetně dílů a munice,můžu ti v klidu potvrdit,že už dnes jsou některé díly pro sa58 i pro armádu dost nedostatkové,mám známé jak v Jaroměři,tak ve Štěpánově,takže vím o čem mluvím
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Příspěvek od JOBU »

Ano poznám to veľmi dobre,ale radšej nebudem takto verejne rozoberať na nete.Ja som pri kúpe mohol vybrať z viacerých kusov a natrafil som tam na fakt fungľovku,viem ktoré plochy a veci na tom pozerať,akurát ten nový lak na hlavni mi nejak zliezol dole... Uderniky- čierny bez dierky a s dierkov,bez povrchovky s dierkou a bez dierky.

Presne ako tvrdíš,kto bol šikovný,a ochotný dať za náhradné diely nejakú vyšši sumu,dnes neľutuje,hodnota išla hore,taký menší investičný prvok,a predajné je a bude to vždy,a jesť to doma nepýta.
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: SA vz 58 nebo Saiga - Hlasovani

Příspěvek od RobertK »

Děkuji za informace, nakonec jsme se rozhodl pro Saigu a to z jednoho důvodu kvůli náboji .223
Když jsme byl na střelnici tak jsme stříleli do HARDOX náboj 7.62 se jen rozprskl ale náboj .223 SB udělal důlek.
To rozhodlo. Ale Saiga bude jen přestupní a už šetřím na V-AR.
Dík všem.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Odpovědět