Střelivo do samonabíjecích pušek

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Fabulous »

Debatujte si jak chcete, ale bez urážek. A to platí pro všechny!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Zarozak »

Ten AK kiss jsem docela vyřešil tím,že jsem nalepil do místa nárazu-do rohu okýnka takové filcové kolečko,co se lepí pod nohy od stolu atd.Zkusil jsem to jenom na zkoušku,když jsem "nafasoval" pár přebitých laborací v 7,62x39 a nepoškozené mosazné hylzny musel vrátit,ale funguje to už cca 300 ran,když se to probije,stačí zase nalepit druhé.Filc vydrží více než pěnovka na dveře atd.Testuje to i kolega s miniberylem a výsledek stejný.Je to sice nevzhledné,ale co se dá dělat.
Valmety na to měly vyřešený takový deflektor:
https://www.google.cz/search?biw=1280&b ... I9Y10s87wM:

asi by to šlo i vyrobit,ale nechce se mi kvůli tomu vrtat ďouru do deklu

Jinak jsem rád,že se na toto téma(přebití pobitých nábojnic) rozjela debata a konečně se k tomu i někdo vyjádří.
Mám na to takový názor(teoretik),že lehce uprostřed ťuklé 223 by snad mohly jít ještě jednou otočit bez obav o roztržení v nitridovaném nebo chromovaném laufu.U nechromované ARky bych to asi dlouhodobě nedělal kvůli možnému rychlejšímu vytlučení komory při dlouhodobé expozici takových hylzen.
Jinak ty přebité 7,62 co jsem nafasoval taky nevypadaly zrovna ideálně a byly už otočené určitě několikkrát,ale při těch slabších laboracích úplně v pohodě,žádný problém nebyl.Byl to asi tak poloviční pšouk oproti surplusu a rantly měly všechny od vytahovače nenatažené,takže celková extrakce musela být taky v pohodě.Kdo chce mít jistotu zavřeného závěru a má tu možnost,může si do spoušťáku dodat závěrnou páku a kohout.Fullauto to rozhodně neudělá,ale hlavní bezpečnostní prvek AK bude funkční
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Matěj »

Krycí plech závěru se dá dokoupit a nestojí to ani tolik nebo aspoň když jsem to viděl, tak to moc nestálo. Mít ještě AK, tak to možná zkusím. Na druhou stranu se klade spíš otázka, jestli se oplatí pro AK vůbec přemýšlet. Zatím jsou v 7,62 i 5,56 ex vojenské náboje běžné a poměrně laciné. Krom toho terčové laborace do toho snad nikdo necpe.

EDIT:
ZS má krycí plechy, dle provedení za 1400-1500, trošku dražší než pamatuju, ale zase tak hrozné to není.

http://www.zelenysport.cz/nahradni-dily ... sovany-33p

http://www.zelenysport.cz/nahradni-dily ... hladky-33h

Kdysi jsem s kolegou zkoušel přehazovat ND mezi jeho AKM a mým 74 a třeba oba plechy pasovaly vzájemně.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Zarozak »

Tak na allegru jde ten plech koupit i za 200-300kč.Já mám zrovna s plechy zkušenost opačnou,nešly vzájemně prohodit bez úpravy.U jednoho bylo třeba vybrousit okénko pro západku vzadu a druhý lítal u mířidel jako prase-podotýkám,že oba fungl nové nikdy nepoužité.To samé nová plynová roura na akm-delší tak o 2mm,beru to,že se tam asi počítá přímo s dopasováním na konkrétní kus a více je lepší jak méně :lol:

Jinak surplusové .223 cca 8kč mi nepřipadají jako příliš laciná možnost,jinak nejlevnější civily SB běžně v kšeftech za 9,70,-
U 7,62 to ještě jakžtakž se skřípěním zubů přežít jde...zatím
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Matěj »

Já měl bulharské AK74 a kolega má polské AKM a vzájemně to pasovalo dobře, asi záleží jaké měl jaký vyrobce toleranční pole, každopádně za dvě stovky se už hodí do toho pilovat...
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od achopsalista »

Borci neviete niekto bližšie informácie o náboji vz. 43-redukovaný? Konkrétne ma zaujímajú údaje z ktorých by sa dala odvodiť energia J.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od golem »

golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od golem »

Další data jsou z předpisu Děl-21-8 Používání 7,62mm nábojů redukovaných a 7,62mm náboje zaměřovacího vz. 43
7,62x39 reduk.JPG
Předpis mám celý v pdf, pokud by ho někdo chtěl.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od achopsalista »

Ďakujem.
Veľmi ste mi pomohli...
Golem, čo je zač ten druhý Náboj?
Bol som v tom že redukovaný je najslabší...
To som z toho jeleň. Na vojne sme mali redukáče čo neboli schopné obtiahnuť záver.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od achopsalista »

Už som ho dohľadal. Zameriavací...
Nemáš tam niekde goleme váhu strely tohoto náboja?
Strieľali ste s ním niekto?
Bol schopný obtiahnuť záver ?
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od golem »

7.62 mm náboj zaměřovací vz. 43 (7.62-Zm 43)
Náboj se používá k měřičským účelům u dělostřelectva. Jeho střela za letu svítí červeně a to do vzdálenosti až 1500 metrů a je dobře viditelná ve dne i v noci. Váha náboje je 11.4 gramu, střela váží 3.5 gramu a na hrotu je označena dvěma barvami – zeleným a bílým páskem.
Střela má tvar pistolové střely s půlkulatým hrotem, plášť je ocelový, plátovaný tombakem. V plášti je zasunut ocelový, tombakem plátovaný kalíšek, ve kterém jsou zalisovány zážehová a svítící slož.
Zdroj: https://www.strelci.com/?p=444

Ale v předpisu je uvedeno, že svítí od 50 do 400 metrů, tak nevím, kde je pravda...
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Walt »

Pouziva se ve cvicne hlavni RPG 7
http://m.gunexpert.sk/products/naboj-zamerovaci/
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Serža »

není to úplně do samonabíječek, spíš do opakovaček, ale odpovídající vlákno jsem nenašel a nechci plevelit
na našem trhu (BVS) se objevily nové náboje .308Win = PPU FMJ BT 200grs SUBSONIC za 24,- Kč za ránu
blbě se k tomu hledá balistika, na stránkách PPU nic není...ale našel jsem info na PPU-USA:
https://www.ppu-usa.com/ppu/7-62x51-subsonic/
Ozkouším v 16,5" Remíkovi (snad do konce prázdnin) a dám vědět rezultát :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

7,62x39

Příspěvek od Zarozak »

Zkouseli jste nekdy nejake lepsi strelivo nez zcivilnene v kose nebo kalachu?Zajima me hlavne rozptyl na 100m oproti cipovanym a jak rapidni zlepseni presnosti lepsi strelivo prinasi.Treba nove S&B oproti bxn,bulhar,cinan apod.Jedna se jen o tuto razi
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od jerry.mysak »

zarozak
kdysi jsem zkoušel lovecký náboje v SA58 a střílel jsem s nimi stejně jako s kterýmkoliv jiným. Největší problém je vždycky (skoro) ve střelci. Náboje a střelivo většinou nebývají tím nejslabším článkem.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Zarozak »

No prave,ze jsem ted strilel s optikou a vysledek uplne stejny jako pres pevna.Dost rapidni rozdily rozptylu mezi jednotlivymi puvody CIPaku.Nejpresnejsi byly cinany,nejhorsi bulhary,ale s optikou rozptyl porad hrozny-na 100m po celem cernem.Kalach urcite umi lip a vse je v poradku,tak kde je tedy problem?
b_ad_a
Příspěvky: 29
Registrován: 21.06.2016 17:25
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od b_ad_a »

V BVS se objevily "lovecke" 5.45x39 soft tip. Cena je.. vyssi :-) ale hodi se par jich mit...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Serža »

kruci a to jsem tem nedávno byl...jsem jich mohl pár krabiček vzít...
no, asi si udělám ještě jeden výlet do BVS :-)
díky za tip...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od mukl »

Jednou, kdysi před lety, jsem z SKS střílel i nevojenské střelivo. S porovnáním rozptylu vůči původní armádní produkci bohužel nemohu sloužit. Asi to ale nejspíš bylo: "prašť jako uhoď..... Tenkrát na té střelnici, tam kolega laboroval cosi s rychlostmi střel a měl tam takové to hradlo na jejich měření. No...to "civilní střelivo :F " bylo z Ruska, mělo ocelovou, šedě lakovanou nábojnici a bylo vyrobeno v jedné z tradičních muniček, tentokrát pod značkou "WOLF". A ty ruské civilní střely, při měření lítaly rychleji než naše vojenské BXN. Tak asi tak...Ale jasně, nebyly to náboje "Norma" nebo nějaké fakt super precizní a skutečně civilní. Ten rozdíl v rychlostech byl cca: 5 až 10m/s ve prospěch ruské produkce.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo do samonabíjecích pušek

Příspěvek od Serža »

kdyby ses k BVS podíval, tak bys viděl, že ty zmiňované 5,45x39 jsou Hornady...nemohou tedy být ze stejné linky, jako surplusové
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět