CZ BREN 2

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od mukl »

..a propos "14" hlaveň.... Není to krátké? Viděl bychto tak na "16". A "Ray" ....co to máš za SKS, že ti to sníží po jejím prodeji cenu Brena. "Darovací exemplář soudruhu Stalinovi, který je pozlacen"?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Nicotinick »

mukl píše:...to vaše věčné škarohlídství :wasntme . Bren 2 jsem sice v ruce neměl, ale vypadá dobře. Na základě provozu Brenu první generace, jistě výrobce vychytal nedostatky a bude to O.K. Už slyším ty nářky, že to stálo hodně peněz, nebo že dokonce byly s Brenem 1 v Afghánistánu ohroženy životy našich vojáků....Všechno má nějaký vývoj. Já tvrdím, že v dlouhodobém a strategickém horizontu buďme rádi a buďme vděční tomuto strategickému rozhodnutí a firmě CZUB za Breny atp. Věřím, že je to perspektivní prvek nejen ve výzbroji AČR, ale bude to i zajímavým vývozním artiklem ....a to nakonec možná především. A cena? No to se musím smát. Já si ho nekoupím, protože na to nemám - nedám kačky. Ale že bude stát 20 000 Kč nebo tak něco, si může myslet jen naivka. Našinec zvyklý na dřívější vojenské výprodeje, kde se zbraně vyprodávaly za cenu železa ve sběrně + dovoz + zkušebna + zisk dovozce a rabat prodejce...se teď diví, že jsou zbraně drahé...
Bren 2 je už šikovná konkurenceschopná flinta, což o to. A upřímně, kdyby to byla z "dlouhodobého a strategického hlediska" podpora domácí firmy za transparentních podmínek, ani nemuknu. K.rva fix, on to byl ale normální podvod . :head
Celá dodávka, dovývoj, doopravy, úpravy atd. toho klumpru Bren 1,na kterém se to CZUB teprve učila a který se už ani nevyrábí, stály daňové poplatníky 2 miliardy (ano 2 000 000 000) Kč. Do pxdele , kdyby alespoň půlka z toho šla vojákům na slušné boty, spodní prádlo, vesty, přilby , aby si to na mise nemuseli kupovat ze svého.

Už z toho principu, že soukromá zbrojovka socializuje náklady a bude kapitalizovat výnosy "vývozního artiklu", si Brena 2 nikdy nepořídím. To bych si připadal jako ještě větší k.kot. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

#2 mukl
Pokud to nebyl sarkasmus, tak za mě 16" je zbytečně dlouhá. Z praxe s Brenem 1 je pro mě 14" naprosto dostačující. Ne jen teď na hobby střelbu, ale i když to vemu jako PA bugout. Smířím se ale přinejhoršim i s 11", pokud CZUB zklame. Co se týče OT o SKS, tak bych ho ukončil doporučením k opětovnému přečtení toho, co jsem napsal. Uniká ti kontext ;)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Ukrutný výhody tenký krátký hlavně u rychlostního a celkem chcípáckýho náboje nechám stranou. Ale už do toho někdo zkoušel nacpat mírně znečištěnej nebo deformovanej náboj? A pak ještě závěr trochu dorazit?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Fabulous »

Maďaři to teda pojali značně low-endově. Čínské kolimátory a podřadné izraelské zásobníky. Že by pušku brali také jako low end?

https://www.armadninoviny.cz/bren-scorp ... brane.html
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od FMJ »

Tak jako jistěéé... A proto ji mimo jiné zavedli i GIGN....no co už, low-endoví čučkaři, že Fabe?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

Je ten Holosun o tolik horší než Meopta, kterou mají u nás? Ani s jedním nemám větší zkušenost, tak to není jen řečnická otázka. Meopta na Brenech mi nepřišla kdo ví jaký highend.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Fabulous »

FMJ píše:Tak jako jistěéé... A proto ji mimo jiné zavedli i GIGN....no co už, low-endoví čučkaři, že Fabe?
O výbavě a schopnostech francouzských bezpečnostních sil si nedělám žádné iluze. Ani GIGN nejsou žádní galští SEALs.

A pokud chceš ráži 7,62x39 na bourání zdí a prostřelování aut, tak ti ve finále zbyde skoro jen ten Bren. A že jim to CZUB nadělila v rámci reklamy za extra speciální cenu, o tom netřeba pochybovat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od štaflík »

Ehm, já si myslím, že to FMJ nepochopil. Fabík píše o podřadných kolimátorech a zásobnících, co mají mít maďarské Breny. Ne o pušce jako takové. Myslím, že GIGN to nemá s Holosunem a FABem.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Rase »

Nepřijde mi že by byl Bren 2 zrovna low end...
Maďaři se rozhodli šetřit, to je asi jako když si Litevci osadili na Boxer izraelskou věž Samson II, místo kvalitnější ale dražší věže Lance. Taky nejde říct, že by Boxer byl nějaký low end
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od hrd »

Fabulous píše: O výbavě a schopnostech francouzských bezpečnostních sil si nedělám žádné iluze. Ani GIGN nejsou žádní galští SEALs.
A pokud chceš ráži 7,62x39 na bourání zdí a prostřelování aut, tak ti ve finále zbyde skoro jen ten Bren. A že jim to CZUB nadělila v rámci reklamy za extra speciální cenu, o tom netřeba pochybovat.
mám pocit, že se jednalo asi o 20 pušek, tak bych to "zavedení" asi odlišoval od armádních nákupů tisícovek či desítek tisíc zbraní (čímž netvrdím, že to byla špatná volba)
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od morho »

Našel jsem článek o objednávce 68 pušek, zajímavý je že 9" hlaveň. Pro tak krátkou by se hodila spíš ráže .300 Blackout, nebo chtějí 7.62x39 kvůli nějakým armor piercing střelám? EDIT: a prý byl požadavek aby to umělo subsoniky. Tak potom mi volba 7.62x39 oproti 300BO dává smysl ještě míň.

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... 2-7-62x39/
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Cep »

Začali vybírat v 2015, kdy jim po Paříži běhali v neprůstřelných vestách. Chtěli kombinaci "armor piercing" a "stoping-power"..
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od hrd »

Tak jsem si z Bren 2 5.56 trochu zastřílel, je to lehoučká zbraň, ovládání OK, moc pěkná spoušť.
Osobně by mi to nejspíš nevadilo, ale chápu kritiku na příliš krátké předpažbí.
Zřejmě díky nízké váze subjektivně docela kope.
Nevím, proč se někdo snažil dostat další ovládání záchytu závěru do lučíku, to bych mít tuto zbraň asi vykastroval a používal "AR" záchyt k zachycení (dá se provést díky páce vlevo jednou rukou jako u Eva) a nejspíše natahovací páku k vypuštění (jako třeba u 58).
Překvapilo mě, že k tomu byl nějaký plastový zásobník od ČZUB, nebo alespoň značený ČZUB (střílel jsem ale s Lancerem, tamtem jsem objevil až pak).
Hlavní minus je cena, za 50 000 jsou, podle mě, lepší zbraně. Nicméně pro milce ČZUB, kterým nevadí, jak a za čí peníze tato zbraň vznikla, to jistě nebude špatná volba.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od hharo »

Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

2 hrd
Z těch pi***in, ve kterých se daně prohospodaří, je myslím vlastní úspěšná zbrojovka se světově konkurenceschopnými produkty pořád ještě výhra.
Btw, za rok mám v plánu B2 koupit, takže mě zajímají i subjektivní názory ostatních, než se tak stane - Takže: Co je podle tebe v dané cenové relaci lepší než B2 a proč?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od gravedigger »

Za 50 tisíc máš slušnou ar15 i s eotechem :-)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Matěj »

No, já měl možnost už zkusit tedy i B2 a musím říct, že s AR se mi střílí zkrátka mnohem komfortněji. Ale ať si každý koupí co chce. Jen by podle mě CZUB měla rozdávat pomalu Breny zdarma českým daňovým poplatníkům (ono causu asi každý zná a kdo nezná, ten si vygooglí) a ne chtít za ně, ještě pro civil očesané o raily (dle CZUB to je sice výhoda...), 50k. :)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od Ray »

A ciste teoreticky, pokud by mi za ten rok klapla jedna (zatim teda nezavazne) prislibena domluva slevy min 30% - Nebude to lepsi volba nez low-end AR15 typu STAG/DPMS a drazsi high-end typu HK/DD ? Jako ja AR urcite nezatracuju. DD kolem tech 50+ klacku byla koneckoncu uplne prvni uvaha.
Beru to ted (krom te pripadne slevy) spis jako ze je to domaci flinta z firmy s letitou tradici, ktera si uz prosla nejakou evoluci a ND snad taky budou k dispozici. V USA, odkud je zatim na netu nejvic dojmu, ji navic neskutecne chvali a casto vyzdvihuji i nad domaci a zahranicni produkci. Navic vyber ze 2 razi.
Tu optiku vem cert, mam sportovni kratas UTG 3-9x co uz ma za sebou par set ran z SKS (bez problemu) a bude mi k tomu stacit nejaky lacinejsi red dot. Po eotechu vylozene neprahnu, nemam v planu poustet se do krizku s NAVY Seals :P

edit: ty raily to je shit no, toho jsem si prvne nevsiml.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: CZ BREN 2

Příspěvek od PaF »

No za 50k pístová AR s Eotechem nebude ;) . Ale kdybych byl ochoten dát za flintu takový balík, hledal bych raději pístovou HK z druhé ruky. Vzhledem k tomu, že mám AKSU a jsem spokojen, mne naštěstí takové pokušení nečeká.
btw AR mám za sebou..
Odpovědět