Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

skageráku nementoruj a odpusť si keci typu "přečti si to po sobě". Jestli s něčím nesouhlasíš, řekni s čím. Pokud toho nejsi schopen, tak raději sklapni.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Hohepa »

Bak-ly píše:Bill Masen: Já jsem to myslel tak, že stačí mít na stolku zbraň s nevloženým zásobníkem, pak je vše v pořádku. Zásobník je otázka čtvrt vteřiny. Takže zbraň na stolku nevidím jako problém.

Skagerak: V tomto ohledu pravdu má - § 58 odst. 6 "Přechovávaná zbraň musí být v nenabitém stavu, to znamená, že zbraň není nabita náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo v nábojových komorách válce revolveru."
Zásobník je zřejmě otázka vteřiny, ale bez nábojů to je k ničemu.
Červeně zvýrazněná věta zbraň není nabita náboji v zásobníku
se přese nedá vykládat jinak, než že v zásobníku nesmí! být náboje.
Nikde se neříká, zda je zásobník vložen či nevložen do zbraně.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Nicotinick »

Upřímně myslím, že celá ta debata o právních aspektech ne/nabité zbraně doma v ložnici, zejména pro držitele ZP sk E, je fakt celkem o lejně. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

Nicotnik, asi máš pravdu, (a jen na okraj doplním, že nejen pro držitele sk. E)

Bill Masen, trošku klid prosím

nesouhlas se týkal obou tvých tvrzení z předchozí strany, a doporučil jsem abys citaci, kterou jsi ty sám vložil přečetl znova...

Asi se shodneme že nosit zbraň pod vlivem není OK ?

Můžeme držet zbraň když jsme pod vlivem ? - Ano jistěže

Definice nošení a držení se nachází v tebou použité citaci, a z ní plyne, že např.když jsi doma a máš nabitou zbraň, tato je v režimu držení. Tedy i kdybys byl v této situaci pod vlivem, tak zákon neporušuješ (rozumnost a vhodnost takového počínání nechme pro teď stranou) ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od štaflík »

Hohepa. Omyl. Zbraň není nabitá, pokud v nějakém zásobníku, kdesi mimo zbraň jsou náboje. Když máš zbraň, prázdnou, a k tomu někde je zásobník s náboji, tak prostě zbraň není nabitá. Tečka.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Hohepo, to, že napáskuješ zásobník neznamená,že jsi nabil zbraň, stejně tak když dáš náboje do rychlonabíječe revolveru. Nabití zbraně je její uvedení do stavu, kdy je možné ji použít. Zbraň nabita náboji v zásobníku znamená přesně to, že ve zbraní nesmí být náboje.
Nikotiniku, myslím, že to debata o lejně není. Je to o ujasnění co je držení a co nošení. A začala tím, že když nosím, nesmím si otevřít pivko.

Si mě Štaflíku trochu předběhl.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Skageráku já jsem sama definice klidu, jenom nemám rád ten způsob vyjadřování, jakej si použil, protože to je jen machrování a ne argument. Navíc když pak napíšeš, že
skagerak píše:...když jsi doma a máš nabitou zbraň, tato je v režimu držení...
a v tý citaci zákona je jasně napsáno, že
Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně...zbraň nenabitou náboji v zásobníku
na tom, že nosit zbraň pod vlivem není OK? se určitě shodnem.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

a co tedy říkáš tomuto :
Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bak-ly »

Hohepa - Zbraň nabitá náboji v zásobníku a nabitý zásobník je celkem rozdíl :)

skagerak - Znovu si přečti celé ustanovení § 58 a pochopíš, že nemáš pravdu. Pokud se nebavíme o nošení, tak noční stolek = přechovávání = nemá být nabitá.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

S B Masenem se tu dohadujeme o držení a nošení, prosím nekomplikuj nám to ještě přechováváním ;)

Ja si přečtu §58, ty si na oplátku přečti §2(odst.2a)
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bak-ly »

Ano držení = přechovávání (§2/2 a) 1.) a přepravování (§2/2 a) 2.) :)
Takže § 2 odst. 2 písm. a) ti to rozděluje na tyto dvě kategorie. Poté § 58 podrobněji upravuje podmínky. Takže nechápu, co řešíme.

Noční stolek (opět pokud odmyslíme nošení) = držení, konkrétněji přechovávání.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

To cos napsal nic nemeni na tom, ze nabito na nocnim stolku=drzeni nikoliv noseni
Tedy ze v urcitych situacich I nabita zbran je v rezimu drzeni....
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Hohepa »

štaflík píše:Hohepa. Omyl. Zbraň není nabitá, pokud v nějakém zásobníku, kdesi mimo zbraň jsou náboje. Když máš zbraň, prázdnou, a k tomu někde je zásobník s náboji, tak prostě zbraň není nabitá. Tečka.
Odpověď nejen na tento příspěvek ale i následující reakce....

Nejsem právník ani nemám na nočním stolku. Mám desetiletého syna a vodí si spolužáky na návštěvu, toto je pro mě nepředstavitelné.
Jen máme v rodině trochu horších zkušeností z ČR justicí....

Hele jak Váš advokát , v případě "průseru" bude u soudu dokazovat, že ten zásobník byl opravdu mimo zbraň ?
Když to nabití trvá zlomek vteřiny
a policie na místě "činu" jiný prázdný zásobník nenajde ?
U soudu neplatí jak to bylo, u sodu platí co dokážeš-prokážeš ( v lepším případě)


jen podnět k zamyšlení :wasntme netřeba rozvádět zde to je OT
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Fantozzi »

Nas ucili, ze abych presel do stavu drzeni kdyz jsem mimo domov, tak je nutne zbran vybit a vypaskovat zasobnik.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bak-ly »

Jsme opravdu OT, navíc to nikam nevede. Takže tímto příspěvkem končím, ale nedá mi to, abych jej nenapsal.

skagerak: Pokud to bereš takto, máš v podstatě pravdu, ale... - máš nabito na nočním stolku, a bereš to jako držení = porušuješ zákon o zbraních a střelivu. Dopouštíš se přestupku na úseku zbraní a střeliva, pokuta až 50 000.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od štaflík »

Hohepa - zatím je na obžalobě aby dokázala, žeš něco nesplnil.
Za druhé pokud budu střílet, tak bojuji o život. Raději de iure někoho nelegálně zastřelit, než legálně umřít.
A za třetí prostě zbraň NABITÁ náboji v zásobníku je zbraň nabitá, tedy připravená ke střelbě. Já třeba v trezoru mám napoáskované zásobníky. Znamená to, že se nesmím nikdy a nikde napít? Protože zákon nerozlišuje v batohu nebo v trezoru, z hlediska nošení/držení.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Bak-ly píše:Ano držení = přechovávání (§2/2 a) 1.) a přepravování (§2/2 a) 2.) :)
Takže § 2 odst. 2 písm. a) ti to rozděluje na tyto dvě kategorie...
Tak už vidím, kde je ten rozpor. Myslím, že to není tak, že odstavec 1 mluví o držení a odstavec 2 o přepravě. Myslím, že oba odstavce vymezují co je to "držení" a v druhém odstavci je doplněno, že při přepravě musí být zbraň v uzavíratelném obalu. Ale právník nejsem a můj výklad zákona nemusí být správný.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

No vypadá to, že se shodneme, že se neshodneme, a je otázka, jestli má cenu si to dál vysvětlovat, je to OT a asi by to bylo ještě na dlouho....
Jen poznámka - zákon 119 není zcela dokonalý, a občas nedává smysl, je sám se sebou v rozporu a je otázka co zákonodárce myslel a co chtěl ... (taky se pro zajímavost můžete podívat na nošení a držení v předchozí úpravě...)
a otázku "plný zásobník mimo zbraň je nošení nebo držení" nám může vyřešit revolver nabíjený clipem :) rychlost srovnatelná (s ohledem na schopnosti uživatele)...

edit : Bil Masén
oba odstavce popisují držení, přičemž ten druhý při přepravě, kde ti říkají, že máš mít vybito a v obalu
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Co jsem tak koukal, tak jsou o tom diskuze napříč všemi gunfóry. Pokud by to bylo jak píšeš, tedy že povinnost zbraň vybít pouze při přepravě, tak by se zbraně do trezoru mohli ukládat nadrcnuté. To ale myslím možné není a ani rozumné, protože třeba požár by náboj v komoře vystřelil.
To, že si někdo nějaký zákon vykládá jinak je normální, i soudci to dělají. Navrhoval bych přesun této debaty a debat o dalších případných rozdílných výkladů zákona o zbraních do vlastního vlákna.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

přesun nebo smazání je asi na místě...
Dovedl bych na to téma psát ještě hodně dlouho, ale k čemu to..
sám jsme o své pravdě přesvědčen a nikdo tu nenapsal nic co by mne přesvědčilo o opaku, a já nikoho zjevně taky nepřesvědčil....

no a když už jsem se v jiném vlákně dozvěděl co je "bug out", mohl by mi někdo říct co je "EDC zbraň" ?
(ještě se na rozpadu asi vyskytuje pár zkratek které neznám, ale to třeba zas jindy
Odpovědět