Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od DeadMan »

tvl to si to neumíš vygoooglit ???

Every Day Carry = nošeno každý den
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od štaflík »

Every day carry. To co běžně a furt nosíš. Takže spíš menší, lehčí a nenápadnější kvér.
Řekněme že bys nosil jen G26 nebo G19 a v případě nějakého SHTF a nebo jen prostě bandy zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampama co se ti dobejvají do baráku by sis vzal G17 (nebo P-09, jako já ;) ). A nebo by sis vzal Desert Eagla .50
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

ok díky oběma
nosím G 17 běžně (i v létě ). Menší kvér většinou jen když jdu někam kde mají malé skříňky
co je SHTF už jsem si vygooglil (jak zmínil mrtvý muž), když ono se na tomto foru používají zkratky a pojmy které jsem na jiných(zbraňových) forech asi ani nepotkal...

a než DE. 50 už raděj třeba UZI (ať zůstaneme u lokality :) )
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od štaflík »

Shalom :hand
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Dokonce je tu i vlákno "význam používaných zkratek"
Jak si to myslel s tou lokalitou?
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Cep »

DE a UZI jsou ze stejné lokality..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Aha, to jsem nevěděl. Já měl zafixovaný že to je Magnum Research Inc a tudíž amíci.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

DE se asi dělal i v USA (a UZI se taky nedělala jen v Izraeli )
(ale zejména v dnešní době značka a "made in něco" už o místu původu nemusí moc říkat..)
(napomínám se za opakované OT :oops: )
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od gravedigger »

DE se kdysi dávno dělal v Izraeli, teď už jen v USA
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Dočetl jsem se na spoustě míst, že minimální náboj na obranu je 7,65. Na jiných místech jsem se dočetl, že minimum je 9 Br. No a jinde zase píšou, že cokoliv pod Lugrem je k ničemu. Tak by mě zajímalo kolik z vás jako EDC zbraň nosí něco v 7,65 a nebojí se to veřejně napsat. :nod
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Maximus »

Dokud nebudou povoleny střely s řízenou deformací, tak bych za rozumné minimum považoval 9mm Makarov. Kompaktních pistolí v 9 mm Luger je také dostatek. Osobně mám ve své EDC brašně full-size pistoli v ráži 9 mm L a nějak necítím, že mě to omezuje.
Pouze výjimečně nosím malý nerezový 2" Ruger v 357 Mag.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Walt »

Obcas nosim PPK (7,65 Br), obcas PM
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Serža »

.45ACP
ideál na EDC :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Haluziak »

Ono je potřeba si uvědomit jaký druh střetu kdo očekává. Tak nějak pochybuju, že by mě za současné bezpečnostní situace chtěl někdo krouhnout kvůli botám.

Takže spíš očekávám střet typu, že se připletu do loupeže v obchodě, popřípadě nějaký střílející šílenec/terorista, fetka s kudlou, která chce prachy anebo nasranej pes s pěnou u huby/prasátko s velkejma zubama v lese.

Pro tyto případy si myslím, že je ideální EDC brašna, jelikož času na tasení je dost a vejde se tam i můj nový EDC Glock 41 (teda až mi ho konečně dovezou) a hlavně v kanclu se dá bez problému sundat a hodit do šuplíku u stolu (akorát pak vypadáte divně, že vždy když jdete od stolu, tak si berete brašnu sebou). Tento poznatek nic nemění na tom, že si stejně nechám udělat i IWB pouzdro, pro sichr.

Co se týká ráže, osobně si myslím, že na člověka bohatě stačí .22LR akorát se jich musí použít víc na což se soud nemusí koukat přívětivě. Vzhledem k tomu, že střelivo s řízenou deformací/zvýšeným ranivým účinkem je do krátké zatím zakázáno jsem se pak rozhodl pro .45ACP - ta ráže má svoji historii a G41 má hlaveň delší než běžná 1911.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od dolmar »

Sice to není odpověď na dotaz Billa Masena, ale já nosím XDS v ráži .45ACP. Nosím ji v IWB kydexu vlastní výroby. Vím ovšem i o lidech co nosí Berettu 71, viděl jsem týpka co nosí Ruger SR22...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Matěj »

Nosím 9x19, nosil jsem dřív i 9x17, níž bych asi nešel, ale na druhou stranu 7,65x17 se pouzival v Evropě hodně dlouho jako služební náboj. Existovat něco v .45 a velikosti G43, co se zároveň chová dostatečně klidně při střelbě, tak jdu samozřejmě do toho, ale musím zbraň přizpůsobit oblékání (nosím IWB pouzdro), brašnu bych někde zapomněl, pistoli musím mit pod kontrolou na těle (mimochodem, jedné bývalce, kdysi ještě v 90. letech rozřezali a vybrali v nacpaném autobusu kabelku a všimla si toho, až když byla venku, to je asi i podvědomý důvod, proč mj. různým brašnám nevěřím).
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Strelec45 »

Čím menší ráž, tím přesněji se musíš trefit...
Nosíval jsem i 6,35 Br. :lol: Teď už ne...
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od čimango »

Nosím KelTec v 7,65 na "Chorcheho" (modří vědí :D ). Jsem si vědom nevýhod vyplývajících z ráže i typu zbraně, nicméně v poměru stupně ohrožení Pražáka živícího se ve dne klávesnicí v centru Prahy a nutnosti skrytého (lépe utajeného) nošení jsem tuto zbraň vyhodnotil jako nejlepší variantu. Nemusím ji nikam odkládat, je vždy k použití do +- 1 sekundy a vzhledem k velikosti ji mám u sebe opravdu vždy když nejdu chlastat. Pro případ zhoršení situace mám Glock 30s.
Doplnění: i v případě povolení střel s řízenou deformací o nich v těchto rážich neuvažuji. Nespolehlivá expanze vzhledem k nízkým rychlostem střel a pokud střela expanduje, tak zase nízká penetrace. V tomto jdu proti současné tezi o "předání energie" a požaduji prostřelení útočníka - dvě díry lepší než jedna. To je ale zde OT.
Naposledy upravil(a) čimango dne 15.05.2019 8:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Bill Masen »

Matěj píše:...nosil jsem dřív i 9x17, níž bych asi nešel...
Matěji rozveď to trochu. Klidně i pocity proč níž už ne. Od tý ráže se všechno odvíjí, velikost a hmotnost zbraně, chování při střelbě a tedy i opakovatelnost zásahu, schopnost zastavit útočníka...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od kregan »

[quote="čimango"][/quote]

Počkej, až vám tam v centru dají rámy.

Nově budu mít kancl za rámama bez možnosti uložení, tak řešim co s tim.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět