Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od vratnikp »

Leta jsem nosil g26 a na sportovni strileni mel g17. V praxi to vypadalo tak, ze jsem chvili strilel s 26, protoze jsem chtel primarne trenovat s tim co nosim. Pak byla 17tka zbytecna. Pak jsem chvili strilel s 17, kdyz jsem cuchl k vesnickemu ipsc a byl sem zas spatnej z toho, ze netrenuju s tim co nosim. Takze jsem vsechno prodal, koupil kompaktni ppq a mam svatej pokoj🤣. S apendixem to mam jako ty. I s g26 mi to bylo vrcholne nepohodlne. V iwb pouzdre nosim ppq s tlr1, takze je to rozmerove jak petipalec a pri svych 180cm a 80 kg nemam problem s printingem. Jen si clovek musi pri predklanenj davat pozor, jinak pazbicka nasponuje triko. Vyresil sem to tak ze si klekam.

K "naval brasnu" dostala moje pani instrukce kricet "jen si vyndam leky"
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od Liqid »

"Jen si vyndám léky" je super nápad, to se mi fakt líbí, díky za inspiraci :yes
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od drigon »

Ještě bych výkřik "jen si vyndám léky" doplnil dramatickým výrazem, couváním a případně se chycením u srdce.
Koukej tak, aby jsi viděl.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od skagerak »

Leky :lol:
Andropin (uzivani - v kratkych davkach u zdi)

@vratnik, asi mas zkusenost s g26 a g17 tak se dovolim zeptat na nazor...
Leta mam g17 gen 3 ktery nosim (I v lete bez problemu) se kterym nejvic strilim, obcas I nejakej ten srandamatch. Tak nejak mne napadla uvaha poridit k tomu g26 gen 3 (ktery asi uplne realne nepotrebuju, takze asi bazaroveho). Dlouho jsem ale g26 nemel v ruce a pokud kdysi ano tak jen na chvili. Jak moc je rozdilna strelba (drzeni chovani a tak) mezi g17 a g26, (i s toho duvodu plus zasobniky uvazuji o g26 a ne 43 a spol) ...
Ucel by byl pro situace kdy rozmer a hmotnost hraje roli, jestli nahradit komplet na noseni nevim.
Jak moc je ma uvaha nesmyslna?
(Taky by to chtelo jeste druhou g 17 tak na co narazim driv hh)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od des »

Mám g17 aj g26. Subjektívne rozdiel pri strelbe a ovládaní nieje nejak dramatický, g17 je kľudnejšia. Krátka pažba g26 pri strelbe nevadí. Pri výmene zásobníku si treba zvyknúť dať nabok malíček, tento zvyk sa niekedy prenesia aj na g17. Pri tasení je krátka pažba s 10r zásobníkom trochu problém, nieje tam tá istota. Zase subjektívne. Používal som botku glock+2, úchop ok, väčšia kapacita ale za cenu zväčšenia rozmerov. Teraz mám botku od Fab defense, tá je super. Úchop pevný pri rasení aj strelbe a rozmery cca ako 10r glock.
Nevýhoda komba g17+g26 je, že nemôžeš použiť svetlo rovnakého typu. Takže rôzne ovládanie, rôzne nabíjačky, rôzne púzdra... Alternatíva g19 s pažbou skrátenou pre použitie 10r zásobníkov umožňuje použiť dve rovnaké svetlá, prípadne len jedno svetlo prehadzovať podľa potreby a používať puzdrá pre g17 aj g19 a zachováva kompaktnost v oblasti dĺžky pažby na úrovni g26. To len tak na zamyslenie ;)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvek od vratnikp »

skagerak píše: 14.05.2022 17:48 Leky :lol:
Andropin (uzivani - v kratkych davkach u zdi)

@vratnik,Jak moc je rozdilna strelba (drzeni chovani a tak) mezi g17 a g26
okej, jak tohle téma přehledně a smysluplně uchopit... já se vždy snažím trénovat tak, aby to bylo co nejvíce cestě špičkového výkonostního střelce :lol: :lol: . Na druhou stranu druhým rokem (opět) pracuju jen na základech, protože na to nemám čas. V době covidový sem byl se sebou spokojenej, na kurzarbeitu byl čas trénovat 1 týdně i sušit. Důvod, proč jsem odešel od konceptu 26 a 17 (navíc glock obecně), byl fakt, že jsem dva roky po koupi baráku střílel tak 300 ran ročně. Obě pistole byly v rukou nepřátelské cihly.

Nicméně v době, kdy jsem střílel 500-600 ran měsíčně, bylo 95% návyků mezi 26 a 17 přenositelných. měl jsem v nich stejné spouště, stejná mířidla. Výhodou bylo, že g26 držel i v OWB kydexu pro 17 (dokud byla 17 bez lampy). úchop až na malíček totožný, přesnost totožná, pouze s 17tkou jsem byl rychlejší (delší záměrná, jistější úchop). stejné zásobníky jou rovněž výhodou, plus 26 je prostě robusní konstrukce. Když vyšly slim glocky 42 43 tak jsem jim moc nevěřil, že zvládnou běžný provoz pracovní pistole (evidentně subtilnější konstrukce je stále dostatečně odolná). Na druhou stranu, pokud nemáš problém nosit 17, tak bych ti řekl jdi do 26, právě protože si ty dvě jsou podobnější. sice u 43 bys měl ještě něco vhodnějšího na nošení, ale už bys měl jinou ergonomii a určitě bys měl horší výkonnost při přechodu 17/43 než 17/26.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět