Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
rescator
Příspěvky: 5
Registrován: 11.10.2015 18:56
Pohlaví: muž

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od rescator »

Kdyby to byla špatné vlákno, tak to prosím přesuňte. Rád bych si pořídil další samonabíjecí pušku a chci něco v malorážné ráži, tzn. 223rem, nebo 5,45x39. Cenově se chci pohybovat do 20tis a našel jsem si tyto varianty:
- Norinco CQ A1 – odrazuje mě pouze cena střeliva (nepřebíjím a zatím o tom nepřemýšlím)
- AKS74U – mám strach z krátké záměrné, cena střeliva je teď příznivá
- AK74 – čekám, zda ZS dá na trh ruské verze, cena střeliva je teď příznivá.
Na co to chci. Chci se trefovat, mít výsledky. Neplánuji optiku, chci střílet přes mířidla. Prosím poraďte, co. Já vím, že bych měl koupit všechno, ale na to nemám finance.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Nicotinick »

To zase bude nekonečný flame. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od viktor »

no jasne :-) a proto si to skoro hned utnul :D ale v klidu debata moc velka nebude...
to mas jako inzerat ve stylu .... chci behat maraton jake kecky si mam koupit ?
všechny uvedene zbrane jsou dobre, největší chyba je vždy mezi zbrani a zemi, tj ve strelci, aby fungoval strelec musí strilet, stejne jako bezec behat.. takez potřebuje strelivo a to hodne streliva.. :D
z uvedeného vyberu je nejlevnejsi porad přebita 223 .. a to delat nechce a peníze asi také moc nemá..
takze je to v podstate neresitelne.. :-) a tim ze se tady rozbehne nekonecna debata... jak pises .... neziska nikdo nic :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhké sny Rozpadlické - zbraně

Příspěvek od Fabulous »

rescator píše:Kdyby to byla špatné vlákno, tak to prosím přesuňte. Rád bych si pořídil další samonabíjecí pušku a chci něco v malorážné ráži, tzn. 223rem, nebo 5,45x39. Cenově se chci pohybovat do 20tis a našel jsem si tyto varianty:
- Norinco CQ A1 – odrazuje mě pouze cena střeliva (nepřebíjím a zatím o tom nepřemýšlím)
- AKS74U – mám strach z krátké záměrné, cena střeliva je teď příznivá
- AK74 – čekám, zda ZS dá na trh ruské verze, cena střeliva je teď příznivá.
Na co to chci. Chci se trefovat, mít výsledky. Neplánuji optiku, chci střílet přes mířidla. Prosím poraďte, co. Já vím, že bych měl koupit všechno, ale na to nemám finance.
Jednoduchou vylučovací metodou požadavků si můžeš odpovědět sám:

Chci se trefovat, mít výsledky - Norinco CQ A1 nebo jakákoliv AR15
Neplánuji optiku, chci střílet přes mířidla - AK74
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od štaflík »

Slušné AK-74 se Norníkovi přesností vyrovná, zvlášť pokud se do obou zbraní bude cpát srovnatelně drahé střelivo.
Každopádně u obou pušek bude rozdíl v přesnosti o dost menší, než schopnosti střelce. Pokud máš nastříleno, nepotřebuješ růst, ale jen se udržovat, tak cenu střeliva neřeš. Pokud jsi na začátku, tak si myslím, že za stejné peníze nacpané do střeliva budeš mít po roce lepší výsledky s AK,, než s .223. Natrénovaný objem ti dá víc, než nuance v přesnosti obou zbraní.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Walt »

BSR 74 ma listu na montaz napr. kolimatoru
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od krvfx »

Ke mě domů už nesmí nic, co nemá střeleckou pohotovost. Ne, že by se s tím bořil svět, ale...no a "pistolové" ovládání AR15 má také určitý komfort.

AK bych snesl ve formě AKSU, ale cena střeliva do budoucna rozhodně příznivá nebude, jelikož sankce...

Moje volba je jasná - AR15 - a řeči o hliníkovém kvéru, co se sekne, když se na něj někdo špatně podívá, neberu:)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Kapo »

Chlopi, mám takú otázku, ako to je u vás s ND k zbraniam? Napríklad záver k mosine sa dá kúpiť navolno /dajme tomu ako expanz od 18/ alebo treba NP?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Toran@ga »

krvfx: střelecká pohotovost u AK je nafouklý "kvazi" problém. Prostě když nevyjde rána tak je to prostě proto že už nemáš náboje v zásobníku.. :D
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od krvfx »

Je to věc preference, já prostě chci ten extra komfort střelecké pohotovosti. V nouzi bych to zvládl bez, ale s je to lepší. Nepovažuji to za problém.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Pahrb »

Bulharivsnad delaji zasobaky s upravenym podavacem, krery zasekne zaver vzadu i pro ak74. Pripadne si k podavaci prisroubovat jednu susilku, ktera to zajisti.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od krvfx »

To sice jo, ale vytáhnu zásobník a spadne závěr. Nikomu jeho volbu nevymlouvám a nenechám si vymluvit svoji :lol:
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Stenny »

Pahrb: Zajímala by mě zpětná vazba od lidí, kteří tu modifikaci se sušilkou na podavači mají a už s tím zásobníkem něco nastříleli. Obávám se totiž, že pecky, které takhle upravené šuple dostává, mu výrazně zkrátí životnost. Pokud by to tak nebylo, asi bych začal vrtat a nýtovat, protože mám rád AK platformu, ale "dead man's click" považuju za problém.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Serža »

že stiskneš spoušť a nic se nestane se ti přihodí i s pohotovostí (sa58)....jen ti zůstane závěr vzadu
načež prohodíš šuple za plný (u obou zbraní shodné)
načež u sa58 shodíš závěr ze záchytu (ve standardu natahovací pákou), u ak nátáhneš
jedinej rozdíl je tedy jeden pohyb závěru dozadu u ak
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Stenny »

Serža: Jasně, u každé zbraně jde dotřílet zásobník do dna. Jde mi spíš o to, že třeba při přesunu mezi pozicemi si u Sa58 můžu udělat půl vteřiny čas a mrknout na bok zbraně, jestli není závěr otevřený. Ve tmě to poznám hmatem. U AK zjišťování stavu znamená pustit jednou rukou zbraň, pootevřít závěr a kouknout se dovnitř - delší, náročnější na pozornost, narušující střelecký úchop, v šeru problém (musím prstem sáhnout dovnitř).
Ano, snazší než nýtovat podavač by bylo vyvrtat do zásobníku díru na vizuální kontrolu počtu zbývajících nábojů...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Serža »

k AK 74 jsou i průhledné...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od devlop »

já si pořídil dva kousky těch bulharských zásobníků se záchytem závěru, měl jsem je na střelnici 3X ale už je nepoužívám. To že zůstal závěr vzadu bylo fajn, ale začala mi vadit ta logická druhá fáze, kdy závěr po vytažení zásobníku "vystřelí" sám zpět dopředu. Asi jsem posera, ale i z pohledu bezpečnosti mi to moc nesedí. Taky mi vadilo pomyšlení na to, že ty rány vlastně dostává přímo závorník, který při zpětném pohybu celého nosiče závorníku, kdy má s energií natažené vratné vzpruhy nabrat náboj ze zásobníku, tak se zasekne o ocelový výlisek na podavači zásobníku, takže rána kov na kov na poměrně malé ploše. Jasně, je to kalach a má něco vydržet, ale proč si zbytečně opotřebovávat díly jen kvůli tomu, aby mi zůstal závěr v zadu. Pokud ucítím "dead man's click", tak stejně postupuji stejně jako kdybych měl sa58 a když budu v průseru, tak jsem dead tak jako tak, jen u sa58 umřu s pocitem, že mi zůstal závěr v zadu :D
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Matěj »

Průhledné bulharské zasobniky stojí za dvě věci. Praskají už při špatném pohledu. Kdysi jsem v akci ZS koupil set 10 ks a při sebemenším pádu praskly, dokonce mi praskly i když byly pár dnů jen napaskované. Doporučuji se jim vyhnout...
Pokud chcete střeleckou pohotovost, tak si kupte jinou pušku.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Serža »

pozitivum pohotovosti vidím v zásadě jen v tom, že při pohybu na střelnici máš zbraň viditelně prázdnou a v bezpečném stavu...u AK abys tam narval výstražnej praporek
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pušky obecně - výběr, rady, atd.

Příspěvek od Serža »

Matěj píše:Průhledné bulharské zasobniky stojí za dvě věci. Praskají už při špatném pohledu. Kdysi jsem v akci ZS koupil set 10 ks a při sebemenším pádu praskly, dokonce mi praskly i když byly pár dnů jen napaskované. Doporučuji se jim vyhnout...
Pokud chcete střeleckou pohotovost, tak si kupte jinou pušku.
jeden jsem si koupil, čistě ze zvědavosti....tak jsem zvědavej, zda praskne... :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět