Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od muzzleloader »

Fabiku to naprosto chapu, oni by na to koukali jinak, kdyby baly zatravky sikmo a ne inline, ale to by predstavovalo spoustu problemu a tezko rict, jak by to vypadalo. Co si budem povidat, zivot je moc kratkej, na to, travit ho s osklivou zbrani :)
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

Jasná vec, nemá zmysel to komplikovať cez únosnú hranicu. Buďme radi aj za to čo máme a hrajme sa, kým nám to nezakážu :rofl
Myslím že lepšiu obrannú zbraň bez ZP už aj tak nikto nevymyslí :yes
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Maximus »

S novou legislativou budou flobert zbraně jakéhokoliv výkonu legální, ale pouze na registraci bez ZP. Stejně jako perkusní zbraně, které nemají vzor před rokem 1890. Tj. všechny in-line včetně Gladiatora.

Kdyby byl zájem, tak určitě půjde mít zbraň v razí 9 mm flobert a pokud někdo získá CIP pro 12 mm flobert a začne za rozumnou cenu vyrábět strelivo, tak to půjde v této ráži také. :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od muzzleloader »

Safra, neco mi uniklo? Oni chystaji novou skupinu, nebo co? Takze jako firmy vezmou .22lr, pokrati komoru, ale neudelaj upravu na 7,5Joudu a plivnou to ven? Ja prijdu, koupim jako C a pak zaregistruju? Tim ale prijdeme o moznost strilet s flobkou mimo strelnici, ne? Logika veci tomu napovida. S registraci cernokominu to je taky naprd. No uvidime. Musim neco pocist
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Maximus »

Budou úplně jiné kategorie. Plynovky plus flobertky, vzduchovky i větrovky bez omezení výkonu a perkusní in-line budou na registraci do CRZ bez ZP . Součástí toho bude zakladni bezpečnostní lustrace, zda nemáte v RT kriminální zaznam či záznam lékaře, že jste psychiatrických pacient nebo drogové závislý. Pokud splníte tyto podmínky, tak si můžete bez ZP koupit klidně vetrovku na lov slonů. Má byt zjednodušeno i jejich používání mimo střelnice, resp. zjednodusit se má i vznik střelnic.
Registraci bude muset splňovat i Gladiator (jako všechny perkusní in-line a zbraně nevychazejici z historických zbrani - plastová pazba se opravdu řešit nebude). Bude ale platit grandfathering a kdo si koupí zbraň do přijetí tohoto zákona a bude moc doložit koupi, tak nebude dle návrhu zákona muset registrovat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Jim Corbett »

Mozna by se dala budouci registrace cernoprachu eliminovat replikou pistole typu howdah. Vyrabelo se pomerne dost typu aby bylo z ceho vybrat predlohu a nekopirovat Prdelsoliho. Nakup od tohohle Itala je stejne posledni leta hazard s penezi. Hned bych vzal hezky zpracovanou dostavnikovou broknu. Verim, ze zdejsi kvalita by byla uplne jinde nez ta italska. Cenove by se to asi nemuselo prilis lisit. Moderni gladiator je bezva funkcni zalezitost, ale pekna replika by se mi ve vitrine libila vic...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Absolutně se nedostaneš na dobrou cenu. Musel bys vyrobit (a samozřejmě prodat) kvanta zbraní.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Maximusi a jak to bude dál, já koupím, zaregistruji, zjistím, že mi nevyhovuje a chci větší kanón :mrgreen: , tedy prodám. Bude se hlásit prodej a koupě do registru? Asi jo, ne? Jinak by to nemělo smysl. :oops:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od muzzleloader »

No jsem na to tezce zvedav. Myslim, ze umele porostou ceny
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bacil »

Maximus píše: 05.03.2020 16:41 ... kdo si koupí zbraň do přijetí tohoto zákona a bude moc doložit koupi, tak nebude dle návrhu zákona muset registrovat.
Takže to se bude týkat i každé prastaré Slávky, ke které nikdo doklad už nemá. To je fakt blbost, to budou v registru všichni, nebo budou všichni ilegálně ozbrojení... Je tam aspoň lhůta, dokdy od nabytí zbraně bez dokladu se musí registrovat? Koupím ji přes bazoš bez dokladu, zastaví mě příslušník a co teď.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Matěj »

Moje prastará slávia 620 připlavala doslova při povodni 97, drbal jsem se s renovací a funguje. Než to registrovat, tak to snad pošlu radši zase po vodě dál, jak bych asi doložil koupi? Registrovat vzduchovky mi přijde poměrně nešťastné řešení, (pokud to přitvrdí v dalším kole, jakože asi ano) tak (kolik vzduchovek a jiných dnešních "D" mezi lidmi?), většina ani nebude tušit, že by to měli registrovat, hned budou mít na krku přestupek a ani to nebudou muset vědět.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Pánové, pokud jsem rozumněl dobře psanému slovu Maximuse, tak budou registrovány vzduchovky a Flobertky bez omezení výkonu. Tzn. že nad limit ( ASI 16J/ resp. 7,5 u Fl. ), který platí dnes. Slávek se to týkat nebude. Ale tady jsme OT, prosím o přesunutí do správného tématu. Pokud to tu nevadí, tak nevadí. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od muzzleloader »

Stejne to dopadne jako s perkusakana v devadesatkach. Neco se prihlasi a vetsina toho zmizi.
S OT souhlasim. Chtelo by to nove vlakno, pokud neco podobneho uz neexistuje
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Ano a myslím, že dokud se s tím neregistrovaným něco nekalýho neprovede, nebude zájem někoho kvůli tomu pronásledovat. :roll:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

Doložit koupi přece není problém. Já prodám kamarádovi jeho zbraň, on mně moji. Jen si sepíšem včas smlouvy, no ;)
Že by si Švejkův národ neporadil???
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Právě testujeme brokovnici s osmi gramy Triple Seven prachu a dvěmi střelami 320 grainu za sebou. Samozřejmě to střílíme ze stolice. Klepe se celá střelnice. Jsou to strašný prdy, ale zbraň zatím drží :)
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od muzzleloader »

Super, mate sypanej? Mrkni pak prosim, jak je to se spinenim.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Triple Seven skoro nešpiní.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od muzzleloader »

Ja pouzivam Pyrodex Select a ikdyz je oproti LC mnohem cistsi, tak je to stejne slusnej komin. Natoc neco aspon na mobilaka a pleskni to sem. Musi to hejbat s celym palpostem :) Ja jednou z inline predovky fkaknul 6g pod 580gr strelu a flintu chytil kolega za mnou
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Video radši ne. Chceme být na střelnici v klidu, tak nechci ani naznačovat, kde to je.
Odpovědět