Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

V tomto duchu, nebo spíš tvrdším, jsem to pánovi okomentoval s ultimátem na smazání. Za hoďku to zmizlo. Bohužel to není jediné video se střílením mimo střelnici, ale tohle byl vrchol idiotství. Mimochodem, ve zbrojáku teď máme naládovaný gladiátor, kterým si jiný chlápek honil ego při banální hádce. Ještě pár takových a máme po zábavě.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od JOBU »

V zákone je jasné dané, kde je povolené zo zbraní strieľať.
Dáva
Příspěvky: 19
Registrován: 04.05.2019 15:18

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Dáva »

perlufanda píše: 18.04.2021 14:10 ... naládovaný gladiátor, kterým si jiný chlápek honil ego při banální hádce. Ještě pár takových a máme po zábavě.
Jo třeba v rc-modelařině už něco podobného proběhlo kvůli lidem kteří s modelařinou neměli nic společného(nikdy nic nepostavili) , jen se bavili tím že zakoupenými drony šmírovali sousedy a létali tam kde se nesmí třeba u letiště atd.Nyní už drony s kamerou s váhou nad 250g podléhají registraci,zkoušce pilota,pojištění atd..jo na internetu těch vidění je taky spousta.
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

Jeste mimochodem , treba to nekomu pomuze .... jsem dost dlouho hledal neco v cem budu tahat F1 na strelnici (ten kufr je prece jen moc velkej a neskladnej). Nejaka firma WOLF Slaves, dle vseho cinani co delaji takticky vybaveni pro airsoft, ale docela vymakana vec - F1 do toho sedne jak prdel na hrnec , MOLE system na uchyceni, do kapes se vejde vsechno vybaveni perkusniho strelce ;) ,krasne to drzi tvar a dobre se to nosi na zadech.... no za 520,-

to jen tak mimo (a neni to proboha reklama - jen ze potesilo)

Obrázek
Obrázek
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Wallachian »

Kupovali jste někdo gladiatora s příchodem novely zákona a nechali si jej zasílat přepravní službou?

Prodejce po mne chce kopii OP - samozřejmě chápu proč, ale moc se mi to nelíbí (asi je pochopitelné, proč).

Je mi jasné, že si ji můžu jet vyzvednout osobně, ale přes celou republiku se mi kvůli dobré ceně nechce. A zase je velká škoda neušetřit.

Spíš se ptám, jestli se s tím někdo z vás setkal a podstoupil to.

Kdybych při osobním odběru předkládal op, tak tam si opisují veškeré údaje?

Díky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Samozřejmě, že se opisují údaje. Zbraň se zapíše do CRZ pod tvým jménem.
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Wallachian »

Takže by si tak jak tak prodejce opisoval rč a číslo op?

Zatím nemám zp, tak jsem se s nákupem střelné zbraně nesetkal.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Wallachian píše: 20.04.2021 17:55 Takže by si tak jak tak prodejce opisoval rč a číslo op?
Ano.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Wallachian: Dlužno dodat, že je třeba po nakoupení zaregistrovat Glada na PČR a kdybys to prodával, tak zase odhlásit a potřebuješ iniciály nového majitele. A samozřejmě nový majitel znovu na PČR atak dál a dál... ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Wallachian
Příspěvky: 19
Registrován: 20.04.2021 11:02

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Wallachian »

To s pčr i novým majitelem vím..
Jen jsem si nebyl vědom toho, že prodejce má právo vyžadovat takové údaje...tak mě to zaskočilo
;) díky za rychlou reakci
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

Nejen právo, musí.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
d-fens
Příspěvky: 17
Registrován: 28.01.2020 0:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od d-fens »

Tak zloději, zvu tě na noční návštěvu mého domu. Jakmile vnikneš dovnitř a alarm mě na tebe upozorní, zastoupím ti únikovou cestu s Gladem .500 D2 v ruce a na hrudi uvidíš jasný zelený bod.
Buď si po mé výzvě lehneš okamžitě na zem a vyčkáme spolu příjezdu policie, nebo ne a vykročíš směrem ke mně, načež bude následovat jeden nebo dva výstřely (každá střela o hmotnosti 25 gramů a dva gramy Triple seven) a ty lehneš stejně. Pak budu volat 112 a svého právníka. V tomto případě ale už můj dům neopustíš v policejním voze, ale v sanitce, nebo v pohřebáku. ještě je tu i varianta, že se bez byrokracie po akci prostě obejdeme a zajedu do OBI pro pytel vápna. Lopatu, rýč, krumpáč i dostatečně velký pozemek skrytý před okolím už mám 8-) :lol:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Strelec45 »

vápno bych koupil už teď. :D
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od malejkarel »

Rád bych se zeptal Faba ohledně chystané konverze na flobert. Jaký je prosím Fabe rozdíl z hlediska té konverze mezi flobert a případnou malorážkou? Flobert se používá v hlavni s hladkým vývrtem a malorážka v hlavni s drážkovaným vývrtem? Vy ale budete pro flobert dělat také drážkovaný vývrt? Potom prosím ještě jedna otázka spíš legislativní. Čistě legislativně je stejné udělat konverzi flobert nebo malorážka? Oboje by bylo v případě postaru koupené "D" zbraně zase "D" zbraň tak jako u konverze na brokové zápalky? Omlouvám se za tolik otázek, ale neumím se zorientovat hlavně v těch rozdílech flobert/malorážka. Už se na to moc těším, až to bude hotovo, blíží se léto, tak doufám, že se to do prodeje dostane co nejdříve.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Teraz neviem ci je posledny dotaz mysleny vazne alebo nie...
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od malejkarel »

Koso píše: 25.04.2021 13:13 Teraz neviem ci je posledny dotaz mysleny vazne alebo nie...
Prosím, pouč mne chytrý muži, co jsem napsal tak nepochopitelného...
Pořád přemýšlím co jsem napsal blbě, napadlo mne ještě, zda nešťourám v něčem kde bych neměl, tak pokud ano, stačí mi poslat SZ a aspoň mě trochu popostrčit a já potom ten původní dotaz klidně smažu, pokud to tady není žádoucí šťourat, ale já to opravdu nechápu...
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Wdog »

Flobert má hladkou hlaveň a neměří se u něho normovaný tlak.
"malorážka", tedy .22 L nebo LR má drážkovanou hlaveň a normu včetně udaného tlaku.
Legislativně to definuje náš zbrojní zákon, flobert je kategorie C-I, tedy bez zbrojáku ale na povinné ohlášení, "malorážka" je kategorie B nebo C, podle délky zbraně, obojí na zbroják. V kat. D už tyto moderní perkusy nejsou.
Technicky je komora pro flobert krátká, tedy nevleze se klasická malorážková .22 .
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

malejkarel píše: 25.04.2021 10:00 Rád bych se zeptal Faba ohledně chystané konverze na flobert. Jaký je prosím Fabe rozdíl z hlediska té konverze mezi flobert a případnou malorážkou? Flobert se používá v hlavni s hladkým vývrtem a malorážka v hlavni s drážkovaným vývrtem? Vy ale budete pro flobert dělat také drážkovaný vývrt? Potom prosím ještě jedna otázka spíš legislativní. Čistě legislativně je stejné udělat konverzi flobert nebo malorážka? Oboje by bylo v případě postaru koupené "D" zbraně zase "D" zbraň tak jako u konverze na brokové zápalky? Omlouvám se za tolik otázek, ale neumím se zorientovat hlavně v těch rozdílech flobert/malorážka. Už se na to moc těším, až to bude hotovo, blíží se léto, tak doufám, že se to do prodeje dostane co nejdříve.
Prakticky jediný technický rozdíl mezi Flobert 6mm a malorážkou je délka komory. Legislativně je Flobert kategorie C-1, volně prodejná, malorážka kat. B nebo C, dle typu zbraně, tudíž na zbrojní průkaz.
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od berny »

to ma moc zaujima ale asi mi to nejak uniklo. chysta sa nejak konverzna sada na nabojky flobert? a pre ktory gladiator? Deckovy alebo eFkovy? z tej rozpravy o malorazkach som pochopil ze sa asi jedna o 6mm.
jednoducho su nejake blzsie informacie?

dik.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Koso píše: 25.04.2021 13:13 Teraz neviem ci je posledny dotaz mysleny vazne alebo nie...
Konkretne som narazal na tu cast ci by 22kova hlaven v Dckovej zbrani bola stale Dcko
Odpovědět