Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

BC165744-39CE-4329-8EB3-C1C13EF4E8E4.jpeg
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od olgojchorchoj »

Som zvedavý ako pôjdu na odbyt tie zelené a ružové :D
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Serža »

božínku, ty ružovoučké chci! :kiss
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Walt »

Jim Corbett píše:Mimo zábavu na střelnici přemýšlím o druhotném využití Glada jako důraznějšího pepřáku. Občas se v terénu setkávám s agresivními pejsky podivných majitelů. Už jsem byl nucen sundavat psa z nohy klasickým pepřákem. Hladká hlaveň mne láká k nabití papírového kontejneru s kayenským pepřem. Velká rána v kombinaci s "vůní" by mohla fungovat lépe než sprej. Zkoušel jste někdo něco podobného? Přijde mi to jednodušší než psa rovnou krmit olovem, případně doufat ve správný vítr při použití spreje. Na život ohrožující situace mám jiné prostředky...
Kup si tekutou strelu
Black-Powder
Příspěvky: 7
Registrován: 25.01.2019 12:45
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Black-Powder »

K tomu hlavňovému svazku...

Tormentace by ani nebyla potřebná, ani dnový šroub s pistonem bych na tom nepotřeboval. Potřeboval bych to jako přesné vodítko s ideálně hladkým vnitřkem, na vrtání dvou souběžných otvorů. Kvalitní ocel hlavňového svazku podobné pistole garantuje jak přesnost tak určitou stálost po dobu mě potřebnou. :idea:
(hlavňový svazek brokovnice se nehodí, tyto hlavně jsou konstruovány tak aby houfy broků směřovaly do jednoho bodu)

Nepůjde-li to, sorry. Budu muset zvolit jinou metodu.
Black-Powder
Příspěvky: 7
Registrován: 25.01.2019 12:45
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Black-Powder »

Nejsem moc zastáncem střelby s takých malých pistolek v tak ohromné ráži jako je .50 respektivně i .45

Jak se někomu z toho střílí na střelnici, to mě taky moc neleze. Jo, k vyskoušení ano. To chápu. Ale střílet z toho často, to mě jaksi nepasuje.

Vlastnil jsem 20 let pušku ráže .50 a laborace, jakou jsem použival, byla 3,8 - 4 gr. Vesuvitu + ogiválka. Ja vím, řeknete že je to moc. Já však střílel na o dost větší vzdálenosti, než býva obvykle. Kopanec to mělo jak kobyla středního věku. :lol:
Přesnost byla asi taková, že na 180 metrů jsem to "vkládal" pravidelně do průměru okolo 5 cm. Na větší vzdálenosti - 250 - 300 m to šlo tak do 8 - 10 cm. Pouze s muškou a hledím. Hlaveň drážkovaná o délce 680 mm.

Proto je mě těžko pochopit, že z toho někdo střílí z tak kratké hlavně na střelnici. Střelba v noci má taky SVOJE.
Samotný střelec po ohlušující ráně drahnou chvíli sotva něco uslyší. Bude taky zřejmě plamenem na pár vteřin oslepen.
I když je pravdou, že na opačné straně to úrčo vyvolá větší paniku, navíc když to utočník schytá třeba jen do ruky.

Já bych volil tzv. HRUBÉ BROKY (7 - 8 mm) pro tento účel, pokud bych to měl použivat. ;)
Black-Powder
Příspěvky: 7
Registrován: 25.01.2019 12:45
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Black-Powder »

Ještě snad k nabijení...

Po jednom výstřelu jsem chvilku počkal, 2 - 3 munuty. Pak jsem nasypal do hlavně předpřipravenou odvážku prachu. Pak jsem hlaveň protáhl kartáčem (doporučuju mosaz nebo hrubší štětinu). Spálený prach ze stěn usedl na nový prach. Na to teprv šla ogivální koule, až na doraz. Co 5 - 7 kule šla v bavlněném hadříku, na to dvě kapky specialního oleje + hadřík nahoru.

Jednou za čas jsem rozebral pušku, ve svěráku sundal dnový šroub a hlaveň "asi půl hodiny" leštil (speciálním na to přípravkem) doupraveným mazivem. To zacelilo všechny nerovnosti a hlaveň se leskla jak v chromu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Black-Powder píše:K tomu hlavňovému svazku...

Tormentace by ani nebyla potřebná, ani dnový šroub s pistonem bych na tom nepotřeboval. Potřeboval bych to jako přesné vodítko s ideálně hladkým vnitřkem, na vrtání dvou souběžných otvorů. Kvalitní ocel hlavňového svazku podobné pistole garantuje jak přesnost tak určitou stálost po dobu mě potřebnou. :idea:
(hlavňový svazek brokovnice se nehodí, tyto hlavně jsou konstruovány tak aby houfy broků směřovaly do jednoho bodu)

Nepůjde-li to, sorry. Budu muset zvolit jinou metodu.
Bohužel, nic, co vypadá jako hlaveň, bez tormentace v žádném případě neprodáme.
Black-Powder
Příspěvky: 7
Registrován: 25.01.2019 12:45
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Black-Powder »

Nic se neděje, vyřešim to jinak. Mám další možnosti byť trochu složitější. ;)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od jerry.mysak »

Fabolous
jak je to s legislativou v evropských státech? Smí se tam taková zbran mít, musí se něco někde hlásit, když ji přivezu do té země? Anglie ta je jasná- těm už není pomoci, ale jak je to jinde?
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

jerry.mysak píše:Fabolous
jak je to s legislativou v evropských státech? Smí se tam taková zbran mít, musí se něco někde hlásit, když ji přivezu do té země? Anglie ta je jasná- těm už není pomoci, ale jak je to jinde?
No to vážně nevím. Ale směrem na západ to žádná hitparáda nebude :ne
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Ray »

Vzhledem k tomu, že i na plynovku musíš mít třeba hned vedle v rajchu "malý zbroják", bych ti nošení kanónu v podobě Gladiatoru asi razantně nedoporučoval. Už i některé typy nožů jsou problém a EU zbroják ti na takový kvér asi nikdo ani nevystaví. Ten je navíc taky tak max na převoz, na obranu v rámci EU zapomeň. Hlavně navíc teď, kdy se na západě démonizuje předělávání flobertek, pašovaných ze SR, si tím asi vykoleduješ akorát nálepku muhamad džihád teroristy :) Ono všeobecně v celé západní EU počítej s tím, že jako cizinec jsi ve zcela jiné a ještě horší pozici, než už tak dost bezpečnostně okleštěný domorodec. Budeš rád za kudlu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od PaF »

Za malou kudlu bez pojistky čepele. Rybička? ;)
MichalJ
Příspěvky: 12
Registrován: 11.04.2018 15:46
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od MichalJ »

Rybička je maskovaná za dětskou hračku - to je zákeřná zbraň -> zakázat
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od DeadMan »

Sorry za OT, ale všude projde tak akorát Opinel No.6 a menší ......
You cannot kill me as I am already dead!
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Strelec45 »

V rajchu prý není problém myslím ( ale nevím :oops: )do 10 cm?? pevný nůž. Zavíráky jsou pro ně nebezpečnější. :roll:
Nicméně tady jsme OT. Tak neplevelme. :chuckle
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
rozpadlik1
Příspěvky: 14
Registrován: 18.01.2019 11:21

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od rozpadlik1 »

Zdravím, pred měsícem (než jsem našel Gladiatora) jsem byl rozhodnutý udělat si ZP. Celou dobu me vsak vnitřně stvalo, že bych při nějakých očekávaných krizích akorát přitáhl pozornost. Toto je pro mne řešení, mít ty alespon poslední dvě fatální rány chránící před fatálním napadením mé rodiny. Na nic víc to nechci. Asi ani nebudu řešit nějaké střelnice atd.(samozřejmě zkusit to, v zájmu naučit se obsluhovat, půjdu..) Chápu dobře, že se ted nervozně čeká, jestli bude 500 lepší? V čem vlastně? Co tedy na moji potřebu koupit? Nebo je to ted spíše módní debata která je pro případné reálné nebezpečí zbytečná?
Jsme na stránkách, které se věnují nějakým krizovým scénářům, prominte jestli štvu Vaši odbornější debatu, jde mi jen o alespoň dvě zastvující rány, ne o módu, koníčka, zálibu...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Radek07 »

Bez pravidelného tréninku na střelnici to bude zase jen placebo pro tvůj dobrý pocit. Když by došlo na "lámání chleba" tak můžeš lehce trefit místo lumpa někoho jiného nebo sebe do nohy - v lepším případě.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Venet »

rozpadlík, na stopefekt Ti stačí 45-ka. Aj menej kope, aj sa ľahšie zvládne, aj minieš menej prachu.
Ale tak ako povedal Radek, bez tréningu, to môže byť nebezpečné aj pre Teba.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Bill Masen »

Rozpadliku ten zbroják si udělej i tak. Gladiator je pro někoho, kdo zbrojak mít nemůže, nebo nechce, nebo pro někoho kdo ho má a chce něco volně prodejnýho. Nebo pro fandu. Ale i tak je to střelná zbraň a bez čeho se neobejdeš, jsou zkušenosti.
Odpovědět