Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od malejkarel »

Prosím jaký to má asi reálný úsťový výkon? Myslím teda ta krátká FL6 hlaveň a náboj 5,6 mm. Je ten výkon dneska i omezen nějak legislativně?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

FL6 jsme naměřili 32 - 35 Joule
smates
Příspěvky: 4
Registrován: 04.04.2015 20:32
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od smates »

Jak jsou uchyceny vlozky hlavni ve svazku 6fl?Sroubovane,lisovane nebo lepene?
Dáva
Příspěvky: 19
Registrován: 04.05.2019 15:18

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Dáva »

https://sport.bazos.cz/inzerat/14933635 ... cs-500.php

To mě připomělo v roce 1989 stál škoda favorit +-80tis Kč a o 2 roky později se dal v poho prodat za 120tis. Kč..
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

What are your power measurements for fl9?
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

Dáva píše: 17.03.2022 18:38 https://sport.bazos.cz/inzerat/14933635 ... cs-500.php

To mě připomělo v roce 1989 stál škoda favorit +-80tis Kč a o 2 roky později se dal v poho prodat za 120tis. Kč..
It reminds me of East Germany where a second hand car was worth more than a new one... Because of government interference. Why are people so quick to forget important lessons?
swenak
Příspěvky: 27
Registrován: 16.12.2018 11:24
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od swenak »

Dáva píše: 17.03.2022 18:38 https://sport.bazos.cz/inzerat/14933635 ... cs-500.php

To mě připomělo v roce 1989 stál škoda favorit +-80tis Kč a o 2 roky později se dal v poho prodat za 120tis. Kč..
Už jsem viděl Titan verzi na bazos.cz myslím za 120tis, resp. "případně nabídněte", nebo tak něco :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Tak to by mě zajímal odkaz? Titanovky jsou pouze tři.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Já ten inzerát viděl taky, ale na bazar hunting shopu. Pán byl nějaký inženýr a zároveň v jednom inzerátu prodával další 2 limitky, tu první, bílou eloxovanou za tuším 60 t a myslím, že ještě běžnou nerezovou ještě v D, cenu si nevybavuji. Inzerát tam visel den, dva, maximálně týden. A titanová black powder za 120 t to byla na fotce na sto pro.
swenak
Příspěvky: 27
Registrován: 16.12.2018 11:24
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od swenak »

Je možné, že jsem to viděl na huntingu taky, nebo na obou. Obecně jsem již viděl pár podobných s běžnými verzemi, kde "zohledňují" nemalým příplatkem to, že jde o verzi ještě v kategorii D. Zejména jeden ze Vsetína, který jedním inzerátem poptává Detonics a druhým prodává to samé se zohledněním :-)
swenak
Příspěvky: 27
Registrován: 16.12.2018 11:24
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od swenak »

Zeptám se tady, ač to je obecná věc. Pokud si dovezu jako soukromá osoba z jiné země EU Gladiatora, který tam spadá do kategorie D, tak aktuálně bych již potřeboval povolení na trvalý dovoz. Nicméně do 31.7.2021 povolení potřeba nebylo. Pokud bych v případě potřeby pouze prohlásil, že byla dovezena do 31.7.2021, je to OK? Nebo by se mohlo stát, že by se někdo šťoural v tom, kdy byla zbraň prvně prodána a pokud by se ukázalo, že byla prodána až po uvedeném datu, byl by to problém?
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od jolky palky »

Na optiku tu máme zvlášť vlákno....
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

Mam takovej dotaz. Pred casem jsem konverzni sadou upgradoval F1 na F2. Nadsene nabehl do obchodu nakoupit zapalky W209, vzal par baliku co tam meli... viz foto. Jenze. Ohledne spolehlivosti. Pocet "nevystrelu" prakticky stejnej jako u perkusnich ... cca 3-4 z 50. Akorat u perkusnich se to proste promacklo dvakrat znova a bum. S temahle kolikrat nic a fakt me nebavi z nabity hlavne zlomeny F1 na strelnici sroubovakem vytahovat selhanou zapalku.

Takze dotaz pokud s tim mate nekdo zkusenosti: soudruzi v italii nekde udelali chybu, nebo to je zamer dle sloganu "funny shot" - respektive za me "ne moc funny shot" ?

Pripadne pokud mate tip na nejakou jinou spolehlivejsi znacku ?

(pro jistotu - po kazdym strileni gladiatora rozeberu a cca dve hodiny az mozna pedantsky cistim, mazu atd. - tam problem nebude)

Obrázek
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Možná o 1/4 - 1/2 otáčky přitáhnout bicí pružiny. Pokud nejsou zápalky vysloveně špatné a prach degradovaný, tak by měla být spolehlivost zápalu blížící se sto procentům.
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

Diky za tip, zkusim .....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Už jsem ale zaznamenal na trhu vadnou sérii Fiocchi zápalek. Ale přitom to je docela kvalitní značka.
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

toulic píše: 10.04.2022 15:52

(pro jistotu - po kazdym strileni gladiatora rozeberu a cca dve hodiny az mozna pedantsky cistim, mazu atd. - tam problem nebude)

Obrázek
2hours cleaning? How? I take off the barrel and put it in warm soap water, brush and dry then olej, not 2 hours work...
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

Samozrejme ze jako prvni hlaven do horky vody se saponatem, rozebrat kontejner zapalniku, vydrbat v tomtez a pak drbat vsechno do cista ....ale zvyky jeste z vojny no .... Po strelbach cisteni .... a kontrola praporcikem pred olejovanim - pokud se mu povedlo kdekoli na kveru trosicku zaspinit papirovej ubrousek tak pokracovani (nekteri tam cistili i 4 hodiny). Ok , asi ujety ale beru to jako takovej vecerni relax
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Trace »

Je možné s nabitým Gladem kat. D zakoupeným před 1.1.2022 cestovat mimo ČR? Slovensko? Polsko? Případně kam ještě?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Trace »

Je k tomu potřeba povolení o vývozu?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Odpovědět