Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
sigurd
Příspěvky: 372
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od sigurd »

Černoprachovec píše: 12.03.2021 22:39 Tiež si myslím že ten nitro papier je asi zbytočnosť
Černoprachovec píše: 12.03.2021 20:01 Nitro papier bude asi papier namočený v nasýtenom roztoku Dusičnanu draselného KNO3 v teplej vode a potom vysušený.
Černoprachovec píše: 13.03.2021 14:28 Len papier je asi močený kratšie v zmesi koncentrovanej kyseliny dusičnej s kyselinou sírovou.
V technických veciach na technickom fóre je dobré písať čo určite viem(a mám v tom jasno),prípadne dať odkaz na fundovaný zdroj,alebo dať otázku do fóra.Myslieť si,že je to "asi" niečo je dobré tak na "fejsbúku and co."
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Černoprachovec
Příspěvky: 21
Registrován: 15.01.2021 23:19
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Černoprachovec »

sigurd píše: 13.03.2021 16:51
Černoprachovec píše: 12.03.2021 22:39 Tiež si myslím že ten nitro papier je asi zbytočnosť
Černoprachovec píše: 12.03.2021 20:01 Nitro papier bude asi papier namočený v nasýtenom roztoku Dusičnanu draselného KNO3 v teplej vode a potom vysušený.
Černoprachovec píše: 13.03.2021 14:28 Len papier je asi močený kratšie v zmesi koncentrovanej kyseliny dusičnej s kyselinou sírovou.
V technických veciach na technickom fóre je dobré písať čo určite viem(a mám v tom jasno),prípadne dať odkaz na fundovaný zdroj,alebo dať otázku do fóra.Myslieť si,že je to "asi" niečo je dobré tak na "fejsbúku and co."
Lenže keď napíšem ASI tak čakám potvrdenie alebo rozpor že to nie je tak od človeka ktorý má v tom celkom jasno.To je vlastne akoby som sa pýtal či je to tak čiže otázka na ktorú si aj ty odpovedal že tam nie je žiadne KNO3 ale znitrovaný papier alias celulóza. :-) A pri poslednom ASI viem ako sa nitruje celulóza ale tam bola malá poznámočka že papier bol slabo znitrovaný takže z toho vychádza otázka či to slabšie nitrovanie bolo aplikované tak že bola kratšia doba nitrovania alebo špeciálny pomer koncentrovaných kyselín HNO3 + H2SO4 na nitrovanie. :-)
tojematerial
Příspěvky: 16
Registrován: 28.12.2020 19:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od tojematerial »

mám dotaz. v případě nových pistonů pro brok.zapalky budou dale na monobloku odfukove drazky ci jiz nebude treba? po konverzi stareho provedení jiz nebude boční výšleh po explozi? díky M.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Odfukové kanály jsou na hlavni stále, ale jejich význam je výrazně menší. Přes zápalky W209 se dozadu dostane jen minimum spalin.
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od berny »

zdravim, 2 otazky mam. pre dalsie nove pistole uz nebude moznost osadit ich dielmi pre prekusne zapalky, ako napr. moznost pri nedostupnosti brokovych? Jednoducho ci sa moze stat ze uz nebe dostat zapalnik a pistony na perkus.
nechystate do buducna napr. nejaku rozsirenu/premiovu sadu v lepsom presnom kufricku kde by bola napr. v zaklade pistol + kratke aj dlhsie hlavnove bloky pripadne dokonca aj v oboch kalibroch ci diely pre oba typy zapaliek, (variant moze byt milion, nic konkretne ma nenapada ale asi kazdy vie na co myslim), proste nejaky set?
dakujem
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

Dobrý den yall, všichni pracuji na návrhu převést 0,45 C2 Derringer na W209, jsem rád, že tato otázka byla nyní objasněna v právu, protože na trhu již byly W209 zbrane. Mám také další návrhy, o kterých doufám, že pro ně mohu získat nějakou spolupráci od Detonics, ale zatím jsem žádné návrhy neukázal. Udělal jsem mnoho experimentů s 209 a jsem si jistý, že mám dobrý produkt.
Zajímá mě, kolik C2 .45 bylo vyrobeno a prodáno, abych věděl, jestli má smysl jít do výroby ..
martin1976
Příspěvky: 22
Registrován: 27.10.2020 16:07
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od martin1976 »

C2 má krátku hlaveň na použitie W209. Tak výkonná zápalka skôr ten prach vyfúkne, ako ho stihne zapáliť. Tam je bežná perkusná zápalka dobre použitá. Ale to je iba môj úsudok..
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

To je směšné, jak by se pak dalo použít w209 k něčemu? Jedinou otázkou pro mě je, zda mohu profitovat. Pracuji také na alternativních zapalovacích systémech, které nevyžadují primery
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

To: Radical Edwards

Bylo by dobré, kdybys svoje odpovědi psal i anglicky. Google překladač není dokonalý.
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

Češi se to nelíbí a pokud překladač Google není dokonalý, nastanou stejné problémy
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

No, to je přesně ono :lol:
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Tak jsem na eshopu objednal tu sadu na zápalky W209, ale v eshopu mi chybí možnost doobjednat náhradní pistony, případně zápalníky. U zápalníku věřím, že stačí jeden pár z té sady, ale co pistony? Nebudou se vypalovat? A ještě otázka. Jak se vlastně liší novovýroba od předělané pistole? Víme, že novovýroba má vyosenou hlaveň. Proč to, když lze tak snadno upravit stávající zbraň?
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

Žádná souprava W209 se nespálí. Upřímně řečeno v případě C2 .45 není zarovnání příliš daleko a zapálil jsem W209 se stejným zarovnáním.
W209 zapalka.png
W209 zapalka.png (69.22 KiB) Zobrazeno 3091 x
W209 pin.png
W209 pin.png (41.77 KiB) Zobrazeno 3091 x
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

perlufanda píše: 29.03.2021 13:22 Tak jsem na eshopu objednal tu sadu na zápalky W209, ale v eshopu mi chybí možnost doobjednat náhradní pistony, případně zápalníky. U zápalníku věřím, že stačí jeden pár z té sady, ale co pistony? Nebudou se vypalovat? A ještě otázka. Jak se vlastně liší novovýroba od předělané pistole? Víme, že novovýroba má vyosenou hlaveň. Proč to, když lze tak snadno upravit stávající zbraň?
Pistony a zápalníky naskladníme souběžně s konverzemi. Stačí poslat mail a doplníme to do objednávky, abys neplatil 2x poštovné.

Pistony se samozřejmě vypalovat budou, ale myslím si, že o chlup méně. Zároveň díky utěsnění zápalkou W209 snese piston větší vypálenou díru a tím pádem vydrží víc. U původní perkusní zápalky větší vypálená díra způsobovala efekt raketové trysky, která ničila kontejner zápalníků.

Novovýroba, neboli např. verze D2W má pistony v ose hlavně a v ose zápalníků. Model D2 měl kvůli perkusním zápalkám pistony vyosené, což šlo snadno zjistit "okometrem". Proto v konverzi musí být nový kontejner, který směřuje zápalníky na správné místo na zápalce.
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

Fabulous píše: 29.03.2021 15:41
perlufanda píše: 29.03.2021 13:22 Tak jsem na eshopu objednal tu sadu na zápalky W209, ale v eshopu mi chybí možnost doobjednat náhradní pistony, případně zápalníky. U zápalníku věřím, že stačí jeden pár z té sady, ale co pistony? Nebudou se vypalovat? A ještě otázka. Jak se vlastně liší novovýroba od předělané pistole? Víme, že novovýroba má vyosenou hlaveň. Proč to, když lze tak snadno upravit stávající zbraň?
Pistony a zápalníky naskladníme souběžně s konverzemi. Stačí poslat mail a doplníme to do objednávky, abys neplatil 2x poštovné.

Pistony se samozřejmě vypalovat budou, ale myslím si, že o chlup méně. Zároveň díky utěsnění zápalkou W209 snese piston větší vypálenou díru a tím pádem vydrží víc. U původní perkusní zápalky větší vypálená díra způsobovala efekt raketové trysky, která ničila kontejner zápalníků.

Novovýroba, neboli např. verze D2W má pistony v ose hlavně a v ose zápalníků. Model D2 měl kvůli perkusním zápalkám pistony vyosené, což šlo snadno zjistit "okometrem". Proto v konverzi musí být nový kontejner, který směřuje zápalníky na správné místo na zápalce.
To může být pravda, ale W209 nemusí být zasažen v přímém středu, a protože W209 je 6 mm, pak kladivo, které zasáhne 4 mm zapalku, bude snadno schopné zasáhnout W209 na správném místě.

Hlavním problémem C2 .45 je kladivo, které je samo o sobě, je příliš ostré, proto je podle mého návrhu kladivo širší a zaoblenější

Také 4 mm zapalka může být zasažena kdekoli na rovném povrchu, pokud na ni může kladivo zasáhnout pístem pod

V každém případě je možné navrhnout ofsetové kladivo
Radical Edwards
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2021 14:28

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Radical Edwards »

I will use English until I have more Czech words, google translate is bullshit for paragraphs
Attila
Příspěvky: 22
Registrován: 05.08.2019 19:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Attila »

Ahoj,
podařilo se někomu koupit zápalky W209 bez ZP?
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Gater »

Ty doby, kdy se daly běžně koupit "perkusní" W209 bez zbrojáku, jsou už, obávám se, dávno pryč.
Technicky je sice jedno, jak zápalky vypadají, ale prodejci jsou od jisté doby opatrní tak, že by vám prodali i krabičku sirek jen na občanku.
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

Potvrzuji. Prodejce mi sdělil, že mi je neprodá neboť nejsem držitelem ZP. Argument, že mi zákon umožňuje nabývat zápalky neboť jsem majitelem zbraně kat. D do které je hodlám použít neuznal. Dohadovat jsem se nechtěl, protože si mlel stále svou a tak jsem odešel bez zápalek. Obávám se že prodejci z "předposrání" z jelimanů z Bruselu za pár měsíců neprodají zákazníkovi bez ZP ani černý prach. :?
Attila
Příspěvky: 22
Registrován: 05.08.2019 19:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Attila »

Ještě že jsem nekoupil už tu konverzní sadu za 3tis. :shock:
To nevím co majitelé nových Gladiátorů (který už jsou pouze na W209) budou dělat.To aby sháněly konverzní sadu zpět na běžné zápalky :D
Odpovědět