Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

berny píše: 11.04.2021 11:48 uz niekdo pouzil konverznu na prestavbu? ja som to dnes robil ale narazil som na drobny problem. povodne pruziny bicieho mechanizmu su trochu dlhsie a na koncoch su ukoncene normalne svojim zavitom a nemali ani medzi sebou a ich voditkom podlozky ktore su zakreslene v prilozenom navode. nove pruziny sa mi zdaju tuhsie ale su kratsie, mozno preto ze su zarovnane na koncoch. pri ich pouziti nedokazali odpalit zapalky. ked som nahodil znova stare pruziny tak dokazali odpalit zapalky na prvy krat. aj ked som skusal iba 2x3 rany.

dik.
Kontaktuj prosím Detonics na mailu. Zřejmě ve výrobě došlo k záměně a dostal jsi špatné originální pružiny bez podložek. Správné pružiny i s podložkami ti samozřejmě pošleme.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

A není to i můj případ? Na fotce eshopu jsou pružiny zakončeny jinak. A o jakých podložkách je řeč? V seznamu konverzní sady se o podložkách nic nepíše.
Přílohy
IMG_20210411_155414.jpg
IMG_20210411_155428.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Správné pružiny jsou vždy zabroušeny. Podložky jsou součástí pistole, takže v konverzní sadě nejsou.

Fotka z eshopu je se zkušebními, nehotovými pružinami.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Tak to jsem si oddechl, nepochopil jsem, že berny dostal špatné ty původní pružiny a bez podložek, které mu teď s novou pružinou chybí.
Dáva
Příspěvky: 19
Registrován: 04.05.2019 15:18

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Dáva »

V konverzní sadě na w209 mam pružiny průměr - 7,5mm x délka 22,2mm. Jsou to ty správné pružiny?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

To z hlavy nevím, ale pružiny na konverze se připravují odděleně od normální výroby, tak předpokládám, že je to správně.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Dovolte mi pár poznámek k prodeji nábojů a zápalek pro zbraně kategorie D a C-1. Přeci jen se najdou obchodníci hrubě neznalí zákona o zbraních, což považuji za vrchol neprofesionality.

1. Držitel zbraně kategorie D a nově i C-1 je oprávněn do této zbraně nabývat odpovídající střelivo, i kdyby to bylo zároveň střelivo do zbraní jiné kategorie. Viz např. § 15 a § 69 zákona o zbraních. Viz také výkladové stanovisto Ministerstva vnitra ze dne 17.7.2014, které je ke stažení na stránkách Min. vnitra:
https://www.mvcr.cz/soubor/strelivo-pro ... d-pdf.aspx

2. Prodejce se musí ujistit, že kupující je svéprávný, starší 18 let a má místo pobytu v ČR, což kupující deklaruje zejména občanským průkazem. Při prodeji zanese prodejce kupujícího do CRZ. Splnění dalších podmínek ani předložení dalších dokladů se nevyžaduje.

(Osobně bych doporučil, pokud možno, zkontrolovat vlastnictví odpovídající zbraně, uvést druh a číslo zbraně do CRZ, i když zákon takovou povinnost od prodejce nevyžaduje. Také si nejsem jist, zda prodejce může odepřít kupujícímu prodej zápalek s tvrzením, že jsou na ZP. Já si myslím, že je to v rozporu i s jinými zákony, např. zákonem č. 634/1992 Sb., §6 Zákaz diskriminace spotřebitele.)

3. Zasílat zápalky poštou legálně nelze.

4. Zápalky W209 se před novelou zákona majitelům zbraní kategorie D obvykle neprodávaly z jednoduchého důvodu. Perkusní zbraně s touto zápalkou zkušebna jednoznačně kategorizovala jako krátké zbraně kategorie B nebo dlouhé kat. C. Po lednové novele je situace jiná, zkušebna nerozlišuje u zbraní kategorie D a C-1 druhy zápalek a tím se staly jednoduše prodejnými k těmto zbraním.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

K bodu 3 - vypadá to, že lze, uvidím tak za 3-4 dny, akorát to balné + poštovné je jak za 2 krabičky. 😀
Attila
Příspěvky: 22
Registrován: 05.08.2019 19:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Attila »

Může tedy někdo prosím napsat pár obchodů (Praha,stř.Čechy) kde se dají koupit zápalky W209 bez ZP?
Mám za to,že je to tak možná jeden z deseti.
Díky.
malejkarel
Příspěvky: 21
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od malejkarel »

Fabulous píše: 12.04.2021 10:25 Při prodeji zanese kupujícího do CRZ pod jeho číslem občanského průkazu, který má právo zkontrolovat.
Prosím, Fabe, to jsem doteď nikde nečetl. To je opravdu zákonná povinnost uvést dotyčného (který třeba kupuje střelný prach nebo zápalky) do CRZ? Pokud to dobře chápu, tak pokud nemám zbroják a nemám zbraň kat. C-I a mám jenom zbraň kat. D, tak v žádném registru nefiguruji. Pokud tedy potom půjdu koupit třeba zápalky W209, prodejce mne zanese do CRZ? Potom tam budu figurovat napořád? Já se v tom moc neorientuji. Děkuji předem za vysvětlení.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Pokud kupuješ zbraň C-1 tak jsi zaregistrován prodejcem v CRZ, takže to není anonymní. To je smysl kategorie C-1. Při prodeji nábojů je to podobné, uvede se odběratel. Zda se informace za prodej nábojů a zápalek nějak archivují, to bohužel nevím.
Dáva
Příspěvky: 19
Registrován: 04.05.2019 15:18

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Dáva »

perlufanda píše: 12.04.2021 10:48 K bodu 3 - vypadá to, že lze, uvidím tak za 3-4 dny, akorát to balné + poštovné je jak za 2 krabičky. 😀
S případným veřejným uváděním konkrétního prodejce bych byl opatrný, protože by se na nás mohl příště se zasíláním zápalek atd s prominutím vykakat.Mám také objednáno.
Petooo79
Příspěvky: 11
Registrován: 17.02.2021 20:40

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Petooo79 »

TERMINATOR T.450 :twisted: Zdar hosi,tak sme zase o cosi postupili,robota zatial stoji lebo plandemic bullshit mi blokla frezmajstra ktori ma to co ma ist majsterke na drevo :punch ,no a teraz pre gun fashion policiu a webforum taktix authority-toto je "home defense" mod skovany pod postelou,pripraveny vypalit cocky a vystrelit vakum z hlavy medzi dverami nejakej zasr..j smazke! Galad je spickovy kus roboty ALE uz je to moj majetok a ja mam proste rad tuzing :devil (nejaka pracicka vo foto),do zbrane nebol ziadny zasah okrem spuste(3 dangerous hole)a vypada brutalne,je to bejby kanon ktory vopcham do x panskych kabeliek od helikonu..slubujem ze D3 zostane v povodnom stave :mrgreen:
Ten kolimator je tam len prilozeny :chuckle
Přílohy
20210408_121019.jpg
20210408_120823.jpg
IMG_20171019_160156.jpg
IMG_20180407_190203.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Serža »

s tím podvěsem nejde sklopit hlaveň, že?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
d-fens
Příspěvky: 17
Registrován: 28.01.2020 0:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od d-fens »

Petooo79: Tebe musí to vrtání hodně bavit. :-) Tunning stylem vyvrtám díru všude, kde se dá, je opravdu svérázný. Ale ten držák na baterku je zajímavý, něco podobného si musím také pořídit. Pro noční výlety do zahrady, když mi alarm nahlásí pohyb, se to zdá užitečné. Ideálně zkombinovat i s laserem, ať můžu střílet třeba i od boku. 8-)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

Nejsem si jist, zda je baterka před zbraní (a tedy před tělem) na zahradě potmě ideální nápad. Laser s tlačítkovým ovládáním, to je jiná. Blokující montáž asi moc nevadí, i když by byl pohodlnější rychloupínák, na zahradě nepřebiješ...
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

Petooo79 píše: 12.04.2021 19:12 TERMINATOR T.450 :twisted: Zdar hosi,tak sme zase o cosi postupili,robota zatial stoji lebo plandemic bullshit mi blokla frezmajstra ktori ma to co ma ist majsterke na drevo :punch ,no a teraz pre gun fashion policiu a webforum taktix authority-toto je "home defense" mod skovany pod postelou,pripraveny vypalit cocky a vystrelit vakum z hlavy medzi dverami nejakej zasr..j smazke! Galad je spickovy kus roboty ALE uz je to moj majetok a ja mam proste rad tuzing :devil (nejaka pracicka vo foto),do zbrane nebol ziadny zasah okrem spuste(3 dangerous hole)a vypada brutalne,je to bejby kanon ktory vopcham do x panskych kabeliek od helikonu..slubujem ze D3 zostane v povodnom stave :mrgreen:
Ten kolimator je tam len prilozeny :chuckle
Masakr o devate :yes .... ale je fakt ze tenhle mikro-kolimator by tomu slusel .... budes frezovat RIS Rail ?
toulic
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2021 17:17
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od toulic »

karabina se tu moc nerozebira, ale prihodim .... vahal jsem jestli pistoli nebo priplatit za F1 - nakonec jsem si priplatil - z ciste praktickejch duvodu .... ozbrojen chodit nehodlam, neb zatim neni duvod, ale mam bohuzel osobni zkusenost se smazkou ktera se vloupe v noci do baraku - a na tohle se proste takovy ty prakticky veci jako lampa daji dat pro danny ucel lip


Obrázek
d-fens
Příspěvky: 17
Registrován: 28.01.2020 0:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od d-fens »

K tomu držáku baterky, popř, laseru na Glada. Možná by to šlo vyrobit z plastu, třeba na 3D tiskárně. Nasunulo by se to zepředu na hlavně a drželo by to samosvorně. Nahoře by byl rail. Pokud to někdo začne nabízet, okamžitě koupím...
galamen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.02.2019 19:32

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od galamen »

Přidám se a koupím také :yes
Odpovědět