Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Bill Masen »

Čimango držení je mít zbraně. Nošení mít zbraně u sebe. Ale to už sem nepatří.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Václaf »

Boha jeho,má to snad někdo doma nebo u sebe nenabité? Té jako mít mobil bez simky nebo bez baterky :hand
Čechy čechům !!!!!
swenak
Příspěvky: 27
Registrován: 16.12.2018 11:24
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od swenak »

Existuje nějaký vhodný rozumný "mobilní" lis pro Gladiátory? Prostě něco malého, třeba jenom do ruky s větší pákou.

Jinak se taky přimlouvám za možnost rovnou pořídit střenky dle přání, jak tady někdo psal. Taková buzi buzi, ač není ještě v nabídce, by byla super :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Továrně se nevyrábí, ale kreativitě se meze nekladou. Třeba něco, jako na historické perkusní revolvery...

https://www.google.com/search?q=black+p ... 68&bih=922
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od cipis »

Ano, nepatří ,je to OT, nicméně je to podstatné, aby se zamezilo šíření těch kravin, co tu píšeš!
Doporučuji přečíst par. 2, kde je zcela jasně napsáno, že držet lze se souhlasem majitele/nájemce (tudíš stav zbraně libovolný) anebo vybité, za účelem přesunu z místa na místo, když ten souhlas není. Vše ostatní je nošení.

Tudíž, když jsem doma, tak můžu mít vytahaných zbraní, volně ložených, nabitých, natažených, ... kolik chci (neberu teď v potaz bezpečnost). Souhlas si dám sobě. Stejně tak, když přijdu za kámošem na oplocenou zahradu (zřetelně vyznačenou nemovitost) a kámoš ví, že mám zbraň, tak ji mohu mít neskrytě, zcela viditelně za pasem, protože jsem z režimu nošení přešel do režimu držení (kamarád mi to nezakázal, ví, že mám zbraň, platí zde totiž konkludentní souhlas - protistrana ví a nevyjádřila nesouhlas, mám tedy souhlas). Pokud mi kámoš toto zakáže, tak ji pak mohu mít akorát skrytě v režimu nošení (nabitou za pasem pod bundou) anebo ve futrálu, ale vybitou. Dtto, když jdu venku po ulici či kdekoliv jinde, na jakékoliv jiné nemovitosti.
No, a dostáváme se ke "třetí" možnosti, a to je přechovávání zbraní. To se rozumí stav, kdy tu zbraň nemám u sebe. Tedy to je stav, kdy mám zbraň doma a já tam nejsem. A zde teprve přichází ke slovu nařízení o zabezpečení a tam je i požadavek na vybití zbraně u kategorie ABC.
Tedy ve zkratce - jsem doma, tuna zbraní všude možně = ok, u kámoša s povolením, houpe se revolver proklatě nízko = ok, nesu to k puškařovi, v obalu vybité = ok, mašíruji s glockem v kydexu po ulici, pod bundou, nabité = ok.

No a abychom se vrátili ke Gladiátoru, pokud je to D, tak samozřejmě pro něj platí to, co je v zákoně. A ten trezor/počet/nabití neřeší. Tudíž mohu mít vyskládáno 11 gladiátorů hezky na poličce, plně nachystaných a nemusím být ani doma. Jen ten domov musím řádně zamknout.

Nebo si na nošení pořídím pirátský pás pře rameno a těch naládovaných gladiátorů tam dám třeba sedm. Omezení na dvě nošené totiž na D taktéž neplatí.
Bill Masen píše:Čimango držení je mít zbraně. Nošení mít zbraně u sebe. Ale to už sem nepatří.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Jen s malou poznámkou: V zákoně (kde se déčku nevěnuje moc pozornosti), je někde psáno, že obecná pravidla pro zbraně A, B, C se přiměřeně aplikují i pro D.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od cipis »

To tam myslím už není, pokud jsem se tedy dobře koukal. Logicky, do D patří i vzduchovky a airsoftky, nejen perkusy do dvou hlavní ... V přestupcích je pouze střelba z něčeho D na místě, kde se to nesmí, plus viditelné nošení D, o přechovávání tam není ani slovo. Na jednu stranu se tento požadavek zdá býti logickým na cokoliv před 1890 plus ty perkusy atd., na stranu druhou (airsoft apod.) naprosto nepodstatným ...
Samozřejmě je pro nás podstatná naše vlastní bezpečnost a bezpečnost ostatních, takže určitě nenechat válet naládovaného gladiátora jen tak, ale obdobně, jak jakákoliv jiná zbraň. Tj. je to "vyžadováno" zdravým rozumem, nikoli však zákonem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Bill Masen »

cipis píše:...aby se zamezilo šíření těch kravin, co tu píšeš!
Doporučuji přečíst par. 2, kde je zcela jasně napsáno, že držet lze se souhlasem majitele/nájemce (tudíš stav zbraně libovolný) anebo vybité
cipisi kraviny tu píšeš ty, držení je vždy v nenabitém stavu. Přečti si ten zákon, kterej mi doporučuješ.
cipis píše:...No, a dostáváme se ke "třetí" možnosti, a to je přechovávání zbraní...
§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně")...

To není žádná třetí možnost, stále jsou držené.
Kraviny tu šíříš ty, já se snažím dobrat toho, jestli mi zákon umožňuje mít Gladiátora doma za mé nepřítomnosti v nabitém stavu, což u zbraní kategorie A, B, C není možné.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Myslím, že je to zbytečné flame, které nikdo soudný u své zbraně moc neřeší...
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od d-s »

Bill Masen píše: za mé nepřítomnosti
Za mojej nepritomnosti je to v prvom rade nekontrolovatelne...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od skagerak »

s B Masenem, jsme se na podobné téma už hádali, myslím v tématu EDC zbraň (nebo tak nějak).
Doporučuji se sním nehádat, plevelí to vlákno, a nikam to nevede (já jsme jej nepřesvědčil, a ani on nenapsal nic co by přesvědčilo mne).

imho ztráta času pro všechny, a bordel ve vlákně do kterého to nepatří
MichalJ
Příspěvky: 12
Registrován: 11.04.2018 15:46
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od MichalJ »

berny píše:to michalj mne stacilo mat zbran asi 2 tyzdne v puzdre a potom sa to "uvolnilo" a sla vytahovat 2 prstami. a vzdy bola odlozena v kozenom puzdre. myslim ze ked to puzdro naimpregnujes a s volzenym gladiatorom ju nechas umiestnenu blizko zdroja tepla (radiator) tak za par dni to povoli. ved to mozes kedykolvek skusit ci este, alebo staci.
Díky, zkusím to :yes
MRBLUE
Příspěvky: 54
Registrován: 12.01.2015 23:28
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od MRBLUE »

Len tak na okraj k tym nabitym zbraniam v trezore. Nieje nic lepsie pre hasicov, ako nabita buchacka v byte pri haseni poziaru. :-)
Dendorric
Příspěvky: 21
Registrován: 17.12.2018 18:00

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Dendorric »

Měl bych dotaz na aktivní střelce z Gladiátora. Vzhledem k určení téhle zbraně je určitě vhodné chodit často trénovat a čas na střelnici něco stojí. Proto mě napadlo (spíš jsem to někde četl), že by nebylo od věci mít s sebou prach nadávkovaný na výstřely v jednotlivých "kontejnerech". Je tu někdo, kdo na střelnici netahá prachovnici a odměrku, ale několik desítek jednotlivých dávek prachu? Co používáte jako "kontejnery"? Napadly mě plastové zkumavky na moč s uzávěrem (3-4 Kč/kus), ale napříč střeleckými fóry jsem nenašel shodu v tom, jestli je bezpečné skladovat prach v plastu (statická elektřina).
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od perlufanda »

Plastové zkumavky z nemocnice mi donesla manželka ve velkém množství a nevidím v tom problém. Osobně stejně používám na přesypání z prachovnice jen jednu. Prachovnici mám od GG, kde vím, že na jedno nasypání je 22 grainů a pokud chci míň, dá se to odhadnout i od oka v množství v plastové zkumavce. Na každé střelnici se válí tuny nábojnic 9x19 mm Luger, což je cca 1 gram. Někde na konkurenčním fóru je tabulka různých nábojů a jejich odpovídající dávce na Vesuvit. Na 500 HD dám plánuju dávat 2 nábojnice, nebo jednu dávku z prachovnice(přesypanou přes zkumavku) a nemusím u toho ani přemýšlet. Plánuju si na jednu zkumavku udělat risky, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Viděl jsem i speciální zkumavku na prach s ryskami na černý prach bratru za 300,-Kč :lol: Na střelnici mne nezdržuje ani tak sypání prachu, jako spíš mazání střel, ty se dají asi namazat i předem doma, ale nevím, jestli pak mazadlo nezatuhne nebo se nerozteče(jak které) a nebo se hromadným skladováním nezamastí spodek střel.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Stenny »

perlufanda: Se střelami, mazanými postupem "nasypu hrst střel do silného plastového sáčku, přidám velkou lžíci bílé vazelíny a pořádně protřepu" chodila .45 SCP úplně v pohodě. Akorát je pak dobré mít po ruce hadr, protože si člověk logicky při nabíjení dost zamastí ruku.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od floky »

najlepšia odmerka s riskami je asi injekčná striekačka...
Neviem či by sa prach dal "natiahnuť" dnu ako tekutina, ale zataviť spodok a vytiahnuť piest nebude problém...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Hohepa »

Fabe pro inspiraci :wasntme
bond_00_baccon_barrelscover_01s.jpg
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Strelec45 »

:yes

tak já zůstal jen u té .22LR
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Odpovědět