Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Václaf »

Děkuji a budu se těšit :yes :hand
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od des »

BeacGlad píše: 04.02.2020 13:04 Tak som sa zasa trochu pohral :)
Asi najmenšie a najľahšie púzdro na Glada.

IMG_20200204_125625.jpg
IMG_20200204_125645.jpg
IMG_20200204_125608.jpg
IMG_20200204_125551.jpg
jako dal si si s tým prácu a tak, ale v dobe keď sú dostupné kožené a kydexové púzdra mi používanie takéhoto gumičkového puzdra príde dost zvláštne. imho dostatočne nechráni proti strate ani proti poškodeniu a guma časom stráca svoju pružnost, takže sa to bude zhoršovat.
puzdro je dôležitou súčasťou celého systému, ušetrit pár gramov a pár euro je sice fajn, ale na správnom mieste, ne na jedinej veci ktorá bráni tomu aby ta predčasne neopustila jediná zbraň ktorú máš.

na druhej strane šanca že niekto pojde na rýdziky a prinesie si domov gladiatora je fajn.
každý svojho štastia strojvúdcom.
mír.
nemóže íst karta furt...
blackamon
Příspěvky: 3
Registrován: 04.02.2020 1:14
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od blackamon »

Tak jsem si dnes udělal výlet do Brna a stavil se v obchodě gun.cz, kde mají všechny pistole Detonics Gladiator. Musím upřímně říct, co se ergonomie týká, padl mi nejvíc do ruky model D2, který jsem si ihned koupil včetně příslušenství a střeliva. Pouzdro měli pouze na clip, tak jsem ho vzal, ale nevím zda jsem udělal dobře, na opasku má tendenci se protáčet, ovšem myslím si, že je pouze otázka času než to vychytám. Nicméně, hodně se mi líbí - Taška přes rameno multifunkční Mil-Tec Molle, o které píše Cortes na stránce 83, tak jsem si ji teď večer objednal. Tím děkuji za skvělý tip. Co se týká obchodu gun.cz, můžu ho s klidným svědomím doporučit. Pán byl velmi vstřícný a ochotný a prodejna samotná má opravdu hodně co nabídnout, palec nahoru. Jediné co tam neměli, byl střelný prach a zápalky. Bylo mi vysvětleno, že na to nemají zatím licenci.

Vypravil jsem se tedy do konkurenční prodejny Kachlík - zbraně a střelivo, kde výše uvedené věci měli. Byli tam dva pánové, jeden už v hodně pokročilém věku.
Povídám jim: "Dobrý den, vlastním zbraň Detonics Gladiator a potřeboval bych do něj střelný prach a zápalky."
Ten mladší pán na mě: "Dobrý den, to samozřejmě máme. Ale... já Vám teda řeknu svůj názor! Já ty Gladiatory teda osobně vůbec neschvaluji! Na to, že to nemá drážky v hlavni je to předražené! Když se tady podíváte do výlohy na ty Derringery, koupíte je do pěti tisíc!"
Já na to: "To je sice pravda, ale mně se líbí, že ten Gladiator je především spolehlivý, což od zbraně na sebeobranu vyžaduji, kompaktní a precizně zpracovaný. Ve všech odborných časopisech o zbraních dopadl v testech na výbornou, takže z toho důvodu jsem si připlatil. A že to nemá drážky v hlavni... Na vzdálenost, na kterou potřebuji střílet je mi to upřímně úplně jedno."
On na mě chvíli hleděl a pak pouze dodal: "No jako já Vám říkám jenom svůj názor..."
Já: "To je v pořádku, já Vám taky řekl pouze svůj názor."
Pak jsem zaplatil, poděkoval a odešel. Konec příběhu.

Vůbec nechápu o co tomu pánovi šlo, asi byl naštvaný, že jsem s těmi zápalkami a prachem nekoupil ještě Derringera. Jinak se už nemůžu dočkat, až zbraň vyzkouším při střelbě. Je to fakt kus skvěle odvedené práce. :-)
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

For des:
Ono možno by to chcelo najprv vyskúšať a potom hodnotiť. Testujem už tretí týždeň vylepšenú variantu (budem tu onedlho prezentovať) a nedá sa to porovnávať s klasickým puzdrom.
1. oproti opaskovému klipu, kde sa púzdro pohybuje a pretáča, toto pevne drží na svojom mieste
2. vlastnou váhou zbrane má snahu skôr zasúvať sa do púzdra ako vypadnúť (neviem či si niekedy skúšal na skialpe freeride s Gladom pod bundou? Ja áno...)
3. úplne ploché prevedenie je aj pod úzkym tričkom prakticky neviditeľné na rozdiel od púzdra na opasku
4. polovičná váha oproti celokoženému púzdru je pri 7 hodinovej túre príjemný bonus
5. neviem aká je životnosť gumy v trenkách, ale táto je určite väčšia :-D
Takže je to naozaj len vec názoru toho "strojvúdcu" čomu dá prednosť.
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Lala »

blackamon: Šlo mu asi o vývrt, na kulové zbraní základ, jinak je to brokovnice. :D Na sebeobranu to asi stačí na 5m, ale na střelnici asi nemá cenu chodit, žádná zábava..
= Si vis pacem, para bellum =
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Nuwara »

Na střelnici to zábava je, takové zpestření. Střílel jsem na 10 metrů a pak ještě o kousek dál a nějaký vývrt mi k dostatečně efektivní přesnosti nechyběl... Pár střel sice letělo naplocho, ale vlastně mi udělali ještě větší radost :-)
Tož asi tak.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

Na strelnici používam jedine olovené gule a filcovým flastrom a na terč cca 12m nezistím rozdiel v presnosti medzi Gladom a revolverom Taurus 2.5 palca s drážkovaným vývrtom ;-)
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Lala »

Tak to jo, pokud vám ke štěstí stačí střelba na 10m a střely na plocho, nic proti. :yes
= Si vis pacem, para bellum =
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Je to obranná zbraň. Střelba na sto metrů není účelem. :head
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Nuwara »

Nevkládej mi prosím do úst slova, která jsem neřekl a ani nejsou pravdivá.
Gladiátor není navržen na přesnou střelbu na pár set metrů. Nepokouším se ani tvrdit, že je vhodný na olympijskou mířenku. A na IPSC se také nehodí. Překvapivě.

A jako zajímavá hračka, ale hlavně funkční a spolehlivá zbraň pro lidi bez ZP má své místo.

Edit: Safra, Fab byl rychlejší...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od des »

BeacGlad píše: 29.02.2020 10:12 For des:
Ono možno by to chcelo najprv vyskúšať a potom hodnotiť. Testujem už tretí týždeň vylepšenú variantu (budem tu onedlho prezentovať) a nedá sa to porovnávať s klasickým puzdrom.
1. oproti opaskovému klipu, kde sa púzdro pohybuje a pretáča, toto pevne drží na svojom mieste
2. vlastnou váhou zbrane má snahu skôr zasúvať sa do púzdra ako vypadnúť (neviem či si niekedy skúšal na skialpe freeride s Gladom pod bundou? Ja áno...)
3. úplne ploché prevedenie je aj pod úzkym tričkom prakticky neviditeľné na rozdiel od púzdra na opasku
4. polovičná váha oproti celokoženému púzdru je pri 7 hodinovej túre príjemný bonus
5. neviem aká je životnosť gumy v trenkách, ale táto je určite väčšia :-D
Takže je to naozaj len vec názoru toho "strojvúdcu" čomu dá prednosť.
velmi podobné puzdro som skúšal pred cca 20 rokmi. proti tomu tvojmu boli na gume našité prúžky kože ktoré nebránili gume v pružnosti a bránili prístupu k spúšti skrz puzdro výrazne lepšie jak samotná gumka. podobné puzdierka mám aj k rôznym brašnám, tam sú fajn, ale na opasku nedostatočné.
1. existujú klipy a puzdra ktoré tento problém nemajú. tvoje puzdro drži na svojom mieste, ale pištol moc nedrží v ňom.
2. vlastnou váhou by sa pištol v puzdre nemala pohybovat žiadnym smerom. pri nejakom prudkom pohybe môže pištol vypadnút alebo sa povysunút do polohy, keď sa tlak gumy bude snažit vytlačit ju uplne von. ( dovtedy sa chodí s džbánom po vodu...)
3. v prípade použitia 2mm kydexu bude pridaná šírka zrovnatelná jak u gumokože. puzdro z 1,5mm kydexu bude asi tenšie.
4. to je teoreticky pravda ked sa uvažuje len samotné puzdro. keď sa uvažuje o pomere kompletu zbraň v puzdre gumokoža vs napr kydex, tak už to je zanedbatelné.
5. tak toto je jednoznačne pozitívna informácia

nemyslím to nejak negativisticky, len neni treba skúšat prechádzat dávno prešlapané slepé cesty.
to puzdierko je pekné, malé, lahké, lacné... keby bolo aj aspon prijatelne funkčné, tak by bolo pravdepodobne široko rozšírené.

P. S. : Gladiatora nemám takže som s ním skialp nerobil. keď ho budem mat, kúpim za 6,- plát kydexu a puzdierko si upečem ;)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Rafael »

Jsem si tohle vlákno "zakázal číst, sledovat a jakkoliv do něj příspívat!"
A dobře jsem udělal - je to místy fact hrůza!
*
Absolutně nechápu, to by zkušení střelci měli vědět daleko více než já:

"Co je a k čemu slouží malá obranná zbraň typu "Derringer"?
????
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Lala píše: 29.02.2020 21:06 Tak to jo, pokud vám ke štěstí stačí střelba na 10m a střely na plocho, nic proti. :yes
Sice jsem to nezkoušel, ale testeři v českých odborných časopisech strefovali popry i na 25 m, nascenované články najdeš na stránkách výrobce. A u policajtů cvičíme z 90 procent obranou střelbu na 5, 7 a 10 metrů, dál jen vyjímečně. A mě to ke štěstí stačí. Doby, kdy jsem byl v armádě, jsou pryč a střelbu dávno neprožívám, jak kdysi. :shock:
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Matěj »

Testery v "českých odborných časopisech" bych nebral úplně vážně. Ještě, když jsem dřív jezdil po závodech (i v mířence), tak jsem se tam potkal s pánem, který často píše (nebo aspoň psával) pro jeden tento u nás dost populární časopis, kde v recenzích vždy velebil přesnost zapůjčených zbraní pro testy a přitom svou osobní zbraní střílel hodně pod průměr... Ty testy mnohdy nejsou objektivní a je třeba je brát s rezervou.

PS: Teď to nevztahuju ke Gladiatoru, ale obecně, aby se toho někdo nechytil.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Lala »

Samozřejmě, že vím na co je zbraň určena. Chtěl jsem jen podotknout její největší nevýhodu a to je ten vývrt, to by s ní byla i na střelnici větší zábava a trénovat, pokud tu zbraň chce někdo používat na sebeobranu by se s ní mělo. A takto si myslím je to škoda peněz chodit na střelnici a na deset metrů trefit plechovku jen náhodou... 😏
= Si vis pacem, para bellum =
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Možná by se k přesnosti zbraně měl vyjadřovat výhradně ten, který si z ní alespoň jednou vystřelil.

Ohledně přesnosti: Oblíbená fráze “na deset metrů nevylezu z černého” zde platí bezezbytku.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Lala »

Jasně, že prodejce si bude bránit tu svou pravdu, ale proč neřekne, že s drážkami by to bylo lepší...?
= Si vis pacem, para bellum =
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

Ešte raz a z vlastnej skúsenosti:
Už som niekoľko krát strieľal súčasne s Gladom 45 a Taurusom 357. Na 12m všetko v čiernom bez rozdielu zbrane (revolver výlučne DAO)... :roll:
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
jirkaaa87
Příspěvky: 8
Registrován: 12.01.2016 13:57

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od jirkaaa87 »

Já mám s Gladiatorem nastříleno hodně přes tisíc ran a do deseti metrů nemám problém trefovat se do černého. Mám vyzkoušeno že se dá na 25 metrů s opěrkou trefovat kovový popper.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Lala píše: 01.03.2020 12:10 Jasně, že prodejce si bude bránit tu svou pravdu, ale proč neřekne, že s drážkami by to bylo lepší...?
Protože prodejce už x-krát řekl, proč tomu tak je. Jen hlupák to nepochopí, případně není schopen přečíst posty v tomto tématu. Howgh.
Odpovědět