Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

BP512 píše: 07.04.2021 19:29 Potvrzuji. Prodejce mi sdělil, že mi je neprodá neboť nejsem držitelem ZP. Argument, že mi zákon umožňuje nabývat zápalky neboť jsem majitelem zbraně kat. D do které je hodlám použít neuznal. Dohadovat jsem se nechtěl, protože si mlel stále svou a tak jsem odešel bez zápalek. Obávám se že prodejci z "předposrání" z jelimanů z Bruselu za pár měsíců neprodají zákazníkovi bez ZP ani černý prach. :?
Kdo to byl?
Gater
Příspěvky: 31
Registrován: 05.09.2017 20:04

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Gater »

Přituhuje..., někde už mají na zbroják i obyčejné perkusní SB 4.0. Štípněte mě někdo, ať se probudím :sad

https://www.arms-cz.cz/strelivo-kompone ... 60000.html
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od berny »

neviem ako je to podla noveho zakona v cesku ale na slovensku sa daju kupit este stale postou. dokonca aj z fr. gb. it. podla roznych webovych stranok to posielaju aj po EU ale zaroven tam pisu ze nezodpovedaju za zdrzanie na colnici a podobne. myslim ze u vas v CZ skor co neskor tuto predposratost konkurencie vyuzije a bude tie zapalky predavat aj s peknou marzou.
d-fens
Příspěvky: 17
Registrován: 28.01.2020 0:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od d-fens »

Se sháněním zápalek W209 to nebude snad až zase takový problém. Stačilo pár minut na Google a našel jsem cz prodejce, co prodává Fiocchi 100ks/149 Kč . Ochotně je zaslal na mou adresu, takže už mám pár krabiček doma. :-) Adresu tu uvádět radši nebudu, ale Google vám ji najde, stačí jenom správně zvolit klíčová slova. :-)
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

V té sadě šroubků O kroužky kontejneru pasují i na konvertovaný kontejner W209?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Ano.
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

Fabulous : Nechci více kalit vodu, jsme malé městečko. Podobně jsem utřel i před několika lety, když jsem chtěl střelivo do "Déčkové" Gewehr 88, kterou jsem měl s sebou. Moje prodejna - moje pravidla zněl neprůstřelný argument. Vím, právní cestou bych uspěl, ale nejsem ten typ, který veškerou energii investuje do řešení banality. Koupil jsem jinde.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Tak doufám, že to není prodejce Detonics :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Vážení přátelé, co jste zakoupili konverzní sadu W209 a máte model s plastovou botkou! V dodaném návodu je drobná, ale zásadní chyba. Při demontáži je nutné sundat i levou střenku, neboť se pod ní skrývají dva šrouby botky, bez jejichž vyšroubování nelze zbraň rozebrat. Na našich stránkách je návod již opraven. Za vzniklou chybu se vám hluboce omlouvám.

https://www.detonics.com/upload/manuals ... vod_cz.pdf
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

BP512 píše: 08.04.2021 16:04 ...Moje prodejna - moje pravidla zněl neprůstřelný argument...
Moje peníze tim pádem nebudou vaše peníze, bych v prvé řadě řekl já. A nejen za zápalky, ale vůbec za nic! U takového prodejce bych nikdy neutratil už ani korunu, i kdybych měl kupovat jinde a za víc. Navíc bych to patřičně medializoval. Nicméně, já osobně bych šel dál. Klidně ČOI či žaloba.

Pokud tomuto lidi neporozumí, nic se nezmění. Nikdy a nikde. Třebas v byť v těch zaprděných USA by si toto žádný prodejce nikdy nedovolil. A takový to přizdisráčský (s veškerou úctou) ...nejsem ten typ, který veškerou energii investuje do řešení banality.. je přesně to, co vede k tomu, že už neplatí to klasické heslo první republiky "Náš zákazník, náš pán.".

Normálně bych na ně zavolal ČOIku a dožadoval se prodání zboží, na něž mám ze zákona nárok. A pokud by to nezabralo, tak soudní spor. ŽE do toho se nikomu nechce? Ale pak se takovýchto manýrů NIKDY, opakuji NIKDY nezbavíme.

A může te mě klidně nazývati šťouravým dědkem, ale zákon je zákon.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

bivoj - Hele, ty máš nějakou povahu, já mám nějakou povahu. Nehodlám tu svou měnit proto, že to chceš ty. Žiju a nechávám žít. Já jsem ten obchod opustil a už tam pěťák neutratím. Ale jen na okraj. Mám zkušenost s hrdiny a řediteli zeměkoule za klávesnicí. Ale ve finále se ukáže, že jenom za ní. Ale třeba to není tvůj případ.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

Jako ano, chápu tě. Pokud je jiná cesta, je zbytečné se někdy nervovat. Ale občas důsledné trvání na právním státě nese své výsledky, i když u toho člověk může vypadat jako otravnej prudič či šťoural. A taky si musí rozmyslet, jak moc mu poté bude vadit, když ho někde nebudou přijímat zrovna "s otevřenou náručí". ;) Nedá se to generalizovat. Já už jsem sice dost starej na to, aby mě nějak extra záleželo na tom, co o mě kdokoliv říká, ale ne každý to má stejně...

Ale to už jsme trochu OT.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

OK, vyjasněno.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

2bivoj
Soudit se kvůli zápalkám, to by Tě přišly sakra draho. Odhaduju, že ses ještě s nikým nesoudil. Já tu zkušenost mám a věř mi, to nechceš. Ale bojkot obchodu a publicita, proč ne...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od bivoj »

Nechci, ale budu. Stačí většinou jedno blbý/jízlivý slovo prodejce.

Ano, je to strašnej opruz atp, ale už jsem se soudil i kvůli menším pitcho*inám...

Jsem prostě starej nerudnej dědek... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

Starej, BOHATEJ dědek :rofl
galamen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.02.2019 19:32

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od galamen »

Tak já teda nevím ale ty Zápalky W209 nikde nemaj,když jo tak nepošlou a nebo zbroják. Pomozte někdo prosím do SZ. Děkuji :hand
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od berny »

uz niekdo pouzil konverznu na prestavbu? ja som to dnes robil ale narazil som na drobny problem. povodne pruziny bicieho mechanizmu su trochu dlhsie a na koncoch su ukoncene normalne svojim zavitom a nemali ani medzi sebou a ich voditkom podlozky ktore su zakreslene v prilozenom navode. nove pruziny sa mi zdaju tuhsie ale su kratsie, mozno preto ze su zarovnane na koncoch. pri ich pouziti nedokazali odpalit zapalky. ked som nahodil znova stare pruziny tak dokazali odpalit zapalky na prvy krat. aj ked som skusal iba 2x3 rany.

dik.
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od berny »

este taky maly postreh z novej sady. nejedna sa o ziadne exaktne merania. skor ide o pocit z hlbky zasahov v "cieli".
209ky zapalky asi hmatatelnejsie zvysuju vykon u obycajneho prachu VESUVIT LC. logika hovori ze to bude asi tym silnejsim zaslehom ktory zapali vacsie mnozstvo prachu uz v momente vystrelu a nehori az za hlavnou vytlaceny zrnami ktore sa zapalili ako prve. co byva castym problemom cierneho prachu a kratkych hlavni. u "rychlych prachov" by sa to mohlo tiez prejavit aj ked nie tak vyrazne (este som neskusal). ja som si urobil aj malu zasobu ND pre 4ky perkusne zapalky pre pripad ich prebytku alebo nedostatku 209in. neviem ci vyrobca udrzi ich vyrobu aj nadalej alebo sa perkus pre gladiator uz skoncil.

ps: rychly prach som myslel vzdy samozrejme v prvom rade cierny
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

No, přiznám se, že jsem ještě novou sadu nezkoušel, protože jsem ještě zápalky w209 nezačal shánět. Z tvého příspěvku vyplývá, že nebyly odpáleny právě W209. Napadlo mne, asi je to blbost, jestli si dal nový kontejner značkou nahoru, jak je to v návodu?
Odpovědět