Kladkové luky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Kladkové luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=ehwel3nY ... r_embedded

Toto sice nepatri mezi jednoduche zbrane ale je to vyhoda ,kdyz vam rezim nedovoli bumazku na palne zbrane !!!
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Proc bownunting? USA je stale vice totalitnejsi stat a mame sve dukazy jako pocet veznu v zemi /2miliony/ totalitnejsi zakony a tak kdo neni opatrny skonci v kriminale za kazdou blbost a tohle se stava mladezi ,nebot ta vlastne nevi jake ji hrozi nebezpeci a vlastne vetsinou je ignoruje a tak takovy Pentagon ma vzdy dostatek vojaku do valek ,nebot 18 lety je vzdy "nesmrtelny" . Chyba je v tom ,ze tkz felon ztraci dozivotne narok na bouchacku a vlada pilne pracuje na tom aby vytvorila co nejvice felons co se jim dari ,nebot mladez ve skole je ucena vedu o nejake utopicke spolecnosti a skutecnost utekla ,neco ja jsem byl ucen ve skole neco o utopickem komunismu a skutecnost vypadala jinak . No a ti mladeznici co se vraci z kriminalu proste nemohou sehnat praci ,nebot zadna spolecnost neprijme tkz felons a tak tihle lide maji tezky zivot a hodne konci na listkach na jidlo ne spolecnost je nenecha chcipnout hladem ,ale reknu vam je to hladova existence a dnes diky depresi 40 milionu je na food stamps a tak nemame ty fronty na polevku jako roku 1933 .
Kazdy felon si jasne muze lehce koupit bouchacku na cerno ,ale kdyz jej chytnou zase jej za tu bouchacku zabasnou . Felon si jasne muze koupit lovecky listek ,ale je omezen pouze na luk a tak mu nezbyva nic jineho, nez pouzivat luk takovy clovek pak tvrde trenuje a ma optiku na luku ,aby mohl strilet co nejdale a tak nemajici zadnou etiketu strili lukem na 80 yardu vse co vidi a tak ja se jim nedivim . Vyhoda je ,ze tady sezona pro lukostrelce nikdy nekonci a tak takovy clovicek muze usetrit na potravinach a venovat tech malo penez co ma k dispozici necemu jinemu jako napr na elektriku co pohani jeho mrazak . Tento pristup k veci bude mit tez Evropa az se Euro zhrouti ,indiani jedli vse co dnes civilizovana spolecnost odmita jako napriklad hady a tak kmeny byly schopne prezit i v pousti . Fondy takoveho cloveka jsou znacne omezene ,je plno lidi se rovnou reknou ze kdysi nekomu rozbili cumak a pak je zavreli a od te doby nemaji narok na bouchacku a to jim moc nevadi ,nebot si zvykli na luk majici optiku na loveckem luku a range finder a dovedou strelit White tail deer i na 100 yardu
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Dostal jsem otazku jake hroty si koupit a tak jsem koupil ty nejlevnesi na ktere lidi si stezovali ,ze jsou moc mekke a tak jsem hroty nabrousil a zakalil a fungovaly jako ty nejlepsi , podobne se vyrabi treba i tomahawk ,ma zelezo a pouze ostri je high carbon steel a to je vkovano do mekkeho zeleza a nakonec se tak muze vyrabet i nuz ....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

alibaba píše:Dostal jsem otazku jake hroty si koupit a tak jsem koupil ty nejlevnesi na ktere lidi si stezovali ,ze jsou moc mekke a tak jsem hroty nabrousil a zakalil a fungovaly jako ty nejlepsi , podobne se vyrabi treba i tomahawk ,ma zelezo a pouze ostri je high carbon steel a to je vkovano do mekkeho zeleza a nakonec se tak muze vyrabet i nuz ....

Můžu se zeptat, jak jste to kalil?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Kaleni hrotu je jednoduche . Ono se to kali tak ze vlastne dostaneme kaleni po povrchu, tak ze se to nazhavi do bela autogenem a veme do klesti a ponori do oleje a tim dostavame hrot co je uprostred mekky hrot, ale dost tvrdy a povrchu a to prave potrebujeme a existuje jeste nevedecky zpusob so pouzivali japonci a co je barva mesice v ruznych udobich ....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

alibaba píše:Kaleni hrotu je jednoduche . Ono se to kali tak ze vlastne dostaneme kaleni po povrchu, tak ze se to nazhavi do bela autogenem a veme do klesti a ponori do oleje a tim dostavame hrot co je uprostred mekky hrot, ale dost tvrdy a povrchu a to prave potrebujeme a existuje jeste nevedecky zpusob so pouzivali japonci a co je barva mesice v ruznych udobich ....
Aha, to zní dobře. Nedávno jsem četl dobrou příručku o kovářství (dám ji do příslušného oddílu), kde jsou jednotlivé barvy železa podle teploty popsány.

Nicméně otázka je, co dělat pokud nemáte autogen? Potřeboval byste asi pec s dmýcháním a palivo s větší výhřevností.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=blBzKTly ... re=related

Muj bracha nebyl moc nadsen takovych pry videl v Africe az mnoho /// jinak vrhaci kopi sumbaru stoji 2 kozy a ja mel tu moznost prohlizet orginal z Afriky ale reknu vam, ze to udelam lepe je to takova hruba prace....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

alibaba píše:http://www.youtube.com/watch?v=blBzKTly ... re=related

Muj bracha nebyl moc nadsen takovych pry videl v Africe az mnoho /// jinak vrhaci kopi sumbaru stoji 2 kozy a ja mel tu moznost prohlizet orginal z Afriky ale reknu vam, ze to udelam lepe je to takova hruba prace....

Ona to je opravdu hrubá práce :) Myslíte, že byste opravdu udělal za srovnatelných podmínek lepší? Jinak velice zajímavé video.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Ja jsem civilizovany a urcite bych si udelal kladivo a a dalsi pomucky ,jenze tohle jsou negramoti a nic nevi a jestli chcete vedet jak takovy clovek by mel vypadat ,prectete si roman Tajuplny ostrov napsal to Julius Verne ,inzenyr Smith si dovedl poradit v kazde situaci ......
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

Tajuplný ostrov samozřejmě znám. Jeden z těch, které chci přidat na seznam :) Zrovna včera jsem ho doporučoval našemu adminovi.
K těch Afričanům. Opět, nechci se jich zastávat, ale nejsou to kočovníci a tedy logicky sebou nechtějí tahat přítěž v podobě nářadí? Ale jinak máte samozřejmě pravdu.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Ono je mu spatne rozumet, ale rika ze konkurenci mu netvori ten kovar co zije asi 12mil opodal a tak kovari jsou tak rozmistneni aby si netvorili konkurenci to same je zde u kladkovych luku, nebot zvlaste Hoyt neproda luky nove nekomu kdo je moc blizko a je to okruh 20 mil , tak se brani konkurenci ....
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

POdobně fungovaly i cechy ve středověku co se týče konkurence.
V každém případě jsem si uvědomil, že tohle je téma o kladkových lucích, takže jsme trochu mimo mísu :D
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

Mám jeden dotaz, který se týká tématu.

Je mi jasné, jak si vyrobit luk a šípy pomocí přírodního materiálu . Co mi ovšem není jasné je, kde seženu tětivu? Jaký přírodní materiál použít?

Napadají mne dva: lýkový provaz (netuším, jak lýko zpracovat)
kožený řemínek (to bych ovšem musel něco ulovit, leda bych stáhl sám sebe:))

Máte někdo zkušenosti pro naše klima? myslím, že liány nepřipadají v úvahu :)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Karlos »

Napada me na autovrakovisti vytahnout ocelove lanko z bovdenu nebo pouzit lanko z bovdenu slapaciho kola (od zadni brzdy, prehazovacky)... pevnost dostatecna.

Ja vim neni to prirodni material, resp. zdroj jak mel autor dotazu na mysli :)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Maximus »

Dříve se používala splétaná konopná či lněná tětiva, která má prutaznost pouze 1,5 %, ale proti moderním materiálům (Dacron - používá se pro lukostřelbu od konce II. WW, má průtažnost asi 2,5 procenta) má podstatně kratší životnost. Pak se uvádí jako materiál na výroby tětivy zvířecí šlachy a střeva. Ovšem z domácích zvířat jsou tyto materiály téměř nepoužitelné. Kamarád, který vyrábí luky několik desetiletí, se několikrát o to pokoušel (z ovcí a krávy), ale asi způsob života domácích zvířat (omezený pohyb) a nekvalita potravy způsobuje, že jsou tyto materiály příliš křehké a k výrobě tětivy se nehodí. Možná použít materiál z koní či z jelena by mohlo být řešením.

Podotýkám, že střílet běžně z luku pomocí "alternativní" tětivy v době, kdy jsou dostupné kvalitní materiály je zbytečný hazard! :shock:
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Kladkove luky

Příspěvek od hanpari »

Ne že bych to chtěl zkoušet... Jen mne zajímalo, kde bych vzal tětivu, kdybych ztroskotal na pustém ostrově. Zdá se, že bych musel použít kopí, protože k vhodnému provazu bych se asi nedostal.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Pri ztroskotani na ostrove pokud nenajdeme provaz ,tak musime pouzit kopi a vlastne vrhac kopi co se sice musi trenovat ,ale stejne budeme miti plno casu natrenovat atlatl .....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=BGFuOgVG3js

Pokud jste spatni jako ja, dohodite lehke kopi asi 100m jako ja a ti dobri daleko dale . Jinak jako ostep tak na nej doprostred muzete privazat 30 cm spagat a jako dvema prsty se pak haze kopi a je jej mozno dohodit dale.... Rimane tak vyhravali valky, nebot to pilum bylo mozno dohodit dale a primitivove se zminuji ze touto pakou dohodi ostep az 100 yardu /90m....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Musel jsem se zase smat ,nebot v Brisbane na ulici se objevili zraloci . Ja mam totiz v Brisbane sousedku co se tam asi pred 7 lety vdala--- holka sama ruka a noha ,ja tedy sleduji jak se vede v Brisbane a zralok je skutecne dobra ryba a tady na ne s lukem jezdime na pobrezi a nekteri ji chytaji na udici a tak mam nosi maso jinak asi strilime zraloka co je 2,5 dlouhy a na vetsi kusy se musi byt zvlastni opatreni a Zraloky normalne chytaji rybari v Brisbane v rece, nebot zralok je odolny sladke vode rek a pokud se vleva do more zaplave si do reky....

Jak byla ta Tsunami pred nekolika lety tak 300 000 zmizelo do Indickeho oceanu zraloci se nazrali a rozmnozili a tak dnes vidite vsude druhou generaci zraloku a nikdo neveri :lol:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=oo93h2KB ... re=related

Jenom dukaz jakou kladkovy luk ma silu ,ale ja na to nemam silu ani penize . Kladkovy luk na slona musi mit 100 liber tahu a odstrel slona stoji 30 000 $US a dalsi vydaje ......
Odpovědět