Kladkové luky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

Asi to tam mám blbě daný,nějak jsem nepochopil k čemu to tam je :oops: :oops: :oops:
Přílohy
kkk 004.JPG
kkk 005.JPG
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Uz je mi vse jasne diky za obrazek ......Sipy musi mit ty krocani pera asi 4 palce dlouhe a na plochou loveckou spicku asi 5 palcu dlouhe, aby otacely hrotem a veskera umele letky jsou nepresne proste narazi do te police ....pero z krocana se podda uhne ,nebot to je vlastnost prirodniho pera a jasne tahle vidlicka se hodi pouze na 3D strileni a strileni do terce a na loveni muzeme zapomenout ......Ty umele letky musime orezat ze sipu a nalepit prirodni pera diky presnosti ,ale kdyz to mame vycentrovano tak pokazde trefime pivni tacek z 20 m a nasi lukostrelci jej trefi ze 40 m ......
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

Takže,chceš mi říct,že nejsem až takovej truhlík a mám to dobře daný,možná by to mělo asi být víc kolmo.Samozřejmě že mám šípy s plastovými letky.Stejně trochu nechápu jak si to mám dát vysoko,nebo to našroubovat z druhé strany a to rameno třeba snížit.Jinak dík!
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Nech to tak,pouze potrebujes vymenit ty plastikove letky ,ty tam delaji neplechu .......Prave na sikmo ta vydlicka je lepsi ,ale vlastne na uhlu moc nezalezi ,zalezi na to proklatem plastiku ,proto se dnes operky delaji sklapeci a sip je ve vzduchu ,kdyz opousti luk ,ale s tim s tim si hlavu nedelej kup si na loveni Whisker biscuit tam sip prochazi jako maslem ,kdyz ty pera jsou z krocana a plastikove letky funguji o neco hure ale jde to ,proto tento vynalez ma nekdy pouze na trech mistech minimalne stetin a tam i plastikova pera dobre funguji ......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Je jedno jak ta operka na sipy bude vysoko nastavena ,ale kdyz tam pridame sip na tetive je krouzek asi o 1/8 palce vyse ,vse se musi vyzkouset a kdyz sip stale leti nahoru a dolu musi se ten krouzek na tetive dat vyse ,proste je to moc nizko jinak ta podperka se dava do geometrickeho stredu s tetivou tak aby to bylo center -fire ,tak jako jsou drevolaminatove luky -recurve se streleckym oknem ....... je jim snaze strilet a ne ze byl presnejsi ......Jinak tady mame pouze lovce a 90% tech co strili puskou tez strili lukem a zase 90% tech co strili lukem tak je to kladkovy luk a zbytek tech zaburalych strili drevolaminatovym lukem a ja take strilim drevolaminatovym lukem ,ale ja uz strilim desetileti a zacal jsem asi v 6 letech a je to pro mne prirozeny pohyb a tady se proda miliony kladkovych luku, nebot je zde asi 10 milionu lovcu a kazdy za zivot si koupi asi 10 luku .....Jinak ti luk vydrzi asi 10 let a bude potrebovat vymenit tetivu kazdych 2000-4000 vystrelu zalezi z ceho mas tetivu a kabely vydrzi asi 2x tolik vystrelu a tu osicky se za 10 let opotrebuji ,.......never myslivcum ze sip nema dostatecnou ranivost, lukem se strili sloni a 55 liber staci na vsechnu Evropskou zver a kladkovy luk pri teto vaze dostreli nejmene 300 m do dalky pod uhlem 45 stupnu ......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Prave jsem si doskypoval s jednim ze Slovenska a ten se strasne smal o tech kladkovych lucich za jak dlouho je mozne se naucit strilet ono strilet je jasna vec a druha vec zveri hlavne rozumet a uvedomovat si svuj okruh kam jsem nebezpecny a tak kdyz mam drevolaminatovy luk nebezpecny jsem okolo 20 m a kladkovym lukem to prodlouzim na 30 m i kdyz mame vyrostky co strileji na jelence na 70 m ,,,jeden krok jak zvire udela a sip nez tam doleti, mineme zvire nebo je to spatny zasah .....
Za zviretem jako je srnka se neplizime ,ale cekame nekde na nej na posedu ve vysi 6m a vice a zvire zakrmujeme nejakym obilim ci odpadky s kuchyne jako u prasat ,medvedu atd zvire musi mit duvod tam prijit jak chceme ,,,,Myslivec se svoji kulovnici je nebezpecny na 200 m a nekdy na 2x vetsi vzdalenost ono vlastne nemusime kladkovym lukem strilet velka zvireta staci holub ,racek ,vrana ,zajic atd indiani na poustich nestrileli velka zvirata ,nebot tam neexistonala a stacil jim luk o tahu 35 liber ....
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

to Golfík: máš to úplne špatne.. úúplne..

albibabu poznám, je to dobrý chlap, ale do kladkových lukov sa tak dobre nevyzná.. on sa venuje tradičnej strelbe.. 3 roky som strielal z kladky.. tento rok som as začal venovať inštinktívnej strelbe.. ak budeš potrebovať poradiť s nastavením kladkového luku kľudne sa na mna obráť.. nemám problém rád pomôžem..

tak teraz k veci :

tú základku máš otočenú opačne.. má to byť namotnované z vnutornej strany.. ak budeš potrebovať pošlem ti pár obrázkov..

to že máš vymeniť plastové perá za morku nepočúvaj.. prírodné perie sa používa pri tradičných lukoch a to kvôli tomu že je poddajnejšie než plastová/gumová letka.. pri inštinktívnej strelbe nepoužívaš základku preto sa perie v určitom bode "obtrie" o tvoju ruku, luk, alebo strelecké okno.. závisí od toho aký luk máš.. prírodné pero sa dobre prispôsobí a velmi rýchlo vráti do pôvodného tvaru preto je ideálne..

ked máš kladkový luk určite by som si tam nechal plastové letky..

okrem toho neskutočná výhoda plastových letiek tkvie v ich odolnosti proti vlhkosti.. s perím si v daždi nezastrielaš :)..

už si si ten luk nastavil? alebo ešte potrebuješ helfnúť? ak hej ozvy sa!
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

aha.. ved to v poslednom príspevku písal alibaba o mne :D
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

takto to musí vyzerať ked je luk dobre nastavený.. 3 šípy takmer v jednej diere :).. strielané na 20 m..

Obrázek
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

takto má byť nainštalovaná základka

Obrázek
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

archer: Díky za info mě se to zdálo pořád divný jak to přijde.Podle tvého fota to je ok.
Šípy v obchodech jsou na mě moc drahý,tak skusím něco vyrobit.Letky osadím z krůtího pera. Pošlu foto ;)
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

dávaj si veľmi veľký pozor... pretože drevené šípy v kladkových lukoch zvyknú explodovať.. musíš vyrobiť šíp s vhodným spinom pre tvoj luk.. to je velmi dôležité aby sa nestalo nejaké neštastie!!

PS: drevené šipy nestoja nič.. dám príklad z mojej praxe.. teraz strielam inštinktívne.. používam smrekové násady.. ale bacha.. nie zo smreka ktorý rastie u nás pretože je redší.. ide o smreky zo severu.. tie šípy to je proste spotrebný materiál.. ale pri dreve to platí niekolko násobne!!! sada dobrých karbonových šípov za ktoré som vysolil cez 100 e.. my vydržala (nie celá, pretože som pár krát strelil šíp do šípu) 2 roky.. tie drevené pár mesiacov.. ak si chceš vyrábať šípy doma sám.. tak to budeš potrebovať mnooožstvo tyčiek.. ale neodhováram ťa od toho.. ked sa teraz naučíš vyrábať drevené šípy v PA svete to zúročíš na 100%.. ale naozaj dávaj si veľký pozor na spine.. vyrob si spinovačku a každý jeden šíp prekontroluj!
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

archer píše:dávaj si veľmi veľký pozor... pretože drevené šípy v kladkových lukoch zvyknú explodovať.. musíš vyrobiť šíp s vhodným spinom pre tvoj luk.. to je velmi dôležité aby sa nestalo nejaké neštastie!!
Nějak nerozumím slovu "explodovat"to jako,že by se mě zlomil dřív než opustí luk,nebo za letu se zlomí.
Tady posílam pár fotek mé vlastní výroby,asi se pobavíš ;)
Přílohy
IMG_0367.jpg
sklep 084.jpg
sklep 084.jpg (53.84 KiB) Zobrazeno 13982 x
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

... další foto!
Přílohy
sklep 086.jpg
sklep 085.jpg
sklep 085.jpg (35.44 KiB) Zobrazeno 13978 x
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Kladkove luky

Příspěvek od EBE »

Pekná práca, zručný ľudia a poctivý remeselníci sa nestratia teraz ani potom :clap
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Maximus »

U dřevěných šípů je minimálně potřebné omotat nití či jinak zpevnit část šípu nad končíkem (nad tím místem, kde se šíp zakládá do tětivy), protože jinak tětiva šíp rozštípne a celá "nimrání" se šípem příjde vniveč. Také pevnost a pružnost šípu (délka vs. šířka vs. materiál) by měl +- odpovídat síle luku !
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

golfík.. ano presne.. správne si to pochopil..

na odkaz nech kliknú ľudia so silnejším žalúdkom.. nie je to moc pekný pohľad

http://forum.gon.com/attachment.php?att ... 1285792719

na obrázku môžeš vidieť carbonový šíp.. no niečo podobné sa stalo kamarátovi ktorý striela z primitívneho luku.. drevený šíp bol moc slabý.. tak to skončilo tak že si také 15 cm kúsky vyťahoval doma klieštami z ruky.. je to maník.. nešiel k doktorovi..

maximus dodal správne.. pri selfnockoch je dôležité omotať ich tesnne pod zárezom.. niekto to ešte zaleje troškou epoxidu..

opýtam sa ťa.. spinoval si šípy? aké sú hrubé? a z čoho máš tyčky? chcem sa vyhnúť neštastiu.. inak šípy sú moc pekné..

ešte mi prosím napíš niečo o luku.. dlžka náťahu, libráž, a pre moju zvedavosť aj BH a rýchlosť v FPS.. dakujem :)
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

golfík.. ešte otázka.. kolko grainov majú tie hroty?

tu je niečo pre tých ktorí sa zaujímajú o bowhunting.. je to zaujímavé... aj ked zbytočné.. tak len pre zaujímavosť :)

http://racembac.com/index.html
gambler
Příspěvky: 19
Registrován: 26.12.2012 14:07
Pohlaví: muž
Bydliště:

Re: Kladkove luky

Příspěvek od gambler »

Zdravím

hledám něco čemu nevadí voda ani hrubé zacházení, chtěl bych tichou a lehkou zbran. Je lepší kuš nebo luk? více se zaměřuji na luk. jak moc jsou odolné kladkové luky? cena jejich udržby provozu? výhody laminátového luku oproti kladkovému?? pročet jsem ruzná foru ale nikde se nikdo neschodne. u kladkového luku se mi líby jeho výkon. lze ho opravovat doma? výměna tetivy třeba. Díky.
Uživatelský avatar
archer
Příspěvky: 66
Registrován: 21.12.2012 19:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Kladkove luky

Příspěvek od archer »

dovolím si odpovedať:

ja som mal oba druhy lukov.. viac som ich už aj vyskúšal..

tradičný luk / inštinktívna streľba: jednoduché na údržbu.. nerobíš prakticky nič.. len meníš tetivu.. tetivu na takýto luk ušúlaš doma na kolene..

cenovo ich porovnávať nejdem pretože drevolaminát kúpiš aj za 120 (ale shit) ale aj za 1500 e.. kladkový kúpiš aj za 300 e ale aj za 1100 e.. plus príslušenstvo..

kladkový luk: údržba podľa typu kladiek.. hybrid, solocam.. solocam je na údržbu jednoduchší.. ovšem ak nehovoríme o novom type hybrdicamu od bear company.. to už je o niečom inom.. ak hovorím o súťažnej strelbe tak kludne by som liezol do klasického hybrid camu.. ak hovorím o love.. tak solocam.. kvôli menšej náročnosti.. popíšem..

hybrid cam.. nastavenie tileru, dorazov, pri zmene naťahu potrebuješ kupovať moduly, potrebuješ bowpress..

solocam.. odpadá nastavenie dorazov, pri zmene náťahu množstva lukov stačí prehodiť "kolíček" na spodnej kladke.. vec piatich minút..

nový hybrid cam od bear archery je výnimkou.. je to vlastne hybrid ale s vlastnosťami a nenáročnosťou solocamu..

robiť tetivu na kladkový luk je ovela náročnejšie ako klasická flemiška na tradičný luk.. do toho by som sa len tak nepúštal.. potom byti prdli ramená a mal by si po luku.. s týmto opatrne..

výhoda kladkového luk.. rýchlejší.. nie však silnejší.. "presnejší", let off a princíp kladiek
výhoda tradičného luku.. je moc ľahučký.. kladkový luk nemusí byť silnejší pretože ak vládzeš tak môžeš strielať aj 100 lbs lukom.. je to o tvojich fyzických možnostiach..

zápory kladkového: náročnejšie na údržbu.. ale nie je to strašné.. nemusíš to mazať ako si vela ludí myslí.. raz za dva roky dáš vymeniť tetivu a je to.. môžeš strielať ked prší aj ked je mráz.. niektoré konštrukcie napr. karbonový hoyt sú odolnejšie aj na otrasy.. pády..

zápory tradičného luku: asi najviac že ked moc prší tak toho moc nenastrielaš.. z dôvodu že pri tradičnom luku podotýkam bez základky je nutné používať prírodné perá.. a ked ti zmoknú si v prdeli.. vačšia náročnosť na trening.. pretože nemáš mieridlá.. ale strielaš na základe inštinktov.. tvoje oko a ruky sa musia zosúladiť.. to trvá.. ak prestaneš trenovať ideš "odznova".. pri kladkovom luku je to podobné ale menej citelné.. po pár výstreloch sa dostaneš do formy.. ale to záleží od strelca.. aká presnos je pre neho prijateľná.. pre mna to bol sústrel 3 šípov v kruhu 2,5cm na 20 m... ak to bolo horšie nebol som spokojný..

fakt je toho strašne moc straaašne moc o čom sa dá písať..

3 roky som mal kladku.. teraz mám tradičný a nemenil by som.. ked s ním vieš, strielaš velmi presne.
Odpovědět