Kladkové luky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
pepik
Příspěvky: 30
Registrován: 23.07.2011 3:37

Re: Kladkove luky

Příspěvek od pepik »

Mohl by mi někdo poradit ohledně případného nákupu luku či kuše? Zajímalo by mě, jaká je potřebná nátahová síla pro jednodnotlivé druhy luků/kuší...

Takže, zajímalo by mě, jaká nátahová síla je potřeba pro likvidaci dospělé mužské osoby... a pro ulovení vysoké zvěře...

A to sice pro:

Luk kladkový..
Luk klasický...

Kuše kladková..
Kuše normální...

Všechno beru jako pro komerčně vyráběné luky/kuše, ne pro samodomo......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Radove na likvidaci cloveka staci tradicni luk o sile natahu 45 liber na vzdalenost asi 30 m s loveckym ostrym hrotem a to je vhodne k zastreleni strnce,prasete a medveda proste zvirata do vahy 100-200 kg a to same plati u kladkoveho luku co pri techto vahach natahu dostreli asi 200-220 m zatimco drevolaminatovy dava tak 170-180 metru..... kuse se vetsinou prodavaji v natahu 150 liber a vsechno ostatni jsou jenom detske hracky .A 150 liber na kusi se rovna 60 liber na luku a tak tam neni ani o cem povidat......

Pouze zbyva udat ze dreveny luk vyrobeny z ohradniku = tvrde drevo s tahem 60 liber na 28 palcich dostreli 200 m a tak je schopen vzit k certu kazde Evropske zvire i zubra a pokud neni v okoli staci kun a krava .....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.cponeidaeagle.com/

Pakovy system luku i kdyz jsem jej tady na 3D nikdy nevidel ,ale luk jako vynalez je stary od roku 1982 ...
Stezuji si kladkari co strili luky s koleckami ,ze tento system je hlucny ,pomaly,tezky fyzicky atd, svuj usudek si udelam az nekdo tento luk prinese na 3D a parkrat si z nej vystrelim ,zatim jsem jej videl pouze na youTube a loveckych videich.....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.infowars.com/pythons-are-squ ... ists-warn/

Tohle ja uz vim davno a tak tomu vyrostku rikam nechod mi kolem tech tuni bez velkeho noze u pasu a alespon kladkoveho luku az vyzerou ty zvirata hadi se zacnou pozirat navzajem ,dnes je tam odhadem asi pres 100 000 skrticu a bude jich daleko vice .......Dnes o tom pisi ruzne noviny a zminuji se o tom na plno radikalnich talk-show.....
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

sice ne kladkovy, ale...uvazuju o koupi rozkladaciho luku, kvuli transportu... neco v tomto stylu http://www.lukysipy.cz/detail.php?k=1&u=&id=106

mate nejake zkusenosti s temito luky?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Prosim jenom si nekupovat levneho Samicka vyrabeneho seriove na lince lidmi co o tom vubec nic nevi a vyrabeji jeden nauceny ukon.Pak luky prodavaji do Evropy =velkoskladu za asi 15$ a ty pak luky prodavaji mensim obchodum a ti si nepociteji profit a prodavaji zakaznikum za 100-150$ polovina luku se za pul roku zlame ci mame neresitelne problemy . Drevolaminatovy luk neskladaci trva vyrobit 6-20 nodin a jak tedy chvatame ty co budou dele vyrabene stoji vice jinak takovy luk bude stat nejmene 200 Euro do 400 Euro co je vyraben v Evrope ,pocitame cenu materialu a pocet hodin prace co to trva vyrobit ,ale nemyslime pocet penez 2-3 Eura to jsou drobky co nam plati komunisti, nebo ti vasi kleptokrati sikovny lukar vydelava 30-50 Euro /hod . Skladaci luk trva vyrobit vice tak o 2 hod a tedy bude drazsi ....
Nevim jak mate vyvinute strelecke svaly ,ti kdo nikdy nestrileli lukem nemaji zadne a tak budou zacinat na 45 librach a tak ke skladacimu kupujeme vzdy dva pary ramen 45 liber a 55 liber pokud budeme lovit a pokud budeme strilet pouze terce/3D/ stale kupujeme 2 pary ramen 45 liber a 45 liber ,.vzdy pocitame ,ze se jedno zlomi abychom nedopadli jako ja .....ja rameno zlomil po 8 letech i kdyz jsem mel moznost koupit ramena, kdyz jsem jedno zlomil tak company neexistovala.Kdyz lovime natahneme luk 1-2x a vice ran vystrilime do terce a tak musime mit lehci luk .Kdyz jedeme treba do Afriky a jinam, vzdy v kufriku mame 2 pary ramen treba 45 liber a 55 liber.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Vyplati se kupovat na Nemecke e-bay a jasne u lukare a je jedno kolik luk stoji ,ale kolik masa s tim zastrelite to se pocita,jak se stale opakuji 55 liber luk veme k certu vsechnu zverinu v Evrope a v polovovine Evrope je dovoleno bowhunting pouze v Cechach jsou 100 let za vopicema ,uspech lovu lukem je pouze 10% o proti pusce ,take se necha koupit tento luk nedokonceny asi tak za polovinu ceny to se musite dohodnout s lukarem ,ten stred se opiluje a osmirgluje a cele se to prestrika 3x lakem . Tem co nikdy nestrileli lukem doporucuji kladkovy luk co je daleko presnejsi, nez pistole ,zase na lov potrebujete 55 liber a zavody tam vyzaduji 60 liber natahu ,kladkovym lukem se necha naucit strilet za odpoledne a clovek je pripraven na loveni asi za 2 mesice a zase se vyhypat cinskym krapum ....tady se deti uci strilet kladkovym lukem a kdyz vyroste do 20 let radeji pouziva kladkovy luk ,nez pusku .tadu 90% lidi co strili puskou tez strili kladkovym lukem a zase pouze 10% z techto lidi strili tradicnim lukem ......
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

a myslis ze takovyto by mi nestacil? nejssem narocny uzivatel, vylozene na rekreacni strelbu, je ale doulezite, aby byl rozkaldaci pro me ;-)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

To kazdy jsem jenom rekreacni strelec nechci do toho moc investovat a nakonec si koupi ten nejvetsi Cinsky krap Samick a pak si stezuje ...... :head
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=rdtU9mfl ... =fvwp&NR=1
Neco mezi kusi a kladkovym lukem co je ve state NC zakazano a neptejte se mne proc !!!!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Maximus »

To alibaba:
Moc pěkné :).
jhunter
Příspěvky: 14
Registrován: 23.05.2012 10:52

Re: Kladkove luky

Příspěvek od jhunter »

Mám dotaz ke koupi kladkového luku.
V současnosti střílím kuší, ale rád bych se naučil střílet i kladkovým lukem - lukem jsem zatím nestřílel. Jako první luk uvažuji právě o kladkovém.
Který kladkový luk prodejný v ČR by byl nejlepší adept v ceně do 10 000,- Kč? A to jak z poměru kvality/výkonu/spolehlivosti. Respektive kterou značku kladkových luků brát a kterou ne a proč? Kladkový luk uvažuji v nátahu 55-70 lb, aby byl použitelný i na lov.
Dá se díky kladkovému systému (možné problémy rozeštelování) uvažovat o kladkovém luku jako o PA zbrani, nebo je lepší se naučit střílet klasickým lukem?
Kuší se dá naučit celkem snadno, ale luk mě láká nějak víc.
Díky za radu.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

Na druhe strane kladkovy luk je jenom pro nejakou vyspelou spolecnost ,nebot nastelovani luku je drahe a musi byt hodne obchodu co to udelaji na miste a takova vymena tetivy zde stoji okolo 100$ a jasne zacatecnik nema paru o tom jak luk seridit a jasne jak nam v lese luk upadne muzeme jit domu a treba vymena tetivy je problem a jeji vyroba take to jste na tom lepe s klasickym drevolaminatovym lukem nebo drevenym lukem , tam treba trva asi 2 roky, nez se clovek s tim nauci lovit a strilet se nauci za pul roku na 3D ...Ja pro zacatecniky doporucuji nejaky ten drevolamonatovy luk co je nejake domaci vyroby, ci alespon evropske vyroby nikdy si nekupujte nejakou napodobeninu luku Samick bude z toho nestastni ......Jinak z kladkovych luku je dobra znacka Bear,PSE,Hoyt,Mathew atd ....
jhunter
Příspěvky: 14
Registrován: 23.05.2012 10:52

Re: Kladkove luky

Příspěvek od jhunter »

to alibaba
Díky za odpověď.
Pro začátek bude asi opravdu nejlepší naučit se střílet "normálním" lukem.
Uvažuji o volbě luku Trapper natur od fa.Lazecký:
http://www.lukysipy.cz/detail.php?k=1&u ... 7e9&id=105.
Asi to nebude úplně top luk, ale naučit se střílet by snad měl stačit, či raději volit nělo lepšího?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.alexbow.cz/scripts/index.php

Tohle jsou top luky ,ale jsou nalezite drahe to jen tak OT.

Jinak naucit se strilet luky tak to znamena si koupit od Lazeckeho dva luky ,nebot nemame vycvicene svaly tak prvni luk si koupime 35 librovy zakriveny luk a trenujeme pul roku a luk pro nas bude slaby a tak si koupime druhy luk o tahu 50 liber a dale trenujeme ,strilime 3D atd .Ten prvni luk prodame ne nezahazujeme jej nekdo jej za 1000kc rad koupi a 50 liberni luk zvladne v Evrope kazde zvire jak sip doleti pod uhlem 45 stupnu do dalky 200 m tak ma zip dostatek pary na 20 m zabit kterekoliv zvire v Evrope a pak si koupime nejaky ten kladkovy luk co je tak 1-3 roky stary a tim bude stat asi 1/3 ceny ,prakticky nikdy nekupujeme nic noveho nechame tu novou cenu zaplatit nekoho jineho ,kdo ma vice penez,hlavne luky jsou ty nove predrazene nebot tovarny jsou nuceny kazdy rok vyrabet nove modely co ce lisi az tak za 10 let tam jsou videt zmeny z roku na rok to holym okem nepozname,do loveni lukem se musime vypracovat zaciname u mysi pokracujeme kraliky, veverkami atd ....Myslivci a vasi kleptokrati jsou hodne nepratelstky k lovu lukem !!!!!!!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kladkove luky

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jhunter: o tom stejnem, ale v tmavem provedeni uvazuju i ja
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=uz9Bc0JX ... re=related

Tady jsem to zase vyhral ,ja jsem tvrdil tady ten expertum ze kojot vas muze roztrhat ,hlavne kdyz je to smecka a jasne kojot patri mezi placha zvirata a jasne Canada je proti pistolim a pusku tam koupit je to tam mozno koupit jako za fasismu ....jinak clovek by mel byt ozbrojen a tak si treba muze koupit kladkovy luk a poradnej Bowiak ten ma schopnost useknout rudu v zapesti, kdyz je dlouhe ostri treba 15 palcu a jak rikam at mi ti sverenci nechodi kolem neozbrojeni .....holcicka zapomnela na zakony dzungle .....
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

Alibabo,prosím o radu,koupil jsem si kladkový luk Barnet Vortex.Vše by bylo celkem jasný až na určitý detail,který mě jaksi zaskočil.Vše by bylo zajistě v pořádku kdyby k tomu někdo přiložil návod k sestavení.Pod světelnou muškou se mě nabízí k zašroubování určitého "bazmeku" který má pravděpodobně šíp držet v uložení,ale jaksi se mě to nezdá.Proto se obracím na tebe zkušeného odborníka tichých zbraní.Nevíš náhodou na nějaký odkaz kde bych si sestavený kladkový luk mohl prohlídnout zblízka,hlavně vodění šípu.Snad jsem to napsal trochu k pochopení ;)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kladkove luky

Příspěvek od alibaba »

http://www.shopzilla.com/hunting-archer ... 5/products


Jasne na dalku nemohu vedet co tam mas? Neni to nahodou tohle co muze mit i mene stetin? Pak to mohou byt i uzaviraci draty a je nevim co mozne pridelat..... nejaky obrazek ????
golfík
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2011 20:19

Re: Kladkove luky

Příspěvek od golfík »

Snad to nebude moc velký
Přílohy
kkk 002.JPG
kkk 003.JPG
Odpovědět