Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Matěj »

PaF píše: Jinak označení agresora hned po příjezdu P ČR je nutné, ideální, když jste si dokázali na místě udržet nějakého svědka (většina lidí prchá)...
Potvrzuji, že lidí prchají. Kdysi se mi stalo při čekání na MHD (někdy dopoledne, za světla o víkendu), že mě oslovil od pohledu asociál, zanedbaného vzhledu s tím, že si potřebuje zavolat, jestli bych mu nepůjčil telefon. Na to jsem mu slušně odpověděl, že nepůjčil, tak v tu chvíli mi začal nadávat a při ústupu směrem ode mě (prostě asi měl strach víc než já) křičel, že mě zabije. :mrgreen: V tom momentu jsem se podíval po lidech (bylo jich více), co stáli kolem mě na zastávce a nekecám, ale všichni byli najednou minimálně o 30 metrů dál. :) Samozřejmě situace nebyla vhodná na řešení zbraní a ani to nebylo nutné (poslední výkřiky, že mě zabije padly ve chvíli, kdy vykukuval zpoza rohu protější budovy), krom toho jsem u sebe ani zbraň neměl, protože jsem jel tuším na nějakou oslavu. Každopádně okolostojící lidé (tedy potencionální svědci) se spakovali velice rychle.

Mimochodem, stejnou osobu jsem na stejném místě potkal o pár týdnů později a snad 10 minut, co jsem čekal na MHD, stál v nedaleké telefonní budce, koukal mým směrem a dělal, že telefonuje. :)
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Lyster »

Střelce z Chomutova poslal soud na dvanáct a půl roku do vězení
https://usti.idnes.cz/zastreleni-roma-c ... pravy_vac2
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od jerry.mysak »

Lyster
kurvárna. Jen proto , že ten zdrogovanej řidič byla cikorka, ten maník půjde bručet.
Soudce postavit před rozjetej kamion , ve kterým bude sedět obohacovač.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od dracekvo »

Ono by chtělo, aby se stal u nás nějaký útok autem, jako třeba v německu a přihlížející ozbrojený člověk potom vypověděl na kamery, že mohl útočníka v klidu zastavit, ale kvůli českým soudům a tomuto případu se na to vy....
Mě osobně by ven nikdo nedostal. Jít se střelnou zbraní řešit něco s cikorkama je o kriminál. Mě by nikdo nedostal ani do takové čtvrti. To bych raději nemovitost prodal se strátou a přesunul se do nějaké klidnější lokality.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od gravedigger »

střelec to špatně vyhodnotil, bohužel pro něj
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

no uvidíme co odvolací - stejně to nejspíš skončí až u nejvyššího soudu
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Nuwara »

Soudy první instance, to je bohužel v našem právním systému jen taková rozehrávka, takže bych taky v klidu počkal, jak to vlastně dopadne...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od devlop »

Velký problém je v tom, že ten co zatřepal bačkorama byl cigoš, a cigoši jsou, jak známo, státem velmi dobře opečovávaný druh lidské zvěře. Za cigošema stojí různé "neziskové" organizace, které jim poskytují rady jak nejlépe sát prachy ze sociálního systému a mimo jiné i dobré právnické rady v případě, že něco poserou. Ono se stačí podívat třeba na tuto zprávu
https://usti.idnes.cz/otevreny-dopis-po ... pravy_vac2
"Romské děti, jež se na táboře cítily v ohrožení, si stěžují na policii". Po dvou letech si děti stěžují na postup policie :lol: Tomu by snad uvěřil jen debil nebo sluníčkář. Za tímto stojí pouze a jedině státem placená (z našich daní) neziskovka, nikdo jiný.

Soudce, který by střelce co sejmul (zcela oprávněně) zfetlého cigoše, zcela zprostil viny, v tomto státě prostě podle mne neexistuje, a pokud existuje, stejně by toto rozhodnutí nevydal z obav, že ho mediální mašinerie a zástup marxistických neziskovek semele i s jeho rodinou.

Souhlasím s dracekvo: do řešení sporů cigoš vs. cigoš bych nikdy nešel, šance na kriminál i ve zcela oprávněném usmrcení je velmi velká.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Nicotinick »

No, tak chlap se vzbudí, dole se melou cikáni, nasranej vezme krochnu, sjede 5 pater a venku vypraží do řidiče celej zásobník. Kromě nějaké kulhající báby jinak žádný zraněný. Normálně mu prostě vytekly nervy, to je všechno. Za to by šel sedět v každé normálně fungující zemi. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Ray »

Jak říká Nicotinick. Bohužel no.
Jen ta kvalifikace mi přijde trošku tvrdá.
Podle mě to naplňuje spíše tohle:
Trestní zákoník
§ 141Zabití
(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí v silném rozrušení ze strachu, úleku, zmatku nebo jiného omluvitelného hnutí mysli anebo v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného, bude potrestán trestem odnětí svobody na tři léta až deset let.
12,5 roku, jako za vraždu, je nesmysl.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Serža »

imho to odvolací překvalifikuje a bude to 5-6 let...po půlce ven na podmínku
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Macek
Příspěvky: 95
Registrován: 23.12.2012 23:03
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Macek »

gravedigger píše:střelec to špatně vyhodnotil, bohužel pro něj
Střelec to možná vyhodnotil dobře. V tv jasně říkali že najížděl do lidí ale dřív než se mu podařilo někoho zabít tak byl zastřelen takže je to jako vždycky pokud útočníka nenecháte nejprve někoho zabít tak policie a soudy udělají to co je pro ně nejjednodušší a za co mají prémie a poplácají se po ramenou jací jsou pašáci. Tak to tady chodí.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Lala »

20 ran za 4 vteřiny? Měl škorpíka v automatu? Nebo přebíjel zásobník u pistole, za 4?, asi nějakej rozespalej profík.
= Si vis pacem, para bellum =
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od pracintl »

https://www.denik.cz/krimi/chomutovsky- ... 80417.html

Rasový motiv soud u obžalovaného neprokázal. “Nelze vyloučit, že z některého okna skutečně mohla zaznít rasistická urážka. Svědkyně si tato slova rovnou spojila se střelcem, který ale autorem pravděpodobně nebyl,” řekl soudce.

Případ se stal loni 27. května z pátku na sobotu kolem třetí hodiny ráno na sídlišti v Jirkovské ulici v Chomutově. Střelec se od své matky dozvěděl, že venku dodávka naráží do lidí. Slyšel hluk a z okna matčina pokoje pak skutečně viděl stříbrnou dodávku, jejíž řidič podle policie boural do zaparkovaných aut a najížděl do lidí, kteří stáli před domem na chodníku.

Petr B. vzal ze šuplíku svou legálně drženou zbraň značky beretta, nazul si boty a vyběhl v pyžamu ven. “Nejméně třináckrát na poškozeného Radka Š., řidiče dodávky, vystřelil. V koridoru se nenacházela jakákoli překážka, ani auta, ani osoby,” uvedl v obžalobě státní zástupce Vladimír Jan. Osm ran řidiče zasáhlo, vážným zraněním na místě podlehl.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od cipis »

No ve tvém příspěvku pro změnu není problém najít urážky ...

Ale k věci. Ano, způsob "obrany" se spíše hodil na rozjetý kamion, ne na pomalu jedoucí dodávku.
Ale! Řidič zázrakem nevystřízlivěl ani se nezbavil drog, takže argument, že útok bezprostředně nehrozí, tak padá. Od jak živa se všem vtlouká, že alkohol a drogy za volantem nepatří a že zabíjí. Tedy to byl stále potencionální pachatel útoku. A že útočil, tak je naprosto jasné. Stejně tak i to, že auto neměl pod kontrolou, protože jel v protisměru a ještě jen půlkou auta na silnici, druhou na chodníku. I taková dodávka, jedoucí krokem, snadno někoho přejede. A nikdo nevyloučil, že mohl kdokoliv kdykoliv vyběhnout z baráku.
Co se týče toho zastavení, tak by se to asi dalo udělat mnohem lépe, třeba při tom přebíhání přes cestu, se zastavit před a namířit a pokud by okamžitě nezastavil, tak teprve střílet. A pokud by zastavil, tak by se dalo provést občanské zadržení. Ale to je možné jednání v této situaci před tímhle rozsudkem ...
PetrNO píše:ale howno.. další Svědek Pitomiův..

ten blbec nic neviděl, rozchrápanej.. záznamy kamer ukazujou kdy vyběhl a začal pražit.. vymačkat 20 ran za 4 vteřiny (dle kamer) je prostě úchylárna..
nikde nikdo neležel v krvi, auto jelo krokem (..


prostě bílýmu odpadu bouchly saze tím nejblbějším způsobem....

přečtěte si ten rozhovor se soudcem.. FAKT se snažil něco najít, ale nenašel vůbec nic.. balistika, kamery...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od štaflík »

Střílet z pistole kadencí 5 ran za sekundu a ještě trefovat, zřejmě slušnej oddíl.

Mimochodem Petře, můžeš přiblížit, jakbys s devítkou zastavil dodávku střelbou do motoru? Ta šance, že trefíš přívod paliva, řídící jednotku...je minimální. Nedejbože, aby to auto chytlo a dotyčný Niki Lauda uhořel.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od zedik »

To samé střelba na kola..zastavovat dodávku střelbou na kola,hm.. no proti gustu...
Svědek pitomiův - na tohle ani nemá cenu reagovat.Druhá strana má vždycky tu svoji pravdu :-)
Počítám,že jen tebou volená strana je ta jediná správná ;)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od Cep »

PetrNO píše:svědek pitomiuv není urážka ale diagnoza..
přečti si místo dfense sputler news a aeronetu něco normálnějšího, jako třeba rozhvor se soudcem..
...
c) vysypal 20 rad během 4 vteřin - dle soudce (nebyl jsem tam) ale asi měli kamery tipuju že si to soudce lajsne.. i kdyby 13 za 4 vteřiny tak je to prostě kulomet..
d) napral všechno do řidiče, žádný pokusy zastavit střelbou do kol-motoru - když tam nikdo předtím nebyl
....
https://www.lidovky.cz/soud-potrestal-l ... _domov_ele
Kde jsi vzal to, že vysypal 20 střl za 4 sekundy? Vystřelil 13x.
A že všechno napral do řidiče? Zasáhl ho 8x.
Proč považuješ za nutné přehánět?

Paní právní zástupkyně poškozených má velice zajímavý pohled na věc. Řekl bych, že trpí profesionální poloslepotou. https://www.lidovky.cz/13-vystrelu-v-ch ... _domov_jho
Zajímalo by mne, jestli jí připadlo 2,5 miliónu na nemajetkovou újmu postženým jako adekvátní....
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od cipis »

PetrNO:
Doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, dvakrát ...
Nepíšu o žádné obhajobě a žádném terorismu, ale srovnávám jeho způsob spíše se způsobem, jak vyřadit útočící kamion a ne pomalu jedoucí dodávku.
Taktéž jsem tam psal, jak by mohl vypadat korektní pokus o zastavení. Ale ten je už mimo, protože ho už nikdo po tomhle rozsudku nebude chtít použít.
Rovněž jsem psal o tom tzv. nikdo nikde nebyl - ze stejného důvodu by se nejspíš teď měli propustit všichni ti, co je zastavili policajti a nadýchali, když nikde nikdo jiný, než ti policajti, nebyli.
Rozhovor se soudcem jsem samozřejmě četl, ne ty tebou uváděné pochybné weby. A právě protože jsem ten článek četl, tak jsem musel reagovat.
Rovněž při pečlivějším čtení bys zjistil, že se nezastávám způsobu provedení "zákroku", ale pozastavuji se nad dalšími okolnostmi. Osobně tento případ považuji za exces z NO, tedy rozhodně ne za vraždu, ale řekněme zabití ...
No však bude další soud ...
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Právní postupy - obrana střelnou zbraní

Příspěvek od PetrNO »

cep: z rozhovoru se soudcem, psali 20 (asi stejně relevantní info jako jiné, spis sem neviděl) předpokládám že tam byly posudky, nábojnice atd.. i 13 za 4 vteřiny je slušnej kulomet..a jestli jich trefil 8 a zbytek nedaleko tak to nestřílel z 15-20 metrů ale "nasypal to do dveří zblízka"

ten člověk prostě ulítl (bouchly mu saze nebo cokoli..) viz podle posudků jeho "mesiášský syndrom" - tolik vlastní v poslední době všem "obráncům země, víry,..... prasedenta"...

podle všeho co jsem četl - rychlost 7-8 km, nikde nikdo neležel v krvi, nikdo nestál před autem..... je to prostě zoufalý pokus uhrát to na "zabránění masakru"..

Kdyby za autem ležel člověk, nebo vedle dodávky, nebo někde na kapotě.. tak by to bylo logičtější..

KDYBY to byla kanada, že auto jede 60, odlítávaj lidi, TAK dejme tomu - nehledě na to že kdyby sypal do dodávky co jede 60 po chodníku tak sejme i pár lidí kolem...
Odpovědět