Porovnání pistolí ČZ

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Nuwara »

Kamarád, který má čerstvý ZP a přišel na mě se zákeřným dotazem, kterou z níže uvedených zbraní bych si pořídil jako první. V krámě mu nabídli CZ 75 B omegu a P10 C.
Nechci rady tipu jedna je plastovka a druhá kovová, tak blbej, abych si toho nevšiml nejsem. :-) Spíš mi jde o nějaké praktické zkušenosti, sám jsem první jmenovanou nikdy v ruce neměl a z druhé jsem si jen párkrát vystřelil, tak mu těžko můžu něco doporučovat či vymlouvat.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od dracekvo »

Sám mu těžko poradíš. To co bude sedět tobě nemusí sedět jemu.
Já sem třeba kupoval jako první pistol sig sauer a skoro všichni říkali jak má špatnej úchop, protože má závěr vysoko. No a mě sedl ve všech ohledech, včetně ovládání a nechci už nic jinýho.
Ale bral jsem to jako bazarovou věc, protože sem nevěděl jestli mi fakt sedne. Tak kdyby ne, abych jí prodával s minimální ztrátou.
Navíc on nechce koupit nějakou specialitu. CZ75 budou mít na každé střelnici. P10 by snad někde taky mohli mít. Takže si udělat vejlet a pistole si vyzkoušet.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od viktor »

to omega jednoduse znamena ze ze spoustakem uz proste nic neudelas :-)
Ale asi nejdulezitejsi je vedet na co to kamarad chce. Zda to bude denne nosit, nebo bude lezet nekde v supliku vedle postele a nebo s tim chce strilet třeba zavody :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od Bill Masen »

A ví, jestli chce střílet mířenku, trénovat dynamickou střelbu, nebo jen tak blbnout? Ať si něco vyzkouší a koupí to, co se mu bude líbit. První pistole se musí hlavně líbit. Stejně to nebude jeho poslední zbraň. Vždycky se to dá prodat a koupit něco jinýho. Taky jsem si myslel, že koupím glocka a budu ho mít nafurt. Asi budu, ale vím že na mířenku to není, a na nošení taky ne. Na dynamiku na střelnici OK. Na nošení mám Kevina a o mířenku nestojím. Zatím.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od Trace »

Oboje zminene zbrane jsou na noseni moc velke. CZ P-10C je o neco malo vetsi nez glock 19
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od štaflík »

P-10c se nosit dá a pánové z Cajunu svedou lecos i s Omegou. A netřeba Cajunu. Slušný zbrojíř trochu pomůže i bez Cajunu. Dá se s ní trochu pracovat. Ne jako u klasiky, ale seriovka zdaleka není konečná.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od Haluziak »

Trace: Definuj moc velké; jsou lidi co denně nosí full size 1911 nebo Mlocka 34 a pak jsou lidi co jim Beretta 71 přijde velká.

Beretku jsem si pořídil jako první bambitku protože je malá a líbí se mi jak ji všichni podceňují kvůli ráži. A teď pořizuju lis a přemýšlím co v .45 klidně full size - v brašně je místa dost a pod zimní bundu schováš pomalu i bazuku. :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od Bill Masen »

Haluziaku, jestli vypadáš jako tvoje profilovka, tak věřím, že na sobě schováš oba revolvery na fotce. :rock
Protože hodně sedím v autě, tak mi překáží i glock 19. Ačkoliv je to ta pistole, co bych chtěl nosit, raději budu nosit Kevina v Makarovu 6+1 a vím, že kdekoliv.
Moje odpověď ale platí stále, jako svoji první pistoli by si měl člověk koupit to, co se mu líbí.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4364
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Porovnání pistolí

Příspěvek od bivoj »

Nuwara píše:...V krámě mu nabídli CZ 75 B omegu a P10 C...
Hmm, to je jako by mi někdo nabíd, že můžu dostat kopanec do koulí špičkou nebo patou...

Jestli to chce jen na střelnici, tak ať si klidně užívá s čezetama, jestli to chce i na nošení, ať jde raději do značky, která nemá selhač co každých 200 ran...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Nuwara »

Ok, tak já to upřesním. Obecné věci, jako jestli to chce nosit nebo jen mít doma v šupleti jsem s ním probral. Jako skoro každý začínající střelec prostě neví. :-) Tohle nechte stranou...
Stejně jako obecné "rady" tipu čezetu neber, protože patnáct z deseti střel jsou selhače...
To, že mu v krámě nabídli tohle neznamená, že jenom tohle. Už se bavíme o jeho výběru na základě jeho preferencí.

Ptal jsem se na konkrétní zkušenosti s jedním z uvedených tipů.
Každopádně co se týká obecnějších odpovědí, jsem alespoň rád, že se s většinou názorů rozumných diskutérů více méně shodnu a v tomhle smyslu jsem to s ním už probral :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od golem »

Ono se na takovéhle "nevím na co to chci, tak mi poraďte co chci..." odpovídá dost špatně.
Myslím, že byste si měli pročíst příslušná vlákna na střeleckých fórech a především by si předvybrané zbraně měl osobně pořádně vyzkoušet na střelnici.
No a ty kdyby sis při tom dostudoval typ/tip... :chuckle
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Nuwara »

No, za češtinářskou chybu se omlouvám.
Taky se omlouvám za to, že jsem úplně blbej a neumím napsat, že mi nejde o odpovědi na otázku "nevím na co to chci, tak mi poraďte co chci..."
Doufal jsem, že když napíšu "Ptal jsem se na konkrétní zkušenosti s jedním z uvedených tipů.", tak bude dostatečně jasné, co vlastně chci.
Ano, můžu věnovat hodiny studování protichůdných názorů na fórech, které neznám. Místo toho jsem dal dotaz sem, na fóru, kde se o střelných zbraních taky tak trochu mluví a navíc jsem schopen relevantnost odpovědi zvážit podle toho, kdo odpovídá...
Jo a s tou střelnicí, díky za další důkaz mé hlouposti, tohle by mě asi fakt nenapadlo. Má to jen jednu drobnou chybu. Když oni zrovna jako na potvoru tyhle pistole u nás nikde na půjčení nemají...
Naposledy upravil(a) Nuwara dne 03.01.2019 8:47, celkem upraveno 1 x.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Bill Masen »

Dejte mi tip, jaký typ. :chuckle
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od golem »

Nuwara: Na první letmé kouknutí obě půjčují v Praze v Avimu. Ale nevím jak to máš daleko.
Na zbranekvalitne je vlákno, kde lidé nabízejí možnost zkusit si jejich zbraně a další tam zase poptávají možnost vyzkoušení toho, co je zaujalo. Třeba také možnost? Nebo se možná nabídne někdo i tady, když napíšeš odkud jsi?
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Nightmare »

Nuwara: za mne kovou, prošel jsem vícero a ten kov je odolnější i když třeba spadne... Sám mám sice plasťáka (HK SFP9), ale už pokukuju po kovové... Mám asi nějakou malou ruku, tak mi docela vyhovoval SIG 225 - jednořadý. Měl jsem i 226, ale tak nějak to nebylo ono, tak ho má kámoš, co má tlapu a ne ruku. Vysoký závěr mi nikdy nevadil...

Edit: pokud je rozpadlík, rozhodně kovovou :-D :rock
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od PaF »

Doporuč mu, ať si jako první koupí z druhé ruky CZ75. Žádnou omegu, starší kus, který vyzkouší na střelnici aspoň 50 náboji. Teď jsem jednomu začátečníkovi pomáhal s koupí - se dvěma pouzdry ho přišla na 9 tis. a jde to i o chlup levněji (BazarHunting). Za tu cenu ji klidně pošle dál, až ho přestane bavit a bude už vědět, co chce. Jak bude chodit na střelnici, pokaždé si něco půjčí a udělá si v průběhu času jasno.
Nebo, pokud je mu plast a bezkohoutová koncepce sympatičtější, ať provede totéž s tou P10C - v ceně do 13 tis. včetně pouzdra je to zase bez velké ztráty.
Já bych začátečníkovi asi doporučil spíš SA/DA, získá snadněji návyk správného spouštění...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od dolmar »

Nuwara: mám praktickou zkušenost s P-10C, co Tě konkrétně zajímá? Drží se mi parádně, funguje 100%, nezaznamenal jsem žádný problém zmiňovaný na fórech - na boku vylézajicí pružina, padající čelo závěru atd. Mám verzi FDE kupovanou v létě 2017, odstříleno odhadem 4.000 ks, za celou dobu jedna závada - selhač, zrovna při závodě :) Střílím s ní závody cca jednou měsíčně, takový hybrid IPSC/LOS, sem tam LOS, absolvoval jsem s ní dva kurzy u Hard Task ( písek všude... ) kde mi jednou spadla hlavní do písku. Natočil jsem ji hlavní vzhůru, čímž jsem si chytře nasypal písek všude dovnitř, nešla skoro ani rozebrat... jenom jsem ji protáhnul hadem, vyklepal a normálně jsem to dojel... Jsem s ní spokojený a klidně bych si ji koupil znovu. Jediný tuning jsem na ni provedl před týdnem - vyměnil jsem mušku za světlovod. Toť má zkušenost s P-10C.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Haluziak »

dolmar: Je dobrý vidět, že je někdo spokojený, když jsem ještě přemýšlel nad 9mm tak ji všichni zatracovali, že je odrbaná na materiálech a životnost dílů bude velmi malá. CZUB už uvedlo i OR a ta by se mi moc líbila, ještě ať ji udělají v .45.

Tady je "nová" v malé slevičce: http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/36 ... ova-zbran/
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od Nuwara »

Golem: daleko :-)

dolmar: jo, to je vyčerpávající, díky

PaF a další: Nechce jít formou levnější z druhé ruky a pak teprve něco nového. Byl to mimochodem první postup, který jsem navrhoval...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Porovnání pistolí ČZ

Příspěvek od viktor »

ono je to nakonec jedno, asi bych dal jako vymezuji hranice jednak razi, kvůli cene streliva, takze na 99% 9 luger, a potom cenu a stav zbrane. nového CZglocka tj CZ 10 jsem mel dnes v ruce, maj ji jako půjčovací na strelnici vystrileno cca 8 tis ran, asi 3 x ji za tu dobu vycistili a porad to funguje bez problemu, glocky jsou klasika co také furt fungujou ale jsou zvykaci, starsi CZ 75 je dobra volba ale jsou pomerne drahe, cinsky sig 226 se da také sehnat za par korun a funguje mozna i lepe nez original, noronco 1911 je také dobra volba ale drahe naboje do 9 mm bych u 1911 nesel,
zbytek je jen takova ruzna varianta glocka.
asi bych to vyresil tak ze bych capnul nakupni povoleni, vzal prachy a nekoho kdo tomu trosku rozumi a vlezl nekam kde maj dost velkym vyber bazaru jako je třeba brymova, BVS atd.. tam bych vybral pistoli v 9 luger s nejlepsim pomerem cena/vykon tj ne moc dobitou a zrasovanou a spokojene odesel přes policii CR na nejblizssi strelnici :-)
viktor
ps nemate někdo tohle ? http://www.bvs.cz/pistole_baikal_vikingmp446c_9.html
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět