Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Zapadlo »

Program střelecké přípravy není určen k potlačování domobran. Ti co stáli u jeho zrodu a realizace z takových představ asi musí být trošku smutní. Na druhou stranu se alespoň oddělí zrno od plev - osoby s klinikckými příznaky paranoie budou out a nebudou škodit uvnitř systému.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PaF »

Takže rozumím tomu dobře, že poté, co vstoupí zákon v účinnost nebude moci držitel ZP bez výjimky P ČR koupit 30 ranný zásobník do Glocku? A ti, co ho už budou v té době mít, výjimku na držení i užívání nárokově dostanou, pokud o ni požádají? A vlastně totéž do pušky samonabíjecí na glokácké zásobníky? A když teď do G 17 takový zásobník mám a dostanu výjimku a později koupím CSV, tak do něj ten zásobník nebudu moct použít? Nebo budu vyřizovat další výjimku na jeho použití v CSV?
Mám v tom fakt hokej a asi nebudu sám. Přitom 2x přestupek a jsem bez ZP :head .
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

Ale houby, to co máš před účiností prostě máš. Na další si podáš žádost a dostaneš výjimku na nabývání nadlimitních zásobníků nárokově a doživotně, tedy do konce života. :hi
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od lagardere »

Já jsem to pochopil tak, že si zažádáš o jednorázovou výjimku a potom si měj kolik pušek a nadlimitních zásobníků kolik chceš. A je jedno, zda jsi měl zásobníky před, nebo jsi je koupil až po účinnosti zákona. Dost dobře nevím, jak bych dokazoval vlastnictví zásobníku před a po.

Edit, kolega bych rychlejší. :D
Vae victis. Molón labe!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Germanik1 »

Technická otázka. Brání mi něco v současné době držet nadlimitní zásobníky do zbraní, které nemám?
Když prokážu nákup dokladem před účinností novely, zůstanou mi legálně?
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Ty nic dokazovat nebudes, "oni" musi prokazat, ze jsou novejsi a ze jsou tvoje a ne teticky.

Ty vyjimky jsou potreba dve, resp. n+1. Jednu na obecne nadlimitni zasobniky a dalsi na kazdou dalsi zbran, ve ktere to chci pouzivat.
Tedy jak nacal PaF, na dalsi zasobniky vyjimku a na to dalsi CSV(apod.) take vyjimku. Pokud ne, tak bude muset clovek sakra premyslet, co do ktere zbrane strci.

Jinak teticky asi zacnou hodne nakupovat.
Dokud to nekdo neda k ustavnimu soudu, protoze teticka bez ZP muze hned, a drzitel ZP musi mit vyjimku, aby mohl.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od MrPorter »

Řešíte hodně vlastnictví, ale jak je to s použitím? Tedy jsem na střelnici, v AR15 30r magpul a přijdou cajti. Tohle pokryje ta stejná jednorázová výjimka?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

A to si cipisi vyčetl kde? Mám za to, že dostaveš výjimku na to, že si můžeš kupovat nadlimitní zásobníky do čehokoliv, kromě kategorie A a A1. Na ty je to zvlášť.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PaF »

No jde hlavně o použití A1 a krátké v konverzi. Chci z těch zásobníků taky střílet, že. A v době, kdy má každý ondoň na mobilu foťák a kameru a všechno on line věší na net, nerad bych kvůli tomu přišel o ZP.

Na závodech mít 30 a 3x10 je sakra rozdíl, když jde o čas.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

11a.

Primarne je vyjimka na A-I. Tj. na kazdou samonabijecku, ve ktere chci pouzivat nadlimitni, potrebuji vyjimku.

Priklad: Ted mam pusku a k ni treba 20 zasobniku 30rd. Tak nic neresim, vsem bude ok i po, vzhledem k prechodnemu ustanoveni. Koupim tu stejnou pusku/na stejna suplata. Bez vyjimky je tam nemuzu pouzit, protoze legalnim starym zasobnikem 30rd z toho udelam A-I zbran. Tedy si presne podle 11a vyridim vyjimku. A pak mohu stare 30rd pouzit i v nove pusce.
Chci nakoupit nove 30rd? Musim si vyridit (jednu na furt) vyjimku 11b - obdobne jako v 11a.

Bill Masen píše: 26.12.2020 10:40 A to si cipisi vyčetl kde? Mám za to, že dostaveš výjimku na to, že si můžeš kupovat nadlimitní zásobníky do čehokoliv, kromě kategorie A a A1. Na ty je to zvlášť.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

jo, tak jak píše cipis

Vložením nadlimitního zásobníku do zbraně B se z ní stává A-1. Aby jsi to mohl na střelnici použít, potřebuješ výjimku

https://zbrojnice.com/2020/12/22/prehle ... -zbranich/
23/12/2020 (07:44)
Pokud se bavíme o pušce pořízené po účinnosti zákona (tj. podle nových pravidel), pak v zásadě záleží na tom, jak je zbraň zapsána v Centrálním registru zbraní.

Pokud je zapsána jako A-I, pak do ní (jen do ní) můžete nabývat nadlimitní zásobníky a používat je v ní.

Pokud je zapsána jako B, pak v ní můžete používat maximálně desetiranné zásobníky. Můžete to řešit tím, že si necháte vydat povolení k nabývání nadlimitních zásobníků, které se vydává za stejných podmínek jako výjimka na zbraně kat. A-I, umožňuje používat nadlimitní zásobníky ve zbraních kat. B, platí pro jakékoli zásobníky (nejen příslušné ke konkrétní zbraní, tj. toto povolení se automaticky vztahuje na veškeré zbraně, které máte) a navíc se za něj nevybírá správní poplatek.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

Teď jsem se do toho trochu zamotal, takže to devlope potvrzuje to, co sem psal, ne? Pokud nemám zbraně kat. A a A1, můžu na jednu stáletrvající výjimku kupovat dlouhý zásobníky do všech pistolí a pušek co mám.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Ne, tak to neni.
Na kazdou zbran A-I potrebuji vyjimku.
A na vsechny zasobniky potrebuji jednu vyjimku na nadlimitni. Vyjimka je na zasobniky, ne na tu zbran, do ktere ten zasobnik strcim.

Ale uvidime, az co vyda LEX clanek o zasobnicich, treba to tak opravdu bude, ale podle mne by to az moc okate obchazelo tu smernici.
Naposledy upravil(a) cipis dne 26.12.2020 11:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

Ale dyť je to to samé, co jsem psal. :wasntme
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Myslim tu druhou cast. Dle mne vyjimka na zasobniky nedela vyjimku na jakoukoliv zbran, do ktere je strcim. Vzdy musim mit vyjimku i na tu zbran.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Germanik1 »

Dobrý, a co když si půjčím zbraň? Čí výjimka bude platit?
Držitel zbraně bude mít výjimku a já ne.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od lagardere »

A nebude lepší si o vyjimku požádat plošně a mám klid do budoucna? A nemusím řešit, kdy jsem zásobník koupil......? Jenom další byrokratický papír na zacpání hubu EU.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

Tak to jsme Cipisi ve shodě Úplně pomineme zbraně jat A a A1 dle jejich definice.
Mám glocka a chci si pořídit Bondovský 50r zásobník. Vyřídím si výjimku a koupím ho. Pak si pořídím CSV a ten samý zásobník do ní strčím. Nic neřeším, výjimku už mám. Pak zjistím, že ten 50r zásobník je k ničemu, tak se ho zbavím a koupím 30r zásobník. Nic neřeším, výjimku už mám.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Půjčit si můžeš zbraně jen kat. C, nic jiného (teda, ještě ty D a C-I). Tam výjimky nejsou třeba.

To ostatní pouze v rámci svěření, dle par. 59. Tedy za dohledu jeho majitele atd.
Germanik1 píše: 26.12.2020 11:40 Dobrý, a co když si půjčím zbraň? Čí výjimka bude platit?
Držitel zbraně bude mít výjimku a já ne.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Já myslím, že nejsme :D
Bill Masen píše: 26.12.2020 11:43 Pak si pořídím CSV a ten samý zásobník do ní strčím. Nic neřeším, výjimku už mám.
Tohle si myslím, že právě s tou generální výjimkou na zásobníky nepůjde. 30, 50, cokoliv, to ano, v zasobnících se můžeš přehrabovat jak chceš. Ale tím, že tento nadlimitní ovýjimkovaný zásobník strčíš do nového CSV, které sis koupil a registroval jako B, tak tím z něj uděláš zbraň A-I. A kde máš výjimku na tuto zbraň? Na zásobník, který normálně jako držitel ZP nesmíš nabývat, tak máš tu výjimku. Ale kde je výjimka na to "změněné" CSV?
Podle mne si musíš to CSV pořídit tak, že budeš mít na něj (a přímo na něj, na jeho S/N) také výjimku. A pak strčíš ovýjimkovaný zásobník do ovýjimkované zbraně a EU si může nasrat.


Jinak já ten výklad o použití generální výjimky na zásobníky na zbraně kat. A-I plně chápu, ale myslím si, že to moc překombinovali. Podle mne prostě výjimka na zásobník nemůže suplovat výjimku na zbraň. Samozřejmě, že je to vše tou debilní definicí A-I. kdy se Béčko stane A-I jen zasunutím toho zásobníku.
Naposledy upravil(a) cipis dne 26.12.2020 12:18, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět