Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od coloredo »

Co kdyby moderátor smázl ty bláboly toho eurohujera a trola Pahrba, se kterým je absolutně ztráta času vést nějakou rozumovou a argumentační diskuzi a pokračovalo se dál. Toto téma mě celkem zajímá. Díky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od bivoj »

Pahrb už naštěstí tomuto fóru udělal PÁPÁ... (mmch, díky Fabe). Bohužel ale zajistit, aby se (jakožto správný trol, který jen nasírá a škodí), znovu a znovu nevracel (jako někteří jiní, co tu už mají minimálně šestou reinkarnaci - viz třeba strašlivoskopický a jeho anabáze), asi moc nejde...

A abych nebyl OT, něco k tématu. Já sám se, vzhledem k věku a zdravotnímu stavu, už asi do obdobných struktur, o nichž se tu pojednává, moc hrnout nebudu. Ale strašně fandím celému projektu a také každému jednotlivci, kterému není u prdele osud naší krásné vlasti...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

Zas na druhou stranu není vůbec špatné vědět, jak na nás takoví lidé nahlíží, jak uvažují a co je pro ně důležité.

Osobně bych rád absolvoval min. dva první kurzy. Pak uvidím co dál, jestli to bude stát za to a mezitím jistě přibude víc informací.

Teď mám trochu obavy, možná neopodstatněné, abych místo rodiny nemusel hlídat třeba tu vodárnu. Z mého rozpadlického pohledu bych raději hlídal svou rodinu resp. svou komunitu a ne třeba v sousedním městě radnici.
I když, kdyby byl rozpad postupný, tak by mi asi nevadilo napřed hlídat vodárnu (pokud bude rodina v bezpečí) a pak když se systém zhroutí, se starat o rodinu.
Kdyby byl rozpad rychlý, tak rovnou starost o rodinu.
Bude záležet na konkrétní situaci, zatím to vypadá, že to má víc plusů než mínusů.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od guntroll »

No to je druhá věc. Osobně si myslím že cokoli státem organizovaného vydrží jen pro případ ohrožení. Pro případ rozpadu nastane varianta New Orleans a i policie to vydrží tak max. 3 dny než začne rabovat taky a dá přednost rodině před zaměstnavatelem.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Vratme se k tématu - podminkou je hlavně držení ZP sk. E.
Pak se přihlásit na kurz k akreditovane firmě nebo spolku (zatim takovy není).
Magoři a nackove maji naštěstí smulu - ucast na placenem kurzu neni narokova.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Mirda.85 »

guntroll píše: 08.08.2021 14:05 No to je druhá věc. Osobně si myslím že cokoli státem organizovaného vydrží jen pro případ ohrožení. Pro případ rozpadu nastane varianta New Orleans a i policie to vydrží tak max. 3 dny než začne rabovat taky a dá přednost rodině před zaměstnavatelem.
Je pravda, že v případě nějakého většího konfliktu opravdu každý rozumný člověk půjde bránit svou rodinu, ale to už by se začal rozpadat celý systém, a pak je jedno, jestli je to voják, policista, nebo jen někdo ze "zálohy státu".
Maximus píše: 08.08.2021 14:16 ...
Už jsem se na to téma kdysi ptal, ale uvažuje se v současném návrhu o možnosti vstupu do "Střelecké přípravy" u osob, které slouží pod zákonem o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, případně dalších skupin lidí, kteří v současném stavu nemohou vstoupit například do aktivních záloh ozbrojených sil? Že nemohou do aktivních záloh, má i logiku, ale zapojení se i těchto osob alespoň do výcviku a jejich případné zvýhodnění stejně jako u osob, které se budou zapojeny do "Stanovené zálohy státu" by bylo rozumné, případně by splnění podmínek pro tyto osoby mohlo být automatické, pokud by výcvik například podstupovali v rámci svého povolání.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

Částečně to řešeno je.


§ 18
(1) Příslušný ozbrojený bezpečnostní sbor, Vojenská policie nebo obec může příslušníkovi ozbrojeného bezpečnostního sboru nebo Vojenské policie nebo strážníkovi obecní policie, který je držitelem zbrojního průkazu skupiny E a absolvoval výcvik v použití krátké kulové zbraně nebo dlouhé kulové zbraně v obdobném rozsahu, jaký toto nařízení stanoví pro program střelecké přípravy MV-102, vydat potvrzení pro účely vydání základní aprobace v systému střelecké přípravy.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Základní aprobaci získá prislusnik policie, MP a Vojenské policie pokud jeho služební vycvik je v souladu s osnovami těchto dvou zakladnich kurzů. Tj. prislusnik prvosledove hlidky PČR to dostane bez problemu, měšťak z "Horní Dolní", co vystřelí par ran v roce na strelnici by základní aprobaci dostat neměl. Je to na zodpovednosti velitele - jsou někteří MP, kteří cvičí na úrovni. Stejně tak někteří příslušníci PČR to nedávají.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od pepa_z_brna »

Jsem zvědavej, kdo všechno dostane akreditaci. Pak bych případně zvažoval účast, protože od toho se bude odvíjet kvalita. Dle FB bude mít zájem určitě Hard Task....no motivoval by mě spíš někdo třeba jako Sf-Ucs 💪🏻
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Mirda.85 »

Je potom otázka, zda tedy třeba policista, který není v prvosledových hlídkách, ale dělá třeba někde zpracovatele nebo je na kriminální policii, tedy nedostane to automaticky, se bude moci sám do všech všech kurzů střelecké přípravy zapojit, nebo mu to nebude umožněno z důvodu práce pod zákonem o služebním poměru, tedy by se nemohl "zavázat", že v případě nějakého problému může být využit jako záloha státu.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

Myslim, že to nebude problém. Absolvuješ to jako soukromá osoba. Je tam uvedeno, že nasazení můžeš odmítnout z vážných důvodů a to jistě služební poměr je.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Yeah »

pepa_z_brna píše: 08.08.2021 19:16 Jsem zvědavej, kdo všechno dostane akreditaci. Pak bych případně zvažoval účast, protože od toho se bude odvíjet kvalita. Dle FB bude mít zájem určitě Hard Task....no motivoval by mě spíš někdo třeba jako Sf-Ucs 💪🏻
A k čemu ti to pomůže, že to bude dělat třeba blackwater? Tam je a bude jasně daná metodika co se má na daném "kurzu" vyučovat a jaké pomínky má uchazeč splnit a hotovo. Pravděpdoobně to bude v porovnání s klasickými kurzy/tiery které pořádají hard task a pod. na nižší úrovni, jde však o to, že z toho jsou peníze pro pořadatele a určitá míra prestiže, že to mohou pro MV dělat. Kdo konkrétně to bude dělat v souvislosti s tím, jakou úroveň v současnosti aplikuje na svých "kurzech" asi nebude vzhledem k jasně daným pomdínkám zásadní a stejně tak si tedy těžko představuji zásadní rozdíly v kvalitě výuce. Předpokládám však, že MV bude mít snahu si pohlídat, historii a současnou úroveň kurzů u těch subjektů jež vyberou, pokud to tedy nebude nějak nároková splněním podmínek abc.

Trochu odbočím, kdysi dávno, jsem na pokročilém střeleckém kurzu u HT na konci v dotaz kolečku vznesl otázku, zda ten certifikát dostane každý, či nikoliv. Byl jsem tehdy trochu překvapen když mi řekli že jako jo, že vyjímečně se najde někdo kdo sám cítí, že na tu danou úroveň nemá a tedy odejde, jinak ale že se jim asi nestalo že by to někomu nedali. Trochu mě to zarazilo třeba i v souvislosti s tím, že jsem tam na kurzech prostě potkal lidi kteří třebaže stříleli dobře, tak jejich manipulace nebo trigger discipline byla jako... no zlá, bylo tam hodně řevu ze strany instruktorů. Tím nechci nijak hanit HT, jen mě tehdy trochu zamrzelo, že ten certifikát vlastně dostal každej kdo tam odbyl ten čas. Přesto tam chodim rád, vážim si jich a u střelecké přípravy asi je dáno, že musí pro splnění účasntík něco splnit, tak nebude co řešit a snad pohoda.

Mam v plánu v brzké době nějaké další kurzy a i další HT tak možná otázku opráším, zda neni změna. Ten dotaz jsem dával hodně dávno, možná tam prsotě jen chodili samí borci v té době.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od pepa_z_brna »

Bude tam metodika, to je jasný. Ale stejně pro mě bude záležet na instruktorech,jestli mě to má motivovat vůbec absolvovat. Někdo to pojme třeba čistě komerčně a bude to valit na kvantitu.....ono ale hlavně pořád platí (aspoň myslím) "Když dva dělají totéž, není to totéž".
Není to nic proti HT, jen u nich jsem zachytil, že sondují zájem na FB, ale v porovnání s ucs, bych řekl, že jsou dál.
Jinak právě proto píšu, že jsem zvědavý, kdo o to projeví zájem a kdo tu akreditaci dostane....taky to může dostat někdo, kdo dělá zážitkový střelby....v nástřelu podmínek vidím:
"Ministerstvo vnitra může pořádáním kurzů pověřit fyzickou nebo právnickou osobu, která je držitelem zbrojní licence skupiny F, H nebo J a prokáže, že je schopna kurzy pořádat v rozsahu předepsaném tímto nařízením."
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Yeah - je vidět, že jsi nepochopil, co znamená kurz. To není maturita, ale něco, co jsem si zaplatil, abych měl.
Já jsem zákazník, já dal peníze. Že mi to na konci dají znamená, že jsem jim to zaplatil a že jsem to u nich absolvoval. Nic z toho neříká, že to umím.
Pokud mi na konci nic nedají, tak mi musí vrátit peníze, protože to znamená, že selhali oni, nesplnili dohodnutou zakázku.
Až bude něco koncipováno jako zkouška s testem, budiž, podmínky budou jistě dány dopředu.
Ale mluvíme o kurzech, ne o zkouškách.

Předpokládám, protože jsem to do detailů nečetl, že ale ten program střelecké přípravy má nějakou formu ověření znalostí/schopností, takže se to od kurzů bude lišit, no a tedy je to zatím pole neorané, takže aktuální "značka" firmy nic neznamená.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Na jednání byli pritomni zástupci vetsiny vyznamnych firem věnujicich se výcviku. Vseobecna dohoda byla, že nedisciplinovani magoři a nackove ala 88 prostě akreditovany kurz nedostanou. Neni v zájmu nikoho zdiskreditovat tento projekt driv, než pořádně začne.

To Cipis: Když nekdo pri placení kurzu podepíše, že bude respektovat závazná pravidla, zejmena treba bezpecnou manipulaci se zbraní a dotycny to vědomě poruší, tak poleti z kurzu jak namydleny blesk a o penize z kurzu se může prihlasit treba na lampárně.

Zrovna na tom poslednim jednání byla zřejmá vseobecna dohoda mezi MV a budoucimi akreditivanymi spolky a firmami, že porušení bezpečné manipulace se zbraní ma být duvodem pro nekompromisni "vyautovani" ucastnika akreditovaneho kurzu. Kdo bude dávat akreditované kurzy těmto nezodpovednym jedincum, bude sám rychle "vyautovan".

Kurzy seznamuji s novymi vecmi a některé veci ověřují - schopnost prace v týmu, nekonfliktnost daneho jedince a bezpecna manipulace se zbrani jsou zaklad.

Vlastní ověření bude jen účast na otevrenem závodě poradanem nebo spoluporadanem akreditovanou firmou/spolkem a jehož vysledky budou rok dostupné na internetu. Tam se projeví, jak kdo manipuluje bezpecne se zbraní pod jistym tlakem. Skutečná účast na kurzu i strelbach bude namátkove kontrolovana.

Zatim je cely tento "Nádstavbovy zakon" takova pracovní verze, ktera se bude na základě zkušeností z praxe upravovana novelizaci. Je to v nasem prostředí neco nového, tak nelze očekávat, že vse bude hned na první dobrou.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Každý z akreditovanych poskytovatelů bude mít urcitou volnost, jak splní minimální pozadavky kurzu a jakym zpusobem to pojme. Kurzy tak budou vice něž zajímavé a pro kazdou firmu svym provedením specifické.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

To jsem samozřejmě nemyslel, tu minimální bezpečnou manipulaci. Tam není o čem mluvit, nehledě na to, že to v zásadě porušuje provozní řád střelnice, takže vyhození je z vyššího místa, nejen od lektora/instruktora.
Ale třeba to, že jdu na kurz "boj v zastavěné oblasti", no a při praktickém výcviku ne a ne udělat to vykrajování správně. Tak to není důvod k vyhození účastníka, ale spíše lektora/instruktora, že to není schopen naučit.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od skagerak »

Uvaha:
Zda by nemel byt urcity "mentalni posun" z pozice "platim si kurz jsem zakaznik takze ho udelam a tecka"
k necemu jako je zkouska na zp - plati se strelnice, komisar, ale uspesnost se od platby neodviji (ano vyhazuju I lidi co mi dali 600, a nesplni co maji... a nikomu to nenormalni neprijde, )
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

To cipis: Je to za tim v duchu toho, že je to pro srdcare, kterym se v kurzu ukáže co a jak a zbytek si casem dodriluji sami i v ramcu dalsich kurzů a akcnich streleckych soutěží.
Primárně jde o to, že clen stanovené zalohy státu nesupluje v zadnem případě policii. Pouze v ramci krizoveho scénáře je alternativou k tomu, aby vypomohl tou dobou nestihajicim bezpecnostnim slozkam a starostum - vse v limitech zakona. Krizovy zakon může ale v tomto případě upravit pravomoci - třeba moznost neskryteho nošení zbraně, atd..

Nebo treba byt v jednotce lovců pro odstřel černé zvěře v ohnisku africkeho moru prasat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
kolarski
Příspěvky: 5
Registrován: 10.01.2015 21:40
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od kolarski »

Maximus píše: 07.08.2021 16:21 Udelam v ramci svych možnosti vše pro to, aby naše republika zustala co nejdéle ostrovem svobody a zdraveho rozumu. Pokud chce někdo vítat zelenorudou totalitu je jeho věc, ale vzdy bude pro mne na druhé straně barikady.

Ten, kdo se vzda své svobody kvuli penězům, je pro mne uz teď otrokem s duchem děvky.

Věřím že střední a vychodni Evropa se zkušeností s marasmem nacistické a komunistické totality pošle "Čtvrtou říši" tam kam patří.
Skvěle napsáno, naprostý souhlas
Odpovědět