Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

cipis: přesně tak, datovka "rulez!" :) . Před chvílí poslána žádost o výjimku na nadlimitní banány, A1 zbraně a fuj střelivo. Všude jsem uvedl důvod jen a pouze "ochrana života zdraví nebo majetku v citlivých prostorách (§ 11a odst. 1 písm. b) bod 1 zákona o zbraních)", tak snad jsem o neposral ;) (mám ZP A,B,E). Ušetřeno cca celkem 900Km cesty autem tam a zpět do místa trvalého bydliště a minimálně den dovolené + benzín.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od FMJ »

to Rookie81 - 11" Bren je pistole. Dle definice ČR Zákona o zbraních .....Jsem si jistý, že se teď všude budou podobné zbraně prodávat jen s 10r zásobníkem. Zaregistruješ si ji jako "B", současně požádáš o výjímku a jdeš si koupit to, co zákon povoluje.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Proba »

Devlop: dej pak vědět jak si dopadl, taky bych to rád řešil datovkou a stejným způsobem i žádosti
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Rookie81 »

FMJ - na Bren 11" je nákupní povolení "pistole samonabíjecí", to sedí, ale na Bren 9" je potřeba "puška samonabíjecí". Vím to, nákupko mám z loňska, ale nestihl jsem už koupit. V balení je zásobník 30 ran a kategorie je A-I. Výjimku si vyřizovat nechci.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od MrPorter »

cipis píše: 02.02.2021 10:07 Já to tam připisuji automaticky, ale oni by ze zákona měli použít prvně datovku, ale ...
Na zásobníkách to odvolání není, tak jsem to tam dopsal, stejně jak dříve na nákupko.
Na náboje (zbraně, části) je to už k zaškrtnutí přímo ve formuláři.
Aha tak už je to odvolání i ve formuláři na zásobníky, vyloženě to během těch pár dnů ještě aktualizovali.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Proba »

asi to tady čte ta správná osoba :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

takže včera datovkou v půl desáté večer poslány 3 žádosti na výjimky, dnes v 10h dopoledne mi zaslali zpět rozhodnutí, vše kladně vyřízeno, zásobníky, zbraně A1, střelivo A1. Všude jsem dal tedy jen důvod ochrana života, zdraví a majetku v citlivých prostorách. Předpokládám tedy, že když tam v odůvodnění píšou o nabývání tak se tím myslí i používání, je to tak? (jestli ne, tak budu nasranej :D ) Každopádně chválím policii, v Moravskoslezském kraji to jede jak po másle, takovou rychlost jsem nečekal.
Přílohy
Screenshot_1131.png
Screenshot_1132.png
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Proba »

no to je ale paráda :D :D :D :yes
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Lyster »

:hand
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od MrPorter »

Z FB Lexu:
Apel na střeleckou veřejnost: Nepřetěžujte OSZBM!
»Vážené členky, vážení členové, vážená střelecká veřejnosti,
na základě informací z Ministerstva vnitra ČR a Policie ČR upozorňujeme, že s nástupem účinnosti novely zákona o zbraních a střelivu jsou jednotlivá oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v tuto chvíli zahlcena elektronickými žádostmi i žádostmi podávanými osobně.
Dovolujeme si tedy na všechny apelovat: pokud nepotřebujete nezbytně provést převod či přepis zbraní, odložte další úkony o několik týdnů!«
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

Tak určitě, někde na to nejsou připraveni, ale aby jste mi věřili, skutečně ty mé žádosti otevřeli v 6:13 ráno a v 10h jsem měl povolení v datovce. Když to srovnám s mojí první žádostí o povolení k nákupu zbraně poslanou přes DS před rokem, tak jim to tehdy trvalo 14 dnů. Takže zřejmě v mém rodném městě ty žádosti přes DS dosti zefektivnili :yes . Věřím že v některých odděleních se s hromadou žádostí přes DS setkávají poprvé. Osobně jsem čekal, že to dostanu také až min. za dva týdny.
Každopádně pošlu přes DS na vedení oddělení pochvalu na tu paní, která moji žádost vyřizovala, třeba ji to přijde vhod v nějakém osobním ohodnocení, jestli to u pčr existuje :-)
Přílohy
Screenshot_74.jpg
Screenshot_73.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

Tu výjimku na zbraň A-1, to máš na jakou zbraň. Na už drženou, nebo na něco, co si chceš teprve koupit?
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PaF »

2 devlop… Co si lze představit pod pojmem "citlivé prostory"? Můžeš to střelivo vůbec nosit např. do lesa nebo na kolo, prostě na výlet? Co je tam citlivého?
Jo do Brnoxu nebo na hlavní nádraží, to bych pochopil ;)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Bill Masen »

Já, já jsem tam citlivej. :wasntme
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

Bill: na tu, co plánuju koupit, na Ak47 co jsem koupil před dvěma lety se myslím vzahuje ten grandfathering, snad to chápu dobře. Každopádně, do žádosti jsem zbraň nespecifikoval, poslal jsem to takto

citlivé prostory:
https://zbrojnice.com/2021/01/30/ochran ... -zbranich/
Přílohy
Screenshot_75.jpg
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od pracintl »

Pro zbroják BE do žádosti o nadlimitní zásobníky a střelivo A-I dáváte jen "ochranu života zdraví nebo majetku ..." nebo i "výcvik nebo podílení se na zabezpečování ..." ????

Aby se to dalo použít i na střelnici.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

to nehraje roli, ten výcvik bych tam osobně nedával, stačí jeden důvod, ať to mají na PČR jednodušší ke schvalování

když máš nákupko na pistoli a důvod dáš ochrana života, zdraví nebo majetku, taky s ní chodíš trénovat na střelnici nebo na závod, a nepoužiješ ji jen jednou v životě, když tě někdo přepadne že ne..

https://www.alsaproteam.cz/en/news/item ... o-zbranich

"Důležité je, že když zaškrtnete 1 důvod a použijete to pak z jiného důvodu, nic se neděje. Podobně jako když jdete na závody s pistolí, u které jste zaškrtli jako důvod ochrana života, zdraví nebo majetku)."
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od TomSmith »

S tímto úplně nesouhasím.
Požadavky na zdravotní způsobilost pro skupinu E jsou o něco přísnější, takže je skutečně možné, že někdo přijde o skupinu E, ale B či A mu zůstane. Proto tam zaškrtávám nejen obranu ale i sport :)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

sport jsem tam záměrně nedal, měl jsem strach, že podmínky na udělení výjimky pro sport, což jsou tyto

a) tento držitel během posledních 12 měsíců aktivně trénoval nebo se účastnil soutěží ve střelbě, a)
b) zbraň splňuje specifikace požadované pro příslušnou sportovní střeleckou disciplínu.

nedokážu splnit
https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... -zasobniky
Screenshot_76.jpg
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od jerry.mysak »

devlop
já tam napíšu všechno co můžu. Kdyby došlo na lámání chleba a ty jsi měl střelivo na střelnici a neměl pro něj povolení, je možný, že by jsi byl obviněn z používání střeliva v rozporu s povolením.

Nicméně je to můj názor (raději počítám s nejhorší možnou variantou. Ono to pak je většinou pravda) a bude záležet na prováděcích předpisech, který policajti nejspíš nemají.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Odpovědět