Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
jjjhe
Příspěvky: 25
Registrován: 07.04.2015 22:06
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od jjjhe »

Nejdou mi stáhnout přílohy, o co tam jde?
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od skagerak »

Tech. pozn.: Na necem mi to stahnout jde na necem ne...

Jde o navrh predpisu co resi "program strelecke pripravy" tzn kdo koho a jak ma pripravovat atd... imho konecne neco co nebude podle nazvu vlakna OT :rofl

Resi druhy kurzu napln, hodinove rozlozeni, atd atd...
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PaF »

Tak jsem to přečetl.... Vypadá to docela dobře. Jen mám pochybnosti o tom, že by přípravou úspěšně prošel běžný příslušník našich ozbrojených složek. Bojaři určitě jo, ale technici, nedej bože administrativa, pochybuju. Byl jsem na závodech IPSC puška spolu s našimi MPíky s Breny. Střelba na siluetu v jejich provedení na 300m jo, zasažení cíle těžko ;) . Na 80m nebyli někteří z nich schopni trefit s kolimátorem gongy o průměru cca 30cm celým zásobníkem ani jednou.
Ale z hlediska praktických střeleb je to dobře postaveno a střelci IPSC nebudou mít problém, LOSáci kromě pušky nad cca 100m taky ne. Tu střelbu nad 100m z pušky je málokde možno trénovat. Ale z vojny vím, že 300m půjde splnit i SA58 s mechanickými mířidly. Teda pokud člověk má v pořádku oči. M4 s kolimátorem bude na pohodu, s optikou s prstem v nose...
Jen ta střelba v masce bude humus. Maska je humus sama o sobě...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Případné vaše připomínky k návrhu klidně dejte sem či do SZ, ty rozumné se dostanou určitě dál ;)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Stenny »

Maximus: zaujala mě poměrně velká max. vzdálenost střeleb - 100m na pušku atd. "Velká" ne s ohledem na obtížnost splnění, ale na pravděpodobné situace (nedovedu si moc představit, že obránce bude v situaci útoku na měkký cíl střílet na takovouhle dálku, mimo jiné kvůli problémům s identifikací cíle). Pokud to není tajné, zajímalo by mě, jak se k požadavkům vlastně dospělo; zda se dělal nějaký rozbor, co by mohlo být opravdu potřeba, nebo jestli je to spíš kompilát "tohle zní dobře, taky to tam dáme." Díky.

Pro obránce měkkých cílů mi připadá trochu přebytečná střelba v masce, nechal bych ji jen na třetí stupeň, ale třeba jsem jen zaujatý :)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Stenny »

Pardon, teď vidím, že střelba s maskou je až ve III. stupni, jak mi to přišlo logické.
Přesto mi ale II. stupeň (ochrana měkkých cílů) připadá zbytečně překombinovaný, s příliš mnoha požadavky.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PeFi »

maximus:
Nyní to mají napočítané tak, aby se MV101 dal udělat za 16 hodin, tzn. za 2 dny, což je rozumné. Ale tu časovou dotaci bych distribuoval jinak, ostatně pokud to správně chápu, tak kdo se hlásí na MV101, ten už ZP mít musí. Některé věci mi tam tím pádem přijdou rozsahem poněkud nadbytečné, konkrétně:

teoretickou výuku zahrnující
1. zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní, vymezení účinků střelných zbraní, jejich dostřelu a rizika odrazu střely a průstřelu různých druhů překážek, a to v minimálním rozsahu 2 výukových hodin,
2. právní rámec nutné obrany a krajní nouze a zákonné povinnosti po použití střelné zbraně v minimálním rozsahu 2 výukových hodin,
5. užití obranného prostředku odlišného od střelné zbraně namísto střelné zbraně v minimálním rozsahu 1 výukové hodiny,
8. rozbor reálných případů použití střelné zbraně v situaci nutné obrany nebo krajní nouze v minimálním rozsahu 2 výukových hodin,


Nemohu si pomoci, 7 hodin na výše uvedené (1, 2, 5, 8) pro držitele ZP, tj. osobu, která by většinu toho měla už dávno znát, mi přijdou přehnané zejména vzhledem k tomu, že na první pomoc jim pak zbyla pouhá 1 hodina, což je nesmyslně málo. Body 3,4 6,7 mi přijdou O.K.

Kurz stanovený pro program MV-102 mi přijde navržený rozumně.

U MV-201 mě překvapilo že by se mělo střílet na 50m z krátké zbraně. Tipuji, že je to dáno nikoliv reálným scénářem, ale nutností odtřídit nějakým způsobem zrno od plev. Možná je to tím, že jsem ta pleva. Dokážu to pochopit s nějakou vyladěnou mířenkářskou zbraní, ale s nějakou služební "lopatou" nebo třeba záložkou mi to velký smysl nedává. Chápu, že je to "rukama", ale pro MV-201 vidím přínos nanejvýš v tom, že člověk pozná jak často mine.
Co mi tam naopak hodně chybí je střelba za zhoršené viditelnosti (šero/tma, práce s baterkou). To mi dává mnohem větší smysl, než plýtvat municí na 50 metrů.

U MV-301 příjemně překvapuje:
7. základní zásady ochrany obyvatelstva před účinky zbraní hromadného ničení a průmyslových havárií v minimálním rozsahu 2 výukových hodin,
8. balistickou ochranu a ochranu jednotlivce proti účinkům chemických, radioaktivních a biologických látek a agens v minimálním rozsahu 2 výukových hodin,

ale na druhou stranu vzhledem k tomu jak málo lidí se dopracuje k MV-301, tak si říkám, jestli by to minimálně částečně nemělo být zahrnuto už v MV-201.

V podstatě jde o to, že s nutností aplikovat první pomoc nebo "řešit" průmyslovou havárii bude muset člověk v životě nejspíš mnohem častěji, než s nutností střílet v rámci takto vymezených mantinelů. A pokud už ke střelbě dojde, tak to nemusí být v dobrých optických podmínkách.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Matěj »

Základy první pomoci zmíněny jsou (1h). Předpokládám ale, že to ale nezahrnuje žádné detailnější seznámení s "ranivostí", vč. názorných ukázek (foto, video). Hodně majitelů zbraně, co znám si to neuvědomuje a trocha "naturalistických" příkladů by jim mohla otevřít aspoň trošku oči.

Jinak obecně se mi to líbí, až si najdu čas to důkladněji prostudovat, tak třeba mě něco ještě napadne.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

Však to tam PeFi má, že je ta jedna hodina málo.
Takže se nabízí spíše opačný poměr toho, co tam je.
Výrazně přidat na zdravko a to ostatní (ty základy, jak píše, co by měl každý ZP znát) hodně osekat.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Bohužel muj první nástřel prvniho levelu nekdo vylepsoval a vylepsoval, až z toho vzniklo toto. Opakovaci zaklady jsou tam proto, aby se sjednotila kvalitu držitelů ZP, ktera je priznejme si to, dosti různá. Nic by nebylo pro tento projekt horší, nez kdyby doslo ke zranění strelnou zbraní behem výcviku.
Souhlasim s tim, ze strelba je na nesmyslné vzdalenosti a první pomoc by mela mit větší penzum hodin. Uz jenom to, že vetsina lidi neumí pořádně pouzivat moderní skrtidlo je problém. Prostě jak se maji sjednotit znalosti bezpečné manipulace se zbraní, tak by se mela sjednotit znalostní báze první pomoci doplnena o nektera specifika související se strelnymi poranenimi.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PeFi »

maximus: Podle mě to dopadlo poměrně dobře. :yes

Obecně když je omezená časová dotace, tak stoji sepsat si ideální variantu (co všechno by se tam mělo vejít) a pak si témata roztřídit nějak takto:
A) musí to tam být (pokud to tam nebude, bude to průšvih nebo hrozí ostuda)
B) bylo by velmi přínosné (je to obecně užitečné)
C) bylo by fajn to tam mít (ale je to tak trochu luxus)

A když si to pak rozpitvám, tak první pomoc je B, zatímco níže uvedené už je, co se týče střelecké přípravy, spíš C:
5. užití obranného prostředku odlišného od střelné zbraně namísto střelné zbraně v minimálním rozsahu 1 výukové hodiny,
8. rozbor reálných případů použití střelné zbraně v situaci nutné obrany nebo krajní nouze v minimálním rozsahu 2 výukových hodin,

Zejména ten poslední bod je pak rozšířením již dvouhodinové přednášky o KN a NO, takže fakticky se NO a KN věnují 4 hodiny, což je docela luxus, zatímco ta jedna hodina na první pomoc je spíš bída.

Z hlediska praktické realizovatelnosti vzdělávání by bylo ideální rozdělit to na moduly, protože každý modul by pak měl učit odborník na danou oblast a kvůli jednohodinové první pomoci tam lektor určitě jezdit nebude, tzn nejspíš to udělá někdo "poučený", kdo jinak učí nějakou jinou oblast, což bude mít dopady na kvalitu.

Takže kdybych měl MV-101 koncipovat já, tak bych to bych to přeskládal tak, aby se dala k sobě témata, která spolu souvisí a která pravděpodobně bude pokrývat jeden lektor:

I. teoretický modul - Manipulace (minimálně 2 hodiny, typicky 3 hodiny):
témata 1+7, tj.: zásady bezpečného nakládání se střelnou zbraní, vymezení účinků střelných zbraní, jejich dostřelu a rizika odrazu střely a průstřelu různých druhů překážek; technické aspekty nošení a použití střelné zbraně se zaměřením na konkrétní konstrukci střelné zbraně používané při kurzu, střeliva a dalšího vybavení

II. teoretický modul - Strategie a taktika (minimálně 2 hodiny, typicky 3 hodiny)
témata 3+4, tj.: situační přehled, způsoby vyhnutí se situaci, která by mohla vyústit v použití střelné zbraně, a ochranu nezúčastněné osoby, postupy deeskalace rizikové situace
témata 6+5, tj.: taktické zásady řešení sebeobranných situací s použitím střelné zbraně, užití obranného prostředku odlišného od střelné zbraně namísto střelné zbraně

III. teoretický modul - Právo (minimálně 2 hodiny, typicky 3 hodiny)
témata 2+8, tj: právní rámec nutné obrany a krajní nouze a zákonné povinnosti po použití střelné zbraně,
rozbor reálných případů použití střelné zbraně v situaci nutné obrany nebo krajní nouze

To se dá zvládnout za jeden den, protože tam mají, že jedna hodina je 45 minut, 15 minutové přestávky mi přijdou jako luxus, dal bych přestávku 10 minut a výuku 50 minut.

Druhý den bych dal:
IV. teoretický modul - První pomoc (minimálně 3 hodiny)
téma 9.: postupy poskytování první pomoci se zaměřením na střelná poranění, přidal bych však řezná poranění a šokové stavy. :!:

Dal bych tam však požadavek, že celková délka teoretické části musí být minimálně 12 vyučovacích hodin a tím pádem bych dal trochu větší volnost tomu co jakou dotaci dostane, takže vzdělávání půjde lépe přizpůsobit cílové skupině.

V. modul - Praktický střelecký výcvik (minimálně 3 hodiny)

Celý kurs minimálně 16 vyučovacích hodin.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

50 minut je moc, to už těžce pláče pozornost, stejně tak zkracovat přestávky také není dobrý nápad, za 10 minut člověk nestihne jít ani na záchod. Také je tam třeba vřadit přestávku na oběd a po obědě už ne něco moc náročného.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od PeFi »

Sorry jako, ale 50 minut by bylo moc, kdyby to byla tvrdá nalejvárna nových informací. Tohle je jednak pro dospělé lidi v relativně dobré fyzické a psychické kondici, kteří mají vnitřní motivaci se do toho zapojit, jednak z hlediska intenzity nových informací je to celkem selanka, protože podstatnou část prvního bloku tvoří "učivo z minulého školního roku", tedy opáčko, a i to ostatní nejsou náročné věci na pochopení.

Navíc na závěr máš přísahat, že jsi ochoten trpět :lol:

(Jinak máš pravdu, ideální délka jednoho informačního bloku je kolem 20 minut a pak potřebuje mozek posluchačů několikaminutovou pauzu. Proto je lepší dát lektorovi, který toto pravidlo respektuje, k dispozici delší blok a ať si s ním a s přestávkami hospodaří jak umí - přestávky se pak dají dělat tak jak to vyjde a taky dle okamžitých potřeb posluchačů. Ale toho nejspíš nevysvětlíš ani na MŠMT, ani na VŠ, natož to zkoušet v resortu MV :lol: )
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od devlop »

typické školení: úvodní informace, o čem to vlastně bude, seznámení se základními body, které se proberou, informační nalejvárna (s ohledem na to, že soustředění jednotlivce je skutečně max. 20 minut jak píše PeFi), praktické ukázky aplikování znalostí z informační nalejvárny (per člověk nebo tým) a na závěr shrnutí "co jsme se dnes naučili" a dotazy posluchačů. 50 min dle mne málo, chce to alespoň 120min včetně přestávek na cígo a kávičku ;) Mimochodem, právě o přestávkách člověk vstřebává nové informace a je dokázáno, že více dotazů na konci dostane školitel, který dává více přestávek, než ten, kdo "jede v kuse". Pokud někdo přednáší 60+minut v kuse a na konci řekně "nějaké dotazy?" Většinou se nikdo nepřihlásí, všichni toho mají plné kecky a v hlavách se jim to rozloží až za pár hodin a pak "jak to tech chuj vlastně myslel?" :lol:
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od perlufanda »

Zdravím, z vlákna o Gladiátorovi jsem naočkovaný (+- strana 99), že v případě prodeje svého D Gladiatora musí nový kupující zbraň registrovat na PČR. A jelikož tady na rozpadu tahle informace před novelou zazněla i na více vláknech a vlastně i na jiných webech, žil jsem v domnění, že tomu tak je. Zabředl jsem včera na facebooku do debaty ohledně grandfatheringu a závěr byl, že grandfathering se vztahuje na konkrétní zbraň, tedy můj Gladiátor by měl být něco jako zbraň do 1890. Schválně jsem si přečetl celý zákon a nikde není zákonodárcem vyjádřená myšlenka, že by to mělo být jinak, což by v povinnostech držitele zbraně D nebo C-I určitě bylo. No a na gunlex.cz, kde by o tom měli něco vědět, se to píše jasně:

"Podmínky držení
Přechodná ustanovení uvádějí:

Na zbraň podle § 6a, která byla podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona považována za zbraň kategorie D a která byla přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona platně ověřena podle zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování zbraní a střeliva, podléhala-li taková zbraň v době svého uvedení na trh ověřování, se nadále pohlíží jako na zbraň kategorie D, pokud byla na trh uvedena přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona. S výjimkou znehodnocených zbraní podléhají ověřování (kusovému nebo homologačnímu) všechny uvedené typy zbraní. To znamená, že veškeré dosud držené zbraně těchto typů, které dosud byly v kategorii D, zůstávají v kategorii D. Tyto zbraně lze rozlišit od později vyrobených podle ověřovací značky, vedle které je vyznačen rok ověření. Lze s nimi nakládat stejně jako s jinými zbraněmi kategorie D, včetně převodu na jinou osobu.

Věta "podléhala-li taková zbraň v době svého uvedení na trh ověřování" se vztahuje jednak ke znehodnoceným zbraním, které nepodléhají ověřování z principu, a jednak k některým velmi starým vzduchovkám, poplašným pistolím a obdobným starožitnostem, které byly vyrobeny a koupeny ještě předtím, než zákon začal u tohoto typu zbraní vyžadovat ověřování. I tyto relikvie tak zůstávají v kategorii D, i když nemají ověřovací značku."

Z tohoto důvodu jsem si zavolal na zbraně a střelivo a byl jsem překvapený, že policista mi tvrdil, že registrovat se musí. Na moje dotazy, na základě jaké právní úpravy mi řekl něco ve smyslu, že není chodící bible a ať zbraň donesu a podíváme se na ni. Když jsem mu říkal, že můj dotaz je obecný, opakoval furt něco o konkrétní zbrani a ať přijdu. Takže tak. Jestli se pletu, tak mne prosím opravte. Vím, že nejen na rozpadu, ale i na jiných fórech, se před novelou psalo o nutnosti registrace v případě dalšího prodeje, což lze obejít neexistencí kupní smlouvy, nebo její antidatací. Jestli se to tady již řešilo, omlouvám se, ale zajímá mne, zda můj názor je správný a pokud ne, tak proč. Nic se nechystám prodávat, ale třeba mne brzo stiskne a chci vědět, jak je to s děděním. :D: EDIT: Joj, tak jsem na tomhle vlákně narazil na stanovisko MV - uvedení na trh, podle kterého se asi řídil pan policista, ale pořád si myslím, že jedna věc je stanovisko, druhá zákon a třetí soud. Soudit se nehodlám ale věřím, že časem to někdo soudně rozlouskne za mne.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Wdog »

Už sis trochu odpověděl v EDIT. Háček je v podmínce uvedení na trh: " ...se nadále pohlíží jako na zbraň kategorie D, pokud byla na trh uvedena přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona." >... což je, oproti zdravému rozumu a přirozené logice, ale v logice úředníků a policajtů, je "uvedení na trh" i jakýkoli další prodej i mezi soukromými osobami. Pozor, takto to vyložili před pár lety ohledně znehodnocených zbraní. Jestli u této věci, zda D či C-I, použijí stejnou logiku, to je otázka.

Kdybych použil příměr s auty, tak můj oblíbený vůz zn. Žiguli, alias VAZ 2101, nějaký konkrétní kus, byl podle logiky úředníků MVČR uveden na trh (např.) v roce 1970, 1975, 1990, 2010, a 2021. ... divné, že?

Ano, rozdílné věci jsou zákon (parlament), jeho výklad (odd. zbraní MVČR), jeho realizace (odd.zbraní PČR), a jeho případně jiný výklad (soudy). Zvláště u změn zákona jedna věc může být posouzena různě ve všech těchto partičkách. Teoreticky je to nemožné, nespravedlivé ... atd ... ale taková je realita.

Ale ten tvůj policajt může mít kus pravdy, on totiž neví, zda je tvoje zbraň vyrobena do konce 01-2021, nebo až od 02-2021, a to pozná je podle konkrétního označení zkušebny na zbrani (nic=D, nebo přímo ozn. C-I). Jinak se ta zbraň neliší.

Pokud tě to vážně trápí, tak napiš konkrétní dotaz na odbor bezpečnostní politiky MVČR.

Jinak upozorňuji na stanovisko MVČR (odkaz níže), které se této věci dotýká, a operuje také s termínem "uvedení na trh". Takže otázka by měla znít, zda se v této věci "uvedením na trh" rozumí i následný prodej mezi fyzickými osobami.

https://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k ... -2021.aspx
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od perlufanda »

Díky moc, podle logiky by D měla zůstat D a vyjádření na Gunlex ze dne 27.11. hovoří to samé. Zkusím ještě zavolat jinému policajtovi na jiném úřadě. Ale pokud bych měl povinnost nahlásit granfatheringovaného gladiátora při dalším prodeji, čekal bych, že tato povinnost bude v zákoně vyloženě uvedená nějakým $ v sekci přestupky a ten $, co tam je, hovoří o povinnosti při prodeji C-I zbraně. Abych se mohl dopustit přestupku, musí moje jednání splňovat materiální znak(společenská nebezpečnost) a zároveň musí mít formální znak(jednání uvedené v zákoně).
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

Pokud by to uvedení na trh platilo při každém dalším prodeji, tak ty jako soukromý prodejce zbraně D, bys to hlásit asi nemusel, kupující jako nabyvatel C-1 tak ano a kdyby to pak prodával on, tak prodejce i kupující.
Jsem zvědavý co zjistíš.
Edit: kdyby to ten první kupující nehlásil, tak podle zkušební značky by to byla stále D, policie by neměla jak zjistit kdy to kupující nabyl.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Wdog »

Přesně, je to sranda, když tu Déčkovou zbraň teď prodá Franta Pepovi, tak by tím změnili kategorii zbraně.

Ale pozor, to přesně je princip restrikce zbraní s tím tzv. grandfatheringem. Tzn. stávajícím držitelům to ponecháš, ale těm novým to znemožníš nebo učiníš hůře dostupným. Takovým menším obecným negativním důsledkem, který ale novodobé EU socialisty-omezovače netrápí, je to, že takto snižují hodnotu majetku dosavadním držitelů (co mají grandfathering, ale následně prodat bude těžší, tedy tržní cena bude nižší).

Pez: ale může si být "první" kupující jistý, že ten první prodávající není práskač?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

Wdog: jj některý lidi jsou svině :yes
Odpovědět