Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

NoobsRush píše: 22.10.2022 18:56 pánové divili by jste se kolik lidí do toho šlo právě s tou vidinou že budou mít náboje "zadara"
No...aktualne v MV-1-500 je cca 30 lidi v cele CR (jeden kurs CZUB a jeden HT)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od cipis »

No a kolik teda? Řekl bych, že nula.
NoobsRush píše: 22.10.2022 18:56 pánové divili by jste se kolik lidí do toho šlo právě s tou vidinou že budou mít náboje "zadara"
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Idaho »

Serža píše: 23.10.2022 0:08
NoobsRush píše: 22.10.2022 18:56 pánové divili by jste se kolik lidí do toho šlo právě s tou vidinou že budou mít náboje "zadara"
No...aktualne v MV-1-500 je cca 30 lidi v cele CR (jeden kurs CZUB a jeden HT)
Trosku upravím, k 23.10 byly již dva kurzy HT hotové ( sám jsem byl od 13.10. na 2. kole kurzu u HT ).
Je zajímavé, že co jsem mluvil s lidmi co byly na 201 u CZUB a skončili u HT na 301 tak byly právě s tou fyzičkou překvapeni a tvrdili, že 201 u CZUB ( na střelnici v PB ) bylo takový "kurz pro pupíky" ( cituji přímo co řekl účastník ) a z HT byl překvapen ze zaměření na fyzičku. předpokládám že CZUB na 301 přitvrdili :) osobně mam chuť si 301 projít ještě jednou na jaře, asi pro změnu u CZUB jako tréning at vidím zda je rozdíl nebo ne. Ale myslím že časem až se vymění navzájem reference se ty kurzy průběhově sladí ( obsahově by měli být slazené ).
Zajimalo by mne, zda u CZUB bylo jako u HT CQB a jakým způsobem, průběh u HT mne fakt velice mile překvapil ( začátek v pulce třetího dne a čtvrtý den v Poldovce s FX municí a figuranty.
Nechci rozjíždět flame HT vs CZUB, tak to neberte, mam CZUB "za barákem" a přesto jezdím k HT protože tam mám dost předchozích zkušeností, a CZUB začala s předchozím i u nás na PB trosku později, řekl jsem si , když už jsem to začal v HT dojedu to tam ( navíc mi vyšli vstříc s tím že mi navazovali jiné kurzy / cvičení takže jsem si spojil trening s kurzem a třeba 201 pro mne byl v podstatě 5ti denní trening na super střelnici se zázemím, ubytkem atd... Do budoucna plánuji učast na nějakých kurzech v PB pod taktovkou CZUB abych si udělal sám představu.

Jinak co se týče důvodů pro 301 - v mém případě ty náboje jsou jen taková třešnička, hlavním cílem bylo si dokázat e na to mám a v půlce serie kurzů posíleno tím že pokud dosáhnu stavu člena SZS, otevřou se mi dvířka ke kurzům, ke kterým se jako "obyčejný smrtelník" ( = nečlen ozbrojených složek ) nemám šanci dostat.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od NoobsRush »

cipis píše: 23.10.2022 1:03 No a kolik teda? Řekl bych, že nula.
NoobsRush píše: 22.10.2022 18:56 pánové divili by jste se kolik lidí do toho šlo právě s tou vidinou že budou mít náboje "zadara"
řekl bych že máš mylnou představu, jen ze střelncie kam semtam lezu si pulka stálýho členstva začala dělat 101 s vidinou toho že po splnění všeho budou mít paket nábojů "zadara"
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Idaho »

NoobsRush píše: 23.10.2022 20:53
cipis píše: 23.10.2022 1:03 No a kolik teda? Řekl bych, že nula.
NoobsRush píše: 22.10.2022 18:56 pánové divili by jste se kolik lidí do toho šlo právě s tou vidinou že budou mít náboje "zadara"
řekl bych že máš mylnou představu, jen ze střelncie kam semtam lezu si pulka stálýho členstva začala dělat 101 s vidinou toho že po splnění všeho budou mít paket nábojů "zadara"
No vzhledem k tomu z kolika stran slyším výsměch proč se takové "šaškárny" učastním, nedivím že že mnozí to "maskují" zdůvodněním střeliva zdarma, na druhou stranu 500ks nábojů .223 jsou pro mne dva dopolední treningy na střelnici takže osobne v tomhle nevidím hlavní přínos. Na druhou stranu také jsem se setkal se dvěma "nadšenci" kteří práve učast zduvodnili tím že když tech 500ks nábojů prodaj po 10kč/kus maj hned přivyděláno "bůra ročně a za tři, čtyři roky je to zpátky" ale to vzbudí spíše usměv než že by člověk takovým hláškám věřil..
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

NoobsRush píše: 23.10.2022 20:53
cipis píše: 23.10.2022 1:03 No a kolik teda? Řekl bych, že nula.
NoobsRush píše: 22.10.2022 18:56 pánové divili by jste se kolik lidí do toho šlo právě s tou vidinou že budou mít náboje "zadara"
řekl bych že máš mylnou představu, jen ze střelncie kam semtam lezu si pulka stálýho členstva začala dělat 101 s vidinou toho že po splnění všeho budou mít paket nábojů "zadara"
tihle se na to imho vykašlou nejpozději po MV-201 ;-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

doplním konkrétní info:
§ 19
Podpora střelecké přípravy držitelů aprobace v systému střelecké přípravy
(1) Pokud akreditovaná osoba v rámci programu střelecké přípravy MV-201 nebo MV301 převede účastníkovi kurzu, který zajišťuje, střelivo v maximálním počtu odpovídajícím
minimálnímu počtu výstřelů stanovených pro příslušný kurz, zastřešující orgán akreditované
osobě na základě prokázání počtu a ráží skutečně převedeného střeliva
a) bezúplatně převede odpovídající střelivo ve stejném počtu rážově odpovídajících nábojů
nebo srovnatelných nábojů, nebo
b) uhradí běžnou cenu srovnatelných nábojů v počtu, který je stejný jako počet nábojů
skutečně převedeného střeliva.
(2) Účastník programu střelecké přípravy MV-1-500 má nárok na věcnou nebo finanční
podporu své individuální střelecké přípravy v celkovém rozsahu 500 srovnatelných nábojů
v kalendářním roce, ve kterém absolvoval hodnocené střelby. Podporu obdrží od akreditované
osoby, která je současně držitelem zbrojní licence skupiny C podle zákona o zbraních, a to
po předložení pokročilé aprobace v systému střelecké přípravy a potvrzení o absolvování
hodnocených střeleb. Zastřešující orgán této akreditované osobě na základě prokázání počtu
a ráží skutečně převedeného střeliva účastníkům programu střelecké přípravy MV-1-500
a) bezúplatně převede odpovídající střelivo ve stejném počtu rážově odpovídajících nábojů
nebo srovnatelných nábojů, nebo
b) uhradí běžnou cenu srovnatelných nábojů v počtu, který je stejný jako počet nábojů
skutečně převedeného střeliva.

(3) Převod střeliva podle odstavce 1 účastníkovi kurzu akreditovaná osoba prokazuje
záznamem o průběhu kurzu a protokolem o převedení střeliva s uvedením počtu a ráží
převedeného střeliva a podpisem účastníka kurzu, kterému bylo střelivo převedeno. Převod
střeliva podle odstavce 2 účastníkovi programu střelecké přípravy MV-1-500 se prokazuje
zápisem takového převodu do evidence vedené v centrálním registru zbraní podle zákona
o zbraních, uvedením čísla jeho pokročilé aprobace v systému střelecké přípravy a potvrzením
o absolvování hodnocených střeleb.
-----------------
Vymezení některých pojmů
Pro účely tohoto nařízení se rozumí
a) smíšeným kurzem kurz zaměřený na použití krátké kulové zbraně a současně dlouhé kulové
zbraně,
b) výukovou hodinou 45 minut nepřerušené výuky nebo výcviku,
c) malou vzdáleností vzdálenost v rozmezí od délky natažené paže po vzdálenost 3 m,
d) zakázanou siluetou terč využívaný v rámci praktického výcviku ve střelbě nebo
hodnocených střeleb, který simuluje nezúčastněné osoby; takový terč nemá být zasažen
střelbou a je vhodně odlišen od jiných terčů používaných v rámci programu střelecké
přípravy,
e) srovnatelnými náboji továrně vyrobené náboje výrobního provedení používaného pro běžný
výcvik ozbrojených sil nebo ozbrojených bezpečnostních sborů v rážích
1. 9 mm Luger, jde-li o střelivo pro krátkou kulovou zbraň, a
2. 5,56 x 45 mm (.223 Remington), jde-li o střelivo pro dlouhou kulovou zbraň.
Přílohy
Příručka_pro_držitele_akreditací.pdf
(1.17 MiB) Staženo 45 x
Narizeni_vlady_c_255-2021_Sb.pdf
(571.22 KiB) Staženo 42 x
Naposledy upravil(a) Serža dne 24.10.2022 14:59, celkem upraveno 1 x.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

já mám tedy v systému jako zálohu státu označený Glock, EVO3 a AKSU, i když do AKSU krmení nedostanu
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

No ale můžeš dostat 223 a vyměnit po vlastní ose za 7,62. Což je výhodnější než opačně.

Spíš mě zajímají ty hodnocené střelby v 500, to jako budou stále jen ty na krátkou po 102?
A u koho budeš dělat hodnocenky tak ten ti bude refundovat střelivo?
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Idaho »

Serža píše: 24.10.2022 14:55 já mám tedy v systému jako zálohu státu označený Glock, EVO3 a AKSU, i když do AKSU krmení nedostanu
HT nemel problém s .308 pro mne jen se to přepočítává
na cenu .223 takže to asi bude podle dohody s konkrétní osobou..
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

Pez píše: 24.10.2022 15:22 No ale můžeš dostat 223 a vyměnit po vlastní ose za 7,62. Což je výhodnější než opačně.

Spíš mě zajímají ty hodnocené střelby v 500, to jako budou stále jen ty na krátkou po 102?
A u koho budeš dělat hodnocenky tak ten ti bude refundovat střelivo?
ty to nečteš, viď?
"Podporu obdrží od akreditované
osoby, která je současně držitelem zbrojní licence skupiny C podle zákona o zbraních, a to
po předložení pokročilé aprobace v systému střelecké přípravy a potvrzení o absolvování
hodnocených střeleb."
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Pez »

Ale čtu.
Ale je mi trochu divné, že mi bude dělat servis se střelivem soukromá firma, která z toho bude mít nula.
Edit: dovedeno do krajnosti, hodnocenky udělám u CZ a střelivo si vezmu u HT
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Uznavam, že toto je skrabani levou nohou za pravym uchem, ale lepe se to nepodarilo s ohledem na stavajici legislativu vymyslet.

Bude to jedna z prvnich věcí, ktera se ve "švejkově zakonu" bude novelizovat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

btw dle vyjádření MV (jak nám bylo tlumočeno na MV-301) těch 500 nábojů je na KALENDÁŘNÍ ROK a tedy kdo letos dokončil MV-301 má za letošek nárok (protože hodnocené střelby má taky)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Trace »

Kam je mozne zasilat k zakonu pripominky?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Idaho »

Serža píše: 25.10.2022 1:14 btw dle vyjádření MV (jak nám bylo tlumočeno na MV-301) těch 500 nábojů je na KALENDÁŘNÍ ROK a tedy kdo letos dokončil MV-301 má za letošek nárok (protože hodnocené střelby má taky)
Přesne tak, už za tento rok můžeme žádat. Žádost mam podanou, čekám až to vyřeší legilsativně.

pro zasmání *- když jsem si byl po mv301 žádat o aprobaci koukala na me slečna smutně ( ale byla milá a omlouvala se ) že jsme zatím první kdo to u nás má a nemá s tím žádné zkušenosti, nedostali žádné pořádné informace a bude muset obvolat vyšší uřady a možná i MV.. jestli prý mám hodku, možná dvě čas počkat. Nabídl jsem jí, že jí papíry tam nechám a přijdu si ve středu. Navíc jsme jí k tomu přihodil žádost o vyznačení zbraní pro SZS - hned se ptala proč jen devět kousků proč ne všechny :) Nasadil jsem tajuplný úsměv a říkám jí "zadní vrátka" :D Zarazila se a evidentně chvíli nechápala zda to je vtip nebo není:)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Serža »

jak přesně jsi žádal o ty náboje? na to žádnej formulář imho není...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od gannicus »

Potkám se s někým od čtvrtka na Olešku na 301?
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Idaho »

Serža píše: 25.10.2022 18:09 jak přesně jsi žádal o ty náboje? na to žádnej formulář imho není...
O náboje jsem žádal tak že jsem Danovi ( HT ) poslal fotokopii vydané aprobace a dopsal že mám zájem čerpat střelivo.. ( my se o tom spolu bavili na 301čce.. )
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Příspěvek od Maximus »

Trace píše: 25.10.2022 9:34 Kam je mozne zasilat k zakonu pripominky?
Třeba mě ;)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět