Kevin M

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Ahoj všem, mám Kevina M 711, tedy černý rám a chromovaný závěr. Docela blbě se natahuje, klouže to. Poradíte mi co udělat, aby se natahoval líp? tedy asi nějaký zdrsnění. Nosím ho už nataženýho s nábojem v komoře, ale kdybych potřeboval natáhnout ve stresu, mohl by to být problém.[Obrázek
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Kevin M

Příspěvek od Matěj »

Ideálně asi zasah do závěru a zdrsnění úchopových ploch. Ale to jsi asi nechtěl slyšet. Každopádně dobrý puškař to zvládne, počítej samozřejmě s tím, že se bude muset obmovit povrchoka (další výdaj, i když už ne velký).
Různým zdrsňujím polepům apod. bych se vyhnul, určitě ne na závěr. Jsou IMHO k ničemu. Slabší vratnou pružinu taky ne, může ohrozit spolehlivost.
EDC musí být hlavně funkční a spolehlivá za každých okolností.
Další možnost je jiná zbraň, která už bude vyhovovat z výroby.
Nicméně zásahu do Kevina bych se nebál, není to nijak drahá zbraň, takže hodnota se ani pro případný prodej nijak zásadně nesníží.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Kevin M

Příspěvek od des »

njn, je to príklad dizajnu kde sa uprednostnil (subjektívny) vzhlad na úkor funkcie. tá americká verzia je na tom o poznanie lepšie.
ja kevina nosím minimálne, ale keby som ho nosil pravidelne alebo dokonca ako jedinú zbraň tak by som nechal drážky dorobit hustejšie a hlbšie. nielen na tú rovnú plochu ale aj vyššie na tú zaoblenú časť.
čo je funkčné to je krásne... :)
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (145.54 KiB) Zobrazeno 6739 x
nemóže íst karta furt...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kevin M

Příspěvek od Stenny »

Nevím, v jakém pouzdru nosíš (jestli by to nevadilo), ale na závěru subkompaktu mám shora nalepený pruh protiskluzové "pískové" pásky na schody. Primárně kvůli natahování o opasek atd., ale dost to pomáhá i při zmrzlých prstech a podobně.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Kevin M

Příspěvek od Bak-ly »

Taky nemůžu na pískovou pásku říct křivé slovo. Používal jsem alternativu ze skate shopu. Teď mám na Kevinovi clipdraw a přes něj se natahuje v pohodě
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Kevin M

Příspěvek od Toran@ga »

Bill masen: toto
559D7AFD-4E03-4BE0-A1E5-DE024B3C90D7.jpeg
sacket
Příspěvky: 87
Registrován: 22.12.2017 17:32
Pohlaví: muž

Re: Kevin M

Příspěvek od sacket »

Matěj píše:Ideálně asi zasah do závěru a zdrsnění úchopových ploch. Ale to jsi asi nechtěl slyšet. Každopádně dobrý puškař to zvládne, počítej samozřejmě s tím, že se bude muset obmovit povrchoka (další výdaj, i když už ne velký).
Různým zdrsňujím polepům apod. bych se vyhnul, určitě ne na závěr. Jsou IMHO k ničemu. Slabší vratnou pružinu taky ne, může ohrozit spolehlivost.
EDC musí být hlavně funkční a spolehlivá za každých okolností.
Další možnost je jiná zbraň, která už bude vyhovovat z výroby.
Nicméně zásahu do Kevina bych se nebál, není to nijak drahá zbraň, takže hodnota se ani pro případný prodej nijak zásadně nesníží.
Nevím jestli je dobrý nápad zásah do závěru. Na tak malou pistolku je 9 br., docela výkonný náboj a i když se odfrézuje jen pár gramů, tak by mohlo někde něco prasknout. Mám zato, že jsem někde četl, že s tím lehkým závěrem měl problém i konstruktér p. Zendl (už si ani nepamatuju, jak to vyřešil). A nevím co máš proti polepům, když se rozhlídnu na závodech, tak to má na pistoli každej druhej.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Díky za rady,
Matěji, desi, dřážky upravovat nechci, hlubší určitě ne, na to tam už není maso. Ona to bude bolest asi toho chromovanýho závěru, kterej klouže a ty drážky díky chromu nemají ostřejší hrany. Musím spravedlivě říct, že to není tak hrozný, jak jsem prve psal. Ono když si při blbnutí (čti sušení) člověk párkrát natáhne Glocka a pak vezme do ruky Kevina, tak je to znát.
Jo, ten Micro DesertEagle sice je hezčí a z hlediska natahování to bude lepší, ale taky je u nás daleko míň dostupnej, není v Makarovu, je míň Českej a je výrazně dražší.
Steny a ostatní, asi zkusím z tý pásky nastříhat tenký proužky a nalepit je do těch drážek, snad tam budou držet. S pouzdrem nebude problém, mám od Falca zakázkový, na míru Kevina šitý pouzdro 526. Mimochodem budu ho prodávat, nechal jsem si udělat ještě jedno s drobnými změnami.
Koupil jsem mu ruský krmivo v oceli se špetkou tombaku, tak jsem ho byl dneska vyzkoušet a tohle mi předvedl na první ránu na deset metrů. Náhoda? :wasntme
DSC_3519.JPG
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Toran@go kde prodávají tu pásku?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kevin M

Příspěvek od DeadMan »

Doporučuji obchod pro skejťáky (možná už i ve sport marketech) a poptat GRIP ;)
You cannot kill me as I am already dead!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Kevin M

Příspěvek od viktor »

s paskama to zbytecne neprehanej, staci na kazdou stranu jeden max dva proužky a je klid. když to před lepenim lehce odmastis napr tech. benzinem tak to drzi jak zidovska vira.. mam na glocku po předchozím majiteli dva male vertikalni proužky uplne vzadu na zaveru a drzi to jak bejk.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Já bych to vlepil do těch drážek, snad to na tom chromu bude držet. Jo, odmastit, dobrej postřeh. Skejťáckej obchod, kouknu. Co bude líp držet, na skejt, nebo ta 3M?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kevin M

Příspěvek od bivoj »

Co se týče odmašťování, tak technický benzín není úplně ideální. Spíš bych zvolil tetrachlorethylen (známější jako perchlorethylen), ten odmastí skutečně dočista dočista. ;-)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kevin M

Příspěvek od DeadMan »

Nevím co bude držet víc, ale na tom skejtu to musí vydržet nesmysl (ano i tam se časem odrbe, ale dostává to na prdel mnohem více než schody ;) )
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Sem dneska koukal v Uni Hobby ba nějakou pásku na schody, stálo to 2 kila a byl to fakt pekelnej šmirgl. To není ono. Ten skejtovej bude asi lepší, jenom je to hrozná plocha, na to kolik toho potřebuju.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kevin M

Příspěvek od štaflík »

Bill Masen píše:Díky za rady,
l. Ono když si při blbnutí (čti sušení) člověk párkrát natáhne Glocka a pak vezme do ruky Kevina, tak je to znát.
Hele Bille, neznám Kevina, ale po sušení s Glockem je problém natáhnout cokoliv. On jde prostě strašně lehce a dobře se drží.
Po mnoha letech s Glockem jsem doplnil arzenál o různé čezety a na začátku jsem vejral, jak to jde najednou blbě natahovat. Stačilo trochu sušit a dneska mi to nepřijde. Beru, že Kevina neznám, je malej a ještě chromovanej, ale soustředil bych se primárně na trening. Sekundárně bych zkusil ten skejťáckej šmirgl. Ale nevím co máš za pouzdro.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 23.01.2019 18:22, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Máš recht, je to tak s tím porovnáním s Glockem. Akorát když už jsme to nakousli, tak to to natahování zlepší a ještě mu to bude slušet. Pouzdro je zmenšená kapsa 526 od Falca.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Kevin M

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem nalepil skejťáckej šmirgl do drážek v závěru Kevina. Vypadá to parádně, řekl bych, že by to i fungovalo, jen kdyby to tam drželo. Po tom chromu to klouže. Ještě zkusím tu pásku na schody, jestli nebude mít lepší lepidlo, nebo nějakej jinej tip?
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Kevin M

Příspěvek od floky »

Loctite 401... určenie priamo na pochrómované povrchy...
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Kevin M

Příspěvek od Jestřáb »

Bill Masen píše:... nebo nějakej jinej tip?
Zkus protiskluzovou pásku na schody z IKEA. Kotouček stojí asi 75Kč a drží asi nejlíp ze všech samolepících šmirglů, co jsem zkoušel. Ovšem nevím, jak při takhle malé ploše.
Odpovědět