AR z pohledu rozpadu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od Zarozak »

Po tom lapači taky pokukuju,zatím to řeším tak,že se nalepím co nejvíc ke stěně a nábojnice mi padají o buzer rovnou k ruce,nelítá to po celé střelnici a tím pádem mě to i nikdo nesešmatlá ;)

Jinak k té A2 mouše,mám optiku 1-6x24. Ta moucha je ve skle vidět cca do 4x zvětšení a nad 4x už vidět není,nevšímám si ani nějakého výrazného stínu nebo ducha.Jen mám pocit,že mi nejde optika úplně perfektně doostřit, abych viděl hned po zalícení detaily na 100m. Musím chvíli mžourat abych zaostřil. Je to dáno buďto tou mouchou nebo mým zhoršeným zrakem,protože jak jsem optiku kupoval,ostrost obrazu (ne na kweru) mě právě mile překvapila.

Jinak ale pro častou střelbu na 100m+ bych už teď volil rozhodně něco jiného, to 6x přiblížení je tragicky málo a 8x na tom není o moc líp i když je to trochu lepší,v podstatě záměrný bod o velikosti 4x4cm překryje osnova a nejde to pořádně zamířit přesně na střed. Pro mě ideální optika by byla taková,kterou jde zamířit a perfektně vidět střed klasické pistolové zálepky, takže obrovské zvětšení a ultra jemná osnova......to by už ale zase bylo škoda dávat na takový cajk :chuckle
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od colek »

Pokud dobře počítám,tak 6x na 100m dělá16,6m,to chceš ještě blíž?
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od Zarozak »

No rozhodně. Jak jsem psal záměrný bod o velikosti 4x4cm na terči skoro celý překryje osnova puškohledu a i tak je mimo osnovu sotva vidět,na mezinárodním pistoláku nejdou s tímto přiblížením přečíst ani čísla na kruzích. Zásahy v černém nejdou taky vidět a na ty v bílém musí člověk chvíli mžourat a ostřit oči.
Pro slušnou přesnou a pohodovou střelbu z lavice na 100m to chce něco,čím jde zaměřit pistolová zálepka(tuším necelé 2cm) a ještě si v té zálepce vybírat kam to do ní umístím.....
Určitě něco takového musí existovat,ale samozřejmě to nemá smysl dávat na AR
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od krvfx »

Tohle video má zajímavý titulek - ale ještě jsem ho neviděl: https://www.youtube.com/watch?v=fxB9mINUYMQ

Je to o náhradě dílů AR15 gaffou:)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od jerry.mysak »

jestli máte někdo zájem o ten lapač hilzen, tak jej mohu za rozumnou cenu přenechat. Koupen na Ali. Vyzkoušel jsem to a mě se to prostě nešikuje. Tak je s mnoha jinýma věcma v šuplíku.

Možná tu sítku využiju na výrobu držáku nápojů na Goldwinga, abch moh lemtat kdy chci a nemusel kvůli žíže zastavovat.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od jerry.mysak »


Jinak k té A2 mouše,mám optiku 1-6x24. Ta moucha je ve skle vidět cca do 4x zvětšení a nad 4x už vidět není,nevšímám si ani nějakého výrazného stínu nebo ducha.Jen mám pocit,že mi nejde optika úplně perfektně doostřit, abych viděl hned po zalícení detaily na 100m. Musím chvíli mžourat abych zaostřil. Je to dáno buďto tou mouchou nebo mým zhoršeným zrakem,protože jak jsem optiku kupoval,ostrost obrazu (ne na kweru) mě právě mile překvapila.
Zvětšení by mělo být max průměr kukru (24) děleno 5 (průměr díry do oka). Pak už přicházíš o světlo.

u kukru taky záleží (ale i při normálních mířidlech) na pozici ze které střílíš. Když stojíš, koukáš do mířidel rovně. Když ležíš, čučíš do toho s okem vyvráceným nahoru. Pokud máš zdravý oči, tak je to buřt. Ale pokud máš nějakou vadu na čočce oka (cylindr) nebo sítnici ( slepý místa), tak už nezaostříš.
Vím o čem mluvím z vlastní zkušennosti.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od mc.ready »

mc.ready píše: 23.04.2019 20:48 AR je na strelnici dobra volba. Do PA dle meho nazoru, nevhodna, AK lepsi. Vzdy si predstavim, nevim proc, podminky zakopove valky z let 1914-1918 a tam si nedokazu predstavit fungovani zbrane typu AR.
Oživím staré téma.
Před lety jsem tu napsal tento příspěvek.
Máme tu na východě víceméně zakopovou valku a nejen tyto zbraně stojí proti sobě. Má někdo zprávy o tom jak si platforma AR vede na Ukrajinském bojišti? Ve sračkách jako rasputica?
Podle dostupných videi, je AK funkční ikdyž je o tři kila bahna těžší.
Mimochodem tenkrát me kdosi sepsul, ze boje jako v první světové už v dnešní hi-tech době nehrozi :rofl
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od Trace »

mc.ready píše: 31.05.2023 20:51 Mimochodem tenkrát me kdosi sepsul, ze boje jako v první světové už v dnešní hi-tech době nehrozi :rofl
to ze jsou nekde zakopy neznamena, ze se to da prirovnat k prvni svetove. V nasem prostredi je mnohem pravdepodobnejsi pomaly a postupny ekonomicky upadek spojeny s narustajici technologickou totalitou nez nahly rozpad zpusobeny napr. ozbrojenym konfliktem ci rozlozenim statu. Bolsevici v EU jsou sice mimo realitu, ale nejsou zas tolik aby se rozhodli si pod sebou nahle vypustit rybnik, protoze potom by jako slechta skoncili. Pravda, asi by zmizeli kazdy na svoji haciendu nekde na ostrovech, ale uz by neznamenali nic a nic by neridili.

Takze - abych se vratil k tematu. AK krome bahna vydrzi a led (viz testy na YT), s c cimz ma AR velky problem.
Btw, nemyslim si, ze AK nebo AR v CR nekdo bude mit moznost pouzit v bojove situaci. To ty zbrane drive vysbiraji.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od Alstratt »

Stare myty jsou cele roky vyvracene na netu i mou praxi. V praci tu platformu mame a neni to o nic mene spolehlive nez AK. A pokud to vemu i z youtube testu, tak nektere ARka byly dokonce psolehlivejsi nez AK. Neni AR jako AR neni AK jako AK. A kazda zbran muze selhat. Znam spousty jich kdy selhalo jak AR tak AK a spousty jich kdy jedno druhemu nakopalo v totalnim bahnu, pisku atd. zadek. Je to uz velmi trapne furt porovnavani co je lepsi. Kdyz vidim lidi co to porovnavaji na vyssi urovni v bahnu, a jinyhc sra*kach tak netvrdi ze jedno nad druhym je lepsi, alep roovnavaji konkretni ARka vs konkretni AK a i presto ze jendo nad druhym vyhraje tak jiindy jim zas vysledky vychazi jinak. takze vysledky z ukrajiny by nam byly stejne k nicemu kdyb nekdo placne jen ze AR na UA si vede tak a tak. Nic to nerika. Zbrane se nedjai tak snadno porovnavat, je to absolutni nesmysl. Pro me osobne neni kandidat do boje i do zasvineny valky ani jedno z techto dvou ale pokud z techto dvou tak z vice duvodu radsi uz to AR nez AK. Ale jinak to lidi budou mit u nas a jinak u vas. A kdo vi co vsechno je na ukrajine za ARka.

Kazdopadne jsou mnohem dulezitejsi vlastnosti nez jeslti to bdue strilet pod navalem bahna. Spolehlivost je dulezita ale jak uz bylo drive napsano kdysi, spolehlivost v tomto je vlastnost ktera je az prehnane nafukovana nesmyslne na predni msito lidma co nikdy na bojisti nebyly a nevi co je doopravdy potreba. Stejne tak blbe proovnavani zbrani kdy si nekteri lide mysli ze Glock je nesmtelny, ze je nejspolehlivejsi apodobne blbosti. Oni se AK od sebe lisily spolehlivosti i co se tyka stare sovetske v proovnani s rumunskyma atd.Na to co taz bran jen umi to AK, tak je uz danvo prekonane pokud nekoukame na cenu. neznam u nas u kolegu nikoho kdo by chtel chodit s AK do bojiste. Se starym AK vahove tak tezkou zbrani za to nenabizi nic lepsiho by se mi tahat nechtelo. I kdyby to melo byt nejaky AR zrovna ne to spolehlive ale mene spolehlive pod nanosem bahna, tak radsi vemu to AR kdy vim ze sance vymachani to v bahne je nizsi nez ze narazim na hrozbu kde vyuziju prednosti ARka. Chcipnout jen kvuli tomu ze taham nejakou tezkou zbran ktera neni v nicme poradne lepsi by se mi nechtelo jen proto ze co kdyby nekdy to mohlo fungovat spolehlive i v bahnu. Nepocitam nektere AR ktere jsou i spolehlivejsi nez ty AK. Ono na bojisti je to znat ta vaha a nejen ta vaha. Hlavne pro dlouhych presunech, a delsim pusobeni nab ojsiti kde chcete rychle reragovat a mit moznost si tu zbran prizpusobit. Sice mam tezsi zbran, ale ta zbran taky nabizi toho mnohem vice a ta vaha je jinde rozlozena nez u AK.

Byly jsme s tim v ledove vode, promrzalo to, nestalo se nic, v bahne taky nic, v suchem i mokrem pisku, i jemnym pisecnem prachu taky nic. i hlina s kousky travy a ruzneho bordleu taky nic. A kdyz uz se nekdy neco stalo, tak to bylo zpusobveno umyslne kdy se clvoek vylozene snazi dosahnout zavady naz brani a to se podari cloveku na kterekoliv. Clovke to muze zopakovat nekolikrat zasebou, veme si z toho pocit ze to nemuze selhat, pak to zopakuje jinde a najednou zavada, stejne misto, stejny bordel. Clovek nebude mti 100% ani u AR ani u AK, u zadne. tamhle team rekne ze nemely zandou zavadu a tamhle z jineho teamu se ozve nekdo ze uz mel zavadu s tou samou zbrani ackoliv byly vsichni na jendom bojisti ve stejnych/+- stejnych sra*kach. Takze spolehat na to co by prislo z ukrajiny je k nicemu. Este k tomu z ukrajiny bez dostatecnych podrobnosti k vyhodnoceni. Nezbyva nez nekoukat na tuhle vlastnost a koukat na jine dulezitejsi vlastnosti a otestovat si to samy co funguje a nespolehat na to ze to pokazde na 100% zafunguje.

Na netu je obrovske mnozstvi nesmyslu hromady mytu jak neco upada, jak neco je nejlepsi a jine blbosti a stale na to nekteri lidi skacou a veri tomu i kdyz je to uz vsude milionkrat vyvracene.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od Zarozak »

mc.ready píše: 31.05.2023 20:51
mc.ready píše: 23.04.2019 20:48 AR je na strelnici dobra volba. Do PA dle meho nazoru, nevhodna, AK lepsi. Vzdy si predstavim, nevim proc, podminky zakopove valky z let 1914-1918 a tam si nedokazu predstavit fungovani zbrane typu AR.
Oživím staré téma.
Před lety jsem tu napsal tento příspěvek.
Máme tu na východě víceméně zakopovou valku a nejen tyto zbraně stojí proti sobě. Má někdo zprávy o tom jak si platforma AR vede na Ukrajinském bojišti? Ve sračkách jako rasputica?
Podle dostupných videi, je AK funkční ikdyž je o tři kila bahna těžší.
Mimochodem tenkrát me kdosi sepsul, ze boje jako v první světové už v dnešní hi-tech době nehrozi :rofl
Na spoustě GO PRO videí ze zákopových akcí je naopak vidět, že se jim AK 74 dost sekají, mlátí do natahovacích pák a často s tím nějak rumplují. Taky je vidět, že to v těch podmínkách dost trpí a až moc rychle to chřadne, alespoň vzhledově a co do povrchové úpravy lakem a fosfátem i když ta nestřílí. Podle mě a toho, co lze vidět z videí musí AK po nějaké kratší době v prvních liniích být ve strašném stavu, to na střelnici fakt nechceš...Oproti tomu o AR se všude tvrdí, že ji dostávají jen elitnější jednotky a je to tam za jakousi vejslužku. Nejspíš to nebude tolik tpět na korozi atd. Nenarazil jsem ale na žádný detailní a konkrétní rozbor zbraňových fanatiků coby přímého účastníka konfliktu, což je přinejmenším zvláštní nebo neumím hledat . Taky by mě dost zajímaly zkušenosti s 5,45x39 nebo 556x45 v tomto konfliktu s ohledem na výstroj, vzdálenosti apod. Co mě velmi udivilo je použití AKSU v míře dost hojné, což svědčí, že to asi bude fungovat dostatečně navzdory různým chytráckým řečem
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od mc.ready »

Přesně tak. Poznatky z praxe, včetně ráži + evropské bojiště.
Osobně jsem fanda 7,62x39 a ta se tam také hojně využívá.
Naposledy upravil(a) mc.ready dne 01.06.2023 9:27, celkem upraveno 1 x.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: AR z pohledu rozpadu

Příspěvek od kuny »

Zarozak píše: 01.06.2023 3:29
Oproti tomu o AR se všude tvrdí, že ji dostávají jen elitnější jednotky a je to tam za jakousi vejslužku.
Ja som na jednom videu, myslím, že to bolo z Bachmutu videl samotného Prigožina s AR-kom. Ale či z toho vystrelil, neviem. Skorej to bola propaganda. Zasa na kope videí zo zimy som videl, AK-cka úplne blatové, ale či im to strieľalo
neviem. No divil by som sa keby to aspoň nasilu nedorážali. Zaujímavá by bola aj odolnosť 58 alebo Brena.
Odpovědět