Zákaz vstupu se zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Matěj »

Co mě tak teď napadá z hlavy, v CZUB rámy, zbraň do úschovy, kapesní nůž nevadil, Zeveta (taky zbrojovka) kontrolují občanky při vjezdu, při výjezdu auto, kvér nikdo neřešil, vlastně jsem ho nikdy nezmínil (nikdy se neptali :D ).

Mimochodem, taková zajímavost, dlouholetý kamarád střelec, soudce, mi vzpomínal, že u nich v práci skoro nosí každý, samozřejmě musí odevzdávat ochrance při vstupu, ale přišlo mi to zajímavé, když mi to říkal.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Hohepa »

No ono se není čemu divit
Ti úplatní soudci se bojí nespravedlivě odsouzených,
ti neúplatní spravedlivě odsouzených....
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 26
Registrován: 15.09.2016 21:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Kousek od Kolína

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Din »

Jen pro upřesnění. Při vstupu do budovy soudu je každý povinen svěřit zbraň ve stavu nošení i držení ( i obyčejný pepřák) justiční stráži do úschovy po dobu setrvání v budově. Soudci a přísedící soudních senátů (narozdíl třeba od advokátů) prochází bezpečnostními rámy bez kontroly co nesou v kapse, tašce a podobně. Takže čert ví, co tam má kdo u sebe. Já k soudu (kontrola se mě netýká) zbraň raději nikdy nenosím, takže jsem se o proceduru uložení a vystavení nějakého protokolu nikdy nezajímal... Je lepší tam zbraň netahat a vyhnout se tak zdržení s příslušníky justiční stráže, kteří nemusí mít ani jasno v tom, jak v podobných případech postupovat...
Din
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od bivoj »

Din píše:...kteří nemusí mít ani jasno v tom, jak v podobných případech postupovat...
Mno, to leckdy platí i pro řadové policisty, kteří na informaci, že mám u sebe legálně drženou zbraň (většinou u silniční kontroly) občas reagují jen vyvalenýma očima a následně bouřlivou diskusí s kolegou, co mají přesně dělat.

Je tristní, že ani policie/justiční stráž/atp. neví přesně co dělat v takovýchto případech - na hodně místech se to naštěstí už zlepšilo, ale ještě nás čeká dlouhá cesta.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od TomSmith »

No a teď si představ že podle nově připravovaného zákona o zbraních nebude už ani zbroják, který by jsi těm vyvaleným policistům mohl ukázat :roll:
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Matěj »

Při dopravní kontrole vás šacují? Mě ne...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše:...na informaci, že mám u sebe legálně drženou zbraň...
A proč jim něco takového říkáš? :shake Vždyť nosíš skrytě a oni tě ani nemůžou požádat, aby si s ní na veřejnosti manipuloval. Pak narazíš na blbce, který tě po té informaci bude chtít zkontroloval, ty mu řekneš, že jí v souladu ze zákonem nebudeš vyndavat a on si tě za účelem kontroly odveze na služebnu. :shake
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Haluziak »

Bill Masen, třeba proto že doklady nosím v EDC tašce, kde mám i bambitku. Když je u pasu tak jim to může být putna, ale když šahám do něčeho kde je i kvér, byť v samostatné přihrádce, tak je to sichr jak pro mě tak pro příslušníky.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Jirinka
Příspěvky: 53
Registrován: 12.06.2018 12:43
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Jirinka »

toz nevim, ja se dycky každého polycajta ptam, esik nosi v komore, zatím jsem takového nepotkal, jenom prej o nekom vi…..ale vůbec mi není jasne, proc bych jim mel vykladat, ze u sebe mam zelezo
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od bivoj »

Jsem si v autě sundal sako, no... Jestli je to porušení zákona o skrytém nošení a nebo ne, tak na to se vedou už léta sáhodlouhé debaty a spory na zbraňových fórech. Nicméně neznám jediný případ, kdy by to skončilo nějakou pokutou či nedejbože přestupkem - pokud vás vyzve police k opuštění vozu ("vystupte si") a zrovna za volantem nosíte "neskrytě" tak IMHO je lepší je informovat, že máte u pasu legální zbraň a že si na sebe vezmete sako/budndu ap. Naopak, navzdory prvotním občasným problémům a nedorozuměním je poté většinou možno si dokonce s policisty o zbraních krátce a bezproblémově podebatovat.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Tak pokud máš v autě podpažní pouzdro, nebo máš pistoli v pouzdře třeba na sedačce, tak ano.
V tom případě bych to tvrzení upravil na "Je nesmysl policii při silniční kontrole oznamovat, že mám zbraň, pokud nehrozí, že by ji zahlédli. V tom případě je žádoucí je na to předem upozornit".
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Matěj »

V blahé paměti jsem ukazoval ZP hlídce jen jednou a to, když si chtěl příslušník zkontrolovat povinnou vybavu a zrovna jsme byli s kamarádem na cestě na střelnici a pušky samozřejmě v kufru bez obalu stejně jako lékárničku... a to mu stačil jen ZP, PZ vidět ani nechtěl, řekl, že máme dobrý vkus a ukončil kontrolu. Jinak nikdy nic, i když nosím běžně. Ale nikomu nic neříkám, nic jim po tom není.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od cipis »

To jsem slyšel a četl už víckrát, že policisté, po té, co zjistili neupřesněné množství zbraní v autě, tak po ujištění se o zbrojáku urychleně ukončili kontrolu a popřáli šťastnou cestu :D
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od PaF »

A opakovaně jsem zažil totéž s rybářskými pruty na zadní sedačce... ;)
Jinak u silniční kontroly hlásím, pokud hrozí odkrytí, zejm. pokud bych byl vyzván k vystoupení z vozu.
A u soudu jsem 2x odevzdával do úschovy a vždy to vyvolalo povzdech "kdyby nám taky pořídili něco tak pěkného" :D . Jinak možnost uložení je třeba zjistit u konkrétního soudu předem.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od viktor »

kamaráda jednou pozde v noci ale fakt hodne pozde ldyz se vracel z lovu nenapadlo nic chytřejšího nez ze si zajede kousek do nemecka k bankomatu... zastavila ho policejni hlidka.. byl v zelenem, vzadu pod bundou lezela kulovnice s termovizi a v kufru prazdna lodna od krve.. proste supr kombinace. on byl taky zelenej protože vedel ze je fakt pruser.. policajtum to bylo taky jasny .... tak jen zkoukli obcanku... nic nechteli vedet a jen se zeptali co tam jako chce delat.. když řekl ze si chce jen vybrat peníze z bankomatu tak mu navrhli jestli nebude nic namitat když ho doprovodi k bankomatu a pak zas na statni hranici... na hranici se rozloucili vsem spadnul obrovsky kamen ze srdce a byl klid...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Matěj »

To bude asi ta příslovečná "z prde** klika". :lol:
Nicméně to asi bude příhoda hodně stará předpokládám...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Matěj píše:V blahé paměti jsem ukazoval ZP hlídce jen jednou a to, když si chtěl příslušník zkontrolovat povinnou vybavu a zrovna jsme byli s kamarádem na cestě na střelnici a pušky samozřejmě v kufru bez obalu stejně jako lékárničku... a to mu stačil jen ZP, PZ vidět ani nechtěl, řekl, že máme dobrý vkus a ukončil kontrolu. Jinak nikdy nic, i když nosím běžně. Ale nikomu nic neříkám, nic jim po tom není.
Ano, stejný případ cca 7 let zpět. Upozornil jsem, že tam mám kvéry k kufru sedana, jen tak... Nakoukl, viděl lékárničku, sjel okem po puškách, zeptal se na zbroják, jen jsem mu otevřel peněženku, viděl ji v průhledu. Řekl fajn. A tím bylo lustrování skončeno. :yes
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od floky »

Na slovensku pri cestnej kontrole a následnej lustrácii automaticky dostáva policajt info, či je osoba držitelom zbrojáku a či môže nosiť zbraň....

myslím, že túto info berú len na vedomie...nikdy sa na zbraň nepýtali...ale vedomosť o nej majú....
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od viktor »

to u nas taky, jak te klikne do pocitace co maj v aute a to ani nemusi, protože tvoji spz precte kamera tak mu tam naskáče vse registrace vozidla, na koho, kolik ma vozidel, datum technicke, bydliste, majitel zp, vycet zbrani, proste uplne vse na co si vzpomenes... a jeste poradne neprobehla digitalizace statni zprávy :-) jde uplne vse, proste vlhkej sen každého diktatora :-)
jde to krasne vytunit :-) co si kupukjes , na co na netu koukáš, jake holky se ti libej, komu nejčastěji pises, jakou hudbu posloucháš, co ctes, co jis jakému toaletaku davas prednost
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Matěj »

viktor píše:... vycet zbrani,
Na co by bylo dopravce mít výčet zbraní? To by pak mohli prodávat tipy zlodějům. Údajně (nevím, neznám, nemám přístup) i při hledání v CRZ se evidují přístupy.
Odpovědět