Zákaz vstupu se zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Na toto téma mě přivedla debata s kamarádem (ZP nemá, ale je to veterán z Afghoše). Bavili jsme se o tom, že jsem šel vybrat do banky větší obnos peněz a byl jsem ozbrojený. Namítal, že se to nesmí, že tam je i cedule. Na toto téma toho bylo napsáno mnoho napříč všemi možnými fóry. Cedule s přeškrtnutou pistolí neznamená zákaz vstupu se zbraní, ale zákaz používání zbraně. Stejně jako přeškrtnutá zmrzlina neznamená, že nemůžu mít v tašce polárkový dort, ale že nesmím lízat zmrzlinu, jinak budu vykázán.
Zákon o zbraních 119/2002 § 60
Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech
Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze...
Tento paragraf jistě všichni známe. Pak jsou tu situace, kdy vstupuji do budov, kde podepisuji seznámení se s vnitřním řádem, tam je to taky jasné. Jakmile něco podepíšu, měl bych se tím řídit.
To, že nás může prohledat jen policie ČR a nikomu jinému nemusíme říkat, že u sebe máme zbraň je také jasné.

Chtěl bych zde vytvořit seznam míst, kam skutečně se zbraní nemohu, kde se dá zbraň odložit a kde ne. Toto vlákno by mělo sloužit k tomu, aby když někam pojedu na výlet po vlastech Českých, abych věděl kdy zbraň nechat v hotelovém trezoru, nebo za tři roky podle nového zákona v autě.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Serža »

policejní prezidium :-) byl jsem tam před pár lety školit (používání konvertibilních notebooků do hlídkových vozů)...a géčko muselo zůstat na recepci v zamčené schránce...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bak-ly »

Co se týče třeba soudů, tak záleží na předsedovi soudu, zda dovolí ukládání či ne. Co vím, tak Karviná (a tím u Havířov) ukládání nedovolují.
Osobně bych to obecně neřešil nikde, kde není rám :)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Zarozak »

U nás v práci. Jednou přijel na návštěvu maník a slušně se zeptal sekuriťáka,kde si může uložit během návštěvy zbraň,kterou nosí,páč vnitřní řád to zakazoval.No skandál neskutečný a následný pacifisticko-pravdoláskařský tiátr+zděšení stáda raději ani nebudu popisovat. Od té doby jsou nálepky snad i na dveřích od hajzlů :puke
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Haluziak »

Soud Brno-město/venkov (jedna budova) umožňuje uložení do trezoru, chladné zbraně taky převezmou proti podpisu. Krajský soud Brno na Roosveltově neumožňuje s tím, že nemají trezor a vybíjecí zařízení.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od DeadMan »

Potvrzuji nemožnost uložení u karvinského soudu.

Asi tři roky zpátky jsem byl svědčit proti zlodějským smažkám a dopředu jsem si to zjišťoval.

Prý s tím měli špatné zkušenosti a nemají k tomu adekvátní prostory.

Místo toho mi nabídli ozbrojenou eskortu :D
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od štaflík »

Myslím, že kdyby LEX a další střelecké spolky neměli plné ruce práce s posr. směrnicí, bylo by tohle dobré téma pro činnost.
Aby státní organizace, do jejichž sídel je zákaz vstupu se zbraní, měly povinnost umožnit ti uložení zbraně v souladu se zákonem.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Pražský hrad. Asi to trvá, ale před 2 roky mě tam nepustili asi s Wegnerem v baťůžku velikosti malé polní. :roll: Někde odložit nemožno, prý tak ho stčte támhle pod keř. Vocas... :head
Soudy obecně rámy už mají. Alespoň Hradec Králové, Jičín, co jsem byl. V HK lze uložit, v JC nevím, už jsem s sebou palnou nebral. Se zavírákem bez problémů, projel rentgenem bez povšimnutí.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od gannicus »

Bill Masen píše:Cedule s přeškrtnutou pistolí neznamená zákaz vstupu se zbraní, ale zákaz používání zbraně
S dovolení budu tohle rozporovat. Ty mazanice na vstupních dveří neznamenají ani jedno, ani druhé. Nejsou uvedené v ČSN, takže nemají žádnou právní závaznost. A navíc nápadně připomínají jednu taliánskou značku. Podle mě tím chtějí říct zákaz používání beretty 92FS. Nebo zákaz osobám vlastnící berettu? Ne, už vím - je to zákaz vstupu samotné beretty. Kdo máte doma beretty, držte si je na vodítkách :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

O cedulích se gannicusi nebavme, je to jen přání majitele či nájemce prostor.
Například ten Pražský hrad, pokud budu v Praze a budu se tam chtít podívat, jaké mám možnosti?
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Yeah »

Ohledně soudů nedokážu pochopit, jak je možné, že jich spousta neumožní uložení zbraně. Je to veřejná budova do který se chodí houfně a představa, že se někam pachtim a pak mi v podstatě stát řekne, že mam jit pryč páč po mě chce abych uložil zbraň ale neumožní mi ji uložit je naprosto směšná. Soudy však obvykle navštěvuji mimo veřejné vchody, tedy se kontrolám vyhnu a neřešil jsem situaci že by mě tam tedy kvůli práci nepustili, nicméně řešil jsem na jiných místech...

Jelikož nosim v práci a jezdim po institucích/firmách a lidech tak už jsem byl všude možně a rozhodně se nepřizpůsobuju cedulkám a pod. kravinám. Zbraňe dávám z ruky pouze na místech kde to je zakotveno v zákoně, případěn na místech kde mi umožní krochnu bezpečně uložit. Pokud po mě chce někdo abych se zbraní nevstupoval do jeho objektu a já vyhodnotim, že sem ochoten na to přistoupit, avšak ten někdo neumožnuje bezpečné uložení, tak má smůlu on, ne já. Jelikož jezdim onsitově opravovat, tak to řeším tím způsobem, že panáčkům sdělím, že to oni po mě něco chtějí a pokud mě např. k přístroji nepustí, mohou mi ho přinést do prostor před rámem, nebo poslat na firmu, aktuální výjezd mi ovšem hradit musí. Musim říci, že mi ještě nikdo stroj na opravu před rám nepřines, ani neposlal : )

Obecně se nesmí do kriminálů, ty však na rozdíl od soudů mají vždy k dispozici skřínky. Většina ještě před rámem a kontrolou, což je v pohodě, avšak jsou i yntelygentní kriminály, zdravíme Kynšperk, kde mají skříňky na zakázané předměty až za rámem a dveřmi do zabezpečené části. Tam jsme si spolu s kontrolou užili několikrát spoustu zábavy, při odkládání obušků, krochen, zásobníků, nožů, klíčů, telefonů aj. do připraveného košíčku velikosti na mobil a klíče. Sice měli občas divný kecy, ale naštěstí neměli chuť hamtat na odložené předměty.

Takže by si každý "nosič" měl uvědomit, že problém není nikdy na jeho straně, ale vždy na straně instituce kam leze. Jak si to ta instituce udělá, tolik s tim má potom práce, viz. rozdil skřínky pred rámem, ok, v podstatě ani nikod nevi že odkládáte kvér, nebo za rámem a z toho se pak při kontrolách můžou zmrcnout, když toho máte u sebe víc. A když prostě někdo řve, nechci nechci, tak taky musí umožnit abyste tam ten kver mohli odložit, páč pištět umí každej, ale něco pro to udělat už málokdo. Hlavní je se z toho neposrat, kvér je vaše právo a máte k němu povinnosti, nesmíte ho jen tak dát z ruky. Pokud si někdo udělá rámy aby za ně nepustil kvéry, může se mu stát, že třeba nebude fungovat až se mu něco posere... Já tu možnost takto "vychovávat" mám, a pokud se mnou chce někdo vysrat, tak vychovávám. Přece nebudu kuli nakymu kašparovi kterej po mě něco chce jezdit domu x-xxxkm ukládat kvér aby měl radost.
Derder
Příspěvky: 5
Registrován: 08.02.2019 9:04

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Derder »

Jsou místa kam zákaz vstupu deklaruje přímo zákon (mám dojem že všechny soudy, věznice, snad policejní prezídium a podobné vrcholné instituce). Většinou je to doprovázeno prohlídkou přes bezpečnostní rám (přičemž soudy mají asi trochu nižší citlivost než třeba vazební věznice, tam mi pípal snad i obal od žvýkaček).

Legislativně určitě není omezen vstup se zbraní na služebnu PČR, ale už jsem se setkal s tím, že vyšetřovatelé do předvolání (i obhájcům) psali poznámku "zákaz vstupu se zbraní" (tj. asi nejen palnou). Na můj neoficiální dotaz, co to má znamenat a jak si to mám vykládat, se začali kroutit a nakonec přišli s vysvětlením že je to vlastně výzva příslušníka, kterou bych měl uposlechnout. Nikdy mě ale nešacovali.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Bill Masen »

Tak ty soudy jsou docela logický. Kdybych byl u soudu proto, že někdo zabil, znásilnil někoho z mé rodiny a já nebyl spokojený s rozsudkem, a to bych nebyl určitě protože trest smrti nemáme, jistě bych rozsudek vynesl sám a to rovnou i s výkonem. Takže je to ochrana před vyřizováním účtů.
V těch firmách probíhá kontrola spíš při odchodu, než při vstupu. Detektorem mě takhle šacovali jen v Pardubickým Foxconnu, osobní prohlídka ve Philip Morris. Jinde ne.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od cipis »

Ono ta místa, co jsou v zákoně vyjmenovaná, jsou také i okecaná ve výkladu. Takže buď je to tak, jak píšeš (tj. soud a vyřizování účtů) anebo to obecně platí v kombinaci moc lidí + moc alkoholu.
Typickým příkladem nepochopení výkladu zákona je snaha některých omezit nošení v kině či divadle, že se jedná údajně o lidovou zábavu. Ale lidová zábava se v tomhle myslí právě taková ta klasická zábava venku, kolotoče, vláček a zejména stánky s vínem a pivem. Sportovní podnik je to samé, diváci chlastají pivo. Veřejné shromáždění, tam se ten alkohol nakonec vyskytuje také, plus emoce.
Stejně tak souhlasím s tím, že kam je omezen přístup (ze zákona), tak by tam měla být možnost odložení. Tedy spíše u těch institucí, u těch lidových zábav, shromáždění a sportovních podniků by to asi byl trochu problém ...
Jirinka
Příspěvky: 53
Registrován: 12.06.2018 12:43
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Jirinka »

okr. soud Novy Jicin ma ram a neumi ulozit zbran….ještě, ze jsem si predem zavolal a navzdory informaci na telefonu nechal mloka doma, ochranka uz byla redy a jak jsem se preptal, tak byli velice radi: jo to jste vy, co volal, no to je dobře, ze jste ji nevzal, my bychom vas museli poslat na nejakou sluzebnu policie nebo mestaku....
:mrgreen:
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od malajizva »

Do všech vojenských objektů pod správou vojenské policie - mají na to interní směrnice. :ne
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Zarozak »

V některých firmách to mají fikaně.V pátek půl hodiny před koncem šichty ti při vjezdu dají přečíst 20ti stránkový hustě popsaný vnitřní řád(kde to je někde uprostřed uvedeno) a za vše,co se vymyká řádu neseš plnou odpovědnost ty 8-)
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Tada »

malajizva píše:Do všech vojenských objektů pod správou vojenské policie - mají na to interní směrnice. :ne
To jo, ale když seš zaměstnanec, tak tě nikdo nekontroluje ;)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Já teda nevím, jestli tam byla vojenská policie, ale při vstupu do objektu útvaru mi nenechali ani zavírák. :D
Na druhou stranu "krajón" ( pro ty co neznají kovová tužka na tuhy o prum. cca 2 mm ) s diamantovým hrotem jim vůbec nevadila. :lol:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz vstupu se zbraní

Příspěvek od Serža »

no, zas na druhou stranu do tajný PČR serverovny jednou jsem musel hlásit občanku snad měsíc dopředu a kontrola byla horší, jak na letišti...asi o rok později podobná akce tamtéž...a nikoho nic nezajímalo (ani občanka, natož Kahr pod košilí...)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět