LOS - lidova obranna strelba

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od viktor »

haluziaku, odmontuj to rozpadlika nehodne zarizeni na elektriku :-) prodej to, za utrzene peníze kup strelivo a sup na strelnici a pak na zavody....:-) jinak je vse jen teorie :-) jinak je to jak zavodak v garazi, muze sice jezdit, ale nejezdi, je jen na ukazovani... a to te baví ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od Haluziak »

Žulda píše:Podívej se na závody IDPA.cz, tam je přímo divize pistolí s kolimátorem.
IDPA znám, koukal jsem to když dělali "obří" reklamu na první závod ale odradilo mě, že se to střílelo jen na severu a i teď když jsem kouknul tak je tam PHA nebo Oleško. Ze Štatlu je to štreka, na to mám i jiné nákladné koníčky :D

Naproti tomu LOS Znjmo, Otrokovice, Pelhřimov to jsou přátelštější vzdálenosti.

Viktore :) já jsem odchovaný zastánce moderní techniky - na pistoli kolimátor (a šetřím na svítilnu se zeleným laserem) a na ARku short dot (1,25-5x naháňkový puškohled, opět s přísvitem).

Střílí se mi s tím asi tak bambilionkrát líp než přes klasický mířidla. (to neznamená, že něco trefím)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od PaF »

V LOSu kolimátor dřív nebo později projde. Zatím můžeš jít mimo závod a podle výsledku poznáš, jak na tom jsi, i tak. Pravdou je, že postupně ztrácím schopnost zamířit přes mechaniky ve zhoršených světelných podmínkách. Pomáhá laser se svítilnou, líp se mi taky čtou fototerče.
Co se týče daleko - nedaleko, je to irelevantní. Buď chce někdo přijet, nebo nechce. Z Aše je to fakt z ruky, z Plzně to ujde, z Prahy to jde i po staré. Přespání bych mohl nabídnout u sebe na chatě, kdybychom byli ve Velké Bíteši, pár stanů se tam vejde. Že bychom zaplatili střelnici na 2 dny, to fakt nevidím. Budeme-li v Oblekovicích, je to ke mně na chatu už daleko, na možnost stanování se optám.
Napište mi do SZ, kdo by měl zájem o střelbu "a la LOS" pro rozpadlíky. Podle zájmu o zbraň bych vybral a zamluvil střelnici někdy na květen/červen 2020. Formát

PaF - puška (ráže) - karabina (ráže) - brokna - krátká (ráže) - telefon - termín, kdy v V-VI. 2020 určitě nemůžu
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od PaF »

Zatím jen 3 zájemci. Seženu k sobě ještě 2, ale na zaplacení střelnice ve Velké Bíteši nám ještě tak 4 chybí. V Oblekovicích si můžeme pronajmout jen tolik stavů, kolik chceme. Tam by i 6 v pohodě stačilo...
Co nějaká děvčata/dámy z tohoto fóra? Žádný zájem? :(
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od bacil »

Jsou i myslivecké střelnice tak porůznu rozeseté, zaplatíš flaškou nimrodovi kterého to je a můžeš tam být celý den. Bohužel u nás na dědině ji nimrodi zrušili, protože tam začali lézt tůristi.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od PaF »

No, na málokteré střelnici můžeš v souladu s provozním řádem střílet z plochy a navíc třeba i do bočních valů...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od Serža »

Chloumek je furt zavřenej, pro tyto radovánky? tam to bylo fajn...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od Nuwara »

PaF: Tak mě napadá, když si to tak pročítám, pochopil jsem to správně a chceš to pojmout jako takový sraz místní komunity? Např. sobota blbnutí na střelnici a večer pak pokec u tebe na chatě spojený například s opékáním nějakých těch pochutin u ohně? Termín někdy květen - červen a lokalita někde kousek před Brnem, respektive v okolí Bíteše?
To nezní špatně...

Mimochodem, abych nebyl mino téma, ještě jsou pořád volná místa na tomto závodě https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1284/

Ideální pro seznámení s LOSem. A Pelhřimov je celkem dobře dostupný odkudkoliv...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od proforma »

PaF píše:Co nějaká děvčata/dámy z tohoto fóra? Žádný zájem? :(
Devcata budou tou dobou 3 tis. km daleko :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od Bill Masen »

A ty druhé dvě? :hi
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: LOS - lidova obranna strelba

Příspěvek od PaF »

Tak červen je zde, ale přiznám se, že po uvolnění omezení spojených s Covidem teď nějak vůbec nestíhám. Každý víkend se něco dohání … Sraz na střelnici spojený s propedeutikou LOSu tedy musím odložit. Během prázdnin se asi nesejdeme, tak zbývá doufat v pěkné září. M ČR LOS je hned první víkend, tak zvažujte 2. nebo 3. To se ještě většinou dá dobře spát venku a není ještě tak brzy tma. Zatím se přihlásilo 6 lidí, tak tam je ještě malá rezervička.
Odpovědět