Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Serža »

v tomto případě bych vždy upřednostnil dokumentaci výrobce ke konkrétnímu modelu kuše, než nějakou obecnou knihu - čert ví, kde k tomu údaji autor knihy přišel
naopak údaj přímo od výrobce je +/- krytý zárukou
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
micurinivan
Příspěvky: 16
Registrován: 06.12.2015 11:35
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od micurinivan »

Ahoj.
To ta potvora - angličtina mě brzdí.
Žádnou dokumentaci od výrobce sem
neviděl.
V tom případě ještě naroste výkon !
Dá už se takovou kuší lovit zvěř, samo
v PA.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Serža »

s kratší tětivou se zvýší nátahová síla = trochu zvětší výkon, ale zároveň se snižuje životnost ramen a zvyšuje riziko jejich poškození...tak záleží, co je pro tebe důležitější
výrobce to nějak navrhnul, spočítal...a podle mě by se to pro maximální životnost mělo používat tak a ne tam bastlit nějaké pseudofunkční úpravy
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Kuše

Příspěvek od DanM »

To micurinivan
Naposledy upravil(a) DanM dne 15.01.2018 16:25, celkem upraveno 1 x.
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Kuše

Příspěvek od DanM »

[quote="DanM"]To micurinivan
Kniha Kuše - moderní mechanické zbraně není špatná, ale je v ní i mnoho nepřesností.
Delta Stormů jsem měl několik, tak vím, o čem mluvím. Údaj výrobce je 26,5" tj. 673 mm.

http://www.xbows.co.uk/ranger.htm

Někde jako 27,5" tj. 698 mm

http://www.thecrossbowmansden.com/Hints ... ength.html

To Serža
Pokud budeš mít kratší tětivu, budou ramena hlavně více ohnutá a zatížená v klidovém stavu, možná o něco málo v nataženém stavu. Ale nezapomínej, že se ramena s kratší tětivou i zároveň dříve zastaví (kratší dráha do klidové polohy), a ta jim navíc nedovolí ani jejich propružení. Takže co se získá na síle nátahu, to se ztratí na délce nátahu. Ten zisk tedy nebude nijak markantní.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Serža »

jo, já vim...a asi to ví skoro všichni, proto na kuse.cz moc nefrčely ty Excalibury s prodlouženým tělem :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Kuše

Příspěvek od malajizva »

ahoj,
tak jsem pořídil Excalibur Matrix 310 s optikou - na takové to domácí střílení ;)
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kuše

Příspěvek od Lyster »

Na youtube na mě vyskočilo video s kuší EXCALIBUR ASSASSIN docela pěkná hračka. Ale zase je na ní víc věcí, co se budou moct pohnojit. Ale integrovaná klada je určitě fajn.
https://www.youtube.com/watch?v=57oVO0VvTjw
čip123
Příspěvky: 9
Registrován: 09.02.2017 22:04

Re: Kuše

Příspěvek od čip123 »

Zdravim pánové,
Pročetl jsem zběžně toto téma o kuších, ale ještě nejsem uplně ze všeho v obraze. Tak bych Vás moc poprosil o pár rad.
Pořídil jsem si staršího,téměř nestříleného Barnetta Jackal. Prodejci ho nabízejí v setu s kolimátorem,majiteli nevyhovoval a dokoupil optiku Jandao ( 5 osnov do 50m ). Tak a teď otázky a rady: Optika se mi nepozdává, protože za 1500Kč co stojí asi nebude moc kvalitní, ba jestli vůbec bude k něčemu. Má 5 křížů, dle stránek prodejců jsou odstupňované po 10ti metrech, což se mi také nepozdává. Každý kušohled, který jsem viděl byl odstupňovaný jinak, určitě nebyla stejná vzálenost kříže mezi 10-20 a třeba 40-50m. Takže bych chtěl znát názor na tuto optiku. V případě,že máte stejný názor jako já :head , tak bych poprosil o radu jakou optiku zakoupit, abych nevykrvácel. Moc velký výběr zrovna není. Např. u Barnettu není nikde zmínka o tom jaké mají osnovy, jak jsou odstupňované apod. Jinak se mi líbí optiky od Excaliburu Tact Zone, Vari zone, Twilight, ale tam je větší cena, pak Death Zone ( super cena 2200 ).
Pak bych se chtěl vrátit k tady již zmíněnému nastřelování pomocí laseru. Myslíte, že je to uplná blbost? Kdysi před 20ti roky jsem měl svou první kuši Horton, a prodejce ji nastřeloval laserem v dílně a opravdu chodila na flek. Někdo tady psal, že by byl jen k nastřelení do tří metrů. Asi to nebude tak mylné, protože prodejci na netu nabízí nastřelení na 4m.
Myslíte, že by byla hloupost takto doma kuši nastřelit a pak doladit při střelbě? Netuším jakou dráhu letu má šíp u mé kuše, když má rychlost 96m/s, třeba bych se vešel do těch deseti metrů, jak je na optice nastvena první osnova, ale v 10ti asi nebude už dráha plochá. Balistice nerozumím, tak mě nekamenujte. Díky za všechny odpovědi.
čip123
Příspěvky: 9
Registrován: 09.02.2017 22:04

Re: Kuše

Příspěvek od čip123 »

Hlavně jsem zapomněl napsat, že mám optiku nenastřelenou a jsem z toho v prčicích, jelikož jsem se snažil nastřelit nejprve na 10 a nějak se nedaří.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Serža »

jasně že ty dílky na osnově budou různé - čím je to dál, tím víc šíp padá = mezi 10m a 20m bude menší dílek, než mezi 40m a 50m
jinak to odstupňování dílků obvykle sedí na nějakou nátahovou sílu/hmotnost šípu
když máš tyto hodnoty jiné, sedět to nebude...ale i tak se s tím dá +/- sžít
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Kuše

Příspěvek od jerry.mysak »

čip123
tyhle optiky stojí za hovno. Měl jsem origoš na kuši a po nějakej době se vysypali sklíčka. Kup si puškohled s osnovou a lepším zvětšením. Nastřel na 50 m, a pak se posun o 10 m dozadu. Vystřel, koukni do puškohledu a zapamatuj si osnovu. Stejně tak i na další dálky.
Ty osnovy co jsou na těch levnejch čínskejch sráčích nic nevypovídaj. Vytáhne se ti tětiva, použiješ jinou váhu šípu, máš jiný letky a lítá to zas jinak.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
čip123
Příspěvky: 9
Registrován: 09.02.2017 22:04

Re: Kuše

Příspěvek od čip123 »

No dneska jsem to jakžtakž nastřelil, ale právě mám strach co to bude dělat po více výstřelech. Jinak mám jakýstakýs šípy, tak to taky dělá 50%úspěchu, nebo taky neuspěchu. Takže zatím pade v pohodě, ale na víc už nemám osnovu, tak zkusím odhad. Nějakej ten metr navíc by se hodil.
Banung
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2018 12:52

Re: Kuše

Příspěvek od Banung »

Zdravím,
chci touto cestou požádat o radu někoho, kdo se vyzná v kuších.

Proč kuš: Chci si pořídit nějaký legální obranný prostředek na loď při plavbě a zejména kotvení lodě v oblastech s vyšší kriminalitou. (rozuměj ve světě) Nechci registrovanou zbraň. Předpokládám, že i tam, kde budou kuše regulované, bude nalezení kuše menší prů… , než, nalezení nelegálně dovezené střelné zbraně.

- Dále také zábava a obranný prostředek doma

Do budoucna to vidím na sestavu Riven R9 (R15) + pistolka Horizone RedBack s úpravou na víc ran. S tou by se mělo dát i „rybařit“.

Vzhledem k tomu, že o s kušemi nemám žádnou zkušenost, chci si nejdřív koupit něco levnějšího.
Ideálně Centerpoint Sniper 370.

A nyní otázka. Našel jsem, že Taiwanské kuše Mankung, konkrétně XB-52, má být kopie Centerpointu.

Jak je to s kvalitou a reálnými výkony těchto kuší?

Na jednom videu jsem viděl u MK-400, rychlost pouze 260 fps.
XB-56 má menší šířku ramen, tudíž je skladnější a má cca stejné parametry. Je tedy lepší, nebo to má nějaký háček? Na Youtube je o ní dost videí v ruštině, kterou bohužel nevládnu.

Díky moc
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od TomSmith »

Pokud na loď tak by možná byla vhodá harpuna, ona se dá použít i na souši a když ji na lodi najdou tak by to neměl být problém. Tady nějaké testy od Joerga na Sling shot channel: https://www.youtube.com/watch?v=r0yXV-zewTI
Banung
Příspěvky: 8
Registrován: 28.02.2018 12:52

Re: Kuše

Příspěvek od Banung »

Tak harpuna se na loď určitě také hodí...

Abych si odpověděl sám, tak jsem díky ruským videím zjistil, že reálná rychlost Mankungu je cca 260 fps což je cca o 30% méně, než výrobce uvádí.

Takže si asi projdu celním martýriem a dovezu si Center Point Sniper 370, kde výrobce nelže...

Pokud tedy někdo nebude mít lepší nápad ;)
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Kuše

Příspěvek od DanM »

To Banung
Většina typů Mankung, Poe Lang,... jsou kopie nějakého západního vzoru.
V drtivé většině nedosahují parametrů předloh. Nátahové síly ramen jsou nižší než uvádí výrobce atd.
Výrobci se většinou předvádí a rychlosti jsou uváděné s nejmenší možnou bezpečnou váhou šípu. Např. 350 gr.,
pokud pak takové kuši naložíš těžký šíp např. 450 gr. a více, bude reálná rychlost výrazně nižší. Pokud přihlédneš ještě k výše uvedenému, může být reálná rychlost o tolik menší. Ono ale i těch 260 fps v šípové střele dostačuje s přehledem na cokoliv.
Viděl jsem ošklivé nehody a několik selhání typů jako Poe Lang Guillotine. Na druhou stranu zná kamarád střelce, který měl Horizone Stealth a udělal s ní přes 1000 ran bez problémů. Měřeno na chronu to prý létalo lehce pod 330 fps se 425 gr. šípem.
Může to být typ od typu a kus od kusu. Celkově je ten systém, který nabízí taiwanský Horizone hojně kopírovaný. První s ním přišel Killer Instinct jako model KI 350 (ATA 2014). O rok později přišlo PSE s modelem Fang (ATA 2015). Dnes jej vyrábí možná deset výrobců, takže bude i prověřený a funkční. Můžeš to zkusit. Prověř si ale i dostupnost dílů a servis.
Časem můžeš zkusit něco lepšího. Jestli zrovna Ravin, to by bylo na delší téma.

K té harpuně. Určitě by byla na lodi jako vhodný doplněk a věc, co by nevyčnívala a nebudila podezření. Energie obrovská, ale na nějaké trefování a přesnější střelbu to bohužel není.
peprson
Příspěvky: 1
Registrován: 08.03.2018 10:29

Re: Kuše

Příspěvek od peprson »

zdravim xb-52 se prodava v usa pod nazvem Center Point Sniper 370.ja jsem si pořidil kuši maximal marksman je to totožne jako jandao tomahawk. www.outdoorhomosex.co.uk/maximal-425-c.asp jinak na tomto eshopu je velky vyběr kuši viz. http://www.outdoorhomosex.co.uk/full-si ... -427-c.asp ----např.Hori-Zone Kornet MXT405 nebo Ballistic 410 Crossbow .přesnost střelby zde http://www.bllllllb.cz

Spam. Ban. Fab
chorus
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2018 13:03
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od chorus »

Zdravim, uz dlouho procitam forum a konecne jsem se odhodlal si udelat profil:-) Chci prijit se svou trochou. Jsem kusostrelec zacatecnik, mam Jandao 150lb par sipu... Chci pridat postrehy s touto kusi. Samotneho me prekvapila sila kuse a dneska, co mi prisly lovecke hroty, i pruraznost hrotu. Byl jsem prekvapeny jak snadno lovecky hrot prostreli kozene tenisky. viz foto. Jen s tim lovecky hrotem to lita jinak nez s klasickou spickou. Procital jsem fora. A snad by pomohl jinej tip sipu. Misto pevnejch otviraci.... jak se ohreje pocasi vyzkousim vic. Btw je tu nekdo z okoli Kyjova?
Přílohy
20180315_015747.jpg
Ducharu.Caj
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018 16:42
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od Ducharu.Caj »

Taktéž jsem toto vlákno kompletně pročetl, ale neplánoval jsem se zde registrovat, ale udělal jsem tak, abych reagoval na dotaz Choruse, ohledně střelce z okolí Kyjova. Odpověď: Ano, někdo z okolí Kyjova se tady vyskytuje :lol:
No a když už tady jsem, tak taky přispěju. Můj poznatek: téměř na každé straně se řeší kuše Jandao, nebo Excalibur, ale zmínek o taiwanským MK je tady jako šafránu, tak se podělím o své dojmy. Mám tento model, konkrétně xb 23- 175 lb, asi od října a jsem s ní spokojený, je to pěkně zpracovaná, spolehlivá a kompaktní kuše, se kterou jezdím trénovat pravidelně 1-2 hodiny, týdně, takže počet výstřelů lze jen těžko odhadnout a za celou dobu jsem neměl jedinou závadu. První tětivu jsem vyměníl cca po třech měsících, současnou plánuju vyměnit asi za měsíc. Střílím na vzdálenosti od 15 do 55 metrů, přez 3 bodový kolimátor, vesměs v podřepu s loktem opřeným o stehno a výsledky jsou velmi pěkné. Někdy hodím foto. Používám šípy, které tady již byly párkrát k vidění- modré letky - alieexpres, se 100 grs hrotem, které se mi osvědčily víc, než hliníkové. Má tady někdo tento typ kuše?
Odpovědět