Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
miro6446
Příspěvky: 106
Registrován: 29.05.2013 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: Zvolen

Re: Kuše

Příspěvek od miro6446 »

ano presne ako vravíš je to principialne to isté aj horizontalne aj vertikalne hm.. :talk
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kuše

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

je tady nejaky majitel kuse od jandaa? ted jsem si o ni neco cetl (ach ta anglictina a google translator). mel by to byt kompletne obslehnuty excalibur. zajimalo by me jestli se da rict, ze jandao je mezi kusema jako norinco mezi zbranema...
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kuše

Příspěvek od muzzleloader »

Kamarad ma reflexku od jandaa a muzu rict,ze zpracovani i s trelba z ni je naprosto v pohode.Na to,ze stala kolem trojky,tak jsem fakt cumel.Chtel jsem puvodne taky jednu koupit,ale radsi koupim luk.Zacal me neuveritelne bavit :-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kuše

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ja byl dnes ve "sve"prodejne zbrani a prodavajici ji mel vystavevenou, tak jsem si tam s ni hral a velice me prekvapila zpracovanim, nikde zadne nedodelky, otrepy, vydy na laku...chteji za ni nejakych 3500. neco jsem se o ni snazil najit uz pred nejakym casem. v cesku je momentalne naprosto beznadejne vyprodana (az na male vyjimky). co jsem mel moznost se docist na netu, melo by se jednat o naprostou kopii excalibru a udajne v takove kvalite, ze to donutilo excalibur se s jandaem zacit soudit na ochranu znacky. kdyby tu byl nejaky zkusenejsi anglictinar a neco o tom nastudoval (google a youtube jsou toho plne), budu jenom vdecny za infa....ja si musel vystacit jen z google translatorem a to se neda...
Uživatelský avatar
Observer14
Příspěvky: 3
Registrován: 01.04.2014 12:01
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od Observer14 »

Máte tu někdo zkušenosti s obchodem epuskohled.cz?
bubolubo92
Příspěvky: 2
Registrován: 26.04.2014 0:22
Pohlaví: muž
Bydliště: Prešov

Re: Kuše

Příspěvek od bubolubo92 »

Ahojte kto mi poradi? Nedavno som si kupil kusu Jaguar 175 LBS. Ja viem nic moc no nie som velmi narocny. Strielal som s nou na 40 m ...sipi som samozrejme znehodnotil. Skocili zavrtane v zemi, dva som ani nenasiel. Rad strielam na väcsie vzdialenosti no nerad, by som to prehnal. Aka je optimalna vzdialenost? V predajni mi vraveli do 60 m. Je to realne? Tu je ta kusa http://www.commando.sk/zbrane/kuse-luky ... ight-black
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kuše

Příspěvek od muzzleloader »

Nejdriv se nauc strilet na kratsi vzdalenosti,tak do 30m.At vis jak a kam to chodi.Propad sipu na kazdych dalsi deset metru je znacny a je tedy treba,to dostat do ruky.I na 60m pak muzes strilet,ale od jaguara necekej nejake zazraky.Ikdyz zaklad je dobry sip.Na tech to vsechno zacina i konci.Nesetrit na nich a pouzivat jen ty nejvhodnejsi pro tvou kusi.Delka,prumer,letky,atd
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od MrPorter »

Jo jo, taky jsem teď o velikonocích utopil v zemi tři šípy. Z Excaliburu Axiom, na cca 30m, lehce do svahu. Takže to bude hlavně v rukách :)
Taky jsem si poprvé zkoušel dělat omotávku tětivy, zajímavé cvičení, jsem zvědavej jak dlouho mi to teď vydrží.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Kuše

Příspěvek od Pepe »

http://www.stream.cz/nejnovejsi/nicenip ... 02273-kuse
střelba z kuše na kevalrovou vestu BW :yes
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kuše

Příspěvek od Hohepa »

Zhlédl jsem.
Sice vím, že terčové hroty jsou konstruovány tak aby měli co nejmenší penetraci
( však jsem oškubal něco peříček, než jsem našel vhodný terč co skrz něj šíp neproletí)
a lovecké přesně naopak, ale i tak mě ten rozdíl na kevlarové vestě překvapil.
bubolubo92
Příspěvky: 2
Registrován: 26.04.2014 0:22
Pohlaví: muž
Bydliště: Prešov

Re: Kuše

Příspěvek od bubolubo92 »

miro6446 píše:ano presne ako vravíš je to principialne to isté aj horizontalne aj vertikalne hm.. :talk
Ahoj z Tvojich prispevkov posudzujem, ze kusostrelbe dost rozumies a hlavne aj kusiam. Potrebujem poradit: Kupil som si kusu jaguar 175 lib no velmi rychle som pochopil, ze nic horsie som nemohol spravit. No ked ju uz mam musim sa s nou naucit aj strielat, alebo lepsie upravit k strelbe. A teraz k veci, aku tetivu si mam kupovat, aby omotavka nieco vydrzala. Poterbujem tetivu o dlzke 26,5". Teraz mam tetivu nejaku CROSSBOWS Z TAIWANU. Ta mi vydrzi tak 40 vystrelov a omotavka je v haji.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od MrPorter »

Tovární omotávka je na prd i na Excaliburech, brzo to popraská. Kup si omotávku vlastní, to je potřeba tak nebo tak.
Uživatelský avatar
miro6446
Příspěvky: 106
Registrován: 29.05.2013 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: Zvolen

Re: Kuše

Příspěvek od miro6446 »

osobne mam najlepšie skusenosti s dakronovou tetivou a vyrába mi ich spitamen na jeho 225 Lb exomaxe sam takú testoval a dostal sa s ňou až na 1500 výstrelov bez výmeny omotávky keď mu potom prdlo rameno ja teraz jednu od neho tiež testujem a mam cca 350 vystrelov bez výmeny omotávky hmm..
na youtube si môžeš pozrieť ako sa omotávka mení a pravidlom je že aj keď použiješ obyčajnú BCY omotávku ale budeš poriadne uťahovať tak ti vydrží v podstate čím pevnejšie uťahuješ tym odolnejšia omotávka musel som si upraviť aj omotavací strojček pretože original som poohýbal pri uťahovaní hm.. v súkromnej správe ti pošlem kontakt na spitemana heh..
spitamen
Příspěvky: 23
Registrován: 04.02.2013 10:43
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od spitamen »

bubolubo92 píše:
miro6446 píše:ano presne ako vravíš je to principialne to isté aj horizontalne aj vertikalne hm.. :talk
Ahoj z Tvojich prispevkov posudzujem, ze kusostrelbe dost rozumies a hlavne aj kusiam. Potrebujem poradit: Kupil som si kusu jaguar 175 lib no velmi rychle som pochopil, ze nic horsie som nemohol spravit. No ked ju uz mam musim sa s nou naucit aj strielat, alebo lepsie upravit k strelbe. A teraz k veci, aku tetivu si mam kupovat, aby omotavka nieco vydrzala. Poterbujem tetivu o dlzke 26,5". Teraz mam tetivu nejaku CROSSBOWS Z TAIWANU. Ta mi vydrzi tak 40 vystrelov a omotavka je v haji.
Nazdar,miro aj mr.porter maju pravdu,tie tovarenske vydrzia dost biedne,ja som mal pred rokmi excelku od excaliburu a stredovka sa povolila cca po 100 vystreloch..povolenie stredovky je este ten prijatelnejsi pripad..v tom horsom sa ti môzu povolit oka tetivy...co sa tiez stava..je to taka priama umera..cim silnejsia kusa,tym skôr..ak chces môzes ma kontaktovat napr.aj cez mail:spitamen@azet.sk Momentalne mam k dispozicii kvalitny material 452x a d75(v trikolore zlto-cierno-cervena)s tej d75-ky momentalne strielam aj ja...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kuše

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

miro6446: asi jsem to spatne pochopil, ale u toho exomace prasklo luciste po 1500 vystrelech? myslel jsem, ze teda zivotnost bude daleko vetsi
Uživatelský avatar
miro6446
Příspěvky: 106
Registrován: 29.05.2013 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: Zvolen

Re: Kuše

Příspěvek od miro6446 »

heh.. to rameno mu prasklo po niekoľkých rokoch ale práve počas testovania tetivy hm.. ono spitamen strieľa denne hm.. ťažko povedať koľko výstrelov ma vydržať excalibur stretol som sa s názorom že aj 100-150 tisíc výstrelov :shock:
spitamen
Příspěvky: 23
Registrován: 04.02.2013 10:43
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od spitamen »

vnesiem trosku svetla...v podstate tak ako pisal miro..testoval som novu tetivu,myslim ze to bolo vtedy z materialu ff plus...na tetive som testoval par mojich osobnych vychytavok ,nuz a preto som bol nachylnejsi tu tetivu castejsie kontrolovat..kusu som natiahol,pozrel na tetivu,zamyslel sa,pozabudol sa a nezalozil sip,no a uz to islo..znamy a neprijemny zvuk s nasledkami..tetiva ostala cela a prave rameno vzal cert...
Hynek Kukačka
Příspěvky: 3
Registrován: 13.08.2014 23:52

Re: Kuše

Příspěvek od Hynek Kukačka »

Ahoj máte někdo zkušenost s kuší jandao star 225lb ?

Měla by to být kopie excalibur exomax. Zvažuji, že ji koupím. Origoš excalibur je totiž v ČR drahej jak prase.
Uživatelský avatar
miro6446
Příspěvky: 106
Registrován: 29.05.2013 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: Zvolen

Re: Kuše

Příspěvek od miro6446 »

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/68 ... r-phoenix/
alebo skus bazoš.cz
jandao nekupuj je to šmejd a u kuše ide hlavne o bezpečnosť a kvalitu ak ťa to chytí aj tak skončiš u excaliburu hm..
Hynek Kukačka
Příspěvky: 3
Registrován: 13.08.2014 23:52

Re: Kuše

Příspěvek od Hynek Kukačka »

Já mám z kuše už dost nastříleno. Měl jsem barnetta storm 175lb skládacího. Díval jsem se na fóra v usa a tam na kvalitu jandao neříkaj nic. Jen komentujou to, že to je kopie a prodej je neetický. Bete to pracovní místa v americe a podobné nesmysly. Kdyby to byl šmejd tak nevzbudí takový rozruch. Excalibur na to zareagoval vývojem menší a silnější kuše aby se odlišil protože jandao 225 je kopie za polovičku. Proto si myslím, že není špatná. Ale neznám nikoho kdo ji má a může podat nezávazný report případně ještě srovnávací test s maxem.
Odpovědět