Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

Laminátové tyčky jsou ťažké. Jdou daleko cez hmotnosť originálneho šípu. A tenkostenné laminátové rourky som nikde nenatrafil. Ono to vypáskne aj šíp z laminátovej tyčky, ale dostrel je neporovnateľne nižší a presnosť biedna, už sme to zkoušeli na jinej kuši.Zcela jsme to zavrhli. Budu spíš pořád experimentovať s drevom.
Uživatelský avatar
miro6446
Příspěvky: 106
Registrován: 29.05.2013 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: Zvolen

Re: Kuše

Příspěvek od miro6446 »

no skôr by som sa sústredil na carbonové tyčky, im čas neublíži ak sú dobré skladované hm..
pivo konzumujte správne chladené :-)))
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Kuše

Příspěvek od malajizva »

Laminátová trubička 12x8mm 1m, Výrobce: PELIKAN, Kód skladu PE_6BI21887, 55,00 Kč s DPH + další díly, budeme přes 100 kč
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

Další drevený pokus blbě. Kovový hrot i s kusem šípu zmizel v borovicovém kmeni, šíp samotný roztřískalo na nekolik kusú. Zatim žádný pozitivní výsledek :moon Dřevo bylo hrab (česky nevim jak). Zkusim agát, je hodně houževnatý. Taky tu prší, tak odklad. Mám slíbený laminátový trubičky. Dám vedieť - jsou to prý jako na udici něco.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kuše

Příspěvek od bivoj »

Na dřevěné šípy používat pouze a jedině cedr. A to ještě musí být výběrové a pěkně rostlé dřevo. A správně spočítat tloušťku šípu!

Něco iformací o výrobě dřevěných šípů (pro lukostřelbu) lze najít třeba zde: http://www.bowhunter.cz/technika1/tradi ... ipu-1.html
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

2 Bivoj: By šlo s tým cedrom asi, ale najbližšie rastú v arborete Mlyňany. Zasa to nerieši PA problém kde brať šípy. A urobiť si megazásobu za cenu 4.99 e za kus...to si asi radšej kúpim nového Tucsona :)
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

Duralová trubka jela...ale blbě. Hodně mimo černé kolečko (30m, optika zastrílená na Scorpio 22inch, opřená zbraň), podstřel cca 20 cm. Těžké. Du na akát, než se dostanu k loupeži cedrových vetviček v arboretu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kuše

Příspěvek od bivoj »

Cedrové dřevo je běžně sehnatelné...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

cédrové drevo.jpg
cédrové drevo.jpg (23.53 KiB) Zobrazeno 11366 x
bivoj píše:Cedrové dřevo je běžně sehnatelné...
Jo, mám trochu zarezervované :o
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Serža »

to máš asi velkou kuši :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
KOŘEN
Příspěvky: 10
Registrován: 26.09.2017 14:59
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od KOŘEN »

po delší době ahojte - chtěl bych napsat velmi negativní zkušeností s eshopem epuskohled.cz

Objednal jsem si u nich kuši Mission SUB-1 v černém provedení a bez příslušenství (objednával jsem v ČR, aby případné reklamace probíhaly jednodušeji – to jsem ještě nevěděl, co mě čeká). Po objednání jsem byl telefonicky kontaktován, nejspíš majitelem, že objednávka sedí a že mohu zaplatit danou částku na účet. Obratem jsem poslal peníze. Druhý den opět telefonát, kdy se mi pan prodejce omlouval, že danou variantu bohužel nedrží centrální sklad skladem, drží pouze verzi v kamufláži bez příslušenství nebo černou variantu s příslušenstvím. Černá bez příslušenství by se musela objednat a doba dodání by byla cca 8 týdnů. Nechal jsem si tedy víkend na rozmyšlenou a po víkendu zavolal zpět do obchodu, jestli dostanu nějakou slevu, když si objednám černou variantu i s příslušenstvím. Do telefonu se po chvilce odmlky ozvalo: „Ano, není to nastavené na krev, dejte mi chvilku čas a já se Vám ozvu s nabídkou.“. Za mne spokojenost. Druhý den telefonát, že po propočtu a odečtení DPH mám zaslat na účet ještě doplatek 9000 Kč. Vyvalil jsem oči a ihned jsem se ohradil, že na internetu má aktuální cenu 5883 Kč za příslušenství. Pan prodejce byl překvapen více než já. Dal jsem mu tedy čas na nadechnutí a více než slušně jsem mu vysvětlil, že si tedy radši počkám 8 týdnů na kuši bez příslušenství. Z telefonu se ozvalo velmi rozhořčeně: „Ale já jsem to už objednal!“ já se ohradil tím, že mé svolení k tomu ale nedostal. Po chvíli handrkování mi bylo znechuceně oznámeno, že si to příslušenství teda prodá sám… Souhlasil jsem.

Po asi deseti dnech mi dorazil balík domů. Velká krabice, otevřu ji a v tom kuše zamotaná do bublinky – oukej, kuše cestu přežila, tak coby ne. Po rozmotání bublinky na mě však čekalo překvapení. Kuše od výrobce přichází vždycky se zaháknutým natahovákem, jenž má jednu rukojeť oranžovou a druhou černou. Ta oranžová patří vždy na pravou stranu, kvůli správnému nabíjení. Natahovák byl ale dán obráceně – to by ani tak nevadilo jak to, že každá nová kuše má přelepenou tětivu na railu oranžovou nálepkou, na které je napsáno, že si zákazník musí prvně přečíst manuál atd. a také to zobrazuje to, že s kuší ještě nikdy nebylo vystřeleno. Tato nálepka samozřejmě chyběla. Nu což, omrkl jsem kuši a vše se zdálo být v pořádku. Prodejce si holt chtěl vyzkoušet kuši, tak jsem nad tím mávl rukou. Jdu prohrabávat krabici, abych našel manuál ke kuši, kšiltovky, nálepky a podobný věci, které jsou v balíku s kuší i „bez příslušenství“. Nikde nic. Kontaktuji tedy prodejce a informuji ho o stavu. Bez omluvy mi bylo stroze řečeno, že to pošle – cituji: „Jestli to najdu.“.

Namontuji HHA, Vortexa a jdu střílet – pecka. Druhý den opět, jdu měřit hlasitost kuše a najednou výstřel – větší rána, šíp 10 cm pod záměrným křížem a tětiva dole. Omrknu kuši – ramena OK, ale kladky zohnuté asi o 4 mm. Přemýšlím, co jsem udělal špatně a už to vidím – šíp má vzadu natržené dvě horní letky. Tětiva se přesmekla přes plochý končík a vystřelila šíp za letky = částečný dryfire. Volám to prodejci a je mi oznámeno, že to mám poslat zpět, že se na to mrkne. Další den mi dorazí slíbený manuál a koukám do něj – nu ano, Mission doporučuje používat pouze půlměsícové končíky. Přesně jak jsem řekl.

Po odeslání kuše zpět k prodejci se nic nedělo. Musel jsem druhý den po obdržení zásilky volat a dotázat se, jestli balík převzali. Prý ano – že prý jde na stůl k technikovi… Za dva dny je mi nabídnuto, že mi kladky vyrovnají v lisu – nesouhlasím – je to hliník a ten se opět ohne. Zvlášt když byla zdeformovaná i drážka pro tětivu. Pár dní klid a opět telefonát, že se reklamace zamítá, že to je jasný Dryfire, že to leží teď ještě jednomu servisákovi v Německu na stole a právě s ním dotelefonoval. Oponuji, že dryfire s tou kuší nelze provést, spoušťový mechanizmus to neumožňuje. Po chvíli dohadování, je mi nabídnuto, že mi za 2500 Kč vymění kladky, tětivu a lanoví za nové – odsouhlasím to a pošlu peníze na účet. Informuji zpět prodejce, že by měl mít peníze na účtu – opět se divil, prý se ale špatně vyjádřil, ale že těch 2500 Kč bylo myšleno jen za tětivu a lanoví. Kladky jsou pak za 85 EUR/kus. Tak mu už ráznějším tónem říkám, že je to už podruhé co udělal něco bez mého svolení a že ať mi vrátí peníze a pošle kuši zpět, že si to zařídím sám. Z telefonu se ozve: „už je to ale namontované na kuši!“ – tak mu říkám, ať to sundá a pošle to zpět – odmítá a navrhuje, že mi tam teda dá ty nové kladky a pošle mi to zpět. (takže proč mi to vlastně navrhuje, že mi to za 2500 Kč udělá, když už to je udělané). Po pár dnech telefon, že už je kuše na cestě ke mně domů, že tam mám ty nové kladky, že za to musel dát těch 170 EUR, takže by byl rád, až to zkontroluji, kdybych mu něco poslal… Doma další den otevřu balík a spadne mi brada. Tětiva i lanoví jsou sprostě umotány někde v šopě na koleně. Jejich kvalita i vzhled je otřesná. Nejedná se vůbec o originál. A kladky? Kladky byly pouze „vyrovnané“ na lisu. Ale stále byly zdeformované a co navíc, černý elox je na pár místech odřen….

Volám tedy prodejci, kolik mu mám poslat peněz. Prý teda symbolických 1000 Kč. To už jsem nevydržel a ohradil se a všechno mu vysypal.
Případ jde momentálně trochu dále – nehodlám nechat takhle šidit a okrádat další slušné lidi. Do posledního telefonátu/emailu jsem jednal vždy ve vší slušnosti a jakékoliv problémy jsem se snažil vždy řešit v poklidu.

Co se kuše týče, oslovil jsem výrobce, popsal jsem mu problém a situaci, po pár dnech se mi ozval, že je mu to velmi líto a že mi dá kontakt na člověka v jednom Evropském eshpu se zbraněmi, se kterým pravidelně obchoduje. S daným člověkem jsem se spojil, znovu všecko vysvětlil, a po pár emailech mi přišel email, že Mission/Mathews uznali tuto nehezkou situaci jako reklamaci a posílají mi nové kladky, ramena, tětivu a lanoví jako „one time favor“. Momentálně jsou na cestě do ČR. Co dodat...

Takže abych to shrnul:
1) Na eshopu epuskohled.cz nabízí prodejce zboží za cenu nižší, než doopravdy je, a kterou následně chce doplatit – což dle zákona nemůže.
2) Eshop epuskohled.cz dodává zákazníkovi nekompletní a co hůř použité zboží, které vydává za nové – opět porušení zákonu.
3) Eshop epuskohled.cz klame zákazníka při posuzování poškozené věci. Jako důvod poškození uvádí něco, co s danou zbraní nelze provést. Tvrdit může – ale posouzení třetí stranou, soudním znalcem, by více než jasně prokázalo opak.
4) Eshop epuskohled.cz si chce nechat zaplatit za servis a náhradní díly dopředu, po připsání částky na účet však změní své rozhodnutí a chce další peníze a připsané peníze již nehodlá vrátit zpět – porušení zákona.
5) Eshop epuskohled.cz vydává plagiát za originál (tětiva a lanoví) – porušení zákona.
6) Eshop epuskohled.cz požaduje peníze za údajně novou věc, která však byla pouze „opravena“ lépe řečeno „sprasena“.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kuše

Příspěvek od Hohepa »

hm smutné dej to i do recenzí na google mapách , já i hodně dalších při rozhodování kam jít k těm recenzím přihlíží
a teď tam má 4,5 hvězdiček z pěti :head
Výstřižek2.PNG
Výstřižek2.PNG (264.33 KiB) Zobrazeno 11192 x
https://www.google.cz/maps/place/Pu%C5% ... 57!9m1!1b1
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od Cep »

ups.. ještě že recenzím přikládám váhu až když jsou v řádu desítek a to ještě zohledňuji ty rozumně napsané negativní...
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

Jasan, že o nich treba napísať na G-Maps. Negatívne recenzie totiž majú cenu, sú obvykle pravdivé. Tie päťhviezdičkové si často píšu majitelia sami aj s ich kamošmi.
Inak somola, že s takou megakušou ťa potkalo toľko starostí. Je to špicová vec (tajne o nej snívam :) - tu u nás na Sk je fakt dobrý obchod vo Viničnom, sú féroví a spoľahliví. No nateraz si musím nechať nadlho zájsť chuť, pač som si už tento rok čosi pekné doprial :(
KOŘEN
Příspěvky: 10
Registrován: 26.09.2017 14:59
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od KOŘEN »

Už jsem mu tu recenzi na google napsal, ale asi si ji smazal. Ta minuta denně na znovuvložení recenze mě nezabije.
Vtipné je, že mu píše recenzi Tomáš Schneider, když majitel se jmenuje Roman Schneider.

Jednou jsem se byl na prodejně podívat - to když jsem si chtěl omrknout nějaký kladkový luk. Byl tam majitel a jeho odpovědi na mé otázky mě utvrdily v tom, že je to jen prodejce, který lukům vůbec nerozumí. Když jsem si chtěl vyzkoušet natáhnout nějaký kladkáč, vzal z poličky jeden a říká: "Tento je tady na servis, je to padesátka, tak ho zkuste." Zkusil ho přede mnou natáhnout. Nešlo mu to - musel jsem mu říct, že ten luk nemá nasazenou tětivu a že to natahuje za lanoví...
To že nabízí na svých stránkách nakoupené zboží z Číny za desetinásobek ceny, to je věc druhá.

Proč jsem si teda u něj i přes to nakoupil? Protože stejně servis provádí Němci, od kterých nakupuje a nebo jeho "technik" a cena vyšla nastejno, jako při objednání z Německa. Šlo mi především o to, abych nemusel posílat kuši do Německa, Itálie atd... No příště seru na podobný eshopy jako epuskohled.cz a kuse.cz, kde s lidmi akorát vy*ebávají. Když už, tak radši oslovím Archery.cz (se kterýma mám dobré zkušenosti), jestli by nedokázali sehnat dané zboží nebo nakoupím přímo od výrobce či od ověřených prodejců ve státech.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kuše

Příspěvek od DeadMan »

Na takové zmrdy většinou dobře funguje ČOI.

Taky jsem takhle jednou zápasil.

Měl jsem svého pojišťováka, který mi "hlídal" ty nejlepší produkty (auto, barák atd.) a podle toho jsem přecházel.

Jednou přišla žena s tím, že do práce musí mít pojistku na blbost.

A protože jsem OT, tak abych to zkrátil, borec to jednoduše zkurvil a žena musela platit (on nechtěl uznat chybu a vzít to na sebe).

No a tak jsem oslovil ČNB pak ČOI a po roce papírové války bylo 50tis. CZK zpátky (musela to zaplatit agentura)!!! jen je třeba si vše včetně mailové komunikace pečlivě schovávat.
You cannot kill me as I am already dead!
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

Už im tam ktosi v recenzii naložil, teraz som tam nakúkal.
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

DSCN0435 (2).JPG
Toto som mal na mysli, keď som hovoril, že (relatívne) lacná Poe Lang Balistic mi naprosto vyhovuje.
(30 metrov, optika 4x32)
DanM
Příspěvky: 197
Registrován: 24.09.2014 19:59

Re: Kuše

Příspěvek od DanM »

To Blackout
Pěkný soustřel. :yes Pokud budeme brát svět PA, stačí to naprosto na cokoliv.
Ale stejného soustřelu dosáhnu i s 40 let starým Barnettem Commando, volně z ruky na 30 metrů.
Sice s podstatně menší rychlostí, ale pokud budeme zase přemýšlet v relacích PA, i tyto hodnoty budou více než dostatečné na cokoliv. Další důležitou věcí je i konzistence takové přesnosti, což se projeví při sériích 10 a více ran.
S osobních zkušeností vím, že s některou kuší budeš dosahovat takových soustřelů s vypětím sil, s některou pak relativně snadno.
Co jsem měl původně na mysli a o co půjde bude spolehlivost, trvanlivost, odolnost. Rád se dozvím, jak si vedeš, kolik toho kuše zvládne nastřílet atd. Jen tak dál. :yes
blackout
Příspěvky: 29
Registrován: 08.07.2018 12:17
Pohlaví: muž

Re: Kuše

Příspěvek od blackout »

Díky.
Dnes som chcel popoludní dať pár šípov, priľahol som osu v kraťasech, dva razy mi dala ona svoj šíp do stehna. Taky hezky umí :o
Odpovědět