Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kuše

Příspěvek od muzzleloader »

Kaslete na to,akorat budete nasrany a to cloveku neprida.V tomhle bananystanu je nejlepsi temhle vecem predchazet,ale ku.a jak?Clovek co mi nenese pizzu nebo soudni predvolani,nema u mojich dveri co delat.To je hezky,ale bohuzel americky model.A ikdyz spousta politiku se pro nej vyslovila a dala by obcanovi pravo se branit,tak stejne bude ten spatnej ,vzdycky jen obrance.
Zpatky ke kusim.Taky bych si rad nejakou koupil,ale potreboval bych to vyzkouset.Nekdo z okoli Plzne?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Zase nejakej zoufalec kteremu kleptokrati nedali bumazku na brokovnici a on musel pouzit kusi a ted ho byrokrati budou terorizovat v base a on vlastne nic neudelal .....

Vyzkouset kusi muzeme doma pres kychyni ,pouze musime mit dobre zastaveni sipky .....
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Kuše

Příspěvek od mr_tricoder »

Jo sip to je vec. Kamarad ma doma olympyjsky skaldaci duralovy luk ze 60. let. Zkousel ho na 100 metru.
Prisli k cili a nic :) sip nasli po dalsich 100 metrech (tj. 200m od vystrelu) prostrelil 3mm plech a 10 cm dreva (sip zustal ve vratech, hrot sel skrz)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kuše

Příspěvek od Karlos »

Po 200 metrech ještě 3mm plech + 10cm dřeva? ...nepřeháníte to už trošku?
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Kuše

Příspěvek od muzzleloader »

Jestli se ve sto metrech akceleruje jeste nabojnici .22 LR tak proc ne? :-)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kuše

Příspěvek od Karlos »

MacGyver píše:Pokud by se stejný scénář odehrával u mě doma, troufám si odhadovat, že vrtulník by byl zbytečný.
MRAK píše:U mě stejně .... 3x pytel na odpadky
Souhlas zvaný naprostý :yes
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Nez to tady dosahne k nesmyslum musim to trochu upravit k prorazeni nezivych hmot vase pristroje proste nemaji dostatek energie jako palne zbrane.....Zakriveny luk co jsem mel jsem strilel doma v kuchyni a asi na 7 m a sip byl tezky asi jeden a pul unce /600 grains/a muj trade point prostrelil asi 7,5 cm do dreva kdyz to zasahlo svisle po vlaknech a pres vlakna asi tak 6,5 cm pokud prostrelujeme zelezny 200 litrovy sud potrebujeme jine hroty /bodkin / a ten jde do dreva velmi spatne ,nakonec tento hrot prostreli jenom jednu stranu sudu a do prostreleni zabranuje treni sipu zelezem a tak nekdy trochu prostreli druhou stranu a obycejne ne ....nejhure do dreva jdou tribrite hroty ty tam jdou asi 2,5 cm .....
150 liberni kus ma destruktivni energii asi 60 liberniho kladkoveho luku a 225 liberni kus si vypocitete sami ....
Moje sks na 100m stale prostreli ten dreveny telefonni sloup a tem zelezny poklop na kanaly co jsou na silnicich neprostreli zadna patrona ,krome 50 cal ,ta to lehce probila ....U kuse proste ta pruraznost neni tak impresivni i kdyz sipka proleti divokym prasetem o vaze 200 kg pokud na druhe strane nenarazi na kost a to same je i kladkoveho luku a na veskerou evropskou zver staci luk 55 liber tahu v zaklade staci kazdy dreveny luk co dostreli 200 m a sip je tezky asi 1 unci /28gramu / a dreveny luk s tahem asi 55 liber dostreli tento sip asi 250 m ......
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Kuše

Příspěvek od MRAK »

http://www.novinky.cz/krimi/266718-muz- ... l?ref=boxE

a je to ...
teď už jen popřát střelci hodně štěstí u soudu
protože ho v tomhle státě bude sakra potřebovat :?
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

Re: Kuše

Příspěvek od brezvi »

Poloha šípu mu jen pomůže...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Kuše

Příspěvek od Centurion »

mr_tricoder píše:Jo sip to je vec. Kamarad ma doma olympyjsky skaldaci duralovy luk ze 60. let. Zkousel ho na 100 metru.
Prisli k cili a nic :) sip nasli po dalsich 100 metrech (tj. 200m od vystrelu) prostrelil 3mm plech a 10 cm dreva (sip zustal ve vratech, hrot sel skrz)
to si musel strilet kylove kopi z 5 metrove balisty jinak to fyzicky neni mozne
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Kuše

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jak vidno i neznackova low-endova kus doakze splnit svuj ucel...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kuše

Příspěvek od Karlos »

Co říkáte na toto?
Horton Vision 175 Revers
Obrázek
http://www.noze-shop.cz/kuse-luky/horto ... 175-revers
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=0wdKCz0o ... re=related

Kuse co maji kladkovy luk je absolutni nesmysl lidska ruka nedrzi tetivy, ale je drzena mechanikou .sredoveke kuse se natahovaly mechanikou od asi 500 liber do 1500 liber pak se hroutila socha diky tahu a dostrel takove kuse byl 500 -800 m .Kus vymysleli Cinani asi pred 2400 lety ,dnes se kus pouziva pouze na lov a podle toho je tak vyrobena a urcite ve vetsine statu je dovolen lov kusi ,excalibur ma tah obycelne 225 liber a jsou kuse co maji plynovou bombicku pod a asi 50 x natahnou kus .Nezapomente na kladkovou kus v lese rychle nevymenite tetivu na kus nepotrebujeme zadnou bumazku a je to vyborna vec na zver a hlavne bude v Evrope i kdyz ja bych jsi koupil kladkovy luk co je o hodne levnejsi a vydrzi treba 10 let a pivni tacek trefime i na 50 m .....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kuše

Příspěvek od Karlos »

Me spis zajima jestli to opacne umistene luciste ma nejake vyhody oproti klasickemu umisteni (treba jiny prubeh zpetneho razu apod.)?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Kuše

Příspěvek od Centurion »

Karlos píše:Me spis zajima jestli to opacne umistene luciste ma nejake vyhody oproti klasickemu umisteni (treba jiny prubeh zpetneho razu apod.)?
to je jen kvuli mistu kdyz se s tim prodiras lesem aby se ti luciste neposkodilo o stromy
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Kusi se netoulame po lese a neprodirame houstinami ,kusi sedime na posedu a cekame---- zver ma daleko vetsi a lepsi smysly nez clovek a tak nas mnohem drive vidi ,slysi a hlavne citi a tak musime byti bez pohybu a vitr musi foukat spravnym smerem .Kus dnes hlavne pouzivame jako obranu proti nacismu ,kdyz treba jedeme lovit treba slony do Afriky a pusku kdyz si vememe mame ruzne patalie s nacismem ,100 ruznych formularu a bumazek a poplatky atd., nebot kazdy diktaror se boji abych mu v zemi neudelali revoluci s Mauserem a 20 naboji a nekde i pocitaji i naboje co do zeme vezeme a za kazdy vyzaduji nejaky baksis ,nebot je v zemi absolutni korupce ,ale kdyz si vememe treba kus excalibur tah 225 liber a kus rozlozime a dame ji do zavazadla nikdo si nas ani nevsimne a tak neni co resit.U nas z NC jezdi lukostrelci na medvedy do Canady a tak si sebou neberou ani pusky pouze kladkove lyky a velke odrazujici spreje ...V CND vladne tvrdy fasismus na zbrane ,ale luku ty ani celnici nechteji videt a vpripade kuse vystrelime asi 3-4 sipy a uz umime strilet kusi.......bojujeme kusi proti nacismu a kdyby nekdo byl z vas tak bohaty ,ze si muze zaplatit v Africe lov na slona---- pouzijte pouze kuse ,slon je asi poplatek 18 000 Euro ,cesta letadlem tam a zpet a ubytovani na 3 tydny asi 6 000 Euro a par stovek stopare atd a neco bude stat vas profesional hunter vetsinou majitel obory s puskou .....
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Kuše

Příspěvek od Centurion »

no jasny ale kdyz tu zver trefis tak hodis kusi na zada a des stopovat
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Kuše

Příspěvek od mr_tricoder »

Sip ma velmi dobe ranive ucinky. Ve zveri obvykle zustane a neustale ji zranuje, s dobrym loveckym hrotem zver barvi a muzem stopovat :) kdyz ve zveri sip nezustane pusobi z 99% lehke zraneni, ktere se vyhoji. Naproti tomu rana s pusky muze byt dost voser. Ustrelele behy, spodni celist atd. kdy zver utece a nekde bidne pojde.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Ja tem mladejm to neustale busim do hlavy, sipky do kuse a sipy maji stejne ploche spicky a zvire se sipkou v plicich umira za 6 vterin ,tedy jde dolu ,nebot ztraci 40 % krve do kuse se pouziva obycejne tri brity hrot, ale muze se tam nasroubovat i dvoj brity .....
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Kuše

Příspěvek od Centurion »

alibaba píše:Ja tem mladejm to neustale busim do hlavy, sipky do kuse a sipy maji stejne ploche spicky a zvire se sipkou v plicich umira za 6 vterin ,tedy jde dolu ,nebot ztraci 40 % krve do kuse se pouziva obycejne tri brity hrot, ale muze se tam nasroubovat i dvoj brity .....


kamarad mi popisoval jak se snazil zasahnout prave tebou zminovane organy u divocaka neklde v alabame. v okamziku kdy vystrelil se zvire pohnulo a on zasahl lopatku sip ji proprazil a zustal zhruba 7 cm hluboko. to zvire pak stopovaly 16 hodin nez ho nasli. a neboj on pouziva 3. brite lovecke hroty. je mi jasne ze tady v tom ceskem chlive kdyz myslilivec spatne trefi zvire a ono utece tak ho necha zhnit nekde v lese a nebude ho stopovat ale jinde k te prirode maj lidi drobet vic ucty a kdyz uz zvire zrani tak se ho snazi alespon zbavit trapeni.
Odpovědět