Kuše

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Sock
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2012 11:29

Re: Kuše

Příspěvek od Mr.Sock »

môže byť kuša v napnutom stave aj dlhšiu dobu? Dajme tomu pár hodín? Nedochádza pritom k poškodzovaniu lučiska alebo tetivy? Pýtam sa, lebo uvažujem o kúpe na účel obrany majetku, resp.lovu v PA dobe, keď nemusí byť vždy dosť času na nabitie
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Kuse vydrzi byt natahnuta cely zivot a natahnuta a zalozena tam sipka urcite nekolik mesicu, mozna rok ,nekupovat tu lacinou ta ma luciste z ocele zalite do plastiku ,ale excaliber ma luciste z laminatu a nikdy nekupovat novou kusi staci tak 3 roky starou ,kdy plnou cenu nekdo zaplatil kdo ma vice penez nez ja ......koupit na kusi dalekohled na terc se necha strilet kusi do 100m ,kdyz ma tah 225 liber a ta zabije slona ,ovsem musi mit ty lovecke hroty a u vas zadna zver neodola kusi ,strileno tak z 20-30 m ......Kus se musi mazat treba vcelim voskem, aby mela co nejmene treni.....musi se mazat i tetiva
Uživatelský avatar
Mr.Sock
Příspěvky: 33
Registrován: 12.02.2012 11:29

Re: Kuše

Příspěvek od Mr.Sock »

vďaka za odpoveď. Bál som sa, že by po pár nociach ''na stráži'' mohlo začať dochádzať k oslabovaniu. Nemá tu niekto skúsenosť s kušami Jaguar alebo Scorpion? Excalibur je už trocha nad moje finančné možnosti.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Kuše

Příspěvek od Maximus »

Na neznačkovou kuši bych se z vysoka vykašlal, zadělal by sis jedině na hromadu problémů. Osobně jsem také pošilhával dlouho po něčem levnějším, ale po přečtení řady fór jsem zvoli kladkového Hortona HD150, který mě nový vyšel něco lehce přes 8 tisíc. Pokud bych ale dnes kupoval kuši pro PA dobu, tak z dostupných výrobků bych volil určitě nějaký model od Excaliburu.

Pokud chceš zbraň "na horší časy" a nechceš si udělat ZP, tak in-line perkusní předovka je mnohem lepší volba - skladnější, levnější a efektivnější.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Nikdy si nekupujte kladkovou kusi, jak vymenite tetivu a kladkove kuse maji tetivu dost dlouhou ,ze vas muze slehnout do obliceje pri prasknuti pri vystrelu a kladky vubec nepotrebujete ,nebot kus nedrzite v plnem napeti , kuse typu jaguar co maji tah 175 liber maji ramena stejne z laminatu a 150 liberni kuse se rovna 60 libernimu kladkovemu luku co dostreli sip asi 370 m ,na loveni budete potrebovat trohranne hroty odhadem sipka z kuse tahu 175 liber pujde asi 400 m ,tyhle kuse nejsou tak drahe a tak si ji muzete koupit i novou a nezapomente mazat a mazat, nebot kus trenim ztraci na vykonu nemusi se mazat kazdy vystrel ,ale asi jednou za 5 vystrelu ,jako druhe je kladkovy luk a s tim ,kdyz se naucite strilet, trefite i tu plechovku od coca -coly na 60 m ....zde kazdy lovec co strili zver s puskou ma kladkovy luk a je jich asi 10 milionu a tak kazdy nema jen jeden luk, ale nekolik luku ,pouze 10% strili klasickymi luky .....je tu v Usa asi 9 milionu zdivocelych prasat a ted do jiznich statu se rozsiruje 200 000 hadu skrticu na Floride vse vyzrali a jeste je tady na vychode 30 milionu White tails od Maine po tip Floridy ......
JordanT
Příspěvky: 12
Registrován: 02.12.2011 18:51

Re: Kuše

Příspěvek od JordanT »

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Fabulous »

Střelil ho zezadu. To bude těžké vysvětlování nutné obrany :-(
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kuše

Příspěvek od Karlos »

Při troše dobré vůle to můžeme zhodnotit že ho trefil z boku...

V každém případě pokud to byli zloději tak mu držím pěsti ať to pro obránce dobře dopadne.

Doufám že nějakého mamlase teď nenapadne požadovat zákaz kuší...
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Kuše

Příspěvek od prochazka85 »

a ten streleny, je to "mladik" nebo ne? pres tu placku pres ksicht se to neda poznat, ale mam takove tuseni ze jo, proto vyfasnul placku pres ksicht.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Kuše

Příspěvek od Josef »

Řetízek na krku, vlasy, struktůra pokožky...asi tušíte ke které velké "partě" patří (a tedy i proč má vymazaný obličej).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuše

Příspěvek od Fabulous »

Já být na jeho místě bych vystavěl obhajobu na tom, že se magoři střelili sami nebo že mě strčili zezadu a zbraň spustila. Možností je vícero, ale musela by se obhajoba perfektně připravit ve spolupráci s odborníky. Záleží co na místě blekotal policajtům. Ale to je už trochu OT.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Kuše

Příspěvek od MRAK »

Takže znovu (opakování matka moudrosti)

Pokud se do podobné situace dostanete:

nevypovídat, ani slovo !!!!!! (v té chvíli jste v šoku a můžete povídat věci, které nejsou úplně pravda)
požadovat svého právníka !!!!!! (dobrý právník přesně ví, co si policie může a nemůže dovolit)
ideálně si rychle sehnat právníka s povědomím o zbraních !!!!!! (tady je to jasné)

:!: :!: :!:

právní svět je úplně jiný , nežli ten náš normální .... chybu uděláte raz dva a následky jsou většinou úplně fatální
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Kuše

Příspěvek od Terminated Account »

Nebo skočit do šopy pro kvalitní rýč. - samozřejmě vtip.

Každopádně jsem si jistý, že těchto případů bude přibývat, a jak psal Mrak, může se to stát komukoliv a je dobré na to být připravený. Otázka pak je co člověk udělá ve skutečnosti...
Gloch
Příspěvky: 68
Registrován: 09.04.2012 23:23

Re: Kuše

Příspěvek od Gloch »

Fabulous píše:Střelil ho zezadu. To bude těžké vysvětlování nutné obrany :-(
Na fotce to vypadá, že má ten šíp téměř v temeni hlavy - zadržený mířil na nohy a mladík se náhle zohnul - tak zní vyšetřovací verze.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Kuše

Příspěvek od MRAK »

http://www.novinky.cz/krimi/266113-nesl ... l?ref=boxE

Prima.
Skoro podle očekávání.
O5 nesmíme bránit svůj majetek. Ani u sebe doma. Proti přesile.

Jen houšť, jen tak dál ......
Bravo Policii .....
Bravo tomuto státu ......

To je nejlepší signál pro zloděje a další svinský parazity ..... jen pojďtě a vezměte si co chcete, nic se vám nemůže stát.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Kuše

Příspěvek od alibaba »

Ten postizeny muze byt rad,ze byl v Evrope ,tady by hlavu nemel tady se strili vzdy plny zasobnik a to i policalti a tak najdou v postizenem 90 ran ,no ja bych do nej vystrilel 30 ran a mam nejake dum-dumky .....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Kuše

Příspěvek od Terminated Account »

Novinky: Nešťastná událost se stala ve čtvrtek odpoledne pod chotěbuzským zámečkem, poblíž hasičské zbrojnice. Podle informací Práva šli tři zloději vykrást dům, o kterém si mysleli, že je opuštěný.

Nevím co je na tom nešťastného? Všude kolem nás je do nás hustěný, jak hrdinové berou spravedlnost do vlastních rukou a kosí padouchy po stovkách (filmy, knihy...). Společnost je za to opěvuje a jsou vzorem. Ve skutečnosti je to však naopak! Věřím, že z člověka, který vezme spravedlnost do vlastních rukou, nebo který, byť neprávem v souladu se zákony brání sebe, majetek nebo blízké a systém ho za to semele, se může snadno stát pro systém samotný velmi nebezpečný jedinec. Moderně to nazýváme terorista.

Na druhou stranu se opravdu nechci dožít doby, kdy by soused sestřeloval moje děti ze svojí třešně samonabíječkou!

Pokud by se stejný scénář odehrával u mě doma, troufám si odhadovat, že vrtulník by byl zbytečný.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Kuše

Příspěvek od Karlos »

Muž, který ve čtvrtek v Chotěbuzi na Karvinsku postřelil kuší údajného zloděje, který se vloupal do jeho objektu, bude obviněn z těžkého ublížení na zdraví.
Jak údajného? ...vloupal se tam, vloupal, pak je to zloděj a nic na tom nemění ani fakt že nestihl nic ukrást.

Toho střelce je mi líto, kvůli takovým zmrdům bude mít zkažený život...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Kuše

Příspěvek od MRAK »

MacGyver píše:................
Pokud by se stejný scénář odehrával u mě doma, troufám si odhadovat, že vrtulník by byl zbytečný.
U mě stejně .... 3x pytel na odpadky

ach jo ....

a všiměte si, jak se to rozmohlo, kluk bez ledviny v břeclavi, dva kluci dokopaný kdesi, holka co dostla boxerem do břicha ...... a nikomu kompetentnímu to nepřijde zvláštní ..... nene, spavedlivě potrestáme ty, co se brání ...

a furt jen plný držky rasizmu a diskriminace

fakt hnus :puke
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Kuše

Příspěvek od Steril »

No vono se to spíš dělo vždycky, teď se to akorát víc rozmazává. Docela by mě zajímalo, kdo z toho bude mít nakonec užitek. Podle toho, kolik lidí z mýho okolí si kvůli tomu dělá ZP, tak asi hlavně prodejci kvérů :) Aspoň nějakej užitek to nakonec má, jsem pro ozbojenou společnost.
Kuše bude asi fajn hračka, s obranou života svý rodiny bych na ní ale nespoléhal. Zvlášť, když je zjevně jedno, čím člověk střílí - kuše nebo kulovnice, je to tak jako tak pěknej p***er :(
Odpovědět