Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Pokud myslíš toho čmouda,tak ten tam měl vizuálním dojmem opřeného kraťase od CSA,ne? Pokud si to nenechal takto speciálně udělat v "CSA style" o čemž pochybuju(těm bude určitě stačit,ať to střílí někam kupředu,natož si ještě vymýšlet),tak nevím o tom,že by v Jablůnce vyráběli vůbec nějaké znehodnocenky :chuckle
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od opavak »

Taky si myslím, že to do jisté míry zavařili Slováci - respektive jejich zákonodárci a ti jedinci, kteří si z prodeje "znehodnocených" a "expanzních" Sa58 (i jiných) udělali super byznys - na který bohužel automaticky zareagovali i teroristé a kriminální prostředí ... což v konečném důsledku stálo (a ještě bude stát) životy spousty nevinných lidí :head
Přitom stačilo, kdyby bratři Slováci okopčili náš výborný zákon a související vyhlášky :lol:
No ale to už jsme v debatě mimo téma.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Cep
Příspěvky: 1701
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Cep »

Zarozak píše:Pokud myslíš toho čmouda,tak ten tam měl vizuálním dojmem opřeného kraťase od CSA,ne? Pokud si to nenechal takto speciálně udělat v "CSA style" o čemž pochybuju(těm bude určitě stačit,ať to střílí někam kupředu,natož si ještě vymýšlet),tak nevím o tom,že by v Jablůnce vyráběli vůbec nějaké znehodnocenky :chuckle
Ano, máš naprostou pravdu: v Jablůnce znehodnocovány nebyly.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Nevíte někdo jaký je průměr plyn. kanálu na kraťasovi "carbine"? O kolik je zvětšený oproti standartu?Kolega to koupil z druhé ruky a s některýma nábojema to má docela problémy s vyhazováním,škřípe to každou třetí hylznu v okně
JOBU
Příspěvky: 1785
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Okolo 3,2mm.Ale bez záruky.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

To se mě zdá nějak málo,má tam určitě větší díru i teď když to zavadí
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

4 milimetry. Osobně neověřená informace.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Walt »

v Sa58 Compact .223 Rem s hlavni 190 mm mi zavadily Selliery, Barnauly jsou v pohode
tak strilim jen munici co ve zbrani slape bez problemu
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Tam zavadily i mosazne nove SBcka,coz je divne a ne vsechny treba 3ks z 10ti nezavisle na zasobniku i poloze v nem,coz je jeste divnejsi.Je to teda raze 7,62.Kanal tam ma prej 3,5mm mereno vrtakem.Pokud tam vrtaji i 4mm nebo vice,tak to uz musi byt pumelice jako prase.Uz toto se me zdalo nejake "ukopane" oproti klasice,taky vysleh z toho byl mravny :lol:
U 223 bude urcite malinky kanalek,tam je tlak nekde jinde
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Mosazné lovecké SB v Sa58 nikdy nefungují! Mají jiný výkon a odlišný průběh hoření prachu. Kdysi jsem si jich nakoupil vagón, aby si kosa pochutnala a poté je pokorně prodával ;)

Nejlepší jsou klasika vojáci, Barnaul a Čína. A Čína je i nejpřesnější.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Ano souhlas čína je velmi přesná (i v AK), mimo smrad,zvukový a světelný/jiskerný projev,který je otřesný :lol:
Měli jsme právě sebou ale jenom ten vagón mosazných SB a nějaké přebíjenky,takže se nedalo nic pořádně vylaborovat.Každopádně jsem ale rád,že to je spíš nábojem.V tom případě,ale ať mě nikdo netvrdí,že kosa je stejně nebo dokonce více spolehlivější než AK,jak často slýchám.Protože AK nestřílí jenom když není co žrát 8-)
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

To se týká i standardní verze, nejen kompakta? To info o nežravosti mosazných SB? Protože jich mám x00 a ještě jsem to nezkoušel ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

I u normální pušky.
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

No do háje, tak to mám co v sobotu zkoušet ...
Jsem udělal to stejné, co ty, aby bylo fajnové papání.
A v Zastavě je to bez problémů? Že bych zase potupně měnil za tu čínu? :D
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od mischanek »

já mám paradoxně opačnou zkušenost - koupil jsem kdysi pár set kousků od jednoho příslušníka - na 99,9% z výzbroje PČR - mosazné SB, FMJ střela 124 gr., boxer nekorozivní zápalka - a v mém kraťasovi (300mm hlaveň) zatím to nejpřesnější co jsem měl (a spolehlivost 100%) - hned po bxn (90 ročník) - ale zase nemám zkušenost s číňany.. tam to je ale také prý ročník od ročníku..
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

V kalachu mosazne sb urcite jedou na 100%,i tezce podsypane prebijene hadi psouky s ares strelou.Tedy nemel jsem nikdy zadny problem.Cina vetsinou 71 rok pomosazene i zelene lakovane chodi na terci nadherne i z dlouhe kosy,je to ale citelne vetsi rana nez sb,ale mensi nez bulhary,ty mi chodily uplne nejhur co do presnosti.Taky z toho litaji jiskry,plamen a brutalni oblak dymu jako z predovky,smrad jako noha same zaprtky.Dost to spini a rezne to uz na strelnici(kalach).Jinak pohoda.
Jen me udivilo,ze je na to kosa tak hakliva,kor ten kratas.Asi to bude tim,ze to ma jen kratky impuls pistu,u kalacha to jede dozadu cele a v roure to asi ma vice casu pusobit na pist,taky celo pistu ma vetsi prumer
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od cipis »

Subjektivně mi přišly nejhorší tolik opěvované BXN, smrdělo to, atd., s číňanem jsem neměl problém. Maďaři tak nějak mezi. Světelné a hlukové efekty nevím, mám tam brzdu, tak ten kravál je vždycky příšerný a jiskří se mi i od plátů v cíli :)
Holt část těch mosazných vyzkouším, jak to bude fungovat a když tak vyměním ...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

Mě přišly bxn nejlepší, protože ve své době byly nejlevnější. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

BXN nejsou tak přesné jako čína,ale mají luxusní povrchovou úpravu a nikdy není v ničem problém s podáváním,klouže to samo.Taky nesmrdí po záprtkách.Ale na to,jak jsou mnohdy opěvované do nebes,tak teda rozhodně žádná hitparáda :roll:
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

Jo, jenže kdysi se daly na rozdíl od číny sehnat v ceně longriflů :lol:
K tomu kosa ani ne za 5 papírů, jo, to byly časy. Rád na to vzpomínám. :mrgreen:
Odpovědět