Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

To věřím,zrovna v té době jsem "modernou" blbec úplně pohrdal :D
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Kraken666 »

Gazela a Antilopa :) zvířata :)
DSCF2538.jpg
DSCF2539.jpg
DSCF2540.jpg
DSCF2542.jpg
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Jak tam je prosím vyřešené to nadpažbí s OKem aby to nemělo vakl?
Kraken666
Příspěvky: 26
Registrován: 13.10.2018 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Kraken666 »

Je to dost na fest, ani se to nehne. ohnuté packy. :)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Měli by jste někdo zájem o originální barvu na kosu?Je to email rezolový vypalovací odstín je mezi RAL 7021 a RAL 7016 pololesk.Problém je v tom,že minimální odběr je 9kg a to je pro jedince zbytečně moc,chtělo by to více lidí.Podrobnosti v sz
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Yeah »

Ono to spíš možná patří do "jak bylo dnes" apod. vlákna, ale týká se to kosy přímo a produktů D-Force tak věřim, že to tady bude smysluplnější.

Protože byla venku docela kosa, tak jsem navštívil dlouhou s Kosou :) Konfigurace je místní, D-force tac. spirit 1. gen, d force supermini kompenzátor a TS Agressor sklopka a Vortex Sparc II. Supermini je úžasnej, tak decentní a tak funkční při hraní na krátkých metrech, a jak je vidět, tak ani na dlouhé vzdálenosti nijak viditelně neovlivňuje soustřely, prostě paráda.

Upřímný obdiv okolí sklidila TS Agressor sklopka (kterou mam tedy o pár cm zkrácenou) jakožto věc která vypadá dobře a působí funkčně, jelikož všemožné ostatní výrobky kterých údajně bylo viděno mnoho osazených na kosách jednoduše nefungovaly. Po bližším zkoumání velmi, velmi chválená kosntrukce a pevnost, nakonec sdělena přibližná cena a to byla poslední "rána" v pozitivním slova smyslu, nicméně koukal jsem teď na tokarevu, že již v nabídce asi nejsou, škoda.

Když pominu nešťastné uvolnění kolimátoru na liště vlivem rozdílu teplot, které mi lehce zruinovalo jinak, na mě pěknou 200m střelbu, tak to byla parádička relax stříleníčko. Všechno čínské surplusy z toho plyne velký výškový rozptyl a na 300m už to bylo hodně znát (rozdíly v navážce -> různé ústovky), nicméně stranově je to celkem pěkný. Kosa chodí v týhle konfiguraci moc hezky, až jsem se z toho rozhod, že ji koupim nějký pěkný náboje aby mi mohla ukázat co ve skutečnosti dokáže.
Přílohy
vse.jpg
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od oldschool »

Je možné v současnosti ještě sehnat Sa58 ve slušném stavu? Ideálně Severní Morava.
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Nezachytává závěr

Příspěvek od oldschool »

Tak je kosa doma.
Při manipulaci jsem zjistil, že jeden z dodaných zásobníků nezachytává při vyprázdnění závěr.
Pro matadory je nejspíš problém zřejmý ihned, ale jelikož jsem s kosou panic, hledal jsem rady na netu, ale nic jsem nenašel.
Začal jsem zkoumat funkci zásobníku a všiml jsem si rozdílu mezi oběma zásobníky...a to v plíšku, který má za úkol zachytit závěr, pak už jen stačilo ho trochu přihnout a už chodí jak má.

viz obrázek, vlevo špatně, vpravo dobrý

Obrázek

Třeba to někomu dalšímu pomůže.
A sorry za odborné výrazy :D
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Gratulace v prvé řadě.Na magazíny bacha,jsou to tenké hliníky a nemálo jich je různě promáčklých,jak se na nich záklaďáci vyřádili :lol:
Někdy to může závadit i když na magazínu není na první pohled vůbec nic poznat,protože je prošláplý celý
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od oldschool »

Dik, řekl bych, že zásobník byl tak trochu zmetek, podle nulového opotřebení nebyl moc, nebo vůbec používaný a ten kousek plechu nebyl při výrobě strojem dostřižený.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4347
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

Taky jsem měl při nákupu X zásobníků k osmapadině dva zmetky, i když se jednalo o úplně nové a nikdy nepoužité uloženky. Ale pilník a kleště zatím zvládly veškeré potřebné "opravy".
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od samopal72 »

oldschool píše:Je možné v současnosti ještě sehnat Sa58 ve slušném stavu? Ideálně Severní Morava.
pár kusů bylo ještě zlatá puška plumlov,cena 10480
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Trace »

Je možné čistit SA 58 v oleji namočeným papírovým kapesníkem upevněný na vytěrák hlavně/omotaný kolem lacetky?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Maric »

Já používám jednorázové bavlněné kapesníčky Linteo. Jsou velice pevné, netrhají se a nepouští chlupy (nutné nastříhat na pásky) a fungují velice obstojně.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Walt »

Na cisteni s olejem pouzivam latku z armadnich kosil, dobre stira necistoty a nepousti chlupy
K vytirani toaletni papir namotany na vyteraku, nebo hada
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Serža »

sa58 (a imho stejně tak cokoliv) je možné čistit jakýmkoliv mastným hadrem
jenom když to není ultra super vychytaná chemie, musíš to holt protáhnout víckrát...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Trace »

Maric píše:Já používám jednorázové bavlněné kapesníčky Linteo. Jsou velice pevné, netrhají se a nepouští chlupy (nutné nastříhat na pásky) a fungují velice obstojně.
Kde se daji koupit? snad nikde jsem je nevidel
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Maric »

Koupil jsem je myslím v Tescu. Jsou to tyto:
http://www.linteo.cz/bavlnene-kapesniky ... s-1-vrstve
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od hrd »

Náhodou jsem narazil na www na nadpažbí od Gundocthora - viz foto, nemáte ho někdo? Zajímalo by mě, jestli by bylo přes nízký kolimátor (T-1 apod.) vidět na miřidla, jestli by to nebyl takový Ultimak pro 58?
Přílohy
gd.jpg
ferdamravec
Příspěvky: 8
Registrován: 01.05.2015 11:53
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od ferdamravec »

Tak jsme narovnali sklopku a místo bodáku upevnili svítilnu .Optika ATN a POSP 8X42. Je to určeno pro lov srnčí , černé a škodné loveckým střelivem SAKO.
Přílohy
8B813651-7E84-4E30-B5BC-4ECCC504BE08.jpeg
C7A5F61D-0513-4E16-87E6-6C340A83ECC5.jpeg
Odpovědět