Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1785
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Aký bol význam vyrovnania sklopky?Ten infrák je pod puškou iba položený,alebo upevnený na lište?Ak na lište,tak je sakra nakrivo....

Inak vyzerá to ako celok strašne,iná pažba,a svetlo z hlavne preč,pažba mieri a čokoľvek na hlavni posúva stredný bod zásahu do prdele...
archandel22
Příspěvky: 132
Registrován: 07.09.2014 9:57

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od archandel22 »

Zajimalo by me jak se strili prez mechaniky s tou narovnanou sklopkou. Ma to na neco nejaky zasadni vliv v pomeru cena vykon?
JOBU
Příspěvky: 1785
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Netrafi ani prd,lebo sa k tomu neposklada,pripada mi to ako pytlačka... :lol:
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Maric »

Možná to je nový myslivecký redneck style. :rofl
Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 25
Registrován: 03.04.2019 17:00

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od snackmc »

Nejsem si úplně jistý, ale nemá na černou malý výkon?
*********
No waves in caves
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1119
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Haluziak »

To je furt samý malý výkon, jsou státy kde se loví pistolí a prasata .22lr. :twisted:

Na Slovensku policajt služební kosou vypl medvěda na první dobrou.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Matěj »

Prase .22LR asi těžko, leda ho trefit možná do oka.
Pokud medvěda vypl z toho sapiku dávkou, tak bych tomu věřil. Nebo jestli to byl malinký medvídek. Kdysi jsem četl knížku o lovu v Kanadě, kde měl lovec vystřelit po medvědpvi, který se k němu rozběhl 10x z .303, medvěd měl v sobě všech 10 zásahů a stejně se měl ke střelci dostat poměrně blízko, což autor ilustroval tak, že když k němu přišli ostatní, tak střelec stál v šoku s prázdnou flintou, kousek od něj medvěd a střelec měl doslova naděláno v kalhotech.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Strelec45 »

Nóó, i silnou vzduchovkou jsem viděl na YT ( dá se tomu věřit? :) ), takže bych se nedivil ani .22LR za ucho. K medvědovi, asi záleží kam trefíš, ostatně jako u každého lovu. :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=jejT_DO ... verified=1
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1119
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Haluziak »

.22lr hog hunting na youtube :D
A ten policajt ho švihnul tak z dvou metrů, když se do něčeho/někoho zakousl - už si to nepamatuju, jeden čistý průstřel hlavy. Myslím že to bolo v Ružomberku.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
ferdamravec
Příspěvky: 8
Registrován: 01.05.2015 11:53
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od ferdamravec »

Děkuji za připomínky ani jsem nečekal na tak velký a rychlý ohlas.
Takže zkusím vám odpovědět: prvně nejsem nijak zvlášť velký myslivec, spíše posedový kochatel s několika odlovenými kusy do roka (srnčí, černá sele lončák, liška).
Na 58 jsem měl původně pevnou pažbu, ale s optikou byla krátká, tak jsem ji prodloužil o 30 mm a hned to bylo lepší. U POSP je osa objektivu od hledí výš o 35 mm, což až tak nevadí, ale ATN to už je výš o 70 mm. Při střelbě v sedě (posed) to už je horší. Takže jsem dal sklopku, prodloužil o 25 mm a zvedl (narovnal). Výsledek může být „jako celek strašné“ ale …….
Baterku na zbrani mám jen při cestě od auta k posedu a k případné dohledávce, kdy neuvažuji o střelbě na větší vzdálenosti. Používal jsem magnetickou montáž na hlaveň, ta ale při chůzi „trajdala“ (točila se kolem hlavně a posouvala se), a tak jsem zvolil bodákovou šínu (levá ruka – levá stehenní kapsa kalhot – hlaveň) po tmě rychlé, přesné a drží.
Lovecká vzdálenost 58 s nábojem SAKO je v 200 m 1233 J, ale já střílím na černou s ATN v noci tak 50-70 m max, srnčí ve dne tak do 100 m. Zatím všechno v „ohni“ (zůstalo ležet v bodě nástřelu).
Narovnaná sklopka, mechanická mířidla plus baterka na hlavni – i když takto nestřílím půjdu na střelnici a schválně vyzkouším a dám vědět.
Závěrem jen dodám, že střelba na papír a lov to je úplně jiné kafe.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Maric »

ferdamravec píše:Na 58 jsem měl původně pevnou pažbu, ale s optikou byla krátká
Co rovná AR pažba? Sice ta sranda něco stojí (příruba+pažba), ale vypadá to daleko líp, o komfortu střelby ani nemluvím. A oproti origo sklopce je delší i o víc než 25 mm (záleží na vysunutí). Baterce by to taky víc slušelo na nějakém railu. Jedna firma u nás prodává držáky svítilen i s railem a montážními prvky za velice příjemné ceny. Na úpravu předpažbí stačí vrtačka, šroubovák a šikovné ruce.
JOBU
Příspěvky: 1785
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Alebo uaz od fabu,tam si môžeš dvíhať lícnicu pekne hore/dole a dlhžia je tuším o nejaké 2cm...
Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 25
Registrován: 03.04.2019 17:00

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od snackmc »

Ve FABu v Holešovicích už mají i "kostku", která pažbu narovná, takže je rovnoběžně s osou hlavně. Pažba je navíc teleskopická, takže si ji nastavíš podle potřeby a navíc je delší, než sklopka.

Mám to takto uděláno, elegantní řešení a max. spokojenost
*********
No waves in caves
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Serža »

UAS od Fabu je super pažba, měl jsem jí na Sa58, mám jí teď na AKSU
jen to chce verzi s kovovým kloubem - ten plastovej už jsem viděl na kursu rozlomenej (simulace závady = bouchnutí pažbou o zem při současném tahu za natahovací páku k vytržení zaseknutého náboje = Sa58 no problem, kloub pažby v háji...)
no a ta stojí raketu a blbě se shání...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
picha42
Příspěvky: 2
Registrován: 20.10.2019 19:16
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od picha42 »

Zdravím, už dvě střelnice řeším problem, že se mi hýbe FAB podpažbí a ten límeček vpředu do kterého se zasouvá.. Při střelbě mi to nijak nevadí, ale při čištění mě to vždycky děsí, že tohle asi neni dobře.. Nevíte co s tím ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Vyhodit plastikovou hračku a namontovat dospělé předpažbí :)
picha42
Příspěvky: 2
Registrován: 20.10.2019 19:16
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od picha42 »

však je to FAB defence.. ale ikdyž ho sundám, tak se mi trochu hýbe ten límeček ?? dá se někde utáhnout nebo je to tam nějak nalisované ?
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Yeah »

Krásné videjko s osmapadesátkou v hlavni roli. 300-400-500yd s Barnaul strelivem. Osobne me mile prekvapuje výškový soustřel toho Barnaulu, hodne fajn na naboj za ca 6,5kč.
https://www.youtube.com/watch?v=-WP6d8suZXM
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 464
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od alpi76 »

Tak i já jsem nakonec pořídil CZ 858. Musím říci, že na té zbrani opravdu něco je. Udělal jsem menší tuning - trubka pažby GE, pažba Magpul (měl jsem jí doma), pistolovka Fab Defence, předpažbí Arsenal a kompenzátor od Zendla.
20200123_162211.jpg
Do budoucna plánuji už jen nadpažbí od Fabíka a nějaký malý kolimátor - nejspíš Holosun 503G ACSS, páč ševron vidím oproti tečce krásně.

Škoda, že Fabovo nadpažbí nemá integrovanou montáž na Aimpoint Micro, to by byl kolimátor krásně nízko. Nebude nějaká nová verze s touto vychytávkou?

Zbrojovka prý žádné další CZ 858 nemá, asi to byla koupě na poslední chvíli...
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od tygrsdrakem »

Řešili jste někdo u kosy problém s reznutím komůrky a kanálku pro odběr plynů? Po prvním střílení jsem trochu zanedbal čištění a od té doby se toho ne a ne zbavit...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Odpovědět