Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Takže 858 je novovýroba z CZUB, ostatní jsou buď nějaké uloženky, upravené na B, nebo postavené ze starších dílů?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Ne, zadna novovyroba neexistuje. Vsechno jsou skladacky. S vyjimkou tech Gunexpertu za 20k, kde si vyrabeji vlastni ram.

Kdyz se tak divam na ten tvuj "Ground", tak pro me by to byla sakra draha flinta, neb bych si na ni vymenil vlastne vsechno :-) Radsi kup zaklad z CZUB nebo Novohradskeho.

A uprimne receno se desim moznosti, ze by Sa58 v CZUB vyrabeli nanovo. Tahle bandicka totiz neumi nic udelat poradne :(
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Fabulous píše: Kdyz se tak divam na ten tvuj "Ground", tak pro me by to byla sakra draha flinta, neb bych si na ni vymenil vlastne vsechno :-) Radsi kup zaklad z CZUB nebo Novohradskeho.
V čem je tedy drahý, můžeš mě navést na lepší řešení? Všchny kosy, co jsem našel jsou kolem 6k a kompelt pažbení přes 7k. To mi pořád ten EG vychází dobře. Co konkrétně je na něm špatně? Díky za tip.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

No a Novohradský je za 8k plus přepažbení, takže pomalu 16k...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

No když chceš dobré věci, tak do nich musíš investovat. ;) Já mám několik Novohradských a ani na vteřinu nelituji. Tak si kup CZUB, je to nově nalakované, levné a já bych se tomu také jistě nebránil. Potom si na to můžeš navěsit vše co srdce ráčí.

On ten Ground prostě není taková výhra - laciná a hnusná pažbička a předpažbí - to vyměníš jako první. AFG1 je nepoužitelné. Mám dva a oba budu prodávat. Lepší je krátká ručka. Nesklopná pažba s divným úhlem, tu asi po čase také jistě vyměníš. Takže co tam má vlastně tu cenu? Vypouštěč zásobníku? Nepoužívám a nechybí mi. Originální řemen? No... Prostě vlastní stavba je nejlepší :D

Pokud bych si něco kupoval od Gunexpertu, tak jedině tu jejich novotu s novým rámem, ale to je cenová relace, kam ty nechceš.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Mě to jen spíš není jasné. Jednak:
-kde se ty různé Hermexy, CZUB, Gazely, Novohradští, ExpertGroundy... berou? Uloženky? Existovaly díly na desetitisíce Sa58, které se nyní dávají dohromady? Ty díly vyrobil kdo? CZUB?
-Pokud je EG drahý (nepřu se), tak jaké je levnější řešení, které tu bylo avizováno, když Sa58 stojí cca 6k, Novohradský (v čem je lepší, díky), 8k a pažbení s railama apod. ca 7+. Mě ptostě předělaný Sa58 nevychází levněji, než EG.
Neber to jako spor, nejsem v Sa58 kovaný a opravdu rád se nechám poučit konkrétními typy. Díky.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Reccol »

Fabik: AFG-2 ti uz tolik nevadi, nebo ti proste nesedi tenhle styl rukojeti? Me ten tvar prave prijde celkem v pohode (jako vetsina veci od Magpulu).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Všechno se dělá z uloženek, z pušek o Lidových milicí, atd. Těch zbraní jsou mraky. Pušky se musí samozřejmě předem rozebrat, aby to nějak vyhovovalo zákonu. Tomu ale nerozumím a je mi to celkem jedno. Jisté je, že jsou to většinou nějakým způsobem použité a zrenovované zbraně.

Jestli chceš levné řešení, tak si kup základ z CZUB a střílej přes otevřená mířidla. Co chceš slyšet? Vše co si na zbraň navěsíš, prostě musíš zaplatit. A konkrétně ten GE Ground je ověšen dost levným plastem.

Jinak Novohradský je vyráběn s láskou a péčí. Má brynýr a pár dalších drobností, vč. jinak udělané blokace automatické funkce.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

To Reccol: Přesně řečeno mám AFG2. A pokud mám dvě flinty vedle sebe, jednu s AFG a druhou s klasickou ručkou (používám zkrácenou), tak klasika absolutně vítězí v pohodlí a pohotovosti použití. Nehledě k tomu, že mě strašlivě zklamala mechanická konstrukce toho vehementu. Je to fakt ubohé.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Nehoním korunu, jen mě zaujal postřeh, že EG je drahý, mě to tak nepřišlo. To je vše. Každopádně díky za rady a typy, dost mi to objasnilo. Takže nejlepší řešení koupit si od Novohradského základ a postupně si to ověsit.
Předpokládám, že je to lepší, než nová Saiga, bo je to přesnější a má levnější díly. Je tak?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Nemám osobní zkušenost se Sajgou, ale myslím, že každá frézovaná Sa58 je přesnější než ruská plechovka :) Sa58 prostě neodmyslitelně patří do Česka (Slovenska) a se Sajgou, Tajgou, Vajgou a všemi těmi přejmenovanými AK-čky, nechť si střílí v Rusku, Afghánistánu, Černochistánu a případně v USA, kde stojí pár USD ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Fabulous píše:Nemám osobní zkušenost se Sajgou, ale myslím, že každá frézovaná Sa58 je přesnější než ruská plechovka :) Sa58 prostě neodmyslitelně patří do Česka (Slovenska) a se Sajgou, Tajgou, Vajgou a všemi těmi přejmenovanými AK-čky, nechť si střílí v Rusku, Afghánistánu, Černochistánu a případně v USA, kde stojí pár USD ;)
Ještě jsem nad tím dumal, sjížděl fora na Střelectví, Gunshopu... a vypadá to, že "nové" 858 a spol, co jsou ke koupi už jsou prý dost oběhané chudinky, časy uloženek jsou prý dávno pryč a už se zpracovává odpad. CZUB prý už 858 nedělá (prostě nejsou slušné díly), což mi potvrdili i na Zeleném sportu - že už Tacticaly nebudou... :(
Což mě po oslím můstku přivádí k otázce, zda nová Saiga za cca 8500,- nebude lepší volba... Hlasování na obřím foru ve Strelectvi kupodivu Novohradský nevyhrál (a ve forech jde najít spoustu problém s ním - hermexení, vývrt, rozpadlé tlumiče...). Tak nevím... Jestli vrazit grejcar do křovácké, leč nové a snad spolehlivé Saigy, zariskovat s 58, nebo se na to vyprnout a vzít Simonova s tím, že když se nepovede, tak tři a půl litru není zas takový stres... :?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Karlos »

Ta Sajga má v hlavni tvrdochrom?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Nikdy nevěř obchodníkům a nikdy nevěř internetovým fórům. Obchodník ti řekne co on zrovna potřebuje a anonym na fóru co mu jedovatá slina na jazyk přinese. Všechny Novohradské co mám jsou skvělé - zajdi někam se na ně podívat osobně. A zrovna teď se vyprodávají další vojenské sklady s tisícovkami Sa58, takže nepochybně budou... Ale každý svého štěstí strůjcem, rozhodnutí je tvoje.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Karlos píše:Ta Sajga má v hlavni tvrdochrom?
Na stránkách Izmaše tvrdí, že jo:
"The barrel bore and chamber are chrome-plated"
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

To Fabik, ale jo, však já Ti nevěřím ;) ;)
Ne, vážně: přišlo mi, že řada těch fór byla věcných a na úrovni a že tam psali lidé, co ty zbraně reálně mají. Nebylo to nadávání, spíš konstatování toho, co je za prolémy, ale že i tak mají své FSN, 858, HErmexy, CSA... rádi.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od uaz469 »

Měl jsem Saigu, ale poslal jsem jí dál...

TTD: Výlisek pro hromadnou vojenskou výrobu, osa hlavně se krapet minula s osou závěru, prý nic zvláštního. Je těžší a delší než SA vz.58 a s kompenzátorem je těžiště ještě více vpředu, což vadí při letmé střelbě. Když nenecháš upravit zásobníkovou šachtu, nepůjdou do ní orig. zásobníky pro AK na 30 ran. Botka vyžaduje úpravu, protože jinak z ní kouká pojistka pažby co rozedírá rameno. Závěr nezůstane v zadní poloze po poslední ráně, musel bys mít speciální zásobník se záchytem. Střelecká pojistka je z AK47 a tu soudruzi navrhli pro ovládání v rukavicích z medvěda. Pro bezpečné zacházení se zbraní je nepoužitelná.
Mířidla jsou čitelnější než u SAvz.58. Střelba je z ní příjemnější i bez našroubovaného kompenzátoru.
Teď mám jetýho Hermexe v základu, kdyby byl nový, byl by cenově 3 x levnější a jsem konečně spokojen.

Návyku na zacházení se zbraní (Sa vz.58) se není lehké zbavit.
Klidně se zeptej, co chceš vědět?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od štaflík »

Díky UAZi za super info. Asi bez dotazu - je-li úroveň zpracování Saigy tak špatná... Zajímalo by mne, jak je na tom original Kalach. Spolehlivost mu upřít nelze. No nic, asi se vrátím k rozvaze 858/FSN/SKS. Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Ježura »

uaz469 píše: Když nenecháš upravit zásobníkovou šachtu, nepůjdou do ní orig. zásobníky pro AK na 30.
Na co upravovat šachtu? Když pilníkem sjedeš ten zadní kolíček na zásobníku a upiluješ cca 2 mm tak tam jde úplně v pohodě. Kamoš si ted kupoval saigu a tak jsme upravovali... na jeden 10 minut práce? Ani né..
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od uaz469 »

pro přírodní ježek:
-tak to jsem blíž nezkoumal, já jí kupoval už s úpravou, jen jsem na to byl upozorněn. Každopádně platí, že pro dobu po rozpadu to není "nejlepší volba" v našem prostředí, alespoň dle mého soudu a za předpokladu, že potřebuji poloautomatickou pušku s co nejmenší hmotností a rozměry, co nejodolnější a nejednodušší konstrukce pro střelbu do 100m.
Odpovědět