Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

Já mám kosu taktéž z Brodu. Ta moje sice nehermexila, nicméně když se člověk podívá, jak ten spoušťový mechanismus u kosy pracuje, tak si myslím, že ten modifikovaný přerušovač je nejsmysluplnější upgrade pro vykastrovanej spoušťák a pro jeho bezchybnou funkcionalitu - proto jsem si ho tam před těmi 10 lety namontoval.

Úderník mě zatím drží, ale mám pochopitelně v zásobě několik nových náhradních, protože to jeho praskání je jedna z mála nectností kosy.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od vrbodol »

A to mě ta spoušť perfektně vyhovuje. Já akorát odstranil hermex,trochu poladil dle mých představ a už jen bezstarostně střílim. Momentálně je to můj kvér co mám nejdýl a pokud se mi nerozsype v rukách nepotřebuju nic jinýho.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Rookie81 »

Máte prosím někdo tu nejmenší kosu? Ultrakraťas? Jak je na tom se spolehlivostí?
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Walt »

V razi .223 Rem se Selliery sekaji, Barnaul v pohode
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

Sháním matici čepu sklopné pažby. Tuto: https://www.gunexpert.cz/matice-cepu-or ... azby-sa-58
Bohužel u gunexpertu nedostupné a kupovat kvůli tomu celou sklopku mi přijde zbytečné. Neválí se někomu doma?
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

Matici čepu už mám. Mám s pažbou ale ještě jeden problém - když je výklopná, není fixace dostatečná a má tendenci se sklápět. V čem je problém, je vyšeptaná pružina?
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Zraz viac hranu na tom výstupku na čape.
Alebo jemne obrús ten výstupok na pažbe - "doraz".
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

No nemůžu říct, že by mi to bylo jasné :)
Sražením hrany na čepu myslíš viz obrázek? Mám ale pochyby že to pomůže, protože když je pažba sklopená, drží jak židovská víra. A ten doraz no nevím jestli na to má takový vliv...
IMG_20220414_083439.jpg
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, nemáte někdo zkušenost s montáží namísto hledí od navrátila? Vzhledem k situaci ve světě bych na kosu zas chtěl dát kolimátor, ale už nechci rail na krytu pružin, takže hledí je jedinou přijatelnou alternativou. Chtěl bych na to dát co nejmenší 2 MOA kolimátor, nebudeli zbytí asi zkousnu i 3 MOA (Vortex Venom).
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od PaF »

Měl jsem tu šínu na AKSU74 a bylo to v pohodě i na tubusový micro Holosun.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

JOBU píše: 13.04.2022 21:43 Zraz viac hranu na tom výstupku na čape.
Alebo jemne obrús ten výstupok na pažbe - "doraz".
Znovu jsem na to koukal. Nemělo by to spíš být tak, že tu hranu je tam naopak potřeba mít? Připadá mi, že když se ta hrana srazí, sníží se tření a tím spíše se čep odemkne.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Čap musí ísť viacmenej úplne na doraz dole. Pokiaľ sa ti dá sklopka sklopiť aj bez stlačenia tlačidlá, značí to, že vystúpok čapu nezapadol do drážky. A to sa udeje vtedy, ak nieje sklopka úplne vyklopená, resp jej úplnému vyklopeniu bráni doraz sklopky. Vzhľadom na tvoju sklopky, by som jemne ubral z toho výstupku na čape, v prípade že to preženieš, druhý čap ťa vyjde lacnejšie ako v prípade, že prebrúsiš ten doraz. Ta hrana, ktorú máš na fotke označenú, ta ti drží sklopky zavretú, tu nechaj tak, a uber trošku na opačnej strane.Ono si to pak časom ešte sadne.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

Jobu, díky moc za obsáhlé doplnění. Už je mi to jasnější, takže se do toho vrhnu. Díky moc!
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Nieje zač...
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

Vyřešeno. Přesně jak jsi psal, stačilo lehce srazit hranu. 8-)
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

:yes :beer
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Dovoluji si vás upozornit na velmi zajímavé slevy 50% na vybrané úsťové brzdy Detonics. Pouze do vyprodání akčních kusů.

https://www.detonics.com/products/dily- ... guntype=16
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 762
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od des »

Přílohy
Screenshot_20220427-072137_Samsung Internet.jpg
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od gannicus »

Ahoj, mám s kosou ještě jeden problém. Občas se zaseknou poměděné náboje (lakované to nedělají) v náběhu do komory o spodní ozuby. Také má nábojnice po celé délce mělký, ale znatelný vryp. Předpokládám, že problém jsou v cerakotem stříknuté ozuby zespodu, který zvyšují tření a mělo by stačit zaleštit hrany. Je to tak? Dělal to někdo a má ověřeno, že to pomůže? Fotka by napověděla.
sa58 zádržka.jpg
ozuby.jpg
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, jdu si pro radu za znalejšíma. Jelikož kosa bude zas mou hlavní pracovní puškou, potřebuju vymyslet jak jí postavit. pažbu zatím nechávám otevřenou. GE kryt pružin je na cestě stejně tak PA Micro prism 3x. Jde mi o úsťové zařízení. v současnosti tam mam kompenzátor od Zendla, pozůstatek "sportovní" přestavby v roce cca 2011. Nemáte někdo šajna, jakej je v současnosti nejlepší tlumič plamene na trhu? viděl jsem klasickej A2 birdcage, blastfoward od clawgearu nebo Navratila. Chci maximální redukci plamene při zachování přesnosti pušky. redukce zdvihu je nice-to-have.

dík
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět