Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od RobertK »

Já byl nejvíc spokojeny s originálním tlumičem ale pak jsme zkusil toho Navratila a zůstal u něj.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Difuzor od Navrátila je vlastne to isté ako origo tlmič plameňa k verzii Pi . Len to nesie vznešenejší názov :)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

gannicus píše: 02.07.2022 16:26 Ahoj, mám s kosou ještě jeden problém. Občas se zaseknou poměděné náboje (lakované to nedělají) v náběhu do komory o spodní ozuby. Také má nábojnice po celé délce mělký, ale znatelný vryp. Předpokládám, že problém jsou v cerakotem stříknuté ozuby zespodu, který zvyšují tření a mělo by stačit zaleštit hrany. Je to tak? Dělal to někdo a má ověřeno, že to pomůže? Fotka by napověděla.

sa58 zádržka.jpg
ozuby.jpg
Samozřejmě, že to pomůže, stejně jako zaleštit každou ostrou hranku co je po cestě náboji v zavádění do komory. Proto taky bývají nejspolehlivější ty nejjetější kosy. U nás v armádě nebyly poměděnce nikdy zavedeny a povrch bxn apod. byl extra kluzký.......ale s tím okolním bordelem, co se tu porůznu dováží problémy začaly a hlavně u zánovních kusů
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Barmalej »

vratnikp píše: 12.08.2022 13:23 ahoj, jdu si pro radu za znalejšíma. Jelikož kosa bude zas mou hlavní pracovní puškou, potřebuju vymyslet jak jí postavit. pažbu zatím nechávám otevřenou. GE kryt pružin je na cestě stejně tak PA Micro prism 3x. Jde mi o úsťové zařízení. v současnosti tam mam kompenzátor od Zendla, pozůstatek "sportovní" přestavby v roce cca 2011. Nemáte někdo šajna, jakej je v současnosti nejlepší tlumič plamene na trhu? viděl jsem klasickej A2 birdcage, blastfoward od clawgearu nebo Navratila. Chci maximální redukci plamene při zachování přesnosti pušky. redukce zdvihu je nice-to-have.

dík
Za mne mohu doporučit kompenzátor se sundavacím prasetem od Tomáš Hotra pro představu kosa s kompenzátorem HTR omezení plamene maximální, zlepšení soustřelu velice znatelné. Pro případnou koupi kontaktovat Tomáše Hotru přes FB Nevím zda už optika dorazila ,ale na kose se mi velice osvědčila tato od Habresta: https://zbrane.habresto.cz/optika/1321- ... urora.html Obrázek
rajtyš
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2021 8:50
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od rajtyš »

mohu se zeptat, jak se kompenzátor (přímo tento model) dopasovává? podložkami, nebo je potřeba ubrat materiál? má na sobě taky zoubek, kam zapadne kolík, co je na hlavni? přemýšlím o tomto modelu.. díky ;)
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Barmalej »

Tento kompenzátor Hotra nemá vybrání na zajišťovací kolík. Do pasovává se podložkami, u mne na kose použil zbrojíř slabou klingeritovou podložku z těsnění. Radši jsem si to nechal připevnit zbrojířem, neboť jsem si nebyl jistý souosostí závitu na hlavni a nechtěl riskovat nějaké poškození po prvním výstřelu.
rajtyš
Příspěvky: 16
Registrován: 19.04.2021 8:50
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od rajtyš »

tak už je tam, díky ;)
IMG_20220910_090405505.jpg
IMG_20220910_090310481.jpg
Odpovědět