Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Nezvládnul by to každej a to ani z lehu, kde se obvykle dávají dost dobré výsledky, většina to pak posmolí z kleku a hlavně ze stoje, což je pochopitelné. Jako střílí se s kosou desítky, to jo, ale na zeleném troubovi ne na mez. pistoláku :lol:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

Tak ona trošku pomohla i ta úprava terče (kříž z bílé elektrikářské lepící pásky - takže trochu cheating ;) ) a díky tomu, že ta optika PA nemá v osnově jako hlavní zaměřovací prvek bod, ale stříšku (chevron reticle), tak se dá ten hrot stříšky celkem přesně umístit na střed terče...
primary-arms-prism-scope-glx-2x-acss-cqb-762.png
primary-arms-prism-scope-glx-2x-acss-cqb-762.png (8 KiB) Zobrazeno 3682 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

Zarozak NE :mrgreen:

Kámen od Zendla https://www.gunexpert.cz/montazni-lista ... posp-sa-58

První montáž z východu (ta tam vypadala nejlépe) https://www.nv-optics.cz/bocni-montaze/ ... 2_ak_saiga

A současná montáž https://www.alfatactical.cz/detail/9067 ... hledu.html
Prostě jsem to potřeboval zvednout a hlavně posunout dozadu co nejdál od výhozu. Nechtěl jsem zkoušet, co bude nejlepší a tak jsem nekompromisně sáhnul po této ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

Tak tahle konkrétní montáž není špatná, ta CSA má taky takový sklon a na velkou optiku to taky není, max. nějaké prizmátko s odřenýma ušima, ale je zase docela nízká, těsně nad deklem a ten nejde sundat bez stáhnutí montáže, což je celkem nevýhoda. Jinak je přesně v podélné ose zbraně. Ta tvoje je taky přesně ve středu ? Jde shodit dekl bez sundání montáže?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Serža »

DeadMan píše: 27.01.2022 6:56 Mám dvě kosy, obě oblečené ve FABu (trubka pažby od GE) a zbytek poladěný Zendlem (kompík, vypouštění zásobníku, spoušť a boční montáž).

Původně jsem na tom měl POSP s blatníkem od Zendla a PK cosi, což fungovalo.
měl jsem to stejně...
Přílohy
1e4d2a0f754f25de9d4accef18cc7574.jpg
79e3ede690f8db687bf2e6f83f94021a.jpg
e18f9e39e2a8e5a5d5b30f58b20bf98c.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

V ose to bohužel není, protože v ose to bylo, když pan Zendl dělal kámen na míru těm běloruským optikám (dokonce je rozdíl i mezi těmi kameny navzájem). Vše, kromě těch plastů a pažby, osazoval přímo pan Zendl (byl jsem za ním kdysi několikrát v Daskabátech a pak na letišti u Olomouce). Obě pušky mám nastřelené na 50m a na cca 100m není znát rozdíl. U těch 300m už to bude asi trochu problém, ale na tu vzdálenost mám upravené SKS.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

Takhle to vypadalo, když to nefungovalo :lol:
Přílohy
IMG_7587_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

A tak to vypadá teď, když to funguje :?
Přílohy
IMG_20151024_110316_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Mimochodom, optiky POSP, niesú v osi ani na Dragunove..
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

Špatně se to fotí a ten mobil dost zkresluje, ale ta zelená je více vlevo a ta písková více ke středu, ovšem v ose není ani jedna. Mimochodem i ta "nová" montáž Yukon má na sobě Made in Belarus :mrgreen:
Přílohy
IMG_20220127_170900_compress18.jpg
IMG_20220127_171059_compress11.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Zarozak »

S pažbou, co tam máš to jde, ale s origo sklopkou by to už bylo enormně vysoko a já třeba kvůli kompaktnosti upřednostňuji hlavně origo sklopku. Takhle vypadá ta CSA montáž. Ten kámen je mnohem víc vzadu a je upravený přesně tak, aby pasoval jen na jedno místo na rámu. V ose je to absolutně. Vím, že jsou sovětské optiky taky mimo osu, sám tak mám POSPa 8x na saize .223, ale taky vím, že to na vzdálenosti 300m+ už dělá bordel a musí se mířit pár dílků bokem na opačnou stranu kvůli křížení os. Rusáci to takto používali kvůli své doktríně, kdy muselo být možno použít pušku v bojích ve městě a na kratší vzdálenosti i s pevnými mířidly bez sundávání optiky, kdysi se optiky takto umisťovaly taky na jiných flintách.....i za WWII. Ale ve výsledku je vždy lepší mít kukr v ose a proto se u moderny od toho upustilo
Přílohy
pic9-45c48cce.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

To vypadá dobře :yes

Samozřejmě je vždy žádoucí, aby optika byla co nejblíž u hlavně (nízko a v ose).

Tohle umožňuje kryt závěru, ale touhle cestou jsem jít nechtěl (problém s pevnými mířidly a cena ; navíc když jsem ladil první pušku, tak ten kryt ještě ani neexistoval).

Já nosím brýle, a proto při míření držím hlavu zpříma (kdybych jí předklonil, tak koukám nad brýle a nic nevidím), takže já jsem s tímto umístěním kompatibilní.

Jinak ten kámen od Zendla má zevnitř protikus a lze ho připevnit jen do jednoho konkrétního místa.

Každopádně v případě potřeby lze zvednout lícnici na pažbě a pak už se k tomu "přitulí" každý :D
You cannot kill me as I am already dead!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od mukl »

Přátelé! Ono by to vypadalo i dobře, ty modernistické kreace na téma Sa58. Kdyby se ovšem podařilo tu moderní stavitelnou pažbu dát do osy zbraně. Navíc, útočná puška se nedrží jako příklepová vrtačka. To držadlo vám v "postapo" bude akorát na zlost ;) .Jak hlavně podotýkám. Pažba pod tímto úhlem vypadá divně. Já vím, že to asi jinak nejde, ale..... :roll: . Ty barevné kreace povrchu zbraně se mi ani nechce asi komentovat :cry: . Já bych to, když už, dal komplet černé :yes . A potom možná, bych tomu dal upřímný "lajk". Ale když se vám to líbí, jak to máte, tak je to OK ..... :D
Naposledy upravil(a) mukl dne 28.01.2022 19:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

Říká někdo, komu se líbí vyžrané a fyzicky nezdravé mega prasnice :puke :rofl

BTW víš kulové jak to držím, rozhodně ne jako vrtačku, očividně jsi v ruce neměl nikdy nic podobného :ne
You cannot kill me as I am already dead!
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od mukl »

Na to jsou dobré takové ty "trojúhelníkové elementy", které se dávají na rail na podpažbí. Nevím jak se to odborně jmenuje.To mi dává smysl. A dobře to i vypadá :F . DeadMane, mrzí mne že to bereš osobně. Jen jsem vyjádřil názor. Vím, že každému se také nemusí líbit moje "dřevěné", pravěké, old school, zbraňové muzeum.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od surikata »

IMG_20220128_203048240.jpg
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od surikata »

Trochu praštěná úprava. Dvojnožky Saiga trochu moc mohutný ruský kus železa. Dostatečně pevný na zalehnutí do pušky a nezbortí se. A zvládne opravdu bigo přístup. Optika 8x42 defalto za 500kč, tak proč ji tam nedat. Pažba koupená tady na fóru a super. Vím že ta úprava není tak hustopřísnokrutá jak jiné zbraně, ale je víc než dostatečné funkční. Ještě doplním baterkou a bude stačit. Přesnost po nastřelení je tak na zeleného blbouna na 300m každou ranou. Na opravdu přesnou střelbu jsou jiné hračky
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

mukle

1) tvůj příspěvek byl zbytečný

2) v době, kdy jsem ty pušky upravoval, u nás nebylo nic jiného než FAB a tyhle gripy (pak přišel GE, ale ten stál raketu = tak 4 násobek ceny pušky), ty trojúhelníky u nás taky nebyly ze začátku dostupné

3) smysl tohoto gripu je stejný jako toho trojúhelníku = větší kontrola nad zpětným rázem a rychlejší návrat do záměrné

V dnešní době už je ten výběr mnohem větší a pušku bych řešil trochu jinak, ale předělávat už to nebudu neb zbraně jsou bezedná díra :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od DeadMan »

Lepší by bylo kdyby mě někdo vyfotil celého v "bojovém" postoji, ale pro představu.

Pušku přiměřeně tlačíš za grip do ramene ;)
Přílohy
PSX_20220128_205358_compress18.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od bivoj »

Já si tedy oblíbil Izraelské PTK (s přidanou oporou na palec VTK). Zkoušel jsem předtím vše možné i trojúhl od Magpulu, ale to prostě není ono. Ta ručka od FAB Defence je prostě geniálně ergonomická, ta ruka, prsty i dlaň tam padnou jak prdel na hrnec a s tou oporou pro palec (která umožní tam tu ruku "zamknout") je to s přehledem absolutně nejstabilnější přední úchop, co může být. (Umožňuje zbraň ovládat velmi jistě ve všech osách a díky té opoře pro palec) Mám to na všech samonabíječkách a karabinách. Jediná nevýhoda je, paradoxně ta, že tím, jak je ten úchop stabilní a neměnný, tak moc neumožňuje v tom místě nějaký odlišný úchop - ta ruka je tam prostě zamknutá v jedné jediné možné pozici.
20220128_211600.jpg
20220128_211752.jpg
20220128_211805.jpg
Mimochodem, to jejich nové M-lok předpažbí Vanguard je také krokem vpřed - mám ho jak na kose, tak na AKčku...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět