Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bakly1 »

na běžné nošení mám g-19, případně cz-p-10c ale do lesa a na mazlení miluju svůj ruger redhawk .44 mag, který mě donutil začít přebíjet...a hodí se i do případné dino-apokalypsy :-P

Obrázek
Přílohy
ruger.jpg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od proforma »

Jo, u mne je problem, ze rovna pistole s dlouhym laufem (i maly PPQ) na oblinach :-) vzdycky nekde trci - bud pod kalhotama lauf, nebo pod trickem pazba. U revolveru valec krasne zapadne do me vykrojene siluety :-), kratkej lauf netlaci/neskrti pri sezeni a pazba se pekne primkne, kam ma, a nevidim ji ani ja v zrcadle. Ale jak rikam, je to silne individualni a verim, ze vetsine panu vyhovuje spis pistole.

Ja navic u revolveru hodne ocenuju jednorucni ovladani. Pistoli jsem si nikdy nelajzla nosit nadrcnutou (proste blbej pocit) a z revolveru vystrelim i s jednou hnatou ve sveraku. A krome toho jsou kraaasny :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

A trénuješ tu střelbu jednou rukou? Dost lidí trefí v DA jen stodolu zevnitř.
Já osobně střílím prakticky jen DA, ale na mistrovství v LOS mne to stálo bednu. Pravda, bylo to tak 15m a levou rukou, ale měl jsem si natáhnout. 4xmiss a "game over".
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od proforma »

Kupodivu levou strilim lip nez pravou, u revolveru i pistole. Ridici oko prave. Proste chobotnice :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

jj, člověk si slabší rukou dává víc záležet...
Dnes jsem na klubových závodech střílel po roce z pistole (v kombinaci s PDW) a střelba jednou rukou mne vynesla na bednu :yes .
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

Zdědil jsem Taurus 85 S. Sháním větší, nejlépe gumové střenky s plnohodnotným úchopem pro všechny prsty. Poradíte ?
Taurus.jpg
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Bakly1 »

já jsem dal na rugera pachmayr z brownels a řelk bych docela dobrý, tlumící efekt to nemá žádný ale neklouže to v ruce a drží se to pěkně, jen jak je to z jednoho kusu a je to pružné tak na krajích, hlavně pod spouští se to malinko odchlípává, ale asi by to bylo rešitelné
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od lagardere »

Dnes dal Rudolf (Zelený Sport) na fejsbůk reolvery Zastava 357. Prý brzo budou. Máte s tím někdo zkušenost?
Přílohy
357.jpg
Vae victis. Molón labe!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Nutno podotknout, že jsou všechny použité. Kdo ví jaký stav...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od skagerak »

Predpokaldam li cenu kolem 5k, tak je otazka jestli se v podobne hladine nepodiovat po sw...
Dalsi vec, co nahradni dily?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

ND jsou důležitá otázka. Jsou vůbec ještě tyto revolvery ve výrobním programu Zástavy? Nezdá se, že to bude nějaká přesná kopie známějšího typu, na který ND budou a i kdyby byla, tak ty díly pasovat stejně nemusí.
Z hlediska dostupnosti ND je SW jasná volba, i kdyz ani u něj nevím, jak je to s jejich dostupností na starší modely.

Za mě jsou to vyhozené peníze. :wasntme
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

Nechcem ti kazit predstavu o dostupnosti dielov, ale odkedy Brownells skrtol z programu najprv Ruger a potom SW, tak je to bieda. Pred pomaly 2 rokmi som riesil s importerom objednavku nahradnych dielov pre Rugre "do sufliku". Podla vtedajsej komunikacie to objednali ... pred tyzdnom som posielal otazku ze ako to vyzera, zatial nic. Ked si spomeniem ze pred 4 rokmi sa to vsetko dalo cez Brownellsov objednat, mlatil by som hlavou do steny. Nastastie u dalsich zbrani som si bezne veci stihol zohnat.

Na stare SW sa daju obcas zohnat veci v Nemecku / Rakusku ked sledujes, ale to uz tiez nie je co to byvalo pred 5 rokmi. Takze pominuc Alfu je to asi skutocne jedno co mas. Ak sa ti to po*erie a nie je to nieco vyrobitelne, mas smolu. Druha vec je ze mimo pruzin tam fakt nema velmi co odist - jedine opotrebovanie racne a zapadky, pruziny su nahraditelne. A samozrejme, ak budes strielat plnotucne veci, casom sa opotrebovanie ramu a hlavne prejavi.

Revolvery su moja srdcovka, jedna GP100ka ma nejaku tu tisicku nalietanu - zatial bez opotrebovania. Ale z praktickeho hladiska mam aj plastovy krompac s ktorym trenujem.

Zaver - stary revolver v dobrom stave s nejakou zakladnou zarukou (ak by sa ti hned rozsypal) je dobra volba ak ho chces obcas strielat. Na x1000 ran rocne to nie je. Zase - zavisi od ceny, ak dokazes zbran brat ako spotrebny material.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Nicotinick »

Je to nepřesná kopie revolveru Rohm RG-38, vevnitř konstrukční směska SW a Colt. Už se samozřejmě nevyrábí, ani díly, je to "Jugoslávská" produkce z 80tých let.
Není to sice z úplného bláta, ale jak píše M M, je třeba se smířit s tím, že je to spotřebák.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od viktor »

jj kluci nekecaj,nebal bych se toho, rozhodujici bude stav. 357 mag vydrzi hodne, pro trening se da doporucit to prebijet nekam k urovni vykonu 38 spec ci 38 spc +P. tj, k 1500 bar a bude to v pohode. poplastovane Aresy litaj dobře. Doba plastova udelala s revolvery smitec, je to proste vyrobne drahe. Starou 586/686 od SW uz jen tak lehce nenajdes a když uz tak je dost draha pokud je v dobrem stavu.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od PaF »

Ta Zastava bude dobrá jako revolver "pod polštář", moc bych ji na střelnici nehonil. Zaučit, zvyknout si, vyčistit, uložit...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4354
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Tak, zrovna jako "revolver pod polštář" bych chtěl tedy osobně něco, na co se můžu spolehnout na 200%. Tedy rozhodně ne nějaká bazarová jetá vrána, u které nevím, kdy se jí uráčí něco vevnitř prasknout a nevystřelit (tu bych právě nechal jen na trénink na střelnici, kde závada nebude znamenat ztrátu života), ale bylo by to něco ze současné produkce Rugeru - SP101, tedy pokud by mě stačilo 5 ran, v opačném případě je tu z řady GP100 třeba model 1774, který je momentálně na mém wishlistu číslo 1 jako právě podpolštářní revolver:
Ruger-GP100-7-shot-2.jpg
Ale takovouto věc pochopitelně nepořídíš za pět tyček, jak už napsal viktor - nové revolvery jsou prostě drahé...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Zapadlo »

357 magnum ve dvoupalci - dobré na posvícení v ložnici, jinak nevidím žádnou přidanou hodnotu oproti osmatřicítce.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4354
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od bivoj »

Výhoda je ale ta, že tam ty osmatřicítky můžeš pro podpolštářní instalaci mít bez problémů taky naládovaný. (Asi nikdo soudný si nechce střelit z dvoupalce plnotučnou 357 v místnosti a bez sluchátek)...

No, a pokud jsi už dlouho neviděl svýho chiropraktika, tak si na střelnici dáš pár válců s nějakýma Hornady ap... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od M M »

"Snubiky" su fajn na nosenie, ale na home defense by som si zobral 4". Naco sa zbytocne obmedzovat, ono ta dodatocna vaha naviac fakt pomoze - nielen pri spatnom raze ale aj proti zbytocnemu strhnutiu. Strielat z maleho revolvera v rychlom DA pod stresom, to uz chce fakt pravidelny trening.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Revolver - obecná debata, rady, tipy, triky.

Příspěvek od Matěj »

Když už se nekomezovat na HD, tak lepší rovnou jít mimo delší hlavně i do .44 :)
Když to tak čtu o těch revolverech, tak mi fakt začíná Python ležet v hlavě víc a víc. Samozřejmě ne na HD, na to musí stačit glock a pumpa.
Odpovědět