Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od JOBU »

A ešte ste zabudli, že do pbs idú prestreliteľné vložky (s mizernou životnosťou).
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Wdog »

Co vlastně všichni máte proti těm prostřelitelným vložkám?

Zdá se mi, že v těch reklamních videích zaznívá, že nejsou vhodné, a i tady moc příznivců asi nemají, ale podle mne by naopak třeba pro lovce, kteří nastřílí dost málo, byli ideálním řešením.
Má to nějaké zřejmé nevýhody kromě nízké životnosti?
Samozřejmě, jde taky o peníze, ale pokud by samotné pouzdro bylo levné, a ty prostřelitelné gumy dovnitř taky, tak se mi to jako řešení pro ne-kropiče líbí.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Nicotinick »

Výrazně zhoršená přesnost právě kontaktem střely s přepážkami. Vhodné na blízké vzdálenosti k "čištění prostor". Tlumič s prostřelitelnými přepážkami je v dnešní době něco jako u auta dávkování paliva karburátorem nebo osazení bubnovými brzdami.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Zarozak »

U PBS-1 je ten prostřelitelný puk hlavně z toho důvodu, aby to mělo se subsonikem skrz ten systém vedení obtoku plynů v zadním víku dostatečný protitlak k obtažení závěru.....ten puk je vzadu, tam to z důvodu lepšího potlačení žádný důvod nemá. O cenách a dostupnosti náhradních puků lze jen polemizovat s úsměvem na rtech. Jinak přepážky jsou úplně primitivního tvaru, tlumič má poměrně dost malý objem a z důvodu nekoncentricity většiny závitů na AK-řezaných sprostým očkem za bůhvíjakých podmínek je středový otvor jak díra do prdele-údajně až k 10-11mm pro 762, aby byla jakžtakž zaručena "nepotkatelnost". Doporučuju studium na zahraničních stránkách....jak ruských, tak emerických. Ten tlumič je dávno X násobně překonaný shit s mizerným účinkem.....v podstatě jakýkoliv moderní shit bude mnohem lepší. No a za ty prachy je to fakt úlet i do sbírky, to nemá smysl komentovat :roll:
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od JOBU »

Zarozak- presne tak. Tie puky (41priemeru, 16mm hrúbky ) voľakedy dávno ZS malo na predaj tiež, cenovka tuším 500kč za jeden... Diera je 12,25mm podľa výkresu na http://www.red-alliance.net/forum/index ... pic=1528.0
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Zarozak »

Už jen podle té díry si lze domyslet "účinnost" takového zařízení :lol:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4365
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od bivoj »

Zarozak píše: 29.01.2021 19:25 ...nekoncentricity většiny závitů na AK-řezaných sprostým očkem za bůhvíjakých podmínek...
Málokdy, opravdu málokdy jsem se na kose nebo kalachu setkal s opravdu špatně (nepoužitelně) vyřazaným závitem. Ale naopak VŽDY jsem se setkal s tím, že nosič mušky nikdy neměl čelní plochu naprosto dokonale kolmou k ose hlavně. Můžeš mít závit perfektně souosý, ale když je křivé čelo nosiče mušky, tak je to to hovno platný, protože po dotažení kompíku / upínáku na tlumič / tlumiče samotného se pak tento opře o křivou plochu a to ho vychýlí z osy. Naopak dokonale rovné čelo dokáže srovnat úsťové zařízení i při mírně (ale jen opravdu mírně) křivém závitu.

Na VŠECH kosách a kalaších, co mě prošli rukama, se musel nosič mušky sundat z hlavně a na přípravku líznout čelo na soustruhu, aby bylo dokonale kolmý k ose hlavně. Kupodivu u kalachů to stačilo vždy fakt jen líznout, málokdy to bylo křivý moc. Ale nosiče u kosy byly občas strašná hrůza...

Detail "přípravku" pro kosu (na kalacha vypadá obdobně, jen má o cca 0,3 mm větší průměr):
IMG_20210130_100952.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od pepaf »

Dobrá práce :yes
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Bill Masen »

Pořád přemýšlím, jestli přece jenom nebude nějaká možnost použití toho olejového filtru. Amíci to tak mají, na redukci na ten filtr je seriové číslo.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Lunochod »

Ale to pak Bille do úvahy připadá i něco takového: https://www.aliexpress.com/item/400114 ... eb201603_
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od cipis »

Kolik stojí individuální ověření ve zkušebně?
Je amnestie, takže by to tam mohl každý do toho července poslat a defacto zlegalizovat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Bill Masen »

Tak samozřejmě, tohle se prodává už dávno. Ale protože to neprošlo zkušebnou a nemá to SN, tak je to nelegální u nás i v USA.
To, že Oil Suppressor docela funguje vzhledem k pořizovací ceně víme. Je toho na netu spousta a ani to nemusí být takový bago, jako v tom článku. Ďělají si na to i návleky. Oil Suppressor/Silencer
Já narážel na to, že v USA je to legální, protože tam si koupí tu redukci, která má SN a je to. Tuším, že amíci platí za tlumič nějakou nemalou spešl daň. Bylo by fajn, kdyby to šlo i u nás.
d49e6da8351a5b751a9bcb232605659d.jpg
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Lunochod »

Já jsem narážel na to, že i ta samotná plechovka, má stejnou povahu, jako ta věc na aliku, a to jak u nás, tak v USA. V USA si zasílají na úřad žádost, který jim zlegalizuje výrobu tlumiče svépomocí. V případě filtru, a i té věci z aliku to znamená vyražení identifikačních údajů. Podotýkám, že se to může stát od státu lišit ale tohle je takové obvyklé.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Nicotinick »

Ty "palivové filtry" z Alíku jsou vhodné tak maximálně na malorážku a to ještě blbě. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Zarozak »

bivoj píše: 30.01.2021 10:19 Můžeš mít závit perfektně souosý, ale když je křivé čelo nosiče mušky, tak je to to hovno platný, protože po dotažení kompíku / upínáku na tlumič / tlumiče samotného se pak tento opře o křivou plochu a to ho vychýlí z osy. Naopak dokonale rovné čelo dokáže srovnat úsťové zařízení i při mírně (ale jen opravdu mírně) křivém závitu.
To je pravda :yes
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Germanik1 »

Palivový filtr z JCB bagru...
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1155
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Alstratt »

Jo ty myslis tu 200 dollarovou dan. Jinak navlek na tlumic tez mnohdy pouzivam, dobra vec.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 30.01.2021 19:08, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Oberstrimpfen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.01.2021 21:58
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Oberstrimpfen »

Dobra, ale nechapu jak je filtrovy tlumic poouzitelny, kdyz kvuli svemu prumeru blokuje miridla...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Bill Masen »

A přesto to spousty lidí používá.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Lunochod »

Nicotinick - nu já je osobně nezkoušel ale co jsem se díval na YT, tak to vpohodě používají na devítku, takže bych to zas tak neodsuzoval.
Odpovědět