Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od hrd »

Link nemám, protože to je z Facebooku. Byla u toho uvedená cena, adaptér na vz. 61 1200 Kč, tlumič 8500 Kč.
Je možné, že extra tlumič pro 7.65 třeba ani nebude. Ten kompenzátor bude nejspíš také unifikovaný,
specifický samozřejmě musí být koncový adaptér.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Blbý že pistolovej tlumič 7,65 je specialitka kterou mezi kvérama moc neprohodíš. Zatím to vypadá že budu cpát 308 tlumič na všechno s menší dírou a nešmajdajícím závitem. No a výhledově 300aac.
Oberstrimpfen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.01.2021 21:58
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Oberstrimpfen »

A na 9 makarov je u nas neco dostupne ? Krome skorpiku by to byla take dobra raze na tlumeni...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od hrd »

9 Makarov jsem viděl ještě jako A v Zeleném sportu.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Zarozak »

hrd píše: 22.01.2021 9:48 Adaptér a tlumič od Luvo pro vz. 61. Osobně se mi ten vrták nelíbí, ale o to asi primárně nejde.
Ten vrták je šílený, ale jako celek to působí vzhledně, když je to schované v tem oným.....podle mě to bude zvukově zážitek, pokud už někdo bude ochoten pustit finanční žilou. My, sledující z poza rohu budeme doufat v hromadné znovuoživení této skvělé ráže a hromady nevyužitých boxerových, všude se povalujících nábojnic :lol:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Maximus »

Věřím, že produkci dobrých tlumičů pro 22 LR či pistolové ráže zvládne řada domácích puškařů s licencí. Bohužel u tlumičů na puškové ráže je velký benefit využití titanu na snížení celkové hmotnosti tlumiče. Není nic příjemného si přimontovat půl kila železa na konec hlavně. Tady vidím právě zádrhel pro "kopírovače".

Sám teď řeším dilema jestli Freyr-Devik Featherweight 196 nebo Jaki Titanium Hunter pro moji 308W a jak budou pasovat s 14" VH hlavní :devil

Nicméně čekám až se ustálí ceny, protože první nástřely domácích obchodníků cen jsou opět zřetelně nad cenami v Německu, Polsku či Bulharsku a to někde i víc než o 1/4 ceny.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od PaF »

To během půl roku utichne...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od jerry.mysak »

docela by mě zajímalo, co si kdo od tlumiče slibujete. Osobně na něj prdím, páč pro něj nemám využití.

Ještě bych to pochopil pro lovce, ale ztráta výkonu za to asi nestojí. Montovat to na pistoli, pokud nejsem nájemnej vrah, mi taky přijde jako kravina. Stejně se smí střílet jen na střelnici a sebeobranu s tlumičem na pistoli asi těžko někdo obhájí.

Schválně, co vás k tomu vede.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Haluziak »

Tak myslivci můžou mít tlumič a plnotučný náboje ono to i tak pomůže a střele to rychlost ještě přidá.

Já kdybych ho bral, tak jak už jsem psal na kliku v .22LR - takový správný záškodnický kvér. A v rámci po průseru, když s tím švihneš vránu/veverku/cokoliv co bude tak o tobě neví celý les.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od cipis »

Každý decibel dolů je dobrý. A když zmizí úsťové brzdy na 858 ve stylu brzd z tanku, tak tím lépe. Je to krásně klidné a nekopající pro toho střelce, ale ne pro okolí.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od devlop »

Já dám tlumič rozhodně na svého kalacha. Rád z něj střílím, zprvu jsem tam měl našroubováno toto https://www.zbraneliberec.cz/prislusens ... tactical-2
ale po "stížnostech" okolních střelců, kteří vedle mne stříleli na dvoustavu z malorážek jsem to z ohleduplnosti sundal. Sám jsem si vyzkoušel, že vedle sedící člověk dostává nepěkně hlasité rány, které jsou cítit i v "břiše", jestli víte co myslím. Kolegové střelci tak odmítali střílet, pokud jsem střílel já z AK s kompenzátorem, protože na mířenou střelbu z malorážkové klikovky se nemohli soustředit.
Takže PBS1 na to půjde hned jakmile to bude možné, už jen z ohleduplnosti k ostatním na střelnici. Zdejší střelnice je spíše hlavně "pistolová", dlouhé se tam tak nějak strpí, takže čím méně hluku, tím lépe pro mne, nikoho tím nebudu zbytečně otravovat.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od cipis »

:yes
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Maximus »

To jerry.mysak: Vzhledem k tomu, že vnímání intenzity zvuku je logaritmické, tak útlum +- 30 dB je hodně poznat bez ohledu na nemožnost utlumit supersonický třesk.

Tento rok chci vzhledem k okolnostem lovit častěji s mojí "taktickou" 308 se 14" VH hlavní a tak očekávám kromě potlačení zvuku i omezení oslnění ze záblesku při výstřelu v noci.

Lovím někdy v těsné blízkosti osídlení (běžně tu chodí lišky a divočáci dělat škody na zahrádkách) a nechci zbytečně obtěžovat sousedy, aktuální to bude hlavně v létě, kdy lidi spí při otevřených oknech a zadunění výstřelu pozdě v noci či k ránu je probudí.

Co se týká tlumičů na krátké, tak pro obranu domova je dle mého tlumič dobrá věc - kdo si někdy bez sluchátek vystřelil v malé uzavřené místnosti, tak jistě pochopí :devil.

Navíc se otevírá díky tlumičům možnost znovuzprovoznit střelnice omezené nesmyslně hygienou, resp. nezodpovědností stavebních úřadů. Lidé si levně nakoupili pozemky u střelnic a z nově postavených domů si stěžují na hluk ze střeleb. To se stalo i se střelnicí u nás na dědině - střelnice, kde LM střílely normálně z SA58 je už x let povolena pouze v neděli dlouhá malorážka. Používání tlumičů by toto omezení mohlo částečně obejít.

Navíc v PA situaci či při obraně vlasti možnost využit subsonické střelivo s tlumičem dává zajímavé ofenzívní i defenzivní způsoby řešení problémů :angel
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od devlop »

jen mne trochu mrzí, že ten tlumič stojí cca stejně, kolik stál ten kalach sám :-) Přitom technicky ten tlumič není přeci nic hitech. Chtělo by to nějakého českého výrobce, který by ty tlumiče pro 22lr., 9mm a 7,62mm bouchal jak baťa cvičky, aby ta cena šla dolů. Ale možná jsem naivní.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Nicotinick »

Už se objevila další firmička BeeSilent která nabízí tlumič domácí výroby (kvalitu a útlum netuším) do 6000,- Kč vč. DPH , nějaké dovozy tlumičů Strela na AR, AK, AKS v ceně do 6000,- z Ukrajiny ...atd., bude toho nakonec dost, těch nabídek.

Upřímně, na otázky typu "co si od toho slibujete" a "ztráta výkonu" se mi nechce odpovídat. Stačí si přečíst pořádně všechny strany vlákna, včetně odkazů. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Fabulous »

Tlumiče teď bude dělat každý, kdo má díru do řiti. Osobně bych se tomu vyhnul a upřednostnil ověřené značky. Ten cenový rozdíl už nebude tak zásadní.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od pepaf »

Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od devlop »

nechci nic říkat, ale dnes dopoledne tam byla jiná cenovka (9500;-) s jiným popisem a údajem že skladem 600ks... Ale to je ten trh no, kde je poptávka, je nabídka za určitou cenu :lol:
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od pepaf »

Klidně říkej :D
Cena se nepochybně usadí a to směrem dolů. Zas tolik REÁLNÝCH kupců nebude, zvláště s cenou vyšší jak dříve koupili pušku ...
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Tlumiče, který, na co a čím to krmit

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Z Pbs se nesmí střílet supersoniky a ani útlum se subsonikama není závratnej. V rusku se volně prodávaj "kompenzátory" se stylovym přepravnim pouzdrem za třetinu a v usa za dvojnásobek wolverin.
Odpovědět